• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Oyun Hakkında Nacizane Fikirler.

• Konuyu başlatan DeletedUser30514
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser30514

Guest
Oyun hakkında nacizane bazı fikirlerim olucaktır aynı fikirleri bu günlerde almanya serverinde tartışmaya açıyoruz lonca olarak ve üst yönetimlerinde oyun merkezine iletmelerini rica ediyoruz.

1 : bu oyunun en büyük sorunu besleme hesaplarıdır ve dürüst oyun oynayanları rahatsız etmekle birlikte bir çok insan da bu nedenler nedeniyle oyunu bırakmadır. bu konuda bizim önerimiz ilk 5 seviye kadar binalar forge puanlarıyla 5 seviyeden itibarense seviyelerine göre elmaslarla açılarak seviye artmasıdır ( yani ilk 5 seviye oyunda şu an oldugu haliyle kurulacak diğer seviyelerse açılmak istenen seviyeye göre elmaslarla açılabilecek.) elmaslar ise oyunda gerçekten savaşan oyun oynayanlara göre verecek lonca savaşlarında misal 10 kule tutana haftalık 100 elmas haftalık 100 yagma yapana 100 elmas gibi kule sayısı ne kadar artarsa elmaslarda o kadar artar 20 kuleye lonca üyelerine 200 elmas gibi ) bu şekilde hem arkadaşlıklar oluşur gruplaşmaların önüne geçilir bina seviyeleri haksız bir şekilde yükselmez ve oyun sadece puan için oynanmaz oyun içerisinde arkadaşlıklar artar dolayısı ilede küfür ve sataşmaların önüne geçilmiş olunur.

2 : oyunda premium binalar elmaslarla olduğu kadar etkinliklerlede veriliyor ayrıyeten bu binalar oyuncunun yaptığı üretimlere savaşlara göre seviye seviyede verilirse bu oyunda oyun oynayanlarında online zamanları artar.

3 : oyunda oyunu oynayanlarda genelde inilirse en büyük sorun devamlı 3 5 ürünle kuşatma atılabilmesidir bu kuşatmalar 2000 3000 ler seviyesine çıkartılırsa ve kule al bırak olayı ortadan kaldırılırsa kule tutmanın bir ödülü olursa oyun bireysellikten çıkarak çok güzel ortamlarmar yaratılabilir.

4 : oyun bu haliyle amaç ve gayet olarak gayet iyi olarak gözükürken aslında insanları bu haliyle bireyselliğe itmekte ve sadece 2 kuleyi 3 er 5 er ürünle al verle sadece puan kasma çeşitli ala dalaverelerle devasalllarına seviye atlatmaktan öteye geçmemektedir adil oynayanlar günlük gelen 25 30 forgeyle zaten üst seviye oyunculara ulaşma imkanı olmadıgı gibi zamanla oyundan sıkılarak bırakmaktadır ama bu sefer diğer devasalara yapacagı yatırımlarla alacagı ozalitlerle kazanacagı elmaslarla bina seviyesini yükseltirse yada para vererek hızlı yükselmek isterse o zaman oyundaki multi hesaplar ve besleme hesaplar ortadan otomatik olarak kalkar.

şimdilik söyleyecek olduklarım bu kadar bütün foe alemine iyi oyunlar dilerim.

DeletedUser32044

Guest
Kule tutan loncalara sadece ilerleme ve seviyesinin yükselmesine olanak sağlanıyor ama kule tutmak özellikle 5 ürünlük adamlara ve loncalara karşı çok zordur,bu yüzden lonca seviyesine ve çağda tuttuğu kuleye oranlayarak bir miktarda lonca hazinesine ürün verilmesi gerektiğini düşünüyorum

DeletedUser30514

Guest
sevgili kardeşim yazdıklarımı iyi okumadığın açıkca anlaşılıyor tekrar okumanı tavsiye ederim bu sefer balından sonuna kadar ama.

DeletedUser32044

Guest
phonomen sevgili abim,
bu dediniz multi olaylarına yapacağım bir yorum yoktur,gerçekten haklı olduğunuz kısımlar vardır.

devasal binanın seviyelerinin elmasla açılması hiç bir oyuncu için kolay olmaz (oyuncuların işlerini zorlaştıran bir öneriyi destekleyemem söz konusu olamaz ) .

lonca üyelerine elmas verilmesi gibi bir durumun kabul görmesi imkansız kadar zordur,bu yüzden sizin yorumunuza istinaden en azından kule tutan loncalara hazinesine ürün verilmesidir ..

