• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Lonca ve lonca savaşlarinin düzenlenmes

• Konuyu başlatan DeletedUser24331
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser24331

Guest
Sevgili oyun kurucular ve yöneticiler.
Lonca Savaşları haritasına genel olarak baktığınızda, belli başlı 3-5 loncanın haricinde çoğunlukla free savaşanlar, puan kasan oyuncular olduğu ve haritada fazlaca yer kapladıklarını rahatlıkla görebilirsiniz.bunun yanında tek başına lonca kuran, yanına 2-3 kişi alıp ilerleyen loncalara saldırarak onların gelişimine mani olan art niyetli oyuncularda var.o zamanda bu lonca savaşlarından öte TAHT OYUNLARIna dönüşüyor.benim önerim;
Lonca Savaşları haritasına girebilmenin bir şartı, Loncalarında lonca olma özelliği olmalı..puan kasmak,free savaşmak isteyenlerede serbest savaş alanı, haritası açılır, isteyenler orada puan kasmaya devam edebilirler.ama Lonca Haritasının loncalara verilmesini ve Loncalarında Lonca olma özelliğini taşımalarını istiyorum.bizler loncalardan çok, kişilerle savaşıyoruz..
örneğin: bir lonca en az 10 kişiden oluşur. denebilir..
lonca olarak belli bir puana, seviyeye ulaşmadan başka loncalara saldıramama getirilebilir.
önerimin dikkate alınmasını ve bununla ilgili bir düzenlemenin en kısa zamanda yapılmasını siz değerli oyun kuruculardan önemle rica ediyorum.bizler lonca olarak, loncaları muhatap almak istiyoruz.kişilerle değil. SAYGILARIMLA
Cirgard - TÜRKİYEM Loncası Kurucu Üyesi
ANADOLU UYGARLIĞI

DeletedUser24331

Guest
1-lonca olmak için şartlar getirilmeli
2-loncaların lonca haritasına girebilmelerine izin verilmeli
3-lonca olarak belli bir seviyeye gelmeden, diğer loncalara saldırmalarına izin verilmemeli

DeletedUser

Guest
merhaba;

birkac sorum var size a.uygarlıgı,
maksadı sıfırdan lonca kurmak olan bir loncanın, sizin oneriniz ile beraber, gayet iyi niyetli bir sekilde kule ve kuleler almasının bu sekilde seviyesini yukseltme çabasının önüne gecen, tekelleşmeyi teşvik eden, bir takım onerilerinizin oldugunu gozlemliyorum.

siz, seviyesi yuksek loncalar, ki seviyenin yuksek olmasından ne anlamalıyız ? Güçlü lonca mı ? Pekala, siz güçlü loncaların, farkında mısınız ne dediginizin, aslında biz güçlü degiliz, kendimizi de korumakdan aciziz, 2-3 oyuncu bizim 40 50, herneyse, kişilik loncamızı heder edebiliyor demiş olmuyor musunuz ? Seviye nedir, ne ifade eder, dijital bir sayıdan baska sizin icin seviye ne demek tanımlar mısınız ?
Uyeniz olmayan bir oyuncunun, lonca seviyenize bakaran ne anlamasını beklersiniz ? Güç mü ? Ana binanın verdigi ekstra fp mi ?

Ben, ismi ve seviyesi zahiri bir güç gösteren, ancak kendi aciziyet icerisindeki bu ve benzeri loncaların, sn yonetim, oyle kurallar getirinki, bizi dokunulmaz kılın şeklinde bu gibi aciz talepleri üzülerek izliyorum. Bu oyunda özgürlükler kısıtlanmamalı, siz sözde güçlü loncalar, madem guclusunuz, kendinizi pozisyonunuzu kendiniz güçlendirin, gücünüzün teminatını kuralların sadece siz 3-5 loncaya hizmet etmesinin yegane careniz oldugu acziyetine düşmeyin lütfen. Yok, hala diyorsanız ki biz loncamızı bu dıs tehditlere karsı koruyamıyoruz, ya sosyal lonca olarak varolun, veya fesih edin loncanızı gitsin.

