• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Tüccar

• Konuyu başlatan wildecus
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Guest
Oyunun hemen hemen hic kimse tarafından kullanılmayan, ancak var olan bir özelliği ticaret sekmesinin en son sayfalarını işgal eden tüccarlar.

Bence, bir özellik var ve bu özellik hiçbir oyuncu tarafından kullanılmıyorsa;
a) o özelliğin var olması gereklimidir ?
b) var olacaksa, neden kullanılmadığı sorgulanmamalı mıdır ?
c) bu sorgulama neticesinde elde edilen cevaplar ışığında gerekli adımlar atılarak, o özellik kullanılır hale getirilmesi gerekmez mi ?

Bahsettiğim bu özellik, ticaret sekmesindeki 1e10 oranlı tüccar teklifleri.
Bence bu oran oyun için kurgusal bir hatadır.
Bu oran tüccarın lehine 1e2 olabilir, hala sevimsiz ancak zaman zaman kullanışlı bir hale gelecektir. Peyderpey, bazı oyuncu arkadaslar acil ihtiyaclarına binayen kayıpları siğneye çekerek bu özelliği kullanmayı düşünebilir bir noktaya geleceklerdir diye düşünüyorum.

İyi oyunlar.

DeletedUser32044

Guest
katılıyorum, 10a1 değilde 10a ''5ile7arasında'' olursa kullanılır bir hale gelir ..

DeletedUser32937

Guest
doğru bir noktaya değindin 1 e 10 kesinlikle çok yüksek onun yerine oran düşürülüp maliyeti gerkirse fp, para veya erzak olarak da arttırılabilir. Yine oyuncuyu sosyalleşmeye yardımlaşmaya yöneltir ama en azından acil durumlarda kullanılabilir.

DeletedUser32966

Guest
evet o özelligi normalde benim gibi telefondan başlayıp pc de oldugunu sonradan ögrenen kişiler kullanıyor :) sebebide genel sohbete ios dan erişememek loncalardan haberimizin olmaması ve msj da atamıyor olmamız oyuna ilk başlayan kişilerde haliyle sadece kendilerinin oldugunu düşünüyor cünkü yeni başlayanlar arası ticaret yok gibi birşey :) (hiç bilmeyen kesimden bahsediyorum) bende pc dede oynanabildigini ögrenene kadar çok zarara girerek kullandım malesef (örnekleme daha çok kendimden :) ) ama dediğiniz doğru kimi zaman insanlar çok sıkıştıgından aradıgı ürünü acil bulabilme telaşı ile oranlarına bakmadan alım yapabilcek görüşe gelebiliyor 1 e 1o yerine 1 e 5 oran bence makul olabilecek bi rakam olabilir hem oyun içi ticareti öldürmez hemde sıkışıldıgında gülü seven dikenine katlanabilir dendirebilecek bi rakam olabilir konu için tşk ler :)

DeletedUser32572

Guest
kesinlikle katılıyorum. arkadaşlar tüccar değil resmen tefeci. ona 1 e 10 vereceğime başkasına 5 e 10 vererek çok daha rahat ticaret yapılır

DeletedUser34803

Guest
oyuna yeni başlayanlar bunu kullanıyorlar bende bunlardan biriydim, bu adamların bu oyunda ciddi kurnazlıkları var bu ayıp bişey altı üstü oyun oynuyoruz biraz daha ADALAETLİ OYUN İSTİYORUZ SAYIN ADMİNLER

DeletedUser34857

Guest
Benim şikayetim sadece tüccar değil. Bizler gibi oynayan arkadaşlar dönemine göre söylenilmeyen fakat uygulanan bir kural varken niye herkes 1 keresteye 2 cam veya barut ister. Bu olayların ortadan kaldırılması hem oynayanlar için ticareti daha iyi hale ve zevkli yapar. Hem de oyuna ilgiyi artırır diye düşünüyorum. Tüccar meselesinde ise 1*3 en makul olabilir ama 1*5 yine anı problem olur diye düşünüyorum.

Babadan

Member
Benim şikayetim sadece tüccar değil. Bizler gibi oynayan arkadaşlar dönemine göre söylenilmeyen fakat uygulanan bir kural varken niye herkes 1 keresteye 2 cam veya barut ister. Bu olayların ortadan kaldırılması hem oynayanlar için ticareti daha iyi hale ve zevkli yapar. Hem de oyuna ilgiyi artırır diye düşünüyorum. Tüccar meselesinde ise 1*3 en makul olabilir ama 1*5 yine anı problem olur diye düşünüyorum.
Çok doğru

DeletedUser35432

Guest
Bu uygulamada düzeltme yapılacak olursa bence de doğrusu 1/3 oranıdır