• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Lonca Savaş Alanı Güncellemesi Yorumu

aliozan

Well-Known Member
oyunu yapan kişi sizlere emir vermiş oyunu hareketlendirin kazanç artsın diye sizde kafanıza göre birşeyler yapıyorsunuz. Aklınızca etkinlik düzenliyorsunuz. Etkinliğe katılım az olabilir diye altda etkinlik maddesi koyuyorsunuz şu kadardan az katılım olursa şöyleolur diye. siz kendiniz bile inanmıyorsunuz doğal olarak yaptıklarınıza gidip bulmaca etkinliği koyuyorsunuz. bu oyun bulmaca oyunu gibi. Yada şu tarihte şu değişiklik olacak diyorsunuz. Amacınız üst amirlerinize oyunculara sorduk diyebilmek. zaten yapmaya karar vermişsiniz amabaşarısız olması durumunda suçu üstlenmek istemiyorsunuz. Çünkü başarısız olacağı belli olan bir değişiklik yapıyorsunuz. usuleten de oyunculara fikirlerini soruyorsunuz.

DeletedUser34432

Guest
Mulaka61 isimli arkadaşımız da benimle benzer düşüncede. Ama farklı çözüm yolu getirmiş. Bu çözüm de olabilir. Ama sonuçta şu durum itibarı ile A-B-C-D oyun dünyalarını aktifleştirmeniz imkansız. Yapacaksanız bir şey boşa kürek çektirmeyin insanları. her gün birkaç kişi oyundan kopuyor bunu en iyi sizler biliyorsunuz. çözüm yolu alt lig üst lig gibi bir durumdan geçiyor. Belki bu durum teknik olarak ekibinizi yoracak ama oyunu canlandırmak istiyorsanız. bulmaca gibi şeyler ile canlandıramazsınız. bulmaca çözmek isteyen gider bütün gazete köşelerinde bulunan bulmacayı çözer. İnsanlar buraya bulmaca çözmek için gelmiyor. Farklı eğlence istiyor. Ya bu eğlence fırsatını verirsiniz yada bu oyun yavaş yavaş yok olur gider. Eğlenemedikleri yerde insanlar elmas da kullanmaz. Önce oyuncuların isteklerini yapın. Belki bu iş için oyun teknik alt yapısında ciddi değişiklikler yapmanız gerekebilir ama başka çareniz yok.
lonca kıta haritası kalkıyor dostlar... kesindir... dün f dünyasına gelen operatör yöneticimiz net bir şekilde kapatılacağını dile getirmiştir..

DeletedUser34851

Guest
Fikrimdir :)
1 ve 2. şıkkı gecelim:)
3. : Öncelikle oyun süregenligi ve kalitesi için:
a-) PROGRAM/HİLE kullanabirliginin kaldırılması ve SANS/İHTİMAL kullanımının azaltılmasması gerekir, şarttır.
Prog kullanımını kule savaslarında gördük /gördugumuzu düsündük şahsen inanıyorum..prog kulllanımı nerede olursa olsun (oyun ilerlemesi ,savas v.s) oyundan sogutur bıraktırır.Konuyu uzatmaya gerek yok..Asıl diğer konu ;
Şans/ihtimal unsuru ise ne yazıkki bu oyunun bel kemigidir, hatta cibiliyeti olma yönündedir.. Neredeyse tum atraksiyonlar bu yönde gelişmektedir..Seferler,devasa verileri,ektinliklikler v.s v.s ve yetmezmiş gibi yapılan yarışmalar...
Arkadaslar belli bir kalite üstü çıkmak istiyorsanız oyunda,oyuncunun ONN SÜRESİ ve STRATEJİ UNSURLARI ön planda tutulur..Ya da ''Çevir kazı yanmasın '' sınırlarında ileri gidemeyen oyun kalırsınız..
b- )Gelelim savas unsuruna: Şu anki savas sistemi cok kötü..Savasın sistemde önemi az olmasına ragmen ,oyuncuların bizlerin önem verme hali vardır ..Sanal bir durumdur.
Cogunda İnsanların kendi kendine savasdıgını(?) ve mobillerin savasamadıgı durumları saymadık..
ve ne yapılabilinir :
Bölge /eyalet savasları yapılır..lonca/arkadas ittifakları dostlukları kutdurulur. Bireysel savaslar yer alır.Belli bir sayı sınırında ( 3-5 gibi) oyuncular; 1 veya gene o sayıdaki(3-5 gibi) oyunculara saldırır savasır..En önemli durum savasanlardaki tum askerler savasır..( 1 oyuncudaki 11ooo mızraklı,400 ucan tank,150 roket v.s gibi)....Sonucda fp nin salt hakim oldugu sehir geliştirme oyunundan savas strateji oyununa kayma olacaktır..savas ganimet yıkım sınırlamalarıyla savasın önemi/seviyesi ayarlanır..

