• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Oyun Hakkındaki Düşünceleriniz

DeletedUser

Guest
Merhabalar;

Oyuna başlayalı 5-6 gün oldu izninizle hem düşüncelerimi paylaşmak hem de "Genel Tartışma" bölümü altında bir konu açmak istedim.

Öncelikle oyundan başlarsak. Beta aşamasında olduğu için sorunları mazur görmek ve ileride düzeleceğini ummak gerek bunun farkındayım. Farklı bir web tabanlı strateji oyunu olmuş hoş da olmuş umarım daha da başarılı olacaktır zamanla. Gözüme çarpan en büyük sorun -bana göre tabii ki- Elmas konusu. Şöyle ki Elmas hem reel olarak çok pahalı (2000 Elmas yaklaşık 50 TL) hem de oyunda Elmas isteyen birimler,yapılar olsun çok fazla. Örneğin ben başlayalı çok olmadı dediğim gibi fakat Terzi açıldı ben 400 Elmas(Yani tanesi 10 TL!) getirisi ise saatte 360 malzeme. Bana şu aşamada en fazla malzeme kazandıran yapı ise Meyve Tarlası ve getirisi saatte 130 malzeme. Yani neredeyse 3 katlık bir fark var ve bence bu çok büyük bir fark.(terzinin kapladığı alanın Meyve Tarlasından çok daha az olduğunu söylemiyorum bile onu Meyve Tarlasındaki nüfusun azlığı ile dengeleriz diyorum) Şimdi diyeceksiniz ki eee ne var bunda, sorun nedir?
1.Sorun Elmas aşırı pahalı. BETA aşamasında yeni bir pazar arayışında olan bir oyun için çok çok aşırı pahalı.
2.Oyunda Elmas kullanamadan oynayacakların Elmas kullananları yakalaması bir hayli zaman alacaktır. Askeri alanlarda fark yaratır mı henüz bilemiyorum ama olacak gibi. Bu da olursa çok kötü tabi.

Foruma gelecek olursak. Yine beta sürüm ve yeni bir oyun olması dolayısı ile pek aktif değil normaldir. Fakat şuradan saydığım kadarıyla 11 yetkili var ve ben onları aktif göremiyorum Forumda. Madem yeni bir oyunun yönetimi içindesiniz amacınız oyunu tanıtmak yaymak sürekli burada olun demiyorum ama soruları cevapsız bırakmayın. Cevaplanmış bile olsa sizlerde daha tecrübeli ve bilgilisiniz onları da paylaşın derim.

Umarım kimse yanlış bir şey anlamaz yazdıklarımdan. Okuduğunuz için teşekkürler. Sizler de fikirlerinizi paylaşırsanız ve bunları iletebilir isek Almanya'ya güzel olacaktır :)

İyi oyunlar...

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser

Guest
Oyun Hakkındaki Düşüncelerim

Selam arkadaşlar ben yaklasık 15 gundur oynuyorum bu oyunu. Grafik bakımından oyun cok guzel ancak bir kaç begenmedigim yönu var;

1- Yeni teknolojileri araştırdıkça yeni şeyler alabiliyoruz ama her teknoloji artışında günlük verilen bonus yükselse daha iyi olur.

2- Oyunun en can sıkıcı tarafı da elmas durumları. Bence istenen elmas miktarlarının azaltılması lazım. Bir genişletmeye 200 altın istiyor ya çok fazla. Bence oyunda yükseldikce elmas kazanılması daha mantıklı değilmi. Anlıyoum oyun yeni ve kazanmak istiyorsunuz ama çok fazla elmas isteniyor ve fiyatlar da çok pahalı.

3- Bir de yeni dunya acılacagı duyuruldu. Yeni dünya açılında bizim bulunduğumuz dünya geride kalacak haliyle. Herkes yeni dünyaya katılmak istenecek. Yeni dunya ile eski dunyayı bir noktada birleştirmek daha iyi olabilir.

4- Saldıracağımız alanlar çok kısıtlı. Saldırma alanı biraz daha genişletilse çok güzel olur.

5- Envarterler ne işe yarıyor. Oyunda baya ilerlememe ragmen hala bir envarter kazanmış değilim.

