• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

oyuncuların birbirine hakaret etmesi

• Konuyu başlatan DeletedUser31304
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser31304

Guest
oyuncuların birbirine küçümseyici ufak hakaretleri( salak gerizekalı gibi sözler) hafif hakeret sınıfına ekleyebiliriz.

ikinci aşamada direk oyuncuya argo küfür ermesi ağır hakaret sınıfına girer.

üçüncü aşamada oyuncuların ecdadına ( eşine annesine atasına ve sülalesine) argo küfür etmesi

birinci ve ikinci sınıf hakaretlere verilen cezaları normal kabul edelim.

Ama üçüncü sınıf hakaretler kültürümüzde cinayet sebebidir. Bu tür hakaretlerde oyun operatörlerin oyuncuya en ağır ceza vermelerini istiyorum.

Örneğin birinci durumda direk 15 gün ban cezası olsun aynı oyuncunun hakareti tekrarladığında hesabı tamamen kapatılmasını talep ediyorum

DeletedUser33225

Guest
ceza sistemimiz zaten söylediğinize yakın cezalar içeriyor önerileriniz için teşekkür ederiz.Bu gibi hakaret aşağılama toplum ahlakına aykırı sözler genel chat yada özel mesajda karşınıza çıkarsa anında o yazıyı yazan kullanıcının isminin üzerine tıklayıp 'bildir' seçeneğiyle bizlere bildiriniz.Gerekli işlem yetkili operatorler tarafından yapılacaktır. İyi oyunlar dileriz..

DeletedUser31304

Guest
FOE oyun kuralları kültürümüzdeki değerleri dikkate almasını istiyoruz. Bu oyun kuralları Almanya ve Bizim ülkedeki kurallar farklı olması gerekir.

Ben Bu sayfada argo kelime kullanmak istemiyorum ama argo kelime kullanan ve ecdadımıza ailemize va bayanlara küfür eden oyuncu istemiyoruz

DeletedUser33225

Guest
Oyun Kurallarımız Almanya ile farklı zaten.Dediğiniz gibi argo kelime kullanımı daha doğrusu genel ahlaka aykırı veya küfür kullanımının cezası var.Tekrarlandığı haldede git gide artıyor ceza.Fakat bizim ceza uygulayabilmemiz için bildirmeniz gerekiyor.

Forge Of Empires Resmi Oyun Kuralları için lütfen tıklayın...

DeletedUser

Guest
Oyun Kurallarımız Almanya ile farklı zaten.Dediğiniz gibi argo kelime kullanımı daha doğrusu genel ahlaka aykırı veya küfür kullanımının cezası var.Tekrarlandığı haldede git gide artıyor ceza.Fakat bizim ceza uygulayabilmemiz için bildirmeniz gerekiyor.

Forge Of Empires Resmi Oyun Kuralları için lütfen tıklayın...

Artık, oyun kuralları tüm server larda aynı olacak diye bir duyuru geliğini hatırlıyorum.
Bu kuralar iptal mi oldu? veya iptal olduğu oyunculara bildirildi mi?

DeletedUser32528

Guest
Artık, oyun kuralları tüm server larda aynı olacak diye bir duyuru geliğini hatırlıyorum.
MELİH bu konu ile alakalı değil ama x2 tümünü karıştırda geldiğinde 2 kere karıştırılıyor ve başlangıçta +20 yıldız veriyor. (2X10)

DeletedUser33225

Guest

OYUN KURALLARI

2) İletişim

Diğer kullanıcılara hakaret etmek ve uygunsuz/saldırgan içerikli bir dil kullanmak yasaktır.
Profillerde, oyuncu isimlerinde, lonca isimlerinde veya herhangi bir açık ortamda; Yönetim tarafından, yasadışı, hakaret unsuru taşıyan, tehditkâr, uygunsuz, gerçek hayata yönelik saldırganlık içeren, cinsel içerikli, siyasi aşırılıkçı, fanatik dinci, ırkçı, yasadışı uyuşturucular veya bunlara benzer maddelerin kullanımını özendiren veya reklamlarını yapan veya herhangi bir şekilde uygunsuzluk olarak değerlendirilebilecek her türlü içeriği kabul etmiyoruz.
Diğer oyuncuları, oyun içi spam mesajlarla rahatsız etmek bir uygunsuzluktur ve müsamaha gösterilmeyecektir.

DeletedUser

Guest
OYUN KURALLARI

2) İletişim

Diğer kullanıcılara hakaret etmek ve uygunsuz/saldırgan içerikli bir dil kullanmak yasaktır.
Profillerde, oyuncu isimlerinde, lonca isimlerinde veya herhangi bir açık ortamda; Yönetim tarafından, yasadışı, hakaret unsuru taşıyan, tehditkâr, uygunsuz, gerçek hayata yönelik saldırganlık içeren, cinsel içerikli, siyasi aşırılıkçı, fanatik dinci, ırkçı, yasadışı uyuşturucular veya bunlara benzer maddelerin kullanımını özendiren veya reklamlarını yapan veya herhangi bir şekilde uygunsuzluk olarak değerlendirilebilecek her türlü içeriği kabul etmiyoruz.
Diğer oyuncuları, oyun içi spam mesajlarla rahatsız etmek bir uygunsuzluktur ve müsamaha gösterilmeyecektir.

anlayamadım?

