• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Ertelendi Ticaret ile ilgili ufak öneriler

Anket

• Katılıyorum.

Oylar: 9 90,0%
  • Katılmıyorum.

Oylar: 1 10,0%
  • Kararsızım.

Oylar: 0 0,0%

• Toplam oy kullanan
    10

KralqmaS

Well-Known Member
1. Ticarete konulan ürünlerin (kendi ürünlerimiz) aynı oranda altlara doğru en son tekliflerin gelmesi biraz zor oluyor. Ben ticarete yanlış oranda ürün koyunca listenin en aşağısına inmek zorunda kalıyorum, e haliyle bu çok uzun sürüyor. O yüzden en yeni teklifler en üste gelmeli.
2. Ticarete koyduğun ürünün kaç saat sonra ticaretten çıkacağını görmemiz lazım, mesela üstüne basıp ne kadar zamanı kaldığını görsek iyi olur.
3. Çağ ayrımı gelsin ticaret tekliflerine bakarken zira ticaretteki ürünler bakınca aralara kaynamış çağ ürünlerini bulmak işkence olabiliyor. En azından gruplandırılmalı. Kendi ticaret tekliflerimizde de bu olmalı.
4. Ticarete koyduğumuz ürünlerin miktarını görebilmeliyiz. Yani ben birine yardım edeceğim ama ticarette istediği üründen kaç tane olduğunu bilmiyorum, dolayısı ile tek tek pazardan çekmem gerekiyor.
5. Ticaret limiti biraz çoğaltılmalı.(1000 biraz az sanki .)
6. Fp yi ürünü ticarete koyan kişi karşılaması için bir seçenek sunulmalı. Böylece yeni başlayanlara yardım etmek biraz daha kolaylaşabilir( Mantıksız gelebilir ama düşük çağlarda 1 fp 1 fp dir ).

Lütfen ilk 5 madde çok çabuk eklensin, 6. madde oyun sistemine aykırı deneceğini biliyorum .

Son düzenleme:

tamarix

Oyun Yöneticisi
Yönetici
Forge Of Empires
Çevirmen
Merhabalar. Öncelikle çok kıymetli önerileriniz için çok teşekkür ederiz. Tüm önerileriniz oyunumuzun gelişim için çok önemli yer tutuyor ve duymaktan çok mutlu oluyoruz :)
Önerileriniz üzerinden tek tek gidersek 1, 3 ve 4. önerileriniz için diğer oyuncularımız da fikir belirtirse çok seviniriz.

İkinci öneriniz için, tekliflerin geçerlilik süresi aşağıda da görebileceğiniz şekilde tarayıcıda görülebiliyor, ancak mobilde bu özellik bulunmuyor haklısınız, bu konuyu mobilde de bu özelliğin getirilmesi şeklinde raporlayabiliriz.

chrome_w8shhyghAU.png

5. önerinizde bulunan 1000 limiti konusunda ise maalesef olumsuz cevap verebiliyoruz. 1000'in üzerindeki teklifler veri tabanını çok zorlayacağından ve pazarı kullanan diğer oyuncularımız için de zorluk oluşturacağından, bu önerinizi raporlayamıyoruz.
6. öneriniz ise sizin de belirttiğiniz gibi oyun sistemine aykırı olduğundan maalesef bu maddeyi de elemek zorunda kaldık.

Konuyla ilgili başka görüşler de varsa bizimle paylaşın lütfen.

KralqmaS

Well-Known Member
Merhabalar. Öncelikle çok kıymetli önerileriniz için çok teşekkür ederiz. Tüm önerileriniz oyunumuzun gelişim için çok önemli yer tutuyor ve duymaktan çok mutlu oluyoruz :)

Önerileriniz üzerinden tek tek gidersek 1, 3 ve 4. önerileriniz için diğer oyuncularımız da fikir belirtirse çok seviniriz.

