• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Multi hesabın engelleme yöntemi

• Konuyu başlatan DeletedUser31304
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser31304

Guest
Ben bu oyunu iki senedir oynuyorum. oyuna ne başladığımda bende multi hesap açıp ceza da aldım. oyun yöneticileri multi hesabı IP numarasından öğrenebiliyorlar. Başka bir yöntem kullanıyorlarsa ben bilmiyorum.
Benim aklıma hep şöyle bir fikir geliyor amma yapmıyorum
Bu fikir şu;
ben ayrı bir bilgisayar ve ayrı bir internet alsam ayrı bir hesap açsam. oyun yöneticileri acaba bu multi hesabı bulabilirler mi acaba? bu şekilde çok multi hesap olduğunu düşünüyorum. Bunu tespit etmek için iki yöntem var

Birincisi;
operatörler şüplendiği iki hesabı uzun süre takip ederlerse bu iki hesap oyunda açık oalbilir ama ikisi aynı anda savaşamaz veya bir işlemi aynı anda yapamaz

ikinci yöntem yazılımla imza yöntemi; nasıl ki dünyadaki 6 milyar insanın imzası farklı ise her oyuncunun işlem yapma hızı da farklıdır. oyun yazılımını yapan kişiler bu yöntemle operatörlere iş kalmadan multi hesapları tespit edeceklerini düşünüyorum

DeletedUser29654

Guest
Multi olmamak için ayrı bilgisayar ve internet alacaksan sanada helal olsun :):):)

DeletedUser33891

Guest
Ben bu oyunu iki senedir oynuyorum. oyuna ne başladığımda bende multi hesap açıp ceza da aldım. oyun yöneticileri multi hesabı IP numarasından öğrenebiliyorlar. Başka bir yöntem kullanıyorlarsa ben bilmiyorum.
Benim aklıma hep şöyle bir fikir geliyor amma yapmıyorum
Bu fikir şu;
ben ayrı bir bilgisayar ve ayrı bir internet alsam ayrı bir hesap açsam. oyun yöneticileri acaba bu multi hesabı bulabilirler mi acaba? bu şekilde çok multi hesap olduğunu düşünüyorum. Bunu tespit etmek için iki yöntem var

Birincisi;
operatörler şüplendiği iki hesabı uzun süre takip ederlerse bu iki hesap oyunda açık oalbilir ama ikisi aynı anda savaşamaz veya bir işlemi aynı anda yapamaz

ikinci yöntem yazılımla imza yöntemi; nasıl ki dünyadaki 6 milyar insanın imzası farklı ise her oyuncunun işlem yapma hızı da farklıdır. oyun yazılımını yapan kişiler bu yöntemle operatörlere iş kalmadan multi hesapları tespit edeceklerini düşünüyorum

Değerli Oyuncumuz,

Bu bahsettiğiniz multi hesap keşfetme yöntemi sadece bir tanesidir. Yaklaşık 4 ayrı koldan multi hesap olduğu veya olmadığı kontrol edilmektedir. Sadece ip kullanarak veya cookie kullanarak hesapların multi olup olmadığını değerlendirseydik oyunda oyuncu kalmayabilirdi :)

Önerileriniz için teşekkür ederiz.

DeletedUser29807

Guest
bazi arkadaslar multi hesapla beslemenin ban sebebi olmadigini soyluyorlar...