• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Mantıksız Görevler

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser

Guest
Sizi bilmem ama ben bu çıkan görevlerin mantığını çözemedim. Her türlü oyunda bu tarz sistem tarafından verilen görevlerin esas amacı ödüllendirmedir ama bu oyunda resmen cezalandırılıyoruz.
30.000 para 30.000 erzak öde diyor ödüyorum verdiği ödül 8.000 erzak. Ya da 3 tane ticaret binası kur sana 27.000 erzak vereyim diyor. Ticaret binasının 1 tanesi 70.000 falan erzak istiyor. Yani hiçbir avantajı olmadığı gibi sürekli geriye düşüren bir durum var görevlerde.
Hele ki bazılarını iptal etme şansı olmaması ayrı bir hikaye.
Bazı görevler evet çok iyi oluyor ama gerisi zulüm gibi.
Önerim sistemden bu tarz orantısız ve oyuncuyu geriye düşürecek görevlerin kaldırılması ve/veya doğru seviyelere çıkartılması düzeltilmesi...

DeletedUser34679

Guest
Sizi bilmem ama ben bu çıkan görevlerin mantığını çözemedim. Her türlü oyunda bu tarz sistem tarafından verilen görevlerin esas amacı ödüllendirmedir ama bu oyunda resmen cezalandırılıyoruz.
30.000 para 30.000 erzak öde diyor ödüyorum verdiği ödül 8.000 erzak. Ya da 3 tane ticaret binası kur sana 27.000 erzak vereyim diyor. Ticaret binasının 1 tanesi 70.000 falan erzak istiyor. Yani hiçbir avantajı olmadığı gibi sürekli geriye düşüren bir durum var görevlerde.
Hele ki bazılarını iptal etme şansı olmaması ayrı bir hikaye.
Bazı görevler evet çok iyi oluyor ama gerisi zulüm gibi.
Önerim sistemden bu tarz orantısız ve oyuncuyu geriye düşürecek görevlerin kaldırılması ve/veya doğru seviyelere çıkartılması düzeltilmesi...
Tamamen katılıyorum -Bu mantıksız görevler beni oyundan soğutuyor -Bardağı taşıran son damla 2 ye 1 ozalit ticareti oldu - zeus da 2 boşum 2 de fazlam vardı, 2 ye 1 ticarete girdim ki eksik olan 1 tane gelsin diye -bana yine bendekilerden geldi -bu ticaret değil, ticarette ne almak için ne vereceğini bilirsin.. bu kumar,, o ozalitler için epey fp harcadım 2 fazlam ticaret sonucu 1 fazlaya düştü,,eksik yine eksik , bu oyuncuyu dolandırmaktır.... Ben bu kadar mantıksızlığa daha fazla tahammül edemeyeceğim..Hiç bir oyunu iyice etüd etmeden elmas falan almam bizi salak yerine koyanlara duyurulur

DeletedUser

Guest
Abartma sen de Samipasa. Ben sadece görevleri mantıksız buluyorum. Kör ticaret kural kitabında da yazıyor zaten. Onda sıkıntı yok benden yana.

DeletedUser33554

Guest
Ticaret karşılıklı olur ve eksiğini kapatır. Bu konuda samiye katılıyorum. Her şey şansa ve elmasa bakıyor, bende ikisi de yok :D

DeletedUser

Guest
Arkadaşlar oyunun kurallarını okuyun bina özellikleri vs kısmında devasa binalarda ticaretin kör ticaret olduğu yazıyor bunu kabul ederek başlıyorsun oyuna. Ama görevler kısmı mantıksız konuyu çarpıtmayın. Sizce ticaret kötü ise başka bir başlık açın orada tartışın

DeletedUser34138

Guest
Ah o görev olayını bir çözseniz ne kadar faydalı bir şey olduğunu anlarsın da :)

DeletedUser

Guest
Görev olayını çözdüm kardeşim 40.000 altın verdim 1 altın döndü sonra 5 görev daha bitirdim yine 40.000 altın istedi yine 1 altın verdi. Yani bence sen pek çözememişsin

DeletedUser34138

Guest
Oyunun daha başındasın bence dostum :) Ayrıca ben hiç görev yapmam ana görevlerin her zaman bir amacı olduğunu biliyorum. Her şeyin bir sırrı olduğu gibi görevlerinde bir sırrı var

DeletedUser

Guest
Allah aşkına bana anlat o zaman. Cehaletimi bilginle aydınlat. 40.000 altın ödeyip 1 altın almanın sırrı ne? 3 tane kartal görünümlü çit yapıp ( maliyeti 12bin e 18bin) 8000 erzak almanın sırrı ne? Çok merak ettim

DeletedUser33554

Guest
O görevlerin iptali olmuyor mary. Tekrar edilebilir görevler iptal olabiliyor.

DeletedUser34138

Guest
Neyse anlatamicam şimdi çok uzun bir olay bir ara konu açarım :D

DeletedUser

Guest
Laf ola beri gele derler bizim oralarda Mary gibilerine... Admin konuyu ben açtım kapatan sen ol konu konusunun çok dışına çıktı. Kavga sebebi olsun istemem. Teşekkürler.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.