2000 3000 ürüne kuşatma atmaya gelincede o kadar ürün olması gerçekten kule tutmak isteyen loncaları da zora sokar bunun 500 1000 civarın da olmasını isterim,ki bizde bunun için uğraş veriyoruz

DeletedUser30558

Guest
Önerileriniz kendinize göre çok gerekli olabilir ama oyunu bir bütün olarak düşünmek gerekir.

1. öneriniz yine gruplaşmanın kralını yapacaktır belli loncalar hüküm sürecek diğerleri sürünecektir.Ve elmas alımlarını ciddi anlamda düşürecektir.Bunu ben bile olsam istemezdim.Çünkü kimse gelirinin düşmesini istemez.

2. öneriniz belki biraz geliştirilip uygulamaya sokulabilir ama etkinlikler ve elmas alımı ile bunlar varken oyundaki premium seviyesi artar bununla beraber kimse arasında pek fark kalmazdı diye düşünüyorum.

3 ve 4. öneriniz birbirini tutar şekilde bu oyundan bireysel veya grup ile zevk alanlar var siz bunları bir yerde tutmak istiyorsunuz.Kimse kimsenin kararına müdahale edemez.Bunu kesinlikle uygun görmüyorum.

DeletedUser30514

Guest
zannedersem burada olay yanlış anlaşıldıelmas satışları düşmez artarçünki insanlar binalarına başka türlü seviye atlatamıyacak ya verilen görevleri yerine getirmeye çalışacak yada beklemek istemiyorsa elmas alacak dolayısı ile her halukarda elmas satışı şu anki halinden 2 3 kat fazla olucak ayrıca gruplaşma olacagı kanısında degilim sadece loncalaşmalar artacak kişisel başarının bir anlamı kalmayacak yok illa ben tek olucam diyosa ve kulelerini elinde tutabiliyosa buyursun korusun. 3 4 madelerdeki konuya gelirsekte sen bir kuleyi almak için 2 3 bin ürün verip aldıysan 2 saat sonra 3 5 kişi anlaşıp senin kuleni 5 ürünle alıp 2 dk sonrada bırakıyorsa ben bunda bir amaç göremiyorum gruplaşma olayına gelincede bir loncanın alabilecegi kişi sayısı ortada 70 80 kişi her kes ister istemez online sayısı binası tam olanları isteyecek büyük loncalar bile ellerinde tutabilecekleri kule sayısı 20 25 i geçmez korumak için online süreleri artar şimdiki gibi misal arvahaldeki gibi 1418 lonca olmaz 30 35 e iner ellerinde kule tutup avantajı kaybetmemek içinde rekabet artar loncalar arası anlaşmalarda olmaz oyunda hareket olur.

mr.batuhan

Well-Known Member
Yorum Yok...

phonomen kardeşimizin önerileri harfiyen veya farkı çok olmadan az değişiklik yapılarak uygulamaya geçilirse çok iyi olacak eminim. Oyunculara oyunu sevdirmek sizlerin görevidir diye düşünüyorum ve bunları da kenarı not etmelisiniz :)

İyi Forumlar

DeletedUser32572

Guest
devasa binalar elmasla yükseltilirse parası olanlar sadece bu oyunu oynar o zaman. bas parayı ve karşında kimse duramasın. bence olmaz. oyun içinde müthiş bir farklılık ortaya çıkar

DeletedUser24331

Guest
kuşatma maliyetinin azdan-çoğa doğru değilde, çoktan-aza doğru olması kule al- bırak olayını bitirir ve loncaları kule almaya teşvik eder.yani ilk kuşatma maliyeti 1000-1500 den başlayıp, kule aldıkça azalarak aşağı doğru inse, loncalar kule almak için savaşacaktır.korsan loncaları bitirecektir.buda loncaların daha seviyeli ve olgunlaşmasına sebebiyet verir diye düşünüyorum

DeletedUser34803

Guest
binaları döndürme özelliği gelsin, envantere atma özelliği gelsin