MjoR

Well-Known Member
Bir çok arkadaşımızın yeni sistemle ilgili çekinceleri, şikayetleri var; ancak şunu unutmamak gerek, eski lonca savaşları kalkmıyor; yeni sitem ek olarak geliyor, lonca savaşlarında da geliştirmeler yapılacağı belirtilmiş, denmiş ki : "Bunun yanı sıra önümüzdeki birkaç ay boyunca, GvG'nin teknik istikrarını geliştirmek için ek zaman harcayacağız, zira tüm konuyu analiz etmeye yönelik çabalar, sizin için uygulamak istediğimiz bazı iyileştirmeleri de görünür hale getirdi. ."
Yanlış anlamışım öyleyse. Yine de yeni savaş alanı GvG yi gözden düşürüp iyice aktif savaşan sayısını düşürecektir umarım güncellemeler yerinde olur

DeletedUser36421

Guest
1-2-3 siklarina bolmussunuz.Lakin 4sikkin acikca belirtilmemesi sizin gercek amaciniz.
4secenek sizin nasil elmas aldiririm seceneginizdir.Bu gelecek sistemde asil bunu amacliyorsunuz.Bir cok online oyun oynadim,lakin bu oyundaki kadar elmas ucreti degisim hizi ve surekliligi gormedim.Simdi biri cikacak dicekki. "Oyun yabanci sirketin,yerli yoneticilerde doviz e gore dengeliyor." Arkadas doviz dusunce neden bu degisiklik bize yansimiyor diyen yok.Bir yalana tutunmus gidiliyor.Basit bir broswer oyunu,(Reklami ticaret uzerine) savas konulu ne yeniligi yapicaksiniz konu kisitli zaten.Odul dagitimi desek oda yok.Basit odullu etkinlikler,cok elmas harcatan etkinlikler vs vs.Yonetim mesajlari ile bedava cevirmen,bedava yonetici,bedava gelistirici ariyan sizler,oyuncu uyelerinize vermek konusunda kisirsiniz.Sonra cikip dunya a-b-c-d aktiflestirelim adi altinda emek harcamis ve sabirla oyunda kalmaya calisan eski oyunculari bogacak sozde degisikligi tartisiyorsunuz. Alin size uye arttirimi fikir. Odul dagitin, Etkinlik dediginiz buyuk odulleri olan parasiz karsilasmalar yapin.Yabanci adi event olan ve anlami basari ile kazanilan degerli oduller manasina gelen seyler yapin.Biz etkinlik yaparken para harcamaya zorlanmis oyuncular olmayida red ediyoruz. Nedense Turkiye bazinda oyun yayincilari ilk zamanda bedava kosun beta herkeze der ilk100 u yakalar yakalamaz aman bana para oder der.Simdiki sistemde oturmus kadrolu oyundaki oyunculari sagmanin yeni sekli.Lakin kesin oyuncu kaciracak.Sizde bir sure sonra biz serverleri kapatiyorun diyeceksiniz.

DeletedUser36421

Guest
Yurtdisi katilimci oldugumdan turkce karakter sorunundan dolayi ozur dilerim.

DeletedUser36430

Guest
Değerli arkadaşlar
Yapılacak olan değişilik ile ilgili ayrıntılı bir tercüme yayınladık ,mutlaka okumuşsunuzdur açıklamada lonca savaşları sonlanacak veya kapatılacak diye bir açıklama yok ama yapılan değişiklik iile amaç daha fazla oyuncuyu bu özelliğe yönlendirmek ,savaş alanını daha zevkli bir hale getirmek ,lonca seferi ilk açıldığından bu güne katılan oyuncu katlanarak devam ediyor ,lonca savaşında da yapılan değişiklik ile daha zevkli sürükleyici bir savaş süreci oluşacak tabiki hatalar ve beğenmediğimiz level lar olacaktır ,gelişimine destek olmak siz değerli oyuncularımızın görevidir ,bunu belirteyim :) bu bağlamda tüm oyun arkadaşlarımıza keyifli oyunlar dileriz ,iyi akşamlar .

