• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

OYNAYIŞ GELİŞTİRME - OYUNA 360 DERECE KAMERA AÇISI EKLENMESİ

• Konuyu başlatan DeletedUser35577
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser35577

Guest
Merhaba, bu tavsiyemi bilet olarak atmıştım ayrıca tavsiyemi burada FoE ailesinin değerli üyelerinin de görüşlerine sunmak istedim. Sürekli aklımdan "Keşke şu özellik olsa." diye geçirdiğim ve son güncellemede gelen OLAYLAR ile oyunda artık kesinlikle olması gerektiğini düşündüğüm bir özelliği tavsiye etmek istiyorum. Olaylar güncellemesi ile birlikte yollarda çıkan olayları binalardan dolayı görmek neredeyse imkansız hale geliyor. Daha öncelerde de şehrimde bazı kaçırdığım boş yerler ve aralarda kalan yolları göremediğimden düzenlemekte sıkıntı çekiyordum. Aklıma şehrin etrafında dönebileceğimiz yani kamera açısını değiştirebileceğimiz bir sistem olması gerektiği gelmişti. Örneğin bilgisayarın Numpad kısmında 6 tuşuna basınca saat yönünde 4 tuşuna basınca saat yönünün tersinde 360 derece dönebilsek ve 5 tuşuyla temel bakış konumuna geri dönebilsek harika olurdu. Böylece şehir düzenlemelerine ve yolda çıkan olaylara müdahale etmek çok daha kolay olurdu. Naçizane tavsiyem "360 derece dönebilen kamera açısı veya bakış sistemi" getirmenizdir. Böylesi güzel bir oyunun daha da gelişmesi temennisi ile ilgi ve alakanız için şimdiden teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar.

serdalca08

Well-Known Member
Amuda kalkarak oynamanı tavsiye ederim .Böylelikle beyne daha fazla oxygen ve değişik açılardan foe i oynama imkanına sahip oluyorsun xD.

DeletedUser35577

Guest
Amuda kalkarak oynamanı tavsiye ederim .Böylelikle beyne daha fazla oxygen ve değişik açılardan foe i oynama imkanına sahip oluyorsun xD.

Yaşadığın sorunlar için üzüldüm. Bir yandan da bu sorunların üstesinden gelmek için edindiğin tecrübeleri bizimle paylaştığın için teşekkür ederim xD.

serdalca08

Well-Known Member
Ne demek , problem çözüm ve danışmanlık hizmeti bizim işimiz .Şimdi gidip tavsiye edilen tekniği uygulayarak hayatına şekil verebilirsin tşkşler xxlD.

DeletedUser35577

Guest
Ne demek , problem çözüm ve danışmanlık hizmeti bizim işimiz .Şimdi gidip tavsiye edilen tekniği uygulayarak hayatına şekil verebilirsin tşkşler xxlD.

Ben bir tavsiyeden çok bir rahatsızlığınızı paylaştığınızı görüyorum. Teşhis yapacak durumda olmaktan ziyade teşhis konulacak durumdasınız muhtemelen. Zira oyunda olsa iyi olur diye öneriler yapılan bir başlık altında hele ki benim yazdığım öneride sizde mevcut olan rahatsızlığın benzerini yansıtacak bir ifade bulunduğunu düşünmüyorum. Öyle bir şey varsa dahi bu teşhisi mağdurunun değil uzmanının yapması gerekir. Bu başlıkta konu içeriğinde bahsedilenlerle alakalı fikir alışverişi yapılmalı, kişilerin kendi eksikliklerini veya bazı dürtülerini tatmin etmek için kullandıkları bir alan olmamalı. Bu gibi dürtülerinizi samimi olduğunuz kişilerle gayet tabi farklı bir mecrada tatmin edebilirsiniz.
Değerli vaktinizi benimle harcadığınız için teşekkür ederim. İyi oyunlar, iyi eğlenceler. Saygılarımla :)

serdalca08

Well-Known Member
15 yıldır single player ve multi player oyun oynarım ve oyunların forumlarını takip ederim böyle absürt bi öneri ile karşılaşmamıştım.Böyle istek ve öneriler reabilite edilmeli ve gerekirse yasaklanmalı.

