Lonca Keşifleri

'Genel Tartışma' forumunda MaScHeRa tarafından 9. May 2016 tarihinde açılan konu

 1. MaScHeRa

  MaScHeRa Administrator Yönetim Ekibi Community Team

  Katılım:
  27. Şub 2012
  Sevgili Oyuncular;

  Lonca Keşifleri için yorumlarınızı bu başlığa yazabilirsiniz.

  İyi Oyunlar
   
 2. Brood

  Brood New Member

  Katılım:
  28. Şub 2016
  Ben bişey anlamadım doğrusu gizemli açıklamalar yapmak yerine
  daha somut bişeyler söyleseniz züper olur
   
 3. serdalca08

  serdalca08 Well-Known Member

  Katılım:
  5. Mar 2013
  Keşif kilidi açmak için (2 ve 3) , 10 üyeli bir loncanın (tümününde gelecek çağ oyuncusu sayarsak),oldukça maliyetli.
  şöyleki; 6*10 =60*5 =300
  12*10=120*5=600
  --------------------------------------
  toplamda haftada 900 adet yakın gelecek ürünü gitmektedir .Ürün maliyetleri azaltılabilir .Buna karşın alacağın
  keşif ödülleri beni tatmin etmedi. Kolay gelsin..
   
 4. wild33

  wild33 Well-Known Member

  Katılım:
  14. Oca 2013
  :D serdal yanlış biliyorsun! milleti ürkütme :D
  loncada güvenilir yetkisine sahip herhangi bir üye II. ve III. seviye yi gerekli ürünleri ya hazineden ya da kendi envarterinden ödeyerek açabilir. AÇILIRSA SEVİYELER DİĞER ÜYELERİN O ÜRÜNLERİ BİR DAHA ÖDEMESİNE GEREK YOK! BİR HAFTA BOYUNCA HER ÜYEYE AÇILAN SEVİYE KULLANIMA AÇIK KALACAK!
   
 5. melih25

  melih25 Guest

  ürün bağışı tam bir saçmalık. loncayla ilgilenmeyip sadece gözlemevinden faydalandığım üyeleri çıkarmak zorunda mı kalayım?
   
 6. wild33

  wild33 Well-Known Member

  Katılım:
  14. Oca 2013
  hiç sorma betayla tam bir farklılık var. orda bu kadar ürün ve çağda bağış istemiyordu, defanslar farklı, seviyeler farklı ..... millet kaç pramit puan aldı veya lonca olarak kaçıncı seviyey geldi acaba çok zor çoook :D
   
 7. TURKANYA

  TURKANYA Member

  Katılım:
  22. Nis 2014
  III. aşamayı bitirdim yakında lonca seferi gelecek dedi ve 5 gün süre gösterdi.şimdi ben salı gününümü bekleyeceğim. 8 lik olan girişim haklarım yanacak mı ?
   
 8. CriminalTR

  CriminalTR Emekli

  Katılım:
  22. Ağu 2015
  Seferlerin sonunda elinizde kalan 8 girişim puanını, seferler tekrar başlayana kadar kullanamayacaksınız. Bu arada tebrik ederiz. =)
   
 9. wild33

  wild33 Well-Known Member

  Katılım:
  14. Oca 2013
  sayın op um biz bu oyunda master yaptık :D bizde bekleyecek göz var mı? bir bacayı açık unutmuşsunuz ordan daldık. :D
   
 10. tnr957

  tnr957 Well-Known Member

  Katılım:
  12. Kas 2014
  Dörtgözle beklediğim bu yeni uygulamayla ilgili ilk izlenimlerim
  - Seviye açmak için istenen ürün miktarı bence fazla değil. 5. seviye bir gözlemevinin yada 1. seviye bir atom veya Ark binasını günlük geliriyle bir oyuncu kendi maliyetini öder. ( 2 gün de 3. yıldız seviyesi için) geriye kalan 4 günlük gelir de yine lonca haritası için harcanabilir.
  - Kazanılan lonca güç puanı biraz az gibi. Gerçi daha 2. gün ve bulunduğum loncalarda henüz savaşa katılmasını beklediğim üyeler var ama şimdilik bir haftada normalde onur listeleri ve lonca haritası kulelerinden kazandığımız 2-3 günlük güç kadarını kazanacağız gibi. Verilen emek miktarı karşılaştırıldığında bu oran biraz arttırılabilir.
  -Hediyenin iyisi kötüsü olmaz ne kazansak kardır :D bu konuda hesap yapmadım ama kazanılanlar savaşları finanse eder gibi.
  -Karşıma çıkacak ordular çağıma göre şekilleneceğine göre ben şimdi çağ atlamadan önce iki kere düşünürüm. Çağ atlayıp o çağın askerlerini kurup biriktirene kadar 1 ay geçer bu da 4 hafta boyunca 2. ve 3. zoruk seviyesinde zorlanacağım anlamına gelir. Çağ atlamadan önce ürün ve fp stoklayıp bu süreyi kısaltmak gerekir.
  -Destek sıralaması güzel düşünülmüş. Gerçi çağı düşük olanlar bütün savaşları tamamlasa da üst çağdakileri o listede geçemeyecek ama destek olmayan oyuncular gayet açık ortaya çıkıyor. Rekabet yaratamıyor ama kontrol sağlıyor.
   
 11. wild33

  wild33 Well-Known Member

  Katılım:
  14. Oca 2013
  dostum nasılsın öncelikle?
  hazine seferi biraz karışık bir organize!
  sayın oplar açıklamama izin verir mi bilmem amma :D
  senin veya herkesin düşündüğü gibi hazine seferi seviyesine göre lonca seviyesine seviye puanı eklenmesi öyle değil.
  olayın yeni ve popüleritesinin azalmaması adına uygun olmaz gibi :D

  teknik olarak hergün 20:00 de ve her hafta döngüsünde sistemin loncanıza eklemesinin bir aritmetiği var.
  aritmetiğini çözmemişseniz hergün alamazsınız :D
  lonca üyeleri olarak donkişot gibi her hafta-hergün onca zaman, asker, ürünü boşuna harcamış olursunuz. sonunda alacağınız seviye puanı askeri ücretlinin eline geçen net maaş gibi olur. ha nasıl hesaplanıyor nasıl hergün-her hafta alınır- alınabilir. nasıl zorluk seviyesi açması için gerekli ürünler değiştirilir-arttırılır-azaltılır.... gibi soruların cevabı veya çözüm önerilerini de artık lonca üyeleri olarak bulacaksınız:D
  (bizde var tabi her zaman ki gibi bunların tüyoları )
  