DeletedUser34432

Guest
Lonca seferi ile lonca kıta haritasını bağdaştırmanız çok enterasan
lonca savaşları evet bitmeyecek.. ama lonca kta haritasında ki kuleler olayı ve harita sonlandırılıcak.. neyse..
bizler öneriyi yaptık..
yapılmayacağı zaten kesin olan bir şeye bakış açısı sundum..
sizler yapın bakalım güncellemeyi..
inşallah bizlerin sonunu hazırlamamış olursunuz..
yada mobil oyuncuları sizlere bol bol para kazandırır inşallah diyelim :)

Ready2Die

Emekli Takım Üyesi
Unutmayın ki siz değerli oyuncularımızın görüşleri sonucunda bir takım değişiklikler yapılabilir bu nedenle fikirleriniz bizler için çok önemlidir :)

DeletedUser36868

Guest
Ben bu yapilacak olan değişikliğe sonuna kadar katılıyorum mobilden oynuyorum ve kısıtlı olarak oynuyorum bu şekilde herkez için adil bir ortan oluşacak zaten bu şekilde olması gerekiyordu biraz geç alınmış bir kadar da olsa tebrik ederim..

DeletedUser35898

Guest
1. Oyunda yapılan her yenilik beni heyecanlandırır ama net olmayan şeylerde beni endişelendiriyor.

2. Ben savaşların mobile gelmesi konusunda daha önce öneride bulunmuştum bu açıdan önemli bir güncelleme daha net fikirler sunabilmek için güncellemeyi görmek lazım inşallah artıları eksilerinden fazla olur yoksa şuanda aktif savaşan oyuncuların kaybedilmesine neden olabilir. Özellikle şuan ki kıta haritasının akıbetinin belirsiz olması büyük bir soru işareti...

3. Ben her şeyden önce müzakerelere karşıyım seferlerde yeterince müzakere ediyoruz savaşların bir farkı olması lazım müzakere gereksiz bunun özellikle altını çiziyorum. Burada dikkat edilmesi gereken bir başka hususta hile yapanların önüne geçecek bir sistem olması herkes hakkıyla oynasın...

DeletedUser36469

Guest
Merhaba
Kıta savaşları mobilde olması önemli bir katkı olur. Çünkü PC başına oturup oynayamaycak bir çok oyuncu var.

DeletedUser25119

Guest
Belirttiğiniz gibi büyük çoğunluk artık mobilden oynuyor. Bu yeni özellik bana ve loncama yeni bir heyecan kesinlikle katacaktır. Bir an önce başlamasını bekliyoruz.

DeletedUser28367

Guest
değişiklik iyidir ama her dakika bir yenilik olmuyor
1- ark dene bir şey çıkarttınız demir çağındaki oyunun mantığı savaştan çok fp oldu demir çağındaki adam bile ark kurup sadece forge puanı için oynar oldu
2- lonca puan sisteminde değişiklikler yaptınız bunlara alışırken yeni güncellemeler gelicek

ilk önce herkes çağda istediği devasal binayı kurmasını engelleyen bir sistem getirmeniz demir çağında oyunu bilmeyenler buzul sera ark gibi binalarını kuramasın buna bir düzen sistem getirin
son olarak bu hile programlarını engelleyin güncelle yaparken
bunların çözümü aramanız daha iyi bence
yeni savaş alanları açmak sadece zaman kazanmaktır anlık çözüm

DeletedUser34832

Guest
Tüm paylaşımlar ve değerlendirmeler için teşekkür ederiz.
Konu hala açık ve her kez fikir beyan ederken bende yapılan serzenişlerin bir kaçına müsaadenizle değineyim.

1- Oyun dünya genelinde 29 civarı ülkede oynanıyor ve tüm gelişmeler Global pazardan gelen makul taleplerin uygulanabilirliği hatta oyuna ve oyuncuya katkısına göre değerlendiriliyor.

2- Tüm makul öneriler TR destek birimi tarafından muntazam olarak merkezi yönetim ilgili birimine raporlanır. Bunun dışında Tr destek birimi elmas fiyatları dahil oyun içi etkinlikler, ödüller vs vs hususlarda doğrudan müdahil değildir.

