• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Oyun Hakkındaki Düşünceleriniz

DeletedUser259

Guest
cok eksik var; betada oldugundan normal ama diger oyunlar betada her hafta guncelleme getiriyor.

ayrica elmas ihtiyaci sinirda bence, oyun daha fazla ticari hale gelirse oynanabilirligi dusecektir.
Katılıyorum oyun vs oyunlar aşırı ticarileştiginden büyük oyuncu kayıpları oluyor,bende buraya başka bir oyundan bu nedenle geldim.

DeletedUser16582

Guest
Serverler'da resetleme olasılığı olmasa bile köylere hasar verebilme gibi yenilikler çıkabilir kendi şahsıma bu oyunun çok tutacağına inanıyorum bir çok arkadaşında benim gibi düşündüğüne eminim sadece biraz zaman meselesi

DeletedUser

Guest
4-Player VS Player'dan hiçbir kazanç ve kayıp yok . Adamı yağmalıyorum adamdan 20 altın gidiyor . Oyunu oynarken bazıları zevk almalı bazıları bırakma aşamasına gelmeli bu hırs yapar oyuna bağlar . Yani adamın bir binasına hasar gelse hırs yapar ..

Herkese merhaba ve iyi bayramlar.
Buraya kadar söylenen her şeye (özellikle pahalı elmas veya çok elmas isteme konusu) katılıyorum. Özellikle elmas konusunun ileride bir çok oyuncunun oyunu terketme sebebi olabileceğini değerlendiriyorum. Ama EmB arkadaşın 4üncü maddesinde söylediği husus hakkında farklı düşünüyorum. Bu şekilde olmasa oyuna yeni katılan veya gücü az olan oyuncular çok sık tahribe maruz kalıp ilerleyemiyorlar ve oyunu terkedebiliyorlar. Örnek: Gearapolis oyunu.
Tekrar iyi bayramlar.

DeletedUser

Guest
dahili hatalarınızın bana verdiği zarar
10 kereste
1 genişleme
500 para
5 dakika
2 lejyoner
1 asker
1 okçu:mad:

DeletedUser

Guest
hz google dostum nick in hz si ne açılımı?hazretimi başka birşeymi?

DeletedUser

Guest
haritada sadece kendi köyün olması Yalnızlık hissettiriyor harita ''Age of Empires'' gibi olsa oyuncuları oyuna bağlar diye düşünüyorum.

DeletedUser

Guest
Diğer köyleri haritada göremiyorsun ama ? ben onu demek istiyorum. Yani sizin bulunduğunuz alan sınırlı, alanları genişletip de komşuları yerleştirseler daha güzel olur bence.

DeletedUser

Guest
öncelikle selamlar
Herkes öncelikle elmas konusuna değinmiş bende değineyim herkes iyi kötü öğrenmiş oyunda ilerlemiş ben bu durumu gayet uygun buluyorum çünkü oyunda elması kullanmaya mecbur edici hiç bir durum yok tamamen isteğe bağlı sadece getirisi fazla ve extralar için 10.000 elması savurup kullanılacagına 5.000 elmasla işini görecek kaliteli iş yapabilirsin ve oyunda buda mevcut biraz düşünerek bakmak lazım elmas ucuz olsa herkes şehrini elmasla kurup geçer önemli olan oyunun kendi özelliklerini kullanarak bazı aşamalara ulaşabilmek (herkes ister oturalım kısayoldan yolu bulalım:) ama olmuyor ) birazda çaba göstermek lazım diyorum 6 7 ay emek vermiş bir oyuncuyu bugün kayıt açarak para yatırarak geçip gitmek adil bi durum olmaz aslında elmas olayı tamamen kaldırılırsa adalet ozaman adalet olur araştırmada da aynı şekilde her saat başı puanımızı alıyor ilerliyoruz hızlı ilerlemek isteyen zevkine göre elması alır ilerler sadece tek bir araştırmada elmas şart koşulmuş onun mantığını anlayamadım 600 elmas istiyor.
Benim oyunda değişiklik olarak oyuna eklenebilecek özellikler hakkında biraz önerilerim olacak
1- Oyunda bir silah , yada zırh sadece silahta olur üreten bir bina olabilir ve bu her oyuncuda sabit güçte ve isteğe göre bazı elementler kullanılarak (elmas Hariç) bir kaç aşama geliştirilebilir ve diger oyunculardaki silahlarla takas yada oyun içi para erzak karşılığı ticarete sunulabilir.
2-Elmas ile alınan binalar geri satıldığında elmas elde edilmeli en azından 3 bina sattığımızda bir üst çağdaki aynı özellik binadan birtane alabilmeliyiz.
3- Yönetim binasından 24 saatte elde edilen Para: 500 her çağda değişmeli
4-Şuanki son çağ Sömürge çağı ve anlamına bakılırsa kolonileşmek buda benim gözümde bana hizmet edebilecek 2. bir şehir inşaa etmek ana şehirle aynı özellikte olmayabilir ilerleme puanı vermeyebilir mesela sacdece ürün binası kurulabilir para ve erzak üretilebilir diger oyuncular tarafından görünmez ama tüm gelirler sadece ana şehirde toplanır

Düşününce oyunu daha eğlenceli hale getirecek birçok şey gelir akla buda herkes içimn iyi olur oyun şuanda gayet iyi durumda ben beğeniyorum herkes nekadar emek veriyorsa okarşılığı alıyor önemli olan bunun devamlı sağlanması
Birde sömürge çağdan sonraki çağ nezaman açılacak merak ediyorum :)

Hata varsa bildirilsiz sadece düşüncelerimi sundum TEŞEKÜRLER ...

