• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Soru - Cevap

• Konuyu başlatan DeletedUser42
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser25127

Guest
bi sorum daha var biraz kolay olcak ama kafam karişti bi an şimdi benim şehirdeki mutluluk %100 üretkenlikde %100 mutluluk 120 olunca üretkenlikde 120 olucak yani üretkenlik yüzdeleri neyi etkiliyor mesela benim keçi çiftliği mutluluk 120 iken kende 1 saatte 220 erzak veriyor mutluluk 100 kende 220 erzak veriyor 1 saate yani bu halkin mutluluğunun getirisi olan üretkenlik neyi etkiliyor ?

DeletedUser25556

Guest
Hocam üretkenlik topladığın altın,erzak ve savaş puanını %20 arttırıyor.

DeletedUser25556

Guest
Arkadaşlar benim sorularımdan biri de şu,lonca üye listesinde üyelerin puanları bir de "Kazandı" sıralaması var bu neyin sırası oluyor ?

DeletedUser

Guest
1) debvasa binalara nasıl bağış yapılıyor ?
2)haberlerde dahil olduğun devasal binalar kısmı neden bomboş envanterimde 4 tane devasa bina var ?

DeletedUser

Guest
<<< Ozalit değişimi >>>

Selam,

Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere 3 slotta x2 fazlalık ozalitim var. şimdi bunların ikisini seçip "Ticaret 2:1" butonuna bastığımda elime ne geçecek?

a- her iki seçili slottan alınan birer fazlalık ozalite karşılık rastgele yeni bir ozalit.
b- her iki slottan alınan ikişer ozalite karşılık rastgele iki ozalit.

j0j3q.png

DeletedUser

Guest
Ek olarak: 2:1 ticareti yapabilmek için aynı ozalitten 3 adet olması gerekir.

DeletedUser

Guest
Ek olarak: 2:1 ticareti yapabilmek için aynı ozalitten 3 adet olması gerekir.

Tam olarak aynı ozalitten 3 adet olması gerekmiyor. bu işlem aynı slottaki 3 ozalitle yapılabildiği gibi, iki farklı slotlarda bulunan toplam 4 (x2+x2) ozalitle de yapılabiliyor.

x3 > 2:1 = x3 slotunda 1 ozalit kalır + rastgele 1 ozalit gelir (rastgele olması nedeniyle işlem sonrası, rastgele ozalit x3 slotuna denk gelirse x3, x2'ye döner)

x2 + x2 > 2:1 = x2 slotları x1'e döner + rastgele 1 ozalit gelir (rastgele olması nedeniyle işlem sonrası, rastgele ozalit x2 slotlarından birisine denk gelirse, tablo x2 ve x1 şeklinde olur)

Aşağıdaki resimde görüleceği üzere, ilk resimde bulunan sağ alt taraftaki 2 adet x2 slotlarıyla yaptığım 2:1 işlemi sonucu x2 slotlarında 1'er ozalit kalmış gelen yeni ozalit farklı bir ozalitin üstüne binerek 2 adet x2 slotu oluşturmuştur. bu işlemi tekrarladığımda yeni bir ozalit gelip farklı bir slotu x2'ye dönüştürmüştür. son hali aşağıdaki gibidir : )

j0r48.png

DeletedUser

Guest
Tam bir önceki mesajıma ekleme yapacakken sizin paylaştığınız resmin aynısı bende oldu. Aynı slotta x4 vardı. 2:1 yaptım farklı slota x2 olarak verince x2 -x2 şeklinde 2 tane oldu ve onu da 2:1 yapabildim ama maalesef yine aynı durum olan parça geldi :(:)

DeletedUser

Guest
Ne yapalım, kısmet deyip boynumuzu 45° bükerek ozalit aramaya devam edeceğiz ;)

DeletedUser

Guest
Birden fonda kulağıma emrah'ın sesi geldi -acıların çocuğu- bize armağan olsun bari :)

DeletedUser15492

Guest
Bir yetkili lütfen mahalledeki üye sayıları ile ilgili, dağıtımın neye göre yapıldığı ile ilgili tatmin edici bir bilgi verebilirmi ?

Konu ile ilgili açtığımız ticketler standarta yakın cevaplarla sürekli muallakta kalıyor... Takımımız sürekli bu sorunla ilgili şirkete şikayette bulunulduğunu, şireketin sorundan haberdar olduğu ile ilgili bilgi veriyor. Sorum şu ki, takımımızın bu bildirimlerine cevap veren bir şirket yetkilisi yokmu ? Var ise ne cevap aldığımızı paylaşabilirmi ? Tarih verilemese bile, bu konuyu ne şekilde çözecekleri ile ilgili bilgi sahibi kimse yokmu ? Körü körüne bekleyelim mi ? 2gün önce bazı üyelere yapılan mahalle birleşimleri neye istinaden yapılıyor? Onların mahallelerinin birleşip benim hala aynı sayıda kalmamın sebebi nedir, işleyiş nasıldır ? Çok soru sordum biliyorum ama biri tatmin edici bir cevap versin bir açıklama yapsın, Hergün temcit pilavı gibi 15-20 garibanın canını yakmaktan usandım.. Anlayışınıza sığınarak sorularımın karşılıksız kalmamasını umuyorum...

