• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Lonca Savaş Alanı Harita Düzenlemesi

Tulkas

Well-Known Member
Merhaba,

LSA'da haritadaki eyaletlere kurulabilir bina kapasitesi her turda değişiyor ama bu durumun belirlenmesindeki etkenler tam olarak nelerdir? 11 gün savaşacağız bu haritada ve önümüzdeki 2. ve 3. bölgelerin hiçbirisinde 3 bina kapasiteli eyalet yok. Hatta onu geçtim 2 bina kapasiteli eyalet sayısı bile sadece 1... Çevremizdeki tüm eyaletler 1 bina kapasiteli. Haritanın merkezindeki bize en yakın eyalet olan A1 bile 3 kotalı değil. Bu nasıl bir adalettir anlamış değilim gerçekten. Lonca Üye Sayılarına baktığımızda, bu turdaki 5 lonca içerisinde 4. sıradayız. Alt ligden sadece 1 lonca geldi, diğer loncalarla zaten bu ligde yarışıyorduk ve geçtiğimiz turun 1.si de değiliz. Söylediğim bilgiler C dünyasındaki Elmas Ligi için geçerlidir. Bu durum için bir açıklama getirilebilirse çok sevinirim.

xmen

Emekli Takım Üyesi
Adminim burada da bir açıklama alabilir miyiz? @xmen

Merhabalar, nossmm
Bir lige yükselmek aynı zamanda Savaş Alanlarının daha zor hale geleceği anlamına gelir, çünkü loncanız ilerledikçe daha rekabetçi loncalarla karşılaşır. Elmas liginde de bu zorluklar en üst seviyededir. Alanlardaki bina kurulum sayıları bir alt lige göre farklılık gösterir. Zira bu haritalar beta sunucuları da dahil 25 ülkede kullanılmaktadır. Lig Puan'nınız yüksek olduğu için Elmas ligde yer alıyorsunuz. Elmas ligden düşmek için son sırada yer alsanız bile bu yeterli olmayabilir.
Bu size adaletsiz gibi gelebilir fakat Elmas ligin kazınımları da bu zorluğa göre arttırılmıştır. Keyifli oyunlar dilerim.

Tulkas

Well-Known Member
11 gün aynı haritada savaşacağımızı düşününce, şu anki harita oldukça heves kırıcı bunu söylemeliyim. Zorluk elbette iyidir ama her eyalette 1 bina kapasitesi olması gerçekten zor. Geçen haftayı 2. bitirdik ama 3. ve 4. ile haritada şu an çok ciddi fark var aramızda. Üstelik hangi ligde olacağımızı belirleyen Lonca Puanları da bizden yüksek, buna rağmen... Yani rakiplerle şartları birçok yönden değerlendirerek adaletsiz olduğunu düşünüyorum.

xmen

Emekli Takım Üyesi
11 gün aynı haritada savaşacağımızı düşününce, şu anki harita oldukça heves kırıcı bunu söylemeliyim. Zorluk elbette iyidir ama her eyalette 1 bina kapasitesi olması gerçekten zor. Geçen haftayı 2. bitirdik ama 3. ve 4. ile haritada şu an çok ciddi fark var aramızda. Üstelik hangi ligde olacağımızı belirleyen Lonca Puanları da bizden yüksek, buna rağmen... Yani rakiplerle şartları birçok yönden değerlendirerek adaletsiz olduğunu düşünüyorum.

Sonpuan.jpg

Puan aralığı bu şekilde.
Elbette harita zor, süre uzun ama loncanız en iyi loncalar arasında. Size düşen organize olup savaşabilmek, diğer loncaların yaptığı gibi. Eminim ki bunu başarabilecek güçtesinizdir lütfen pes etmeyin :)

