• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Savaş Ve Ekonomi

• Konuyu başlatan DeletedUser31091
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser31091

Guest
Bence birlik maliyetleri arttırılmalı savaşlar ekonomik denge ile yapılmalı.

Birlikleri üretirken hiç bir sıkıntı çekilmiyor çok rahat üretiliyor asker üretmekden erzağı altını biten olmuyor halbuki uzun süren savaşların ekonomilere büyük zarar vermesi lazım kaybedilecek 1 askerin bile hesabının tutulması ekonomisinin hesaplanması lazım.

Oyun strateji yönünden çok zayıf. Savaşlar 1 ağır birlik yanına 7 haydutla oto geçiliyor pek bi heyecanı yok ve ben oto savaş olayının kaldırılmasını istiyorum milyonlarca askeri savaştırmıyoruzki oto savaş olsun sadece 8 birlik yönetiyoruz bunu oto yapmak otoya bırakmaya mecbur kılınmak strateji oyunu temeli ile çelişiyor. Hem bu hemde altın erzak gelir giderleri hiçbir strateji barındırmıyor yada en az dozda içeriyor. Ben stratejinin dozunun biraz arttırılması taraftarıyım.

Yakın çağda 1 ev 156bin altın veriyor buda yaklaşık 31 tank yapıyor bunu 30 varsayalım. 30 tankı üretmek 4 saatten hesaplanırsa en az 5 gün sürer ya birlik maliyetini 5 katına çıkaracaksın yada altın erzak gelirini 5 de birine düşüreceksin bir günde üretilenle bir günde tüketilen birbirine denk olacak yada yakın sayılar olacak. arada uçurum olmayacak. Ben birlik maliyetlerinin arttırılması taraftarıyım.en az 3-4 katına çıkarılmalı.

teşekkürler herkese iyi oyunlar ...

DeletedUser31091

Guest
zirve dönem ağır birlik 460 altın
İleri çağ tankı 1640 altın
modern çağ tankı 560 altın
post modern çağ tankı 560 altın
yakın çağ tankı 5000 altın

birkaç örnek bana döre pek adil değil.

DeletedUser30558

Guest
Bu oyunda şu maliyetlerden önce düzenlenmesi gereken çok şey var ama sakalımız yok ki sözümüz dinlensin.