• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

mini savaş ekranı

• Konuyu başlatan wildecus
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser

Guest
selam,

oyunda oldugumuz esnada, genelde sehirlerimizle ilgiliyiz, sehirlerimiz ekranımızda açık.
lonca kıta haritasına erişmek icin sehrimizi terk etmemiz ve lonca kıta haritasına gitmemiz gerekiyor.

loncalar bu oyunun oldukça önemli bir parcasını olusturuyor, diger bir ifade ile bu oyunu loncalar rekabeti icin oynayan önemli sayıda oyuncu mevcut, dolayısı ile loncaları, bu rekabeti görmezden gelmek doğru olmaz.

hal bu iken, loncaların ellerinde tuttukları kulelerin takibi önemli, bu takibin şu an mevcut hali ile yapılabilmesi belli bedelleri ödemekten geçiyor ki, başlıcaları arasında an be an lonca kıta haritalarının gezilmesi, her hangi bir alarm, saldırı vs. durumu var mı yok mu takibinin yapılması gerekiyor.

bütün bunlar vaka iken, şu aşağıda sıralayacak olduğum noktalar üzerinde düşünülmesi gerektiği kanaatindeyim.

Lonca kıta haritası takibi yapmak icin sehrinizi terk etmek ve lonca kıta haritası açık yani atıl vaziyette beklemeniz gerekmektedir. Bu vaziyet sıkıcıdır, zahmetlidir, vs. Kimse bir ekrana, haraketin olmadıgı bir ekrana dakikalarca ve hatta saatlerce bakmakdan haz etmez. Dolayısı ile bu durum bu oyunun saldıran loncaya verdigi, tanıdıgı pasif bir avantajdır. Savunan loncayı teknik olarak sürekli kulelerini takip etmeyi zaruret haline getirmekden baska bişi degildir. Kuleleri tabiki takip edelim, edecegiz de, ancak var olan şekli itibari ile günümüzde bir gemiyi hala kürekle bir yerden diger bir yere götürmeye çalışmakdan baska biey degildir.

Demek istiyorum ki,
buyurun bu takibi basitleştirmek adına neler yapabiliriz üzerinde düşünelim.

önerim şudur,
buyurun bir aktif pencere tanımlaması için şirkete öneride bulunalım.
bu aktif pencere opsiyonel olsun, dileyen aktive etsin izlesin, dileyen kullanmasın.
bu pencere siz oyuncular sehrinizde iken (tıpkı sohbet ekranı gibi) acık oldugunda siz oyuncular lonca haritasını izlemenize, ozellikle tehdit algıladıgınız boolgeleri sehrinizde rutin işlerinizi yaparken dahi izlemenize olanak tanıyan bir mini - map olsun. Ekranınız 10X10 ise bu mini ekran 1X1 gibi düsünülebilir.

teşekkürler.
iyi oyunlar.

*MUKO

Member
Haklısınız
Öneri yapılabilir görünüyor yada daha basit olarak saldırı olduğunda bilgi mesajı gelebilir yada sizin onerinizdeki gibi harita da saldırı alan bölgede kırmızı Alarm ışığı görünebilir

DeletedUser

Guest
daha çok yatmak istiyorsun yani :)

öneriyi okumadıgın, ya da yarım yamalak okudugun
eline yüzüne bulaştırdıgın esprimi o her neyse kelimelerinden cok belli

bir sinek türü vardır, sürekli ineklerin peşinden gezer her fırsattan istifade için, o sineği bildin mi ?
merak icindeyim, sen herkese özellikle operatörlere ve de adminlere sözüm ona güya şu şu şu noktalarda hatalı olduklarını sürekli, israrla, vazgecmeden, bitmez tükenmez !!! enerjinle hep yüzlerine vuruyorsun, ne anlamamız gerekiyor buradan ? Kendince doğrucusun olması gerekenleri söylüyorsun kendi çapında degil mi ? Hadi diyelim evet.

Bak o zaman ben de sana bir kac dogru olduguna inandıgım sey soylim

1- forum paylaşımdır, burada katkı yapılır, pozitif veya negatif, geyik yapılmaz. Geyik icin bir meydan vardır o da forum icinde bir baslık altında mevcuttur. Yani, senin esprimsi seylerin beni rahatsız etmez, umrumda olmaz ama, seninle ilgili çelişkiyi ortaya koymak adına yazıyorum. Mademki kurallara, yordam ve yontemlere bu kadar düşkünsün, ki bunu senin eski mesajlarından anlıyoruz, buradaki her forum baslıgı altında sebebi hikmetini anlayamadıgımız bir sekilde kendini yazmak zorunda hisetmene gerek yok. Bunun iletişim bilimindeki karsılıgı, yani senin yaptıgın seyin karsılıgı TROLL olarak mevcuttur, okuyunuz. Forum kural ihlalleri arasındadır. Madem kurallara uyulmasından yanasın, be kardeşim once sen kendin örnek teşkil et kendin dogru ol sonra insanlara dogru olun de olmaz mı ?

2- Yazdıgım oneriyi dogru okursan, benim onerim kişinin oyunda oldugu surenin azalmasına yardımcı olacak bir oneri degil. Ama ne oldugunu soylemicem, ne oldugunu anlayacak zekaya sahip olduguna inanmak istiyorum.

sevgiler.

DeletedUser

Guest
öneriyi okumadıgın, ya da yarım yamalak okudugun
eline yüzüne bulaştırdıgın esprimi o her neyse kelimelerinden cok belli

bir sinek türü vardır, sürekli ineklerin peşinden gezer her fırsattan istifade için, o sineği bildin mi ?
merak icindeyim, sen herkese özellikle operatörlere ve de adminlere sözüm ona güya şu şu şu noktalarda hatalı olduklarını sürekli, israrla, vazgecmeden, bitmez tükenmez !!! enerjinle hep yüzlerine vuruyorsun, ne anlamamız gerekiyor buradan ? Kendince doğrucusun olması gerekenleri söylüyorsun kendi çapında degil mi ? Hadi diyelim evet.

Bak o zaman ben de sana bir kac dogru olduguna inandıgım sey soylim

1- forum paylaşımdır, burada katkı yapılır, pozitif veya negatif, geyik yapılmaz. Geyik icin bir meydan vardır o da forum icinde bir baslık altında mevcuttur. Yani, senin esprimsi seylerin beni rahatsız etmez, umrumda olmaz ama, seninle ilgili çelişkiyi ortaya koymak adına yazıyorum. Mademki kurallara, yordam ve yontemlere bu kadar düşkünsün, ki bunu senin eski mesajlarından anlıyoruz, buradaki her forum baslıgı altında sebebi hikmetini anlayamadıgımız bir sekilde kendini yazmak zorunda hisetmene gerek yok. Bunun iletişim bilimindeki karsılıgı, yani senin yaptıgın seyin karsılıgı TROLL olarak mevcuttur, okuyunuz. Forum kural ihlalleri arasındadır. Madem kurallara uyulmasından yanasın, be kardeşim once sen kendin örnek teşkil et kendin dogru ol sonra insanlara dogru olun de olmaz mı ?

2- Yazdıgım oneriyi dogru okursan, benim onerim kişinin oyunda oldugu surenin azalmasına yardımcı olacak bir oneri degil. Ama ne oldugunu soylemicem, ne oldugunu anlayacak zekaya sahip olduguna inanmak istiyorum.

sevgiler.

Hadi sen bana sinek benzetmesi yaptın, bu da hakarete girer. Bu yasak olayını en baştan geçelim.
Benim burada, aktif bir şekilde yazmam, senin yararınadır. gözün gibi baktığın dinegu hesabın, belki de benim gibi birkaç beğenmediğin aktif kişiler sayesinde yok olmuyor.
Dikkat ettiysen, ben ve benim gibi birkaç kişi olmasa, dinegu çok ıssız bir yermiş gibi görünecek ve yaklaşık 2 yıl önceki brisgard gibi, kapanma noktasına gelecek. Bununla birlikte, her başlığa mesaj yazmamı da ele.
Son olarak, hem benim yaşımdan ötürü, küçümsemelerde bulunursun, hem de ufak bir mesele için çocuk gibi davranışlar sergilersin.
Bu sefer mütevazı olmaya çalışmayacağım ve bazı şeyleri, yüzüne vurucam.
Loncada kendini kanıtlamak için, saçma sapan bahanelerle, beni loncadan uzaklaştırırsın.
Bununla da kalmaz, bahanelerini ispat etmek için, bana ruh hastası dersin.
Ve yine, bana çocuk dersin ve yine çocuk gibi, her söylediğim sözü büyütür, küçümsemelerde bulunursun.
İşte şu anda, söylediğim ufak bir sözü, ufak bir mesele yüzünden yine büyütüyor ve yine çocuklaşıyorsun.

Ben sana dedim, ne olursa olun, bir büyüğüm olarak sana saygı duyuyorum ama sen, "saçma sapan triplere giriyorsun" dediğim için, hala bana karşı kin beslemektesin.

DeletedUser

Guest
aslında bu evrenin hala dimdik ayakda ve varolma sebebi de sensin degil mi melih ?
bütün bu birleşmiş milletler, uluslararası barıs örgütü yapılanması, denizlerdeki rüzgarların oluşumu, günsteki bitmez tükenmez enerji, hemen hemen bütün bunları senin varlıgına borcluyuz aslında degil mi melih ?

DeletedUser

Guest
benim yazdıgım yukarıdaki metinde sana hakaret mevcut degildir, ama sen var diyorsan o benim degil senin sorunundur.
eğer sen hakaret var diyorsan sana bunu ispatlamaya davet ederim.
sabahlara kadar yağan kara siyah de, siyah olur mu sabah olunca bir bak.

ben sana hicbirsey borclu degilim, ne münasebet.
bu bir insanın kendini kaf dagında gormesinin cok otesinde bir garabet melih, kelimelerini okuyorum ve hayretler icindeyim, yardım alman, profesyonel yardım amlanı oneririm. Ben sana kin beslemiyorum, ama ben seninle ilgili ciddi rot balans sorunların oldugu kanaatindeyim. Dolayısı ile sana ayırabilecegim vaktim bulunmuyor. Benden sana yonelik bir kelime, kelam, cumle işitemezsin , ve de benim de senden istedigim ayagıma dolanmamandır.

Yoluna git be melih, kim tutar seni.

DeletedUser

Guest
Sabaha kadar yağan kara siyah dersem, gerçekten de siyah olur. Bundan %100 eminim.
Hemen sebebini açıklıyorum, SİYAH kelimesi, yan yana gelmiş şekillerden oluşmaktadır. Türkler, Siyah ı bir renk için şifrelemiş. Biz siyaha beyaz, beyaza siyah dersek, herkes bunu kabul etse, siyah beyaz, beyaz da siyah olmuş olur. Önemli olan, rengin tanımlanmasıdır. şifrelenmesi değil. İngilizler de black diyor. onlar yanlış mı biliyor o zaman?

Bak! Birazdan söyleyeceklerimi iyi dinle.
Biz aynı loncadayken, neden benim ruhsal rahatsızlıklarımın olduğunu söylemiyordun? Bunu kendine sor. Neden şimdi böyle şeyler söylediğini de sor.
Ya da sorma ben söyleyeyim, bana göre sen kötü bir insan değilsin, gayet iyi dostluğun var ve akıl sağlığın da bozuk değil. Ancak ben senin mantığınla gitsem, seni halden hale sokarım emin ol :D
Hani yiğidi öldür, hakkını yeme diye bir atasözü var ya, bunu anlamaya çalış bence.
Yani, sen bana bunları söylerken, tarafsız değilsin. Bana karşı sinirlisin veya kırgınsın her neyse bana karşı kötü bir düşüncen olduğu için, diğer kötü düşüncelerini tetikliyor.
Ben çok yaşadım, çok eleştirdiğim birinin aslında sonradan öyle olmadığını, meğerse taraflı davranmış olduğumu.
Kendine tekrar tekrar sor, aynı loncadaydık ve bu yakıştırmalarının hiçbirini yapmıyordun. Artık önyargılısın, bu yüzden de bunları söylüyorsun.
Hepsi bu.

DeletedUser32572

Guest
konuya dönmek gerekirse bence öneri gayet mantıklı. en azından harita takip ederken yağma yemem ya :)

DeletedUser

Guest
beni halden hale sokarmışsın, elinden geleni ardına koyma be melih, halden hale sok beni melih.
tehdit ediyorsun... bunu notlarımız arasına alalım, ama problem degil.

gelelim senin analizlerine...
sor kendine, seninle aynı loncada ne zaman olduk ?
ne kadar aynı loncada kaldık, kac kere karsılıklı ya da 3ncu kişilerin old. ortamlarda konusmak imkanı bulduk ?
kac defa bu ve benzeri ortamlarda benimle konustun ?
1 ? belki 2 ? diyelim 3 ...

peki melih, sana ilk merhaba dedigim gunden seni karsıma aldıgım güne kadar gecen 2-3 haftalık sürec şu aşagıdakilerden hangisinin ispatıdır sence ?
1- ben bu adamı (yani seni) tanımadıgım icin insanı tanımak belli bir süre ister bu yüzden insanlara bu süre tanınır...
2- ya da senin dedigin tez...

senin loncadan cıkarılman fiilini kim yaptı hatırlamıyorum, loncadan cıkar dügmesine ben basmıs olabilirim olmayada bilirim net hatırlamıyorum ustunden zaman gecti...
ancak net hatırladıklarım şunlar...

o gece sana yaptıgın bir yanlısı soyledik.
dedin ki, abi hatalısın,
peki dedim, burada 5 kişi daha var soralım kim hatalı kim dogru.
bak bunu sen istedin, digerlerine soralım teklifini sen getirdin.

orada olan 5 kişi de, sana benim haklı senin yanlıs old. soylediler.
bunlar seninkiler gibi hayal urunu degil, gercekler melih. icinde sıfır saptırma bulunmamakda.

senin loncadan uzaklastırılman fikri sadece benim fikrim olmayıp, ORTAK ALINMIS BİR KARARDIR.

bu anlattıklarım, %100 realite olup seninkiler gibi zırvalardan ibaret degildir.
ben bunları İSPATLARIM,
sen neyi ispatlayabilirsin sen onu de hele.

insanlara içi boş ithamlarda bulunuyor asıyor kesiyorsun.
boş kaplarla dolasıyor icine un doldurup şeker diye satıyorsun,
hele ac kaplarını ne var bir bakalım diyorum, dedigimde konuyu bırakıp fenerbahceli aragones iyi adamdı demeye baslıyorsun.

DeletedUser

Guest
yahu ordaki adamın dünyadan haberi yok. evet kaan abi haklı diyor. sebep olarak farklı bişey anlatıyor :D ben de orada gülmemek için zor tutuyordum kendimi.
Sen diyorsun ki, tavşanların kulağı uzundur. Orada seni destekleyen adam diyor ki, evet kaan abi haklı çünkü 62 den tavşan çizmek mümkün. yani onu söyleyen adamı ciddiye mi alıyım ben? ayrıca orada 4 kişiydik.kenini ve beni zaten sayma. kalıyor 2 kişi :)

ilk yazdığın şeyde beni yanlış anladın. halden hale sokardım derken, senin yaptığın gibi, sana hakaret ederdim anlamında. yani değişik durumlardaymışsın gibi gösterirdim demek istedim.

BENİ LONCADAYKEN TANIMIYORSUN, NE HİKMETSE YARIM SAAT SÜREN BİR KONUŞMADAN SONRA BENİ ANLIYORSUN. bu şey gerçekten de çok komik.

Herneyse, son söyleyeceğim şey, sen kendini kandırıyorsun. Beni reel den tanıyanlar, nasıl biri olduğumu gayet iyi bilirler.
Ama dediğim gibi,şu anda ben senin için, kötü insan motifiyim. Sebebinin bir tartışma oluğunu anlayacak olgunlukta değilsin.

DeletedUser

Guest
gel seninle temizinden iş yapalım anlaşalım...
benimle dal XXXXX muhabbetine girme melih...

cok rica ederim.
basitce uza, yol senin.
senin yoluna çomak sokmam, ama yoluma cıkma melih,

hadi sana ii geceler.

DeletedUser

Guest
Her türlü insanla iletişim kurmak mümkün. Önyargılı insana laf anlatmak, neredeyse imkansız.
Senin bu tutumuna karşı hala uygun dille konuşmaya çalışıyorum. Keşke biraz imrensen de önyargılı davranmaktan vazgeçsen.

DeletedUser33891

Guest
Sn. melih25,
Sn. wildecus;

Öncelikle önerileriniz için teşekkür ederiz. Ancak forum sayfasında iken ve oyun sohbet alanındayken üslup ve konuşma tarzımıza dikkat edelim lütfen..

DeletedUser

Guest
Sn. melih25,
Sn. wildecus;

Öncelikle önerileriniz için teşekkür ederiz. Ancak forum sayfasında iken ve oyun sohbet alanındayken üslup ve konuşma tarzımıza dikkat edelim lütfen..
Ben kötü bir şey söylemedim.
Arkadaşın yarası var ki, ufak bir sözü abarttı.

DeletedUser33225

Guest
Bu konu başlığı ÖNERİLER bölümünde bulunduğu için öncelikle wildecus a teşekkür ederiz.Ve bir tartışma ortamı oluştuğundan dolayı konuyu kapatmak durumundayız.Bu konu ile ilgili fikir görüş ve tartışmalarımızı GENEL TARTIŞMA bölümünün altında devam edebilirsiniz.Anlayıışınız İçin Teşekkür Eder İyi Oyunlar Dileriz...

Durum
Konu yanıtlara kapalı.