Siz diyorsunuz ki, belli seviyeye gelmeyen loncalar lonca haritasına giremesin. 5 arkadas bir lonca kuracaklar, seviye sıfırdan, bana acıklayın, nasıl lonca haritasına girecek bu arkadaslar yeni loncaları ile ? Veya, bu arkadaslar belli bir seviyeye gelmek icin 250 - 300 guc ile aylarca bekleyecekler bir seviyeye gelecekler sonra siz sözüm ona güçlü loncaların oldugu haritaya girecekler...Bu arkadaslar bu guce ulaşana kadar siz havadan 10 bin 15 bin guc kazanmaya devam edeceksiniz, loncanız semirecek. Nerede adalet ? Nerede hak ?

keyifli oyunlar.

DeletedUser32044

Guest

Sn . Wildecus tez zamanda aynı düşüncenizi D dünyası içinde uyguladığınızı görmek istemekteyim , iyi oyunlar

DeletedUser

Guest
seni engelliyorum yok, yüzüne konusmak istemedigimi soyluyorum yine yok,
seninle nasıl anlaşacagız demir ?
senin benimle konusmamanı saglayabilmem icin benim daha ne yapmam lazım ?
pes diyorum, baska bişi demiyorum.
hadi bu bana ettigin son sözün olsun, yolun acık olsun, benimle işin yok senin.

DeletedUser32044

Guest
:) sana karşıt görüş belirten bir şey mi dedim ki , sadece aynı düşüncenizi diğer dünya olan d dünyasına da uygulamanızı temenni ediyorum dedim , neyse görüşmek istemiyorsan da cevap vermezsin zorla cevap almıyorum senden

DeletedUser

Guest
bana ne soylediginin bir önemi yok,
haklısın wildecus da desen benim nazarımda bir degeri yok, haksızsın desen de bir onemi yok.
yazında benim ismimi zikrediyor olman sözünün adresinin ben oldugumun ispatı degil de ne.

ne demek istedigini de anlamıs degilim,
birseyler geveliyorsun agzında, bir turku soyluyorsun ama,
anlayabilecen aşk olsun.
laf ola beri gele.

hadi işine arkadaşım,
benden uzak ol, bana yeter.

DeletedUser24331

Guest
hop hoooop.ağır gel...sözde büyük lonca falan diye.....ben aylardır, 1 kişi ile savaşıyorum...lonca bile değil...adam şahsi psikolojik sıkıntısı yüzünden, kuşatma atıp duruyor.100 lerce defa sildim, dışarı attım.ama bende var 22 kule...ben her defasında kuşatma atmaya 1000 civarında her üründen harcıyorum.ama 5 ürünle devamlı kuşatma atmak 1 kişi için hiçde masraflı değil.ben burada 80 kişinin hakkını savunmaya çalışıyorum.siz bana sözde büyük lonca diye bahsedemezsiniz.ben haritaya tek çıkıp bütün loncalara kafa tutabilirim.ama benim bir çok loncada arkadaşlarım ve onların emekleri var.sizlere bir konuyu kibarca arz ettik.bu sizin bizlere hakarete varacak düzeyde elştir yada küçültücü sözler söylemenize hak tanımaz.benim sözünü ettiğim, lonca haritasına girmek için önce lonca oluşturulmalı.lonca olmak için belli bir sayıya sahip olunmalı.adamların çağ haritasında savaşacak askeri yok ama kuşatma atabiliyorlar...ben loncamı fesh edip etmeyeceğimi sizlere soracak değilim.beni tanıyıp bilmeden benim hakkımda bu kadar yorum yapmaktan men ederim sizi..ben sizlere saygı ile bir talepte bulundum ama siz o saygıyı ne kadar hak ediyorsunuz anlayamadım..

DeletedUser24331

Guest
ben iyi niyetli olarak kule almak isteyen loncaların önünü engelleyici bir talepte bulunmadım, aksine onlara yer bile sunulabilir daha rahat kule almalarına imkan sağlanabilir.hatta yeni kurulan loncalara diyelimki 5-10 kule alıncaya kadar saldırı bile yapılamasın, büyümelerine olanak bile sağlansın..benim sözünü ettiğim, 1 kişi 2 kişi ile lonca adı altında kurulup, belli loncalara saldıran kişiler..bana saldıran lonca olsa gam yemem, dert etmem.helal olsun derim...ama amacı gelişmek olmayan, gelişmek isteyen loncaya şahsi sebepten saldıran kişiler.( LONCA OLSA SORUN DEĞİL)

