Lonca Savaş Alanı Güncellemesi Yorumu

'Genel Tartışma' forumunda ClimpeR tarafından 20. May 2019 tarihinde açılan konu

1. aliozan

aliozan Member

oyunu yapan kişi sizlere emir vermiş oyunu hareketlendirin kazanç artsın diye sizde kafanıza göre birşeyler yapıyorsunuz. Aklınızca etkinlik düzenliyorsunuz. Etkinliğe katılım az olabilir diye altda etkinlik maddesi koyuyorsunuz şu kadardan az katılım olursa şöyleolur diye. siz kendiniz bile inanmıyorsunuz doğal olarak yaptıklarınıza gidip bulmaca etkinliği koyuyorsunuz. bu oyun bulmaca oyunu gibi. Yada şu tarihte şu değişiklik olacak diyorsunuz. Amacınız üst amirlerinize oyunculara sorduk diyebilmek. zaten yapmaya karar vermişsiniz amabaşarısız olması durumunda suçu üstlenmek istemiyorsunuz. Çünkü başarısız olacağı belli olan bir değişiklik yapıyorsunuz. usuleten de oyunculara fikirlerini soruyorsunuz.

2. mulaka61

mulaka61 New Member

lonca kıta haritası kalkıyor dostlar... kesindir... dün f dünyasına gelen operatör yöneticimiz net bir şekilde kapatılacağını dile getirmiştir..

panco41 bunu beğendi.
  3. dune3535

dune3535 New Member

Fikrimdir :)
    1 ve 2. şıkkı gecelim:)
    3. : Öncelikle oyun süregenligi ve kalitesi için:
    a-) PROGRAM/HİLE kullanabirliginin kaldırılması ve SANS/İHTİMAL kullanımının azaltılmasması gerekir, şarttır.
    Prog kullanımını kule savaslarında gördük /gördugumuzu düsündük şahsen inanıyorum..prog kulllanımı nerede olursa olsun (oyun ilerlemesi ,savas v.s) oyundan sogutur bıraktırır.Konuyu uzatmaya gerek yok..Asıl diğer konu ;
    Şans/ihtimal unsuru ise ne yazıkki bu oyunun bel kemigidir, hatta cibiliyeti olma yönündedir.. Neredeyse tum atraksiyonlar bu yönde gelişmektedir..Seferler,devasa verileri,ektinliklikler v.s v.s ve yetmezmiş gibi yapılan yarışmalar...
    Arkadaslar belli bir kalite üstü çıkmak istiyorsanız oyunda,oyuncunun ONN SÜRESİ ve STRATEJİ UNSURLARI ön planda tutulur..Ya da ''Çevir kazı yanmasın '' sınırlarında ileri gidemeyen oyun kalırsınız..
    b- )Gelelim savas unsuruna: Şu anki savas sistemi cok kötü..Savasın sistemde önemi az olmasına ragmen ,oyuncuların bizlerin önem verme hali vardır ..Sanal bir durumdur.
    Cogunda İnsanların kendi kendine savasdıgını(?) ve mobillerin savasamadıgı durumları saymadık..
    ve ne yapılabilinir :
    Bölge /eyalet savasları yapılır..lonca/arkadas ittifakları dostlukları kutdurulur. Bireysel savaslar yer alır.Belli bir sayı sınırında ( 3-5 gibi) oyuncular; 1 veya gene o sayıdaki(3-5 gibi) oyunculara saldırır savasır..En önemli durum savasanlardaki tum askerler savasır..( 1 oyuncudaki 11ooo mızraklı,400 ucan tank,150 roket v.s gibi)....Sonucda fp nin salt hakim oldugu sehir geliştirme oyunundan savas strateji oyununa kayma olacaktır..savas ganimet yıkım sınırlamalarıyla savasın önemi/seviyesi ayarlanır..

4. Forge of Savaş

Forge of Savaş Well-Known Member

Yanlış anlamışım öyleyse. Yine de yeni savaş alanı GvG yi gözden düşürüp iyice aktif savaşan sayısını düşürecektir umarım güncellemeler yerinde olur

5. CilginEjder

CilginEjder Active Member

1-2-3 siklarina bolmussunuz.Lakin 4sikkin acikca belirtilmemesi sizin gercek amaciniz.
    4secenek sizin nasil elmas aldiririm seceneginizdir.Bu gelecek sistemde asil bunu amacliyorsunuz.Bir cok online oyun oynadim,lakin bu oyundaki kadar elmas ucreti degisim hizi ve surekliligi gormedim.Simdi biri cikacak dicekki. "Oyun yabanci sirketin,yerli yoneticilerde doviz e gore dengeliyor." Arkadas doviz dusunce neden bu degisiklik bize yansimiyor diyen yok.Bir yalana tutunmus gidiliyor.Basit bir broswer oyunu,(Reklami ticaret uzerine) savas konulu ne yeniligi yapicaksiniz konu kisitli zaten.Odul dagitimi desek oda yok.Basit odullu etkinlikler,cok elmas harcatan etkinlikler vs vs.Yonetim mesajlari ile bedava cevirmen,bedava yonetici,bedava gelistirici ariyan sizler,oyuncu uyelerinize vermek konusunda kisirsiniz.Sonra cikip dunya a-b-c-d aktiflestirelim adi altinda emek harcamis ve sabirla oyunda kalmaya calisan eski oyunculari bogacak sozde degisikligi tartisiyorsunuz. Alin size uye arttirimi fikir. Odul dagitin, Etkinlik dediginiz buyuk odulleri olan parasiz karsilasmalar yapin.Yabanci adi event olan ve anlami basari ile kazanilan degerli oduller manasina gelen seyler yapin.Biz etkinlik yaparken para harcamaya zorlanmis oyuncular olmayida red ediyoruz. Nedense Turkiye bazinda oyun yayincilari ilk zamanda bedava kosun beta herkeze der ilk100 u yakalar yakalamaz aman bana para oder der.Simdiki sistemde oturmus kadrolu oyundaki oyunculari sagmanin yeni sekli.Lakin kesin oyuncu kaciracak.Sizde bir sure sonra biz serverleri kapatiyorun diyeceksiniz.

