• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Ozalit teminin edememe

FASIL

Member
İyi günler, 9 kare ozalit haritasının 8 tanesini tamamlıyorum, hatta 1 karede 2 ozalitim var, 4 kişiye ait devasa binaları tamamlayıp toplamda 11 ozalit kazandım, ama o bir kareye o 11 ozalitten 1 tanesi denk gelmedi, 2;1 eşitleme yaptım ve tabiki yine o 1 kareye denk gelmedi, sonra 2 kişinin binasından 4 ozalit daha kazandım ve hala o bir ozalit olmayan karem duruyor, bu olsa olsa bahtsız Bedevi olur, böyle bir saçmalığı benim gibi yaşayanlar varmıdır?

xmen

Emekli Takım Üyesi
Bu sadece sizin başınıza gelen bir durum değil, oyunun içinde bunlarda var, şehriniz dahada geliştikçe ileride ozalit konusunda ihtiyacınız kalmayacak.

61HAYLAZ61

Well-Known Member
Boş yere inat etme. Bu tamamen şans işi. Bazen 50 ozalit 1 karede çıkar ama eksik ozalit gelmez. Bazende ilk seferde eksik ozalit gelir. Bunlar hep geldi başıma.

DeletedUser35110

Guest
Aynı eşleştirmeler ile deneme !
9. kare lazımsa örneğin;
1-2-3-4-5-6-7-8. kareleri gelen Ozalitleri 2:1 ile değiştirirken,

Diyelim; 1-3 ile değişim yaptın ! 1-4/1-5/1-6/1-7-8 gibi olmalı.
5 ile yaptın diyelim. 5-1/5-2/5-3/5-4 gibi gitmelisin.
Diyelim; 6. ve 7. karede 10 ar Ozalitin var !
Devamlı 6-7 değişim yaparsan çıkmaaaaazzz :)))
İşin kestirmesi şu illâ bulmak istiyorsan !
1-3-5-7-9 tek rakamlı kareler 2-4-6-8 çift rakamlı !
9. kare mi lazım !! nedir bu tek rakamlı.
1-1 çıkmaz :))
2-2,3-3,4-4,5-5,6-6,7-7,8-8 de çıkması çok zordur.
3-6-9 (lazım olan 9) ise;
4-5/5-4/2-7/7-2/3-6/6-3/1-8/8-1 gibi en garantisidir.
Bunlardaki en fazla 2,3 denemede gelecektir.
% 100 % istiyorsan 200 elmas vermeli ya da Devasa yardımı yaparak kazanmayı beklemelisin.
Kesinlikle gelecektir.

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

Estergon.

Member
Benim bazı devasalarda tüm ozalitler yerlerine oturdu.
Yani üstüste gelen ozalit hiç olmadı.
Ama bu her zaman ne yazık ki olmuyor.

FASIL

Member
Aynı eşleştirmeler ile deneme !
9. kare lazımsa örneğin;
1-2-3-4-5-6-7-8. kareleri gelen Ozalitleri 2:1 ile değiştirirken,

Diyelim; 1-3 ile değişim yaptın ! 1-4/1-5/1-6/1-7-8 gibi olmalı.
5 ile yaptın diyelim. 5-1/5-2/5-3/5-4 gibi gitmelisin.
Diyelim; 6. ve 7. karede 10 ar Ozalitin var !
Devamlı 6-7 değişim yaparsan çıkmaaaaazzz :)))
İşin kestirmesi şu illâ bulmak istiyorsan !
1-3-5-7-9 tek rakamlı kareler 2-4-6-8 çift rakamlı !
9. kare mi lazım !! nedir bu tek rakamlı.
1-1 çıkmaz :))
2-2,3-3,4-4,5-5,6-6,7-7,8-8 de çıkması çok zordur.
3-6-9 (lazım olan 9) ise;
4-5/5-4/2-7/7-2/3-6/6-3/1-8/8-1 gibi en garantisidir.
Bunlardaki en fazla 2,3 denemede gelecektir.
% 100 % istiyorsan 200 elmas vermeli ya da Devasa yardımı yaparak kazanmayı beklemelisin.
Kesinlikle gelecektir.
Neyseki 6 dünyada geçen etkinlikte 16 dilek kuyusu edindim, bekliyoruz ondan elmas gelsede ozaliti açsam, 1 defasını tamamladım, şans işi, yapçak Bir şey yok, format bu, adamlar taş mı yiyecek, ya verecez parayı elmas alacaz, yada bekliyecez, dikek kusunu çoğaltmak şart oldu, teşekkürler detaylı açıklaman için

ÇokFena

Well-Known Member
İyi günler, 9 kare ozalit haritasının 8 tanesini tamamlıyorum, hatta 1 karede 2 ozalitim var, 4 kişiye ait devasa binaları tamamlayıp toplamda 11 ozalit kazandım, ama o bir kareye o 11 ozalitten 1 tanesi denk gelmedi, 2;1 eşitleme yaptım ve tabiki yine o 1 kareye denk gelmedi, sonra 2 kişinin binasından 4 ozalit daha kazandım ve hala o bir ozalit olmayan karem duruyor, bu olsa olsa bahtsız Bedevi olur, böyle bir saçmalığı benim gibi yaşayanlar varmıdır?
Dört devasa binam duruyoo.inat ettim elmas basmıyorum.beş veya daha fazla bina olursa alabilirim.o_O

El Ajedrecista

Active Member
bendeki ayasofya'nın son parçası 34. ozalitte geldi. oyunun bir kastı olmadığını, tamamen olasılık bilimi altında olduğunu düşünüyorum. oyunun kurarken kolaylık sağladığı tek devasa bina delphi kahini onun da ne kadar işe yaramadığı ortada :D

ÇokFena

Well-Known Member
bendeki ayasofya'nın son parçası 34. ozalitte geldi. oyunun bir kastı olmadığını, tamamen olasılık bilimi altında olduğunu düşünüyorum. oyunun kurarken kolaylık sağladığı tek devasa bina delphi kahini onun da ne kadar işe yaramadığı ortada :D
yapma ya boşa mı kurduk:))))

El Ajedrecista

Active Member
delphi başlarda mutluluk ihtiyacını karşılayabilir belki ama sonrasında gereksiz duruma düşüyor maalesef. diğer binalara göre çok yetersiz kalıyor