DeletedUser

Guest
Fikirlerin hepsine katılıyorum ve şunu eklemek istiyorum; Demek oyunu ve yöneticileri kötülemeden de yapıcı eleştiriler yapılabiliyormuş :) (gerçi hemen bu mesajın altına da aynı kişiler gelecek nasıl olsa ya neyse :))

Koloni çağının güncelleme bilgilerinde yeni koloniler kurmak yazıyordu. Sanırım şirketin bu yönde planları var ki bunu duyurmuşlar. Şu etkinlikler bittikten sonra haritanın güney doğusunda denize doğru açılabiliriz belki :)

DeletedUser

Guest
Sİlah konusunu tekrar açık yazayım kılıç ,yay ,mızrak,kalkan , zırh herhangi biri yada hepsi heroyuncuya her birinden haritadaki ürün gibi haritada çıktığıanda tamamlandığı anda ürün binalarının arasında kurulabilir olmalı kime ne çıkarsa geliştirip ticarete sunmalı saldıran yada savunan ordu sayfasında asker görünümlü bir envanter olabilir orda hayali bir askeri donatarak 8 kişilik ordumuzun görüntüsü aynı olur ama envanterdeki zırh ve silahlar o ordunun gücüne güç katmalı elde edilen silahlar zırhlar mesela 1. kademede atak:50 Zırh:50 şeklinde elimize geçmiştir bunu 4 yada 5 kademe yükseltebilmeliyiz her kademede atak:10 zırh:10 şeklinde artmalı kademe atlaması her seferinde zorlaşmalı gerekirse belli aşamada yok olma riski olmalı ve tamamen oyun içi özelliklerle elmas kullanmadan elde edilebilir olmalı tabiki mümkünse :)

DeletedUser

Guest
Age Of'ta bulunan kalkan ve silahı geliştiren binalar gibi bir bina gelebilir.

DeletedUser

Guest
mesela yeni bi uygulama bugün yapılabilir kule turnuvaları öğleyin belli saatte başlıyor hafta sonu akşama doğru değişik saatlerde mesela 17:00 gibi bitiyor gündüzleri oyuna bakamayan oyuncu işten geliyor 18:00 de hafta boyunca 24 saatte bir aynı yerden devam ediyor 1 gülük puanı sayılmamış oluyor son pazar günü 17:00 da turnuva bitiyor oyuncu 18:00 da evine geliyor savaşsada kuleye etkisi olmuyor bu saatleri değiştirebilirsiniz gece 00:00 da bitirip 01:00 de tekrar başlatılabilir ...

DeletedUser

Guest
rakibe saldırdığımızda savunmada ne var bilmeden giriyoruz saldırıya kendimize göre bi taktikle savaşı kazanıyoruz bu taktiğin karşı taraftan izlenmesinide doğru bulmuyorum beni hiç yenemeyen adam onu nasıl yendiğimi gördükten sonra beni yeniyor oda beynini kullansın yapsın başkasından alıntı yapmasın

DeletedUser198

Guest
rakibe saldırdığımızda savunmada ne var bilmeden giriyoruz saldırıya kendimize göre bi taktikle savaşı kazanıyoruz bu taktiğin karşı taraftan izlenmesinide doğru bulmuyorum beni hiç yenemeyen adam onu nasıl yendiğimi gördükten sonra beni yeniyor oda beynini kullansın yapsın başkasından alıntı yapmasın

tamamen hemfikirim senle bu konuda

DeletedUser

Guest
:) yav yok ne bolcası ben oyuna başlayalı 1 hafta oldu diğerleride dün girdiler oyuna aynı gün iptal edildiler

Ceza itirazlarını Destek Sistemi üzerinden yapınız. Forum üzerinde ceza itirazları değerlendirilmez.

Konu başlığı dışına çıkıyor lütfen konu başlıklarına riayet edelim

DeletedUser24510

Guest
Arkadaşlar nacizhane benimde önerim olucak.oyunla ilgili mesala bir bina inşa ediyoruz inşa halindeyken diğer komşular cila ve ya motive yerine diktiğimiz binaya destek olabilirlermi böyle bi uygulama mümkünmüdür atıyorum 2saat sürüyorsa 10 dk kısaltsın gibi böylece binalarımız daha hızlı kurulmuş olur.iyi oyunlar dilerim oyun yöneticilerinede allah kolaylık versin....

DeletedUser

Guest
bırakın yaaa, bugüne kadar oynadıgım en sorunlu oyun yok birde, facebok ta birinci seçecekmişim aha yine giremiyorum

DeletedUser

Guest
ha ben boyle oyunun yaaa, ya arkadaş ürünleri toplayacam oyuna giremiyorum nedir bu rezillik yaw