DeletedUser35577

Guest
15 yıldır single player ve multi player oyun oynarım ve oyunların forumlarını takip ederim böyle absürt bi öneri ile karşılaşmamıştım.Böyle istek ve öneriler reabilite edilmeli ve gerekirse yasaklanmalı.
Bu gönderinin ilk cümlesine bir şey diyemem çünkü bir eleştiri içeriyor. Eyvallah derim sadece. Bu gönderinin 2. cümlesi için şunu söyleyebilirim : "Eğer gerekliliklerden bahsedeceksek benim önerimden dolayı yasaklama getirilmesinden ziyade sizin ilk gönderinizin içeriğine bakarak size forumdan uzaklaştırma verilmeli. Ha bunu sadece gereklilikten bahsettiğiniz için söyledim yoksa böyle bir şey istemiyorum. Ben de 9-10 yaşımdan beri oyun oynarım yaklaşık 17-18 seneye denk geliyor, böyle gönderilere genelde yapılan muamele budur.". Sonuç olarak nihayet konuyla alakalı eleştiride bulunduğunuz için teşekkür ederim. Dikkate alırım daha sonra tekrar öneride bulunacak olursam. Sizin de benim ilk gönderiniz hakkındaki naçizane eleştirilerimi dikkate alacağınızı umuyorum. İyi eğlenceler.

AyToR

Well-Known Member
Öneri güzel ama sanırım mevcut internet sistemimizde oyunu çok fazla kasar hale getirecek. Ben çoğu zaman şehri hiç görmesem de sadece işlemleri tik butonlarından yapabilsem modunda oynuyorum. Ne kadar az grafik o kadar hızlı oyun/savaş mantığındayım.

serdalca08

Well-Known Member
Surçu lisan ettiysem affola bir fikir söylüyorsan eleştiriye veya tavsiyeye açık olmalısın .Sana teknik olarak anlatayım uygulanan DLC paketleri belli başlı FPS drop sorununa yol açmaktadır . Ve bunun net ile bi alakası yoktur flash player ın dlc uyumsuzluğuyla karşılaşabileceğim lagları ben istemem şahsen.

DeletedUser35432

Guest
Talebiniz güzel. Keşke mümkün olsa ancak teknik olarak bir çok kişinin halihazırdaki sistemleri ile bunun pekte uygulanabilir olmadığını düşünüyorum. Elimdeki pc ile oynayabilmek için görsel animasyonları kapatmak zorunda kalıyorum

DeletedUser35577

Guest
Surçu lisan ettiysem affola bir fikir söylüyorsan eleştiriye veya tavsiyeye açık olmalısın .Sana teknik olarak anlatayım uygulanan DLC paketleri belli başlı FPS drop sorununa yol açmaktadır . Ve bunun net ile bi alakası yoktur flash player ın dlc uyumsuzluğuyla karşılaşabileceğim lagları ben istemem şahsen.

En baştaki yorumunuzda eleştiriden ziyade aşağılama içeriği vardı. Yoksa zaten konuyu görüşlerimizi paylaşalım forumda aktif olan kişileri de tanıyayım gibi maksatla açtım. Tabi ki uygun dille yapılan eleştiriye açığım. FPS drop olayı aklıma gelmedi haklısınız. Kendi şahsi bilgisayarımda bu gibi durumlarla karşılaşmadığım için onu düşünemedim. Ama bu FPS drop olayı açı değiştirme özelliğini kullanmayınca da olur mu onu bilemiyorum.

DeletedUser35577

Guest
Bir konu daha açacaktım ama madem FPS sorunundan bahsedildi önce buradan sorayım. Ben ozalitleri topluyorum devasa binayı kuruyorum. Diyelim ki Zeus kurdum. Zeus'u 10 seviyeden sonra geliştirmek istemiyorum şimdilik. Elimde de bir sürü Zeus ozaliti var. Bir dönüştürücü olsa istediğim devasalardan -karışık bir şekilde de olabilir sadece tek devasa ozaliti de olabilir- toplamda 3 veya 5 ozaliti seçip karşılığında rastgele bir ozalit verse nasıl olur? Biraz şans oyunu gibi oldu. Mevcut olmayan 1 ozalit vermesi daha iyi olurdu ama yüksek çağlardakileri rahatsız ederdi bu durum. O yüzden dönüşüme attığınız ozalitin dahi çıkma şansı olabilir diyelim. Yüksek çağlarda durum nedir bilmiyorum belki faydadan çok zarar getirir. Böyle bir dönüştürücü genele faydalı mı olur zararlı mı? Ve bu dönüştürücü FPS drop sorunu çıkarır mı? Yaz etkinliğindeki çarkın işleyişi gibi olursa sorun olur mu FPS'de?