• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Oyun gelişimi için öneriler

• Konuyu başlatan CorvusVenator
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Guest
Öncelikle Merhabalar:

Efendim innogames bünyesindeki oyunları yıllarca oynamış deneyimlemiş biri olarak;
innogames oyunları her biri bir birinden güzel ancak hepsi mantalite olarak bağımsız.

''Peki neden güzel yanları bir noktada olmasın.''

Benim tavsiyem şu ;

Klanlar gibi bir bölgeye liman vasıtası ile geçip o bölgede lonca adına köyler alalım.
Bu köylerin maden ve askeri birimleri geliştirmek için lonca hazinesini kullanalım.
Böylelikle seviyesine bağlı olarak loncaya ürün, erzak, para gibi gelirler sağlayalım.
Savunma için asker bağışlaya bilelim, köy bünyesinde de üretebilelim.

Bununla birlikte tüm köyler kuleler gibi komple alına bilsin
Bunun sayesinde birlik, aktiflik, beraberlik ciddi bir değer kazanacaktır.
savaşlar artacak ve rekabet hat safhaya ulaşacak.

Loncalar birleşecek yeni gelenler için güzel ortamlar hazır olmuş olacak
kişi sayısında artış olacaktır gidenler geri dönecektir.
Dediğim gibi diğer oyunlarının o güzel yanlarını buraya aktara bilirseniz
bu oyun dadından yinmez .:):):)

Bu denli güzel bir oyunun yok olup gitmesini istemiyoruz.

DeletedUser34832

Guest
Öncelikle Merhabalar:

Efendim innogames bünyesindeki oyunları yıllarca oynamış deneyimlemiş biri olarak;
innogames oyunları her biri bir birinden güzel ancak hepsi mantalite olarak bağımsız.

''Peki neden güzel yanları bir noktada olmasın.''

Benim tavsiyem şu ;

Klanlar gibi bir bölgeye liman vasıtası ile geçip o bölgede lonca adına köyler alalım.
Bu köylerin maden ve askeri birimleri geliştirmek için lonca hazinesini kullanalım.
Böylelikle seviyesine bağlı olarak loncaya ürün, erzak, para gibi gelirler sağlayalım.
Savunma için asker bağışlaya bilelim, köy bünyesinde de üretebilelim.

Bununla birlikte tüm köyler kuleler gibi komple alına bilsin
Bunun sayesinde birlik, aktiflik, beraberlik ciddi bir değer kazanacaktır.
savaşlar artacak ve rekabet hat safhaya ulaşacak.

Loncalar birleşecek yeni gelenler için güzel ortamlar hazır olmuş olacak
kişi sayısında artış olacaktır gidenler geri dönecektir.
Dediğim gibi diğer oyunlarının o güzel yanlarını buraya aktara bilirseniz
bu oyun dadından yinmez .:):):)

Bu denli güzel bir oyunun yok olup gitmesini istemiyoruz.
Oyun gelişimi adına kıymetli fikirlerinize her zaman açığız, tavsiye niteliğindeki fikrinizi ilgili birimlerimize ilettik.
İlginize teşekkür ederiz.

DeletedUser34534

Guest
Bu öneriye ek olarak malum 80 komsu oluyor ve yağma yapmak için en iyi ihitmal 79 ,ortalama 50-55 yağma sanısmız oluyor bu şekilde lonca kule savaşlarında sisteme benzeyen bir yapıda lonca kulesi gibi dönem çağının köyü kurulsun ve yağma sınırlandırılması 24/1 kere olabilir. Orda da normal savunma ve üretim binaları kuralabilir ve lonca üyeleri arasında ortak muahabbet yarıtalabilir ve fikir dayanışmaıs olabilir :)

DeletedUser28799

Guest
merhaba
binaları depoya alma konusunda bir gelişme oldu ancak bu gelişmenin kapsamında elmasla alınan mutluluk veren binalar yok. bunları dahil ederseniz oyuncular harcadıkları elmasla aldıkları binaları daha uzun süre kullanabilirler istemezlerse de depolarlar
biraz daha cazip hale gelir şu anda benim için anlamsız. şimdiye kadar bunu kullanan var mıdır bilmiyorum ama fp veren binaları neden depolayalım ki sizler onları depolama üzerine kurgulamışsınız
devasa binaları o kadar emek harcayarak büyütüyoruz neden depolayamıyoruz? düzeltirseniz cazip olur. Teşekkürler

DeletedUser26317

Guest
Orcaman arkadaşıma katılıyorum. Devasal binalar olmasa dahi, Premium binalar depoya kaldırılsa iyi olurdu.