DeletedUser31304

Guest
ailemize küfür edilmesini asla kabul etmeyen milletiz Yağma yedim diye annemize ve eşimize küfür eden oyuncu istemiyoruz.

DeletedUser34266

Guest
OYUN KURALLARI

2) İletişim

DeletedUser22312

Guest
slm raykun arkadaşımız oyun kuralları ıçersınde yağma yaptığı için yağma yaptığı oyuncudan hakaret görmüş bunu op lara bıldırmış fakat zamanında müdahale olmadığı ıçın yağma yığen arkadaş hakaretelerını ılerı seviyelere getırek devam etmıştır halıyle raykun arkadaşımızda op lara zamında müdahale etmedıklerı ıçın kızmış bunun netıcesınde kendısı daha önce ban yemıştır şimdi oyuncuya yapılan hakarette anında ışlem uyugulanmazken op lara bır soz bıle söğlense anında işlem yapılabılceği görulmuştur bu uygulamanın doğru olmadığını duşunuyor ve raykun arkadaşımızın cezasını kaldırılmasını talep edıyorum bılıyorumkı her op aynı mantık ve yetenekte değil mantıklı olan ve adıl olan op lara guvendığim için yazıyorum buraya taktır adıl olan op larındır tşkler

DeletedUser32694

Guest
oyuncuların birbirine küçümseyici ufak hakaretleri( salak gerizekalı gibi sözler) hafif hakeret sınıfına ekleyebiliriz.

ikinci aşamada direk oyuncuya argo küfür ermesi ağır hakaret sınıfına girer.

üçüncü aşamada oyuncuların ecdadına ( eşine annesine atasına ve sülalesine) argo küfür etmesi

birinci ve ikinci sınıf hakaretlere verilen cezaları normal kabul edelim.

Ama üçüncü sınıf hakaretler kültürümüzde cinayet sebebidir. Bu tür hakaretlerde oyun operatörlerin oyuncuya en ağır ceza vermelerini istiyorum.

Örneğin birinci durumda direk 15 gün ban cezası olsun aynı oyuncunun hakareti tekrarladığında hesabı tamamen kapatılmasını talep ediyorum

DeletedUser32694

Guest
Selam Arkadaşlar
Raykun isimli arkadaşımızın lonca içersinde son derece saygılı ve lonca mesajlarında yazışmalarında dikkatli olan biri olduğunu gözlemledim. Bu arkadaşımızın diğer arkadaşlarada aynı şekilde davrandığını çoğu zaman gördüm. Zaman zaman bizlerde yağma attığımız kişilerden hiçte hoş olmayan tehdit ve aşağılayıcı sözler işittik. Lütfen zamanında müdahalelerle bunu engelleyin ve zamanında engellenemeyen yazışmaların devamında gelen karşılıklı sözleri savunma adına hoşgörün. Bu yüzden Raykunun oyuna tekrar dönmesi için gerekli olan işlemlerin yapılmasını temenni ederim. Raykunun zamanında müdahale edilemediğinden dolayı karşı tarafın ağır hakaretine maruz kalmasının hissiyle sinirlenmesinin anlayışla karşılanmasını dilerim Saygılarımla.

DeletedUser

Guest
Arkadaşlar bunlar forumda konuşulacak şeyler değil ama bilgilendirme yapıp kapayacağım.

Öncelikle sizin bu davranışınız hiçbir yönetici üzerinde olumlu bir etki bırakmayacaktır tam tersi bile olabilir hatta.

Yazıyı yazmamın ana sebebine gelince çok gözlemledim bunu o yüzden bilgilendirme yapıyorum, daha öncede çok yapmama rağmen yine yapıyorum. Bildir butonuyla yaptığınız raporlar 1 dakika içerisinde de işlem görebilir 1 gün içerisinde de incelemeler bu yöndedir. Rapor ediyorsunuz daha rapora bakmamışız biz, ardından ticket ''adam hala küfür ediyor ceza verilmedi nasıl iş yapıyorsunuz'' oluyor . Biraz durun bakalım incelensin ondan sonra yapın itirazınızı. Bizlerinde uyması gereken sistem mevcut ve ona göre ceza veriliyor. 6-12-24 saat olarak derecelendirilmiş ve katlanarak gitmektedir.

Konuya gelince kararı hakaret edilen yöneticimize bırakıyorum. Bu şekilde forumda ceza tartışmaları yapılmıyor kurallarda da göreceksiniz, yaparsanız da kaldırılır boş yere yazmış olursunuz, tekrarlarında ceza uygulamaları da olabiliyor. Konuya muhatap kişi veya kişiler destek sisteminden zaten cevabını alıyorlar.

Son düzenleme bir moderatör tarafından:
Durum
Konu yanıtlara kapalı.