DeletedUser23572

Guest
Bir yetkili lütfen mahalledeki üye sayıları ile ilgili, dağıtımın neye göre yapıldığı ile ilgili tatmin edici bir bilgi verebilirmi ?

Konu ile ilgili açtığımız ticketler standarta yakın cevaplarla sürekli muallakta kalıyor... Takımımız sürekli bu sorunla ilgili şirkete şikayette bulunulduğunu, şireketin sorundan haberdar olduğu ile ilgili bilgi veriyor. Sorum şu ki, takımımızın bu bildirimlerine cevap veren bir şirket yetkilisi yokmu ? Var ise ne cevap aldığımızı paylaşabilirmi ? Tarih verilemese bile, bu konuyu ne şekilde çözecekleri ile ilgili bilgi sahibi kimse yokmu ? Körü körüne bekleyelim mi ? 2gün önce bazı üyelere yapılan mahalle birleşimleri neye istinaden yapılıyor? Onların mahallelerinin birleşip benim hala aynı sayıda kalmamın sebebi nedir, işleyiş nasıldır ? Çok soru sordum biliyorum ama biri tatmin edici bir cevap versin bir açıklama yapsın, Hergün temcit pilavı gibi 15-20 garibanın canını yakmaktan usandım.. Anlayışınıza sığınarak sorularımın karşılıksız kalmamasını umuyorum...

Şuanda oyunla ilgili en merak ettiğim bu sorunun cevabıdır.

DeletedUser

Guest

bende mahalle konusunda neye göre dağıtım yapıldığını ve mahalleler arası sayı farkının neden bu kadar farklı olduğunu çok merak ediyorum...

DeletedUser

Guest
Mahalle dağılımları üyelerin online durumuna göre belirlenmektedir. Örneğin bir hesaba 1 veya 2 hafta gibi bir süre zarfında giriş yapılmamış ise sistem oyuncuyu farklı bir mahalleye taşıyor.
Arkadaşlar mahalleler ile ilgili sıkıntının farkındayız kimi mahallede 70-80 kişi var iken kimisinde de bu sayı 40-50 .
Buda puan artışlarını etkilemektedir.
Sorunu düzeltmek için büyük çaba içerisindeyiz . Sizden biraz sabır bekliyoruz....

İyi oyunlar...

DeletedUser23572

Guest
Anlıyorum. Sizde eminim bizleri anlıyorsunuz. Takdir edersiniz ki biz hiçbir arkadaşımızın bu sebeple sıkılıp oyundan uzaklaşmasını istemiyoruz. O yüzden şuan ki aşamayla ilgili küçük bir bilgilendirme yapsanız hepimiz çok daha rahat edeceğiz.

DeletedUser22880

Guest
mahalle

Anlıyorum. Sizde eminim bizleri anlıyorsunuz. Takdir edersiniz ki biz hiçbir arkadaşımızın bu sebeple sıkılıp oyundan uzaklaşmasını istemiyoruz. O yüzden şuan ki aşamayla ilgili küçük bir bilgilendirme yapsanız hepimiz çok daha rahat edeceğiz.

bende bu konudan muzderipim beniim mahalledeki arkadaşların hepsi sanki oyunu bırakmış
ne yağma var nede savunma bundan dolayı ne oyundan zevk alabiliyoruz nede
puan kasabiliyoruz belli bir zamandan sonra oyun iyice sıkıntı veriyor

saygılarımla
CuMHuR BeY

DeletedUser22880

Guest
Mahalle dağılımları üyelerin online durumuna göre belirlenmektedir. Örneğin bir hesaba 1 veya 2 hafta gibi bir süre zarfında giriş yapılmamış ise sistem oyuncuyu farklı bir mahalleye taşıyor.
Arkadaşlar mahalleler ile ilgili sıkıntının farkındayız kimi mahallede 70-80 kişi var iken kimisinde de bu sayı 40-50 .
Buda puan artışlarını etkilemektedir.
Sorunu düzeltmek için büyük çaba içerisindeyiz . Sizden biraz sabır bekliyoruz....

İyi oyunlar...

iyi sölüyorsun kardeşim fakat ben her gün online olan bir oyuncuyum fakat hiç mahallem genişlemiyor hep aynı :((((