DeletedUser24331

Guest
sn.wildecus..yapmış olduğunuz gözlemleme ne kadar yanlış ise, benim söylediklerimden anladığınız(yada anlamadığınız)da o kadar yanlış.ne benim şahsi olarak oyunculuğumu ve gücümü, nede loncamın gücünü bilip-bilmeden yorumlayıp küçük göremezsiniz.benim ve loncamın bunca yıllık çabasını, emeğini hiç kimse ''sözde'' olarak yorumlayamaz, bunada müsaade etmem.biz ''sözde'' oyuncu, yada ''sözde'' büyük lonca değiliz.bizim oyunculuğumuzu ve gücümüzü herkes biliyor.biz farm wille oynar gibi oynamıyoruz bu oyunu.yıllardır lonca olarak kişilerle ve loncalarla savaşıyoruz..üstelik ben puan kasmak için oynayan birisi değilim.ben kendim için uğraşıyor olsam bana sıkıntı olacak, sorun çıkarabilecek ne lonca var, ne oyuncu..ben sadece 80 kişilik loncamın hakkını savunmak için buradayım.ama siz uğraşmak istemiyorsanız, boş verin böyle oynayın diyorsanız, yorum ypmasanız daha çok memnun olurdum.

DeletedUser24331

Guest
sn.wildecus..yapmış olduğunuz gözlemleme ne kadar yanlış ise, benim söylediklerimden anladığınız(yada anlamadığınız)da o kadar yanlış.ne benim şahsi olarak oyunculuğumu ve gücümü, nede loncamın gücünü bilip-bilmeden yorumlayıp küçük göremezsiniz.benim ve loncamın bunca yıllık çabasını, emeğini hiç kimse ''sözde'' olarak yorumlayamaz,bizi acizlikle itham edemez bunada müsaade etmem.biz ''sözde'' oyuncu, yada ''sözde'' büyük lonca değiliz.aciz hiç değiliz.bizim oyunculuğumuzu ve gücümüzü herkes biliyor.biz farm wille oynar gibi oynamıyoruz bu oyunu.yıllardır lonca olarak kişilerle ve loncalarla savaşıyoruz..üstelik ben puan kasmak için oynayan birisi değilim.ben kendim için uğraşıyor olsam bana sıkıntı olacak, sorun çıkarabilecek ne lonca var, ne oyuncu..ben sadece 80 kişilik loncamın hakkını savunmak için buradayım.ama siz uğraşmak istemiyorsanız, boş verin böyle oynayın diyorsanız, yorum ypmasanız daha çok memnun olurdum.

DeletedUser

Guest
Benim buradaki amacım fikirleri tartısmak, gorevim demiyorum, maksadım diyorum, evet, amacım diyorum, fikirleri tartısmak.
Önerilen, yani açılan her başlıkta ismim yoktur. Kendimde her konuya balıklama atlamak gibi bir merakım bulunmamaktadır, bunu da belirteyim.
Önerinize konu olan hususu, ne ilk sizin kaleminizden okudum, ne de kaleme alacak son kişi olacaksınız. Ben de, şahsen, peyderpey, konu ile ilgili görüşümü yazıya alacağım. Bu benim hakkım diye düşünüyorum.
Ben diledigim her lonca için, güçlü de diyebilirim, gücü zahiridir de diyebilirim. Bunda rahatsız olmanızı gerektirecek birşey yok. Bir loncanın güçü subjektif bir kavram olmayıp, yoruma açıktır. Bir kişi bir loncanın gücü ile ilgili müsbet düşünürken, diger bir kişi konu ile ilgili menfi düşünebilir, ve hatta bunu ifade dahi edebilir. Bu kişilerin özgürlüğüdür. Sözlerimde, sizin ya da loncanız hakkında en ufak bir küçük düşürücü, veya hakaretamiz bir ifade yoktur, bulunmamaktadır. Bunuda belirteyim.
Ben, misal olarak, A bir loncaya, sizin gücünüz sadece seviyenizde, veya, aslında siz hiç de güçlü bir lonca degilsiniz diyebilirim. Bunu birşey bilerek de diyebilirim, birşey bilmeden de diyebilirim. Ben herkesin beyaz dedigine siyah da diyebilirim, siyah dedigine beyaz da diyebilirim. Ben siyaha siyah oldugunu bile bile dahi siyah degil beyaz diyebilirim. Siz men etseniz de, etmeseniz de. Bunlar olasılıklar, olabilir şeyler. Misal yani. Burada asıl olan şudur, şunu iyi bilmelisiniz ki, güçlü iseniz eğer, ne ala, sizin gücünüz wildecusun demesiyle yok olmaz, veya wildecusun güçlüsünüz demesi ile daha güçlü hale de gelmezsiniz.
Tekrarlıyorum, sözlerimde hakaret yoktur, bulunmamaktadır. Benim sözlerimi farklı yorumluyorsunuz, alınganlık gösteriyorsunuz. Yanlış algılıyorsunuz. Beni aşalıyorsunuz belki, ama size şunu ifade etmek isterim ki, sizin hedefiniz tezlerimi çürütmek olmalıdır, wildecus değil.
Ben sizin loncanızın gücünü sizler kadar bilemem elbet. İlk sayfada yazdıklarınızla, benim muhattabım sizin loncanızın gücü nedir, ne kadardır olmayıp, sadece sizin öneri olarak kaleme aldığınız satırlarınızdır.
Ben satırlarımda, sizin loncanız kimdir, loncanızın ismi nedir, hangi dünyadadır, bu ve benzeri bilgilerim olmadan yazdım. Bunu cok iyi anlayın lütfen. Ben lonca isimlerinden bagımsız yazıyorum. Konu A,B,C, D loncaları degil, konuya spesifik bir lonca penceresinden bakarak degil, genel bir bakış acısından bakmayı, degerlendirmeyi tercih ediyorum. Kural degişiklikleri öneriyorsunuz, zaten dogal olan o degilmidir ki, degişklikler bir veya birkac loncaya hizmet eder nitelikde degil, lonca ile olsun ya da olmasın, bütün oyuncuların menfaatlerini kapsayacak şekilde olmalıdır.

