• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Max kuşatma sayısı

• Konuyu başlatan DeletedUser34138
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser34138

Guest
Bence lonca savaşlarında bir loncanın bir kuleye atabileceği max kuşatma sayısı 10 kuşatma olmalı hadi 20. Bir lonca max 10-20 kuşatma atıp bir kuleyi alamıyorsa kuşatma hakkı o kule için dolmalı. Bu şekilde bir nebze korsanlık olayı azalabilir ve iyi-kötü arasında ki fark daha belirginleşmiş hale gelir. Bir lonca 20 kuşatma yemiş ama halen o kuleyi koruyorsa bence o kule kuleyi savunan loncanın hakkıdır.

DeletedUser

Guest
Bende katılıyorum bu şekilde korsanlık olayı azalacak ve kule belli bir kuşatmadan sonra halen alınamamışsa o anki sahibinde kalacaktır. Adamlar bir kuleyi almak için sabaha kadar da kuşatma atıyor ama o kuleyi vermeyen loncalar oluyor. Kimse yokken korsan gelip o kuleyi alınca kendini inanılmaz bir şey yaptığını sanıyor. Bence de bir kuleye max 15-20 kuşatma atılmalı

DeletedUser32937

Guest
Önemli olan saldıran taraf la savunan taraf arasında bie dengenin olması. Savunan taraf kuşatma atsa maliyeti yüksek, savunma yerleştirse hem ürün hem asker maliyeti yüksek öte yandan saldıran taraf kuşatma maliyeti düşük, asker kaybı az. Üstelik hamleyi yapan saldıran taraf olduğuna göre zamanlama açısından da avantajı var. Savunan taraf 23 saat gözcülük yapsa o bakmadığı 1 saat saldıran taraf için yeterli olabilyor. Bunlar da bir dengesizlik doğuruyor. Bu dengesizliği gidermek için farklı öneriler sunulabilir tartışılabilir ama oyun tasarımcıları sektör tutulmasın, sürekli savaş olsun istediği için önerilerinizin gerçekleşeceğini tahmin etmiyorum.

DeletedUser34138

Guest
Zaten sürekli bir savaş hali var fakat dediğiniz gibi tüm günde o kuleyi gözlesek ki öyle bir derdimiz yok ama adamlar gelip bir şekilde alıyor hem kuşatma maliyeti az hem kuşatma atarken asker gitmiyor hem de sabaha kadar kuşatsalar sabaha kadarda karşı taraf savunma bu öyle gider. Ama bir kuleye atılabilecek max kuşatma sayısı gibi bir sistem olursa örneğin 20 kuşatma gibi bu işin suyu çıkmaz ve bence kuşatma atan tarafta 20 kuşatması olduğunu bildiği için daha stratejik hareket eder ve daha anlamlı savaşlar olabilir

DeletedUser28054

Guest
Bence lonca savaşlarında bir loncanın bir kuleye atabileceği max kuşatma sayısı 10 kuşatma olmalı hadi 20. Bir lonca max 10-20 kuşatma atıp bir kuleyi alamıyorsa kuşatma hakkı o kule için dolmalı. Bu şekilde bir nebze korsanlık olayı azalabilir ve iyi-kötü arasında ki fark daha belirginleşmiş hale gelir. Bir lonca 20 kuşatma yemiş ama halen o kuleyi koruyorsa bence o kule kuleyi savunan loncanın hakkıdır.
Kuleyi hak eden lonca korur zaten 20 deil 50 kusatmada olsa koruyabiliyorsa korur ayrıca ilk korsan lonca siyah sancaktır onur listelerini aldıkdan sonra korsan lonca oldunuz ..
aslında oyun da onur listesi ile kule seviye puanlarının birbirinden ayrılması gerekir onur listesini alan loncalar oyundaki amaçlarından uzaklastılar
koruyacak kulesi olanlar nöbet sistemine devam etmeye mahkumlar sistem böyle yapacak bişey yok :)

DeletedUser32572

Guest
korsan lonca olayına biraz olsun dur denilmesi için ve kuşatma atma maliyetinin kule tutan loncalar üzerindeki dezavantajının azaltılması ya da telafisi açısından diyelim mantıklı buluyorum. korsanlık olayına getirilecek bir kısıtlama aynı zamanda karşılıklı gereksiz itham ve incitmeleri, oyun içerisindeki huzursuzlukları da bir nebze azaltacaktır.
not--- amacım kimse ile tartışmak değildir ama şu sözümü de söylemeden geçemeyeceğim " oyun oynayanlar burada zevk almak adına kendilerine istedikleri stratejiyi belirleyebilirler. savaşmak, kule tutmak vs. ancak her şey oranında herkesin zevk alacağı şekilde olmalı...

