• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Sonbahar Etkinliği

• Konuyu başlatan DeletedUser34454
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser34454

Guest
Sevgili Oyuncular,

Sonbahar Etkinliği ile ilgili yorumlarınızı bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

İyi Oyunlar

DeletedUser32578

Guest
elma ağacı oluşabilmesi için başarılı bir motive ya da cila mı gerekiyor... yani köyde yardım edilecek bina yoksa ağaç oluşmuyor mu ?

DeletedUser34832

Guest
elma ağacı oluşabilmesi için başarılı bir motive ya da cila mı gerekiyor... yani köyde yardım edilecek bina yoksa ağaç oluşmuyor mu ?
" Arkadaşlarınıza, lonca üyelerinize ve komşularınıza yardım ettiğinizde onların şehirlerinin çevresindeki alanlara bir elma ağacı dikilmesi şansı oluşur. Diktiğiniz ağaçlardan elmalar toplayarak bunları ödüller için harcayabilirler! Her başarılı elma ağacı dikiminizde, siz de kendiniz için bir elma kazanacaksınız. "
Şans faktörü gene iş başında arkadaşlar, kati değil, şansa, herkese bol şans diliyorum.

DeletedUser25694

Guest
yani köyde yardım edilecek bina yoksa ağaç oluşmuyor mu ?
"StormTR" operatörümüzün yorumuna ek olarak:
cila-motive yaptığınız oyuncunun şehrinde yardım edecek bina yoksa; 1. siz elma alabilir-elma yerleştirebilirsiniz(oyuncu elmaları toplamışsa özellikle daha fazla), 2.Fakat normal c-m veya elma yerleşiminde alınan ozalit veya dinamiği olan arkadaşlar 1 er ürünü alamaz!
S@V@Ş HOC@

DeletedUser32578

Guest
StormTR hocam beni tam anlayamadı sanırım teşekkür ederim wild33 :)

DeletedUser25694

Guest
etkinlik duyurusuna ek olarak da:
siz elma ağacı yerleştirirken 1 elma alırsınız,
size bırakılan ağacı toplarkende 5,7,10,20,50 elma olarak toplayabilirsiniz.
animasyon çok güzel ve fantastik amma sepetlerdeki ödül kazanma oranları günün ödülünde veya sabit ödüller de çok çok az.
erzak, para, 1 haydut, zafer kulesi çıkmasından gınal gelecek millete :D
http://i.hizliresim.com/1NEBdG.jpg
http://i.hizliresim.com/2jaqjN.jpg
ancak komşuların elma suyu sıkmasıyla ödül alacağız gibi :D

DeletedUser25694

Guest
bir soruda ben sorayım :D
buzul gelecek çağın 2. büyük binası betada elmayle-elmadan önce geldiydi. burda gelecek mi? ayrı bir güncellemeyle mi gelecek?

mavisis

Well-Known Member
19 Eylül'de Başlayacak Olan Yeni Etkinlik İçin Bazı İpuçları Verelim.

Daha Önceki Yumurta Saklama Etkinliği İle Aynı Olan Etkinlikte Kolu, Komşu, Eş, Dost, Akraba, Lonca ve Arkadaşlara Yapacağınız Her C/M de Şansa Bağlı Olarak 1 Elma Kazanıyorsunuz. Aynı Anda Elma Saklamış Olduğunuz Oyuncunun Şehrinin Etrafındaki Ağaçlık Alanda Bir Elma Ağacı Belirir. Dolayısı İle Eğer Biri Sizin Şehrinize Elma Saklamışsa Ara Sıra Şehrin Etrafına Göz Gezdirip Ağaçlardan Elmaları Toplamalısınız.. Ağaçlardan Toplanan Elmalar 7 , 10 , 20 ve 50 Şeklindedir. Şehrinizde Bol Bol C/M Yapılacak Öğe Bırakın !!!!!!

Önemli Olan Toplanan Elmaları Değiştirmek.

Etkinlik Bize 2 Sandık Sunuyor. 75 ve 100 Elma İle Açılan Sandıklar. Bu Sandıklara 24 Saatte Bir Değişen Özel Öğe Geliyor. Haydut Yuvası, Dilek Duyusu, İlham Tapınağı vb. ( Bilgi tapınağı ise 100 Elmalık Sandıkta Sürekli Sabit.). 24 Satte 1 Değişen Öğelerin Dışında 9 ar Öğe Sandıklarda Sabit.

Ancak En Önemli Husus Şu. Örneğin O Günün Özel Öğesi Dilek Kuyusu Ama Sandığın İçinde Sabit Bulunan Kilitli Öğe Bilgi Tapınağı. Siz Sandığı Açtığınızda Sandığın Özel Öğesi Olan Bilgi Tapınağını Yakalarsanız 1 Bilgi Tapınağını Kazanıyorsunuz ve Kilidini Açıyorsunuz, Dilediğiniz Kadar Takasla Alabiliyorsunuz. Ancak 100 Elma Değerindeki Sandığın Kilidini Açtığınızda Bu Öğeyi Sandık Açmadan Defalarca Almanın Maliyeti 250 Elma( Ödüle Göre Değişiyor) Toparlayacak Olursak Sandığı Açmaya Başladık ve 5. Denemede Özel Öğenin Kilidi Açıldı 1 Tane Ödülü Aldık Toplamda 500 Elma Harcadık Kilidi Açılan Ödüldende 10 Tane Almak İstiyoruz. 250 x 10 =2500 Elma + 500 Elma = 3000 Elma Gibi Bir Maliyet Olur Elinizdede 11 Tane Bilgi Tapınağınız.

Burada Aslında Önemli Olan 24 Saatte Değişen Günlük Ödül ve Sandığın Altındaki Ödülün Aynı Anda Güzel Denk Gelmesi. Onun İçin Elmaları Boşa Harcamayıp Onların Denk Gelmesini Beklemek Elma Stoklamak En Doğrusu.

Tavsiyem Şudur ki. Sandıkta Bulunan Sabit Öğelerden En Değerlisi Bilgi Tapınağı. Bilgi Tapınağını Kilitli Gördüğünüzde 24 Saatte Bir Değişen Ödülde Güzelse Yüklenin !!!!

DeletedUser32578

Guest
Mavisis verdiğin değerli bilgiler için teşekkür ederiz :)

DeletedUser25694

Guest
bu etkinlikte kuş evi binası buluncakmı
kuş evi yok! elmas var 100 tane, onur listesi var, bilgi tapınağı var, genel olarak herzaman ki şeyler...
yeni olarak 2 çeşit kit geliyor:
biri önceden alınan ve şehrinde kurulu olanı bir çağ yükseltmeni sağlıyor,
diğeri şehrinde kurulu olan amma yer darlığı veya bir daha alamama ihtimaline karşı silemediğin objeyi(şampiyon-haydut yuvası-mezarlık-aşk ağacı-şekerlemeci..) tekrardan envartere almanı sağlıyor( sonradan sanki faaliyetlerde almış gibi istediğin zaman kurabilirsin). ben şahsen alırsam ilk olarak mezarlık-şekerlemeci ve aşk ağacını envartere geri aldım betada çünkü biliyorsunuz bunlar sabit yıllık etkinlik hediyeleri ve her yıl yenisi geliyor. geldiğinde de bir öncekini sat görevi var yenisini almak için :D

mavisis

Well-Known Member
Fall Event Görev Listesidir.

1. Görev: 27 Cila veya Motive Yapın. 2500 Erkaz Toplayın.
Ödül:10 Elma

2. Görev: 12 Forge Puanı Harcayın. Üretim Binalarında Toplam 25 Üretim Yapın.
Ödül:12 Elma

3. Görev: 30 Ürün Toplayın. Üretim Binalarında (Erzak) Toplam 30 Adet 1 Saatlik Üretim Yapın.

4. Görev: Çağınıza Ait 3 veya Önceki Çağa Ait 4 dekorasyon İnşa Edin.

5. Görev: 1 Eyalete Keşif Kolu Gönderin.
Ödül:17 Elma

6. Görev: Herbir Üretim Seçeneğinden 1 Tane Tamamlayın( 5dk, 15dk , 1h, 4h, 8h, 1day).6 FP satın Alın.

7. Görev: Kendi Çağınızdan 6 veya Önceki Çağdan 8 Asker Yetiştirin.
Ödül:13 Elma

8. Görev: 4 Sektöre Sızın. 15 FP Harcayın.

9. Görev: 4 Binayı Yağmalayın yada 1 Sektörü Ele Geçirin. 50 Ürün Toplayın.
Ödül:15 Elma

10. Görev: Devasa Binalara 25 FP Harcayın Yada 1 Teknoloji Araştırın.

11. Görev: 51 Tane Cila veya Motive Yapın. 16 FP Harcayın

12. Görev: 2 Sektörü Savaşamadan Ele Geçirin. 4 Binayı Satın (Dekorasyonda Satsanız Olur)

13. Görev: Cağınıza Ait 3 Veya Bir Önceki Çağa Ait 4 Konut Binası İnşa Edin

14. 10 defa 8 Saatlik Üretimi Tamamlayın. Toplamda 12 Askere Sahip Olun.

15. Bir Eyaleti Ele Geçir
Ödül:17 Elma

16. 50 Adet 1 saatlik Üretimi Tamamla. 18 FP Harca
Ödül:12 Ödül

Son düzenleme:

DeletedUser33625

Guest
Merhaba

Kıta haritasında sona gelmiş oyuncular acaba alağıdaki görevleri nasıl tamamlayacaklar?

1 eyalete keşif kolu gönderin
4 sektöre sızın
2 sektörü savaşmadan ele geçirin

Acaba bu görevler farklı mı olacak? Ya da otomatik olarak tamamlanmış mı varsayılacak.

Syg

AyToR

Well-Known Member
Merhaba

Kıta haritasında sona gelmiş oyuncular acaba alağıdaki görevleri nasıl tamamlayacaklar?

1 eyalete keşif kolu gönderin
4 sektöre sızın
2 sektörü savaşmadan ele geçirin

Acaba bu görevler farklı mı olacak? Ya da otomatik olarak tamamlanmış mı varsayılacak.

Syg

yapılmış sayılıyor, tekno araştır görevi de yapılmış sayılıyor

DeletedUser32578

Guest
Arkadaşlar beta da oynayanlardan bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi.. Bilgi tapınağı kilitli kısımda kaç elmadan satılıyordu. ?