Siz bir loncasınız, kac kişiyi temsil ediyorsunuz nihayetinde kural degişikligi istiyorsunuz ? Haa, elbet isteyebilirsiniz, sadece merakımdan soruyorum. 55 kişisiniz mesela, bu oyunu oynayan kişi sayısı kac sizce ? 1000 ? daha fazla ? Bilemiyoruz, ancak onemli sayıda bir oyuncu var. Diğer önerinizi de okuma şansım oldu bu arada, oraya degil buraya yazayım.... İlk kusatma cok yuksek olsun diyorsunuz, Bir lonca haritaya giriş yapacak, ilk kusatmasını atıyor, kim garanti verebilir bu haritaya yeni giren loncanın 1000 ler ile ifade edilebilecek bu kusatmasının kırılmayacagını ve de nihayetinde bu urunlerin heba olmayacagını, kim garanti verebilir ?

Size diger sorum şu şekilde. Siz diyorsunuz ki, 3 senelik loncayız. Emeklerimiz var. Sizin lonca seviyeniz kacki ? Misal 28 diyelim. Bugüne kadar olan cabalarınızın emeklerinizin karsılıg degilmidir bu elde ettiginiz seviye, o halde başka hangi emekden bahsediyorsunuz ? Sizin emek kelimesi ile kastınız, acaba rant mıdır ? 3 senelik emek ile elde ettiginiz bugünki seviyeniz (ki unutmayın ilk kusatmanız hep 5 ürünle olmustur bu seviyeyi elde edene kadar) yetmiyormuş gibi bir de bu 3 senelik emegin önümüzdeki 5 seneyide değişmesini önerdiginiz bu kurallar ile ipotek altına almayı mı amaçlıyorsunuz ?

Bilip bilmeden konuşmadıgımı cok iyi bilmelisiniz. Sizin loncanızı tanımıyorum. Konu ile ilgili fikirlerimi paylaşmam için sizin loncanızı tanımam gerekmiyor. Ben lonca ismi vermiyorum, hicbir lonca özelinde konusmuyorum, konusmadım. Genel konusuyorum. Çünki inanıyorum, kural degişiklikleri spesifik lonca veya loncalar özelinde degil, oyuncular temelinde, geneli kapsayacak ve de genel oyuncu profiline pozitif katkı saglayacak sekilde olmalıdır.

Size diger bir sorum şudur. Diyelim ki, yani, velev ki, böyle bir kural degilikliği önerildi ve kabul gördü. Şu halde var mısınız her lonca seviye sıfırdan baslasın ? Ne demek istedigimi anladınız degil mi ? Demek istedigim, 3 senedir ilk kusatmasını 5 ürün ile atarak seviye yapan loncalar, madem bugun ilk kusatma 2000 urun ile olsun diyorsunuz, buyurun hep beraber seviyelerimizi sıfırlayalım, ilk kusatma 2000 urun sekilnde sil bastan baslayalım. Varmısınız ?