6. CilginEjder

CilginEjder Active Member

Yurtdisi katilimci oldugumdan turkce karakter sorunundan dolayi ozur dilerim.

7. tecumseh

tecumseh Yönetim Ekibi

Değerli arkadaşlar
    Yapılacak olan değişilik ile ilgili ayrıntılı bir tercüme yayınladık ,mutlaka okumuşsunuzdur açıklamada lonca savaşları sonlanacak veya kapatılacak diye bir açıklama yok ama yapılan değişiklik iile amaç daha fazla oyuncuyu bu özelliğe yönlendirmek ,savaş alanını daha zevkli bir hale getirmek ,lonca seferi ilk açıldığından bu güne katılan oyuncu katlanarak devam ediyor ,lonca savaşında da yapılan değişiklik ile daha zevkli sürükleyici bir savaş süreci oluşacak tabiki hatalar ve beğenmediğimiz level lar olacaktır ,gelişimine destek olmak siz değerli oyuncularımızın görevidir ,bunu belirteyim :) bu bağlamda tüm oyun arkadaşlarımıza keyifli oyunlar dileriz ,iyi akşamlar .

mh61 ve John WickTR bunu beğendi.
  8. mulaka61

mulaka61 New Member

Lonca seferi ile lonca kıta haritasını bağdaştırmanız çok enterasan
    lonca savaşları evet bitmeyecek.. ama lonca kta haritasında ki kuleler olayı ve harita sonlandırılıcak.. neyse..
    bizler öneriyi yaptık..
    yapılmayacağı zaten kesin olan bir şeye bakış açısı sundum..
    sizler yapın bakalım güncellemeyi..
    inşallah bizlerin sonunu hazırlamamış olursunuz..
    yada mobil oyuncuları sizlere bol bol para kazandırır inşallah diyelim :)

9. ClimpeR

ClimpeR Yönetim Ekibi Forge Of Empires

Unutmayın ki siz değerli oyuncularımızın görüşleri sonucunda bir takım değişiklikler yapılabilir bu nedenle fikirleriniz bizler için çok önemlidir :)

John WickTR bunu beğendi.
  10. carnegie

carnegie Member

Ben bu yapilacak olan değişikliğe sonuna kadar katılıyorum mobilden oynuyorum ve kısıtlı olarak oynuyorum bu şekilde herkez için adil bir ortan oluşacak zaten bu şekilde olması gerekiyordu biraz geç alınmış bir kadar da olsa tebrik ederim..

11. muratilhan23

muratilhan23 Well-Known Member

1. Oyunda yapılan her yenilik beni heyecanlandırır ama net olmayan şeylerde beni endişelendiriyor.

2. Ben savaşların mobile gelmesi konusunda daha önce öneride bulunmuştum bu açıdan önemli bir güncelleme daha net fikirler sunabilmek için güncellemeyi görmek lazım inşallah artıları eksilerinden fazla olur yoksa şuanda aktif savaşan oyuncuların kaybedilmesine neden olabilir. Özellikle şuan ki kıta haritasının akıbetinin belirsiz olması büyük bir soru işareti...

3. Ben her şeyden önce müzakerelere karşıyım seferlerde yeterince müzakere ediyoruz savaşların bir farkı olması lazım müzakere gereksiz bunun özellikle altını çiziyorum. Burada dikkat edilmesi gereken bir başka hususta hile yapanların önüne geçecek bir sistem olması herkes hakkıyla oynasın...

12. orhanli58

orhanli58 Member

Merhaba
    Kıta savaşları mobilde olması önemli bir katkı olur. Çünkü PC başına oturup oynayamaycak bir çok oyuncu var.

Simyacı17 bunu beğendi.
  13. emredmn

emredmn New Member

Belirttiğiniz gibi büyük çoğunluk artık mobilden oynuyor. Bu yeni özellik bana ve loncama yeni bir heyecan kesinlikle katacaktır. Bir an önce başlamasını bekliyoruz.

Simyacı17 bunu beğendi.
  14. esscape

esscape Member

değişiklik iyidir ama her dakika bir yenilik olmuyor
    1- ark dene bir şey çıkarttınız demir çağındaki oyunun mantığı savaştan çok fp oldu demir çağındaki adam bile ark kurup sadece forge puanı için oynar oldu
    2- lonca puan sisteminde değişiklikler yaptınız bunlara alışırken yeni güncellemeler gelicek

ilk önce herkes çağda istediği devasal binayı kurmasını engelleyen bir sistem getirmeniz demir çağında oyunu bilmeyenler buzul sera ark gibi binalarını kuramasın buna bir düzen sistem getirin
    son olarak bu hile programlarını engelleyin güncelle yaparken
    bunların çözümü aramanız daha iyi bence
    yeni savaş alanları açmak sadece zaman kazanmaktır anlık çözüm

En üst