DeletedUser34460

Guest
mobilde köyler daha uzaktan görüntülenebilirken pc de bu mümkün değil.
bi kademe daha zoom out yapılabilse çok güzel olurdu

DeletedUser34460

Guest
ctrl+scroll kullanarak şehrinizi yakınlaştırabilir veya uzaklaştırabilirsiniz ;)
CTRL scrool (ne işe yaradığını biliyorum) browser ın zoom ayarı ile alakalı. %50 ye düşürünce tüm şehri görebiliyorsun. ama chat de yazılanları okuyamıyorsun

AVŞARBEYi

Member
Oyunu yaklaşık 7 aydır oynuyorum hem mobilden hem dizüstünden.görebildiğim bir kaç sıkıntıyı ( kendime göre ) dile getirmek isterim.
- Öncelikle mobilde hazine avı ve chat yok bu da mobilden oyuna girenler için büyük sıkıntı.ayrıca mobilde pazardaki ürünün kimin ürünü olduğu anlaşılmıyor loncada birbiri ile ürün takası yapmak isteyenler bunu göremediği için sıkıntı yaşıyor.
- Arkadaş sayısının ve lonca üye sayısının 80 ile sınırlandırılmasının yazılımsal özel bir anlamı yok ise artırılmasını 141 olan toplam arkadaş sayısının da aynı şekilde artırılmasını isterim.Özellikle yeni biten elma etkinliğinde oyuncuların daha çok elma toplama amacı ile ekle çıkar yaptığına şahit oldum.bence hiç gereği yok idi bu sayılar daha makul sayılara çıkarılabilir diye düşünüyorum.
- Bir diğer konu ise olacağına ihtimal vermesem de yazmak istedim. ticarette ürün ihtiyacı olan forge point ( ilerleme puanı ) harcayarak ihtiyacını karşılıyor.benim teklifim bu harcanan fp nin ürünü verenin hanesine artı olarak geçmesi şeklinde ama her ticarette geçerli olmayabilir bu.mesela alt sınır 25 yada 50 adet üründe geçerli olabilir.
- Son olarak 5 dakikalık üretimi kaldırıp onun yerine 12 saatlik üretim koyarsanız daha uygun olur diye düşünüyorum.7 aylık sürede görebildiğim teklif edebileceklerim bunlar iyi çalışmalar.

Son düzenleme:

DeletedUser34810

Guest
Öncelikle Merhaba

buradaki önerileri gerçekten genel merkeze yolluyormusunuz merak ettim :)

Aslında Hiç bir web tabanlı oyunda İslamiyeti simgeleyen " Camii " neden bir obje olmadığıdır.
yabancı menşeilide olsa web tabanlı her şey Anonimdir, herkes ulaşabilir, görebilir olmasıdır,
fakat her nedense oynadığım bira çok oyunda ve burada İslamiyetin yok sayılması beni rahatsız ediyor
( ukalalar çıkacaktır ; öyleyse oynama kardeşim gibi :)) önce kardeşim değil adam gibi hitap etmeyi öğrenin bu lafım o densizlere )
nedenine gelince Kilise yapıyorsanız, katedrali devasa olarak sunuyorsanız kusura bakmayın ama burada ayrımcılık söz konusu olmaktadır.
bu konuya ÇÖZÜM bekliyoruz.
iyi oyunlar

DeletedUser34810

Guest
Oyunda Genel sohbet , Komşu sohbeti , Lonca sohbeti bölümü var peki Neden Arkadaş/Dost sohbet bölümü yok ? lütfen eklensin
eklensinki bazı konuşmaları yanlış anlayarak/yorumlayarak lafın orta yerinden girerek gereksiz Sohbetler engellensin,

DeletedUser26317

Guest
Öncelikle Merhaba

buradaki önerileri gerçekten genel merkeze yolluyormusunuz merak ettim :)

Aslında Hiç bir web tabanlı oyunda İslamiyeti simgeleyen " Camii " neden bir obje olmadığıdır.
yabancı menşeilide olsa web tabanlı her şey Anonimdir, herkes ulaşabilir, görebilir olmasıdır,
fakat her nedense oynadığım bira çok oyunda ve burada İslamiyetin yok sayılması beni rahatsız ediyor
( ukalalar çıkacaktır ; öyleyse oynama kardeşim gibi :)) önce kardeşim değil adam gibi hitap etmeyi öğrenin bu lafım o densizlere )
nedenine gelince Kilise yapıyorsanız, katedrali devasa olarak sunuyorsanız kusura bakmayın ama burada ayrımcılık söz konusu olmaktadır.
bu konuya ÇÖZÜM bekliyoruz.
iyi oyunlar
Ayasofya camii varya :) Adamlar kabul etmiş camii olduğunu, siz neden kabul etmiyorsunuz kemal bey??