6-

DeletedUser

Guest
Güncel...
Ayrıca Forum ile ilgili bir şey daha söylemek istiyorum. Yetkililerin pasifliğinden bahsetmiştim bana başka bir başlık altından her soruya cevap vermek gibi bir görevleri olmadığı söylendi. Fakat günler önce direk yetkiliye yönelttiğim bir soruya bile hala cevap gelememesi ilginç.
Konu kilitleme konusunda da biraz daha ılımlı davranırsanız oyunun ve sizin yararınıza olacaktır.

DeletedUser

Guest
Elmas konusunda haklısınız.Ben buna %100 destek veriririm.Elmas fiyatları normal olsa bile oyun içindeki elmas kullanımı aşırı anormal.
Yönetim konusunda ise daha önce bir konu açmıştım.Farklı bir anlayış tarzı oldugunu ve bu forumda oyuncu-oyuncu ilişkisi olduğunu söylediler.Yönetici-Oyuncu ilişkisi Oyunda geçerliymiş.Forumda sadece oyuncu-oyuncu soru ve cevapları karşılıklı alabilirlermiş.
Çok garip bir durum.Farklı Bir Yönetim Ve Anlayış.İlk defa karşılaşıyorum.

DeletedUser

Guest
İlerde yapılabilir oyuncu-oyuncu etkileşimi ama başta olmaz gibi :)

DeletedUser

Guest
Elmas konusunda haklısınız.Ben buna %100 destek veriririm.Elmas fiyatları normal olsa bile oyun içindeki elmas kullanımı aşırı anormal.
Yönetim konusunda ise daha önce bir konu açmıştım.Farklı bir anlayış tarzı oldugunu ve bu forumda oyuncu-oyuncu ilişkisi olduğunu söylediler.Yönetici-Oyuncu ilişkisi Oyunda geçerliymiş.Forumda sadece oyuncu-oyuncu soru ve cevapları karşılıklı alabilirlermiş.
Çok garip bir durum.Farklı Bir Yönetim Ve Anlayış.İlk defa karşılaşıyorum.

oyuncu-oyuncu ilişkisi nedir arkadaş...Şu an forumu aktif kullanan oyuncu yok denecek kadar az.Oyuncu-Hz.google ilişkisi olabilir belki.dikkat ediyorum herkesin yardımına o koşuyor.

DeletedUser

Guest
Arkadaşlar Merhaba;

Elmas konusu subjektif olduğu için hiç girmek istemiyorum. Şahsi fikrim ise bence de pahalı.

Elimden geldiği kadar her sorulan soruya bildiğim kadarıyla cevap vermeye çalışıyorum. Oyun ve forum yöneticileriyle hiç bir alakam yok bu benim kendi insiyatifimde yazılanlara yanıt vermek. Forumda şu var kimse kendine söylenmediği sürece oyun ya da forum kılavuzlarını incelemiyor. Gelip başlık açıp yanıt alıp gidiyor. Aktif kullanıcı sayısı 10-15 kişi zaten bunun için 24 saat burada bir yönetici bekletilmez gerek yok. Şahsen şunu düşünüyorum yöneticiler gelip yazılanlara bakıyorlar forum kurallarına aykırı durum varsa gereğini yapıyorlar ama sorulan herhangi bir soruya ya da açılan konu başlığına gereken DOĞRU yanıt verilmişse yeni mesaj yazmıyorlar. Eğer yanlış yada eksik ise gerekli açıklamalar yapılıyor.(Bütün konularda aynı durum söz konusu inceleyebilirsiniz)

Oyuncu-oyuncu etkileşimine gelirse. Aslında yaptığım iş adil değil. Yani bana haksızlık :) Şöyle ki; bir çok sektör hakkında nasıl geçeriz diye ya PM ya da konularda soru soruluyor ve yanıtlıyorum. Emin olun ki sizin geçtiğiniz kadar kolay geçmedim ben o sektörleri çünkü bana kimse nasıl geçeceğimi söylememişti. Bu yüzden aslında kendime haksızlık yapıyorum. Kişiler Bu başlık altında mevcut olduğu için söyleyebilirim ki mesela TrbLack 'a söylemiş olduğum bir çok konuyu o da bir başkasına anlatıyor ve aktif olarak forumu kullanıyor. Emin olun %95 forum kullanıcı gelip işi görüldü mü ya da sorusuna yanıt aldı mı bir başka soru sormadan ya da sorun yaşamadan foruma gelmiyor bile.