Tulkas

Well-Known Member
Adminim aralığı biliyorum, geçen haftanın 3.sü mesela lig puanı olarak bizden iyi puanda ama bu hafta bizden avantajlı bir konuma ve rotaya sahip. Sorguladığım şey, iyi puanda olanı zorlaştırmak gerekirken, neden bunun ters işlediği. Geçen haftanın 3.sü 1000 puanda. Önlerindeki 2. bölgedeki 3 farklı bölgedeki bina kotası sayısı sırasıyla 3/3/2. Bizim Lonca Puanımız 992, önümüzde olan 2. bölgedeki 3 farklı bölgenin bina kota sayısı ise 1/1/2. Bahsettiğim diğer loncanın 1. bölgedeki en yakın yeri de 3 bina kotalı, bizim ise 2. Elbette elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz/edeceğiz, bunda bir problem yok ama 11 gün uzun bir süre, bu kadar dengesizlik olması, ki lonca puanı olarak daha düşükken böyle olması bizi en çok keyif aldığımız savaş alanından uzaklaştırmaktan başka bir şeye yaramıyor.

xmen

Emekli Takım Üyesi
Adminim aralığı biliyorum, geçen haftanın 3.sü mesela lig puanı olarak bizden iyi puanda ama bu hafta bizden avantajlı bir konuma ve rotaya sahip. Sorguladığım şey, iyi puanda olanı zorlaştırmak gerekirken, neden bunun ters işlediği. Geçen haftanın 3.sü 1000 puanda. Önlerindeki 2. bölgedeki 3 farklı bölgedeki bina kotası sayısı sırasıyla 3/3/2. Bizim Lonca Puanımız 992, önümüzde olan 2. bölgedeki 3 farklı bölgenin bina kota sayısı ise 1/1/2. Bahsettiğim diğer loncanın 1. bölgedeki en yakın yeri de 3 bina kotalı, bizim ise 2. Elbette elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz/edeceğiz, bunda bir problem yok ama 11 gün uzun bir süre, bu kadar dengesizlik olması, ki lonca puanı olarak daha düşükken böyle olması bizi en çok keyif aldığımız savaş alanından uzaklaştırmaktan başka bir şeye yaramıyor.

Sizi çok iyi anlıyorum, durumu geliştiricilere rapor edeceğimden şüpheniz olmasın. Dikkate alacaklarını umuyoruz. Lig puanları bu hafta gösterilmeye başlandı, daha iyi anlayabilmemiz için bu haftaki turnuvanın bitmesi bize daha iyi hesaplama sonuçları sunacaktır. Daha keyif alacağınız iyi bir lige dönüşmesini bizde istiyoruz. Keyifli oyunlar diliyorum.

Son düzenleme:

Tulkas

Well-Known Member
Sizi çok iyi anlıyorum, durumu geliştiricilere rapor edeceğimden şüpheniz olmasın. Dikkate alacaklarını umuyoruz. Lig puanları bu hafta gösterilmeye başlandı, daha iyi anlayabilmemiz için bu haftaki turnuvanın bitmesi bize daha iyi hesaplama sonuçları sunacaktır. Daha keyif alacağınız iyi bir lige dönüşmesini bizde istiyoruz. Keyifli oyunlar diliyorum.
Yine hayret edilecek bir harita ile karşı karşıyayız. LSA'nın daimi 1. loncasının önündeki eyaletlerle en kısa yoldan merkeze ulaşma yolu 2'şer kapasiteli 2 eyaletle olurken, geçen hafta daha düşük derece alan 3 lonca ise 1 kapasiteli 2 eyaletle, diğer 2 lonca ise 1 tane 1, 1 tane 2 kapasiteli eyaletle merkeze ulaşmaktadır. Bunun yanında, lonca merkezlerinin sağ ve solundaki komşu eyaletleri kıyaslayacak olursak, lider loncanın sağ ve solu 1 bina kapasiteli 2 eyaletten oluşmakta. 3 loncanın 2 tarafında da 1 tane bile bina kapasiteli eyaleti yok. 2 tanesinin 1 eyaletinde 1 bina kapasitesi var. Sadece 1 tanesinde 2 ayrı eyalette 1'er bina kapasitesi mevcut. Bu dağılımın adaletsizliğinden şikayetçiyim.