• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Lonca Savunma Ordularının Yer Değiştirmesi

• Konuyu başlatan melih25
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Guest
Merhaba, sizlere yeni bir öneri sunacağım.
Savunmalı bir kulenin savunmasını değiştirmek istediğimizde yeni bir 8 birlikli savunma ordusu konumlandırmamız gerekiyor. Ancak önceden koymuş olduğumuz savunma yok oluyor. Bunun yerine, savunmayı koyan oyuncu, eski savunmayı kendi ordusuna geri katabilmeli.
Ayrıca bu yenilik, farklı strateji olanaklarına kapı açıyor.
Alcatrazı olmayan bir oyuncu bile, aylar önce ürettiği askeri çok daha sonradan kullanabilecek.
Mesela, bir oyuncu, 8 adet paralı asker üretti ve bunu tüm çağlardaki kulesinin içine attı. Paralı asker kışlasını sildi yeni kışlası silahşör birliği.
Bu oyuncunun loncasına, erken dönem orta çağdan saldırı geldi veya erken dönem orta çağ da savunma atması gerekti veya erken dönem orta çağ pvp turnuvasını kazanmak için asker gerekti. Bu oyuncu tüm çağlarda koymuş olduğu 8 paralı asker ordusunu, geri almak için 8 silahşör birliği kurar ve paralı asker ihtiyacını karşılamış olur. Tabi paralı asker in eklentili birlik olacağını bekleyemeyiz. Bu sayede, alcatrazı olmayan oyuncular bile eklentisiz asker sahibi olabilecek.
Bu sayede alt çağdaki oyuncular nispeten, gelişimini tamamlamış her gün onlarca asker üreten oyuncularla arasındaki uçurumu azaltabilecektir.

DeletedUser32937

Guest
Bu önerinini ben şu şekilde okuyorum: Loncanın oyuncular kendi aralarında asker takası yapabilsin.
Bence oynun genel akışına aykırı olur zaten fp ve ürün yardımı yapılabilyor alt dönemdeki oyunculara buna asker yardımı da eklenmiş olur yüksek yerlerde arkadaşı olan oyuncu mahalleyi haraca bağlar :D
Ama belli kısıtlamalarla veya oyuncu ancak kendi bıraktığı orduyu geri alabilecekse düşünülebilir.

DeletedUser

Guest
doğru söylüyorsun.
ben aslında işin o boyutunu düşünememiştim.