Birkaç konuya daha yazmıştım şunu; bu oyunu bizler oynuyoruz yöneticilerin test hesapları var (aktif oyuna devam eden varsa da ben bilmiyorum) karşılaşılan sorunları bug'ları burada deniyorlar ve gerekeni yapıyorlar. Bunun için oyuna bizim kadar vakit ayıramadıklarını düşünüyorum ki bu tür oyunlarda yöneticiler birden fazla oyunda da aynı görevi yaptıkları için hepsi ne belirli bir süre ayırabilirler. (Bence bir kişi sadece bir oyunda yönetici olursa daha mantıklı olur ama bu da apayrı bir durum)

Sözü çok uzattım kusura bakmayın ama benim düşüncem hala aynı bırakalım yöneticiler sadece yöneticilik yapsınlar, oyuncular bizleriz ve oyuncu-oyuncu etkileşimi daima yönetici-oyuncu etkileşiminden daha mantıklı. Bir yönetici çıksa dese ki şu sektörü şöyle geçebilirsin ve oyuncu ufak bir amle hatası ile o sektörü kaybetse gelip yöneticiye hesap sorar. Hep yaşanan durum bunlar. Ama benim ettiğim yardımda umrumda değildir işin açığı geçmesi ya da geçememesi :) ben bildiklerimi yazarım gerisi oyuncuya kalmıştır.

Saygılar iyi oyunlar

DeletedUser

Guest
Zirve Dönem ve Geç dönem görevlerinde elmas kazandıran görevler mevcut.

DeletedUser10216

Guest
Oyun Hakkındaki Görüşlerim

Arkadaşlar Öncelikle tanıyan tanımayan herkes selamün aleyküm ,

Oyuna çogu arkadaşlar gibi katılalı 1-2 hafta kadar süre oldu .. Oyunun Kuruluş ve gidiş doğrultusu çok güzel fakat bazı şeyler can sıkıcı . Umarım yönetim ekibi elinden geldiğince yardımcı olacaklardır .

1- Herkes değinmiş tekrar değinmeye gerek olmayan elmas konusu .

2- Savaşları pek beğenmedim dogrusu yürüyüşler vuruşlar grafik açısından düzeltilebilirim .

3- En Sinir oldugum şey olan ne kadar ordun sorusuna ? Hıı 5 kılıç 3 taş atıcı vs vs. Her Birim 10 birim sayılsa kaç taş atıcın sorusuna rakamsal olarak 50 desek kulağa çok daha hoş geliyor .

4-Player VS Player'dan hiçbir kazanç ve kayıp yok . Adamı yağmalıyorum adamdan 20 altın gidiyor . Oyunu oynarken bazıları zevk almalı bazıları bırakma aşamasına gelmeli bu hırs yapar oyuna bağlar . Yani adamın bir binasına hasar gelse hırs yapar ..

5-Ben Web tasarımcıyım .. İlgimi çok çekti , savaşlarda hamle yaparken ara sıra oyun hata veriyor sanırsam flash çöküyor çok can sıkıcı durum .. Bunada çözüm gelir inşAllah

Son olaraksa moderetörlerin kısıtlı olmasıdır . Yetkili alımları için mail almalarına rağmen 2 haftadır hala cevap bekliyorum

Söyleyeceklerim bu kadar hatam varsa affola

DeletedUser

Guest
Genel tartisma bölümüne acilmis olan benzer icerikli 3 konu birlestirilip sabitlenmistir. Oyun hakkindaki görüslerinizi belirtmek icin ayri konu acmayip bu baslik altindan devam ediniz.
Keyifli forumlar dilerim.

DeletedUser

Guest
oyunu 2 gündür oynuyorum.suan bir sıkıntı görmedim.ama tek canımı sıkan şey belli bir süre üretilen ürünü toplamayınca cıkan kılçık :) erzaklarım sürekli çöpe gidiyor.kaldırılsa veya süresi biraz daha artsa daha güzel olabilir bnce..

DeletedUser

Guest
1 saatlik üretim yapıp 1 saat bakmazsanız çürüme oluyor sanırım. Yani ne zaman müsait olup bakacağınızı iy ihesaplayıp ona göre üretim açmak gerek.

DeletedUser

Guest
Üretim Süresi
Ürünün hazir oldugu andan itibaren bozulma süresi
5 dakika1 saat
15 dakika1 saat
1 saat2 saat
4 saat8 saat
8 saat16 saat
1 gün2 gün

Evet konu tasinmis ama süreleri buraya kopyaladim. :)