İkinci öneriniz için, tekliflerin geçerlilik süresi aşağıda da görebileceğiniz şekilde tarayıcıda görülebiliyor, ancak mobilde bu özellik bulunmuyor haklısınız, bu konuyu mobilde de bu özelliğin getirilmesi şeklinde raporlayabiliriz.

chrome_w8shhyghAU.png

5. önerinizde bulunan 1000 limiti konusunda ise maalesef olumsuz cevap verebiliyoruz. 1000'in üzerindeki teklifler veri tabanını çok zorlayacağından ve pazarı kullanan diğer oyuncularımız için de zorluk oluşturacağından, bu önerinizi raporlayamıyoruz.

6. öneriniz ise sizin de belirttiğiniz gibi oyun sistemine aykırı olduğundan maalesef bu maddeyi de elemek zorunda kaldık.

Ekstra olarak alt ya da üst çağlarda teklif oluştururken her ürün seçiminde kendi çağımı gösteriyor, mesela benim çağım geç dönem orta çağ ama ben uzay çağı asteroit kemeri teklifleri koyacağım ve bu ürünleri seçmem için sürekli sayfayı en aşağıya kaydırmam gerekiyor, çeşitli ürün koyarken bu çok uzun sürüyor. En azından ürün seçme sayfası en son nerede kaldıysa oradan devam etmeli. bu sedece üst çağ için değil alt çağ için de sorun bence.IMG_20210310_113358.jpgIMG_20210310_113317.jpgIMG_20210310_113232.jpg

KralqmaS

Well-Known Member

6567 adlı eklentiyi görüntüle

Ufak bir öneri daha, ticarete ürün koyarken mesela ben hep 25 e 35 oran koyarım. Teklifi koyduğum ürün 25 den az olunca otomatik olarak elimde ne kadar varsa o sayıya düşüyor. Ama ben bu oranı sadece o ürün için kullanmadığımdan başka ürüne geçtiğim vakit tekrardan 25 e 35 yapmakla uğraşıyorum. Bu uğraş yerine elimdeki seçtiğim ürün bitse ya da teklifimden az ise yine de benim girdiğim 25 e 35 yerinde kalmalı. (25 e 35 örnektir). Bunu Adil ticaret butonu gibi bir buton getirip oranı sabitle ya da miktarları sabitle seçeneğimiz olmalı.

sleeplesslady

Well-Known Member
Ufak bir öneri daha, ticarete ürün koyarken mesela ben hep 25 e 35 oran koyarım. Teklifi koyduğum ürün 25 den az olunca otomatik olarak elimde ne kadar varsa o sayıya düşüyor. Ama ben bu oranı sadece o ürün için kullanmadığımdan başka ürüne geçtiğim vakit tekrardan 25 e 35 yapmakla uğraşıyorum. Bu uğraş yerine elimdeki seçtiğim ürün bitse ya da teklifimden az ise yine de benim girdiğim 25 e 35 yerinde kalmalı. (25 e 35 örnektir). Bunu Adil ticaret butonu gibi bir buton getirip oranı sabitle ya da miktarları sabitle seçeneğimiz olmalı.
Ticaret oranlarının değiştirilmeyeceği ile ilgili geri bildirim aldık;
Tüm önerilerle ilgili bu sayfayı da inceleyebilirsiniz

KralqmaS

Well-Known Member
Ticaret oranlarının değiştirilmeyeceği ile ilgili geri bildirim aldık;
Tüm önerilerle ilgili bu sayfayı da inceleyebilirsiniz
Oran değil benim demek istediğim. Dedim ki miktar girerken ürün elimizde kalmayınca ya da yazdığımızdan az kalınca yazdığımız sayı otomatik olarak ya sıfır ya da kalan miktara düşüyor, bu düşmeler olmasın; nerede kaldıysak o miktar kalsın.

sleeplesslady

Well-Known Member
Kusura bakmayın, yazınızın en başındaki oran kelimesi beni yanıltmış; adet sabitlemesi yapacak bir düzenleme öneriyorsunuz anladığım.

sleeplesslady

Well-Known Member
Ticaret ile ilgili kapsamlı güncellemeler, düzenlemeler düşünüldüğü geri bildirimini aldık, şimdilik Ticaret ile ilgili öneriler ertelenmiştir.