3- Bazı oyuncularımız etkinliklerin elmas pazarlama yöntemi olduğu konusunda fikirleri olduğunu okuyoruz. Bu ve daha pek çok alanda elmas kullanımı mümkün ve yapılan satın almalar ile İnnogames bünyesinde çalışan 400 aşkın kişi nemalanıyor. Bunda bir sorun yada yanlış bir şey olduğunu sanmıyoruz.
Kaldı ki 6 dünyada hesap oluşturup beşi ile sadece elmas hasatı yaparak günde 200-400 ve daha üstü elmas geliri olan oyuncularımıza hiç bir zorlama yada engelleme yapılmamaktadır. Buda tarafımızdan gayet normal karşılanmaktadır, fakat nedense hep göz ardı edilmiştir..:confused:

4- Sömürge çağındaki oyuncuda Sanal gelecek devasa binası olması diğer oyuncuların ( Üst çağ ) tercihidir. Bu hususta alt çağ oyuncusuna doğrudan bir olanak sağlanmazken sizlerin o kişiler yapacağı desteğe de engel olunmamıştır.

5- Her güncelleme, etkinlik ve önemli olayda sizlerin geri bildirim yapabileceği sayfalar oluşturup gelen geri bildirimleri raporlamaya çalışıyoruz. Fakat gelin görün ki 5-10 kişi dışında gerçekten samimi ve yapıcı geri bildirim alamıyoruz. Diğer ülkelerin aldığı geri bildirimler foruma sığmazken, biz ne yazacağız diye düşünüyoruz. Sonrada sizler bize -Hiç bir düzelme olmuyor, gibi serzenişte bulunuyorsunuz. Üç admin :cool::cool::cool: her hafta sonu rapor oluşturmaya çalışıyoruz. Sizlerden gelecek makul ve mümkün oyun genel akışına ve gelişimine uygun fikirleri merakla bekliyoruz.

6- Şans faktörü;
Bu yakın geçmişte keşf edilmiş ve oyun akışını kadere :rolleyes: benzer bir şekilde yönlendiren çeşitliliği ve farklı olabilmeyi sağlayan tanımsız bir gelişme olarak oyuna uyarlandı. Şans faktörünün gerçek hayatla özdeşleşmiş hali geliştiricileri bu yönde unsurlar üretmeye itiyor olduğu yeni eklenen pek çok binada izleniyor. Sanıyorum ki dahası da olacaktır.;)

7- Kanayan yara;
Program kullanımı..... Bu hiç adil olmayan yöntem destek birimi tarafından doğrudan kontrol ve tespit edilemez bir durum teşkil eder ki oyun geliştiricileri bunların tespitini sağlayan bir yazılım ile bize yardımcı olmaktadır. Tespit edilen hesap sistem tarafından uyarı alır ve bir süre oyundan alı konur. Tekrarında cezai süreç uzatılarak uygulanabilir ve bu kişilerin hesaplarının açılmamak üzere kapatılması hakkımız her zaman saklıdır.
Yine yakın geçmişte bu soruna olabildiğince basit bir çözüm olarak Otomatik savaş butonu eklendi. Bu herkese aynı hızda savaş hakkı verdi.
:)Eğer sizlerin de bunun gibi Otomatik ( önceden tercih edilmiş ) bir grup askeri tek yada iki klik ile savaş alanına yönlendirecek ( 1.tercih birimi kuşatma ve 2. tercih birimi saldırı timi gibi ) gibi herkese adil bir ortam sağlayacak ve programa gerek kalmayacak fikirleri var ise lütfen çekinmeden bir başlık altında birleşip tepki versinler. Sesiniz ne kadar gür çıkar ise cevap o kadar kısa sürede gelir, diye düşünüyorum....

Düşünen ve üreten tüm katılımcılarımıza saygılarımla...

DeletedUser35572

Guest
ilk hata benden olsun :)
köy ile savaş alanı iç içe, köyüm nerede nasılsıniz dönecem

Eklentiler

• Screenshot_20191114-094833~2.jpg
    Screenshot_20191114-094833~2.jpg
    530,8 KB · Görüntüleme: 16

DeletedUser36430

Guest
Sevgili oyuncularımız yeni eklenti

Beta serverın da 50 gün denendi bunu deneyenler yine oyuncular(tüm dünya ) sizde beta serverın da deneme sürecinde aktif olup fikirlerinizi beyan edebilirdiniz zaten şirket oyunu oyunculardan gelen önerilere göre yönlendirmektedir ,

Yaptığınız yorumlar bizim için son derece önemli vakit ayırıp buraya yorum ve öneri yazan tüm oyuncularımıza teşekkür ederiz