Size diger bir sorum...Müsadenizle...
Öncelikle bu bir oyun. Sonrasında bu bir savas ve strateji oyunu. Ve de nihayetinde loncalarımız var.
Size işinizi öğretmiyorum, ancak fikirlerimi paylaşıyorum. Bence lonca yonetmek demek, salt ürün, asker, yani sayısal verileri yönetmek demek degildir. Bence, lonca içi ve loncalar arası, buna tekil takılan savaşcılar da dahil, tüm dış siyasette dahildir. Ben, sizin dile getirdiginiz o X oyuncusu ile ilgili yaşadıgınız sorunun kaynagının ne oldugunu bilemem. Cevabı beni ilgilendirmese de, bu oyuncu nicin sadece sizin loncanıza saldırıyor ? Aranızda bir husumet mi var. Bunların cevabını bana vermeyin, vermek zorunda degilsiniz. Sizler kuleler alıyorsunuz. Sizlere kulelerin icerisine 80 savaslık savunma atma imkanı tanınıyor. Atıyor musunuz ? Attıgınız 80 savaslık savunmayı olusturan birliklerin, saldıran birlikler neler olabilir seklinde bir analizin sonucunda mı atıyorsunuz gibi bir stratejiniz var mı ? Kulelerinizin en kotu %30 u bonuslu kulelerden olusuyor. 80 savas koydugunuz kule, her savas saldıranın 1-2 askerine mal olması halinde, saldırana verdirdiginiz 100-150 askeri saldıran taraf icin onemli bir kayıp degil mi ? Saldırıyı yapan taraf, saldırısını sıfır maliyetle (asker + kusatma bedelleri) mi yaptıgını düşünüyorsunuz ?

Arkadasım,
bunlar benim düşüncelerim.
loncanızı tanımam, bilmem. Ancak bu konuda fikrimi beyan etmem icin loncanızı tanımamın şart oldugunu zannetmiyorum. Ben kelimelerinizle muhattabım, loncanızla veya sizin şahsınızlar degil.
Benimde sizden nacizane istirhamım, bir cevap verecekseniz, fikirlerimi çürütün.. Beni men ederek benim yukarıdaki sorularıma cevap vermiş olmazsınız.

keyifli oyunlar.

DeletedUser24331

Guest
ainesi iştir kişinin, lafa bakılmaz...fikir üretemeyenler,sadece eleştiri yapar.senin loncanada bir katkının olmadığına eminim.sadece yapılanlara muhalefetlik edip, elini taşın altına koyamayan biri..madem beni ve loncamı tanımıyorsun, yaptığın yorumlar hep farazi..kuşatma maliyetlerini düzenleyip, bütün haritayı sıfırlasınlar..sonuna kadar ben varım..herkes ilk kulesini almaya 0 dan başlasın..

DeletedUser31283

Guest
Harita sıfırlama işi bence yanlış çünkü herkesin gitmek istediği bir bölge var ve oraya gidene kadar kaç tane kuleyi arkasında bırakıyor belli değil.. özgür bırakınca da yarısının hazineye gittiğini düşünürsek. ilk kuşatma 2000 ikinci 1800 (misal) ee sonra bir sonraki adım için 1 kuleyi bırakmamız lazım.. 900 ürün iade.. ürün mü dayanır hazinede !?

Bu konuyla ilgili tek fikrim budur.

DeletedUser32044

Guest
En doğrusu zamana ayak uydurmak ,yoksa yerinde sayarsın anca ben bunu anladığım 3.günün diyebilirim ve 3 gün içinde %50 büyüttüm puanı mı , tabi ki sizin düşüncenizi bende destekliyorum ama olacak iş değil bu en az 10. 20. bu tarz öneri, olsa diğer önerilerde öneri üzerinden değişiklik yapılarak uygulamaya konurdu.

Böyle bir düşünceyi; ya foe üst yönetimi destek verip şirkete sunmuyor yada şirket bu öneriyi kabul etmiyor sonuç olarak en doğrusu zamana ayak uydurmaktır .. !

İYİOyunlarDilerim ..