DeletedUser34810

Guest
siz Ayasofyanın Camii olarak buraya eklendiğini mi sanıyorsunuz :))

DeletedUser31304

Guest
ben bu oyunu 2-3 senedir oynuyorum.vardığım sonuş şu:

oyunu kurgulayan ve oyun yöneticilerinin gözünde oyuncular sadece bir hiç.
onların gözünde zerre kadar değeriniz yok.

Hayatta da olsa oyun da olsa size değer veren insanlara değer verin. hiç kimseye size verdiği değerden fazla kimseye değer vermeyin.

DeletedUser34886

Guest

Hayatta da olsa oyun da olsa size değer veren insanlara değer verin. hiç kimseye size verdiği değerden fazla kimseye değer vermeyin.
Sizi bu düşünceye sürükleyen nedeni merak ettim açıkçası.

DeletedUser26317

Guest
siz Ayasofyanın Camii olarak buraya eklendiğini mi sanıyorsunuz :))
Yazdığım yazıdan bu sonucu mu çıkardınız :)
Bu oyunu şayet Türkler tasarlasaydı, Aachen katedralini nasıl oyuna koymayacaksalar, adamlar da Türk ve islam medeniyetlerinden devasal bina koymamışlar. Bunu ben normal karşılıyorum ama tabiki de gönül isterki bir sultanahmet camii olsun :) Şöylede düşünebilirsiniz. Bu oyun dünyanın dört bir tarafında oynanıyor. Her ülke oyuncuları kendi kültürlerinden bir devasa istese, toki bile yer bulamaz bunlara :)

serdalca08

Well-Known Member

+1

DeletedUser34832

Guest

Değerli oyuncumuz, yaklaşık bundan iki-üç ay öncesine kadar sizin gibi sadece eğlenmek için bulunduğum bu ortamdan bu gün siz ve diğer oyuncu arkadaşlarımıza yardımcı olabilmek ve severek oynadığım oyuna katkıda bulunmak üzere buradayım. Benim gibi pek çok arkadaşımda aynı duygular ile özel ve iş hayatımızdan feragat ederek sizlere yardımcı olabilmek için çabalıyoruz. Hepinizin mesaj sayfasına düşen, gönüllü operatör ihtiyacı çağrısına kayıtsız kalmadığımız için şimdi kendi oyunumuzu bile ikinci hatta üçüncü plana atılmış durumda sizlerden gelen öneri, bildirim ve destek çağrılarınıza cevap vermeye çalışıyoruz. Bütün ekip arkadaşlarım adına şunu paylaşabilirim, biz her bir oyuncu arkadaşımıza aynı özen ve saygıyla yaklaşıp çözüm üretme çabasındayız. Gecenin geç saatlerine kadar bize ulaşan ticketleri çözümlemek için çaba sarf ediyoruz.
Oyun geliştiricilerimiz yaşanan aksaklıkları çözümlemek için günü her saati görev başında ve tüm bildirimler tek tek hassasiyetle incelenmekte.
Kimi zaman sizlerin bildirimleri halinde ve çoğu zaman daha sizler fark etmeden bizlerin tespit ettiği sorunlar mümkün olan en kısa zamanda bertaraf edilmektedir. Ekibimiz her seviyede oyunculardan oluşmaktadır, sizlerin yaşaması muhtemel sorunlar daha ilk elde çoğunlukla çözümlenmektedir.
Tüm bu gönüllü olarak yapılan çaba ve gayretlerimize karşın şayet siz, bize oyunda olsa, size verilen değer kadar bizlere değer verebilseniz bizi anlayabilseniz çok daha güzel ve başarılı oluruz.
Tüm ekip adına, herkese iyi eğlenceler diliyorum.

DeletedUser31304

Guest
Belki siz sözünüzde samimi olabilirsiniz.
Biz burda içimizden geldiği gibi yazı yazsak hemen ceza ile tehdit ediliyoruz.

Ama size şunu söyleyeyim. oyun yöneticilerinde çürük olanlar var. gün gelir bir çürük elme bir sandık elmayı da çürütür.
bana yapılan kalleşlik elin cavuruna yapılmaz.