• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

savunma hakkında..

chel13

Member
selamlar.
bir şey sormak istiyordum da. şimdi savunma yaparken, savunma ordusu, sanki saldırı ordusuymuş gibi, direk atağa kalkıyor. oysaki karşı tarafın saldırmasını beklemesi gerekmez mi?
bunu düzeltilebilmesi mümkün mü? yani savunma yapması için koyduğum ordu, gelen orduyu karşılaması gerekirken hücum yaptığında ister istemez yeniliyor. oysaki defansta kalsa, ilk saldırının karşı taraftan gelmesini beklese belki de kazanacağı bir savaşı kaybediyor. tabi ki bu benim düşüncem ama bununla alakalı bir değişiklik yapılması kodlama ve benzeri bir konuda çok zor bir işse tabi ki diyecek bir şeyim yok ama diğer türlü daha mantıklı olmaz mı?

umarım yanlış anlaşılmamışımdır. benim ki sadece fikir. :)
iyi günler ve iyi çalışmalar

DeletedUser25587

Guest
saldırı savunma sırası birliklerin sınıflarıyla ilgilidir. saldıran hızlı, siz ağır birlik koyduysanız önce hızlı birlik yani saldıran hareket eder. saldıran ağır siz hızlı koyarsanız önce sizinki hareket eder.

chel13

Member
ilk hamle önemli değil ki. savunma birliğinin, saldırı birliklerinin en azından menzil içerisini girmesini beklemesi lazım bence. sonrasında hamle yapmaları gerekir. ama birliğin ne olduğu önemli olmadan, hücüma geçiyorlar. bu da sıkıntı oluyor işte.

DeletedUser25587

Guest
saldıran canlı siz otomatik savaştığınız sürece avantaj karşıda ve oyun da böyle kurulmuş. askerin cinsinden çok savunma- saldırı bonusları devrede oluyor.

chel13

Member
saldıran canlı siz otomatik savaştığınız sürece avantaj karşıda ve oyun da böyle kurulmuş. askerin cinsinden çok savunma- saldırı bonusları devrede oluyor.

savunma hep otomatik savaşmıyor mu zaten? ben bir etkide bulunamıyorum ki. sonuçta saldırı sonuçlanana kadar, saldırı olduğunu bile bilmiyoruz. saldıran manüel saldırdığı için bekliyor. ama savunma direk hücuma geçiyor. savunmanın beklemesi gerekiyor aslında. yani her ne olursa olsun, savunmaya bir avantaj vermeli bence oyun. bu avantaj olmadığı sürece, savunma bonusu ne kadar yüksek olursa olsun, yaptığın saldırı zayıf olduğu için, saldıran kişiye etkisi düşük olur. ve haydutla geldiyse eğer, zaten saldırıların boşa gidecek, üstüne adama yaklaşmış olacaksın. ve açık hedef olacaksın. neyse. benim düşüncem bu. :)