DeletedUser29807

Guest
Edit : kullandıgımız içeriklere dikkat edelim.

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser34138

Guest
Arkadaşlar eleştirisel yorumlara burada açığım fakat oyun da ki düşmansı tavırları lütfen foruma yansıtmayın. Burada hepimiz oyunun bizler için daha iyi bir hale gelmesi için uğraşıyoruz ve bu benim şahsi fikrim ve düşüncemdir. Buna katılan veya katılmayana saygı duyarım bu fikri geliştirecek yorumlar yerine lütfen alakasız yorumlar yazmayın.

DeletedUser28760

Guest
bu konuda bişey diyemem ancak kalkan kalkmalı kule tutmayan loncalar kule tutan loncalara saldırıyı her saat yapabilirken kalkan işi bozuyor ve oyun sadece saldıranın yanında oluyor. Ya savas saati olmalı yada bu kalkana bir baska çözüm bulunmalı diye düşünüyorum hangi lonca olursa olsun

DeletedUser

Guest
İşte belirli bir kuşatma hakkı olursa akşam 20.00 da yada gece ilerleyen saatlerde saldırdıklarında 20 kuşatmada o kule alınamıyorsa bir gün boyunca tekrar saldırı atılamayacak kalkansız olacak ama o lonca bir kuleye 20 kuşatmadan fazlasını atamayacak.

DeletedUser28760

Guest
Oyun sadece saldıranın yanında olmamalı madem eşitlik adalet kavramları sık sık oyunculara söylenıyor oyun farklı stratejideki loncaların isteklerine cevap verebilmeli yada savas varsa bildirim gelmeli

DeletedUser34138

Guest
☾☆ SİYAH SANCAK ☾☆ loncası günlük puanı 110 bin olan ve kuleye ihtiyacı olmayan bir loncadır arkadaşlar. Belirli loncaların üyeleri bu konuyu üstüne alınıp düşmani tavırlarını forumda belirtmesin. Zaten yeterince oyunda konuşuyoruz ufkunuzu açın ve oyun dışında kin nefret ve kibir olgularını bir kenara bırakın. Burada bir konu paylaştım maşallah isim vermediğim tüm lonca üyeleri üstlerine alınmış :) Ya arkadaş ben burada lonca ismi mi verdim ya da a-b-c-d diye server ismi mi verdim :) Buraya konu hakkında eleştiri yazın fakat bizleri kışkırtıcı cümleleri burada bırakın

DeletedUser30203

Guest
☾☆ SİYAH SANCAK ☾☆ loncası günlük puanı 110 bin olan ve kuleye ihtiyacı olmayan bir loncadır arkadaşlar. Belirli loncaların üyeleri bu konuyu üstüne alınıp düşmani tavırlarını forumda belirtmesin. Zaten yeterince oyunda konuşuyoruz ufkunuzu açın ve oyun dışında kin nefret ve kibir olgularını bir kenara bırakın. Burada bir konu paylaştım maşallah isim vermediğim tüm lonca üyeleri üstlerine alınmış :) Ya arkadaş ben burada lonca ismi mi verdim ya da a-b-c-d diye server ismi mi verdim :) Buraya konu hakkında eleştiri yazın fakat bizleri kışkırtıcı cümleleri burada bırakın

:) haklısın

DeletedUser32141

Guest
cok dogru bir fikir,kesinlikle uygulanmasi gereken bir yöntem....
bir zamandan sonra sinirler geriliyor ve olay oyundan cikip hakarete dönüyor...

DeletedUser30203

Guest

Bence de dediğin gibi bu iş yapılabilir. O zaman bir kule almak isteyen lonca o kule ile ilgili daha detaylı düşünecek veya daha fazla organize olup gelecek bence oyun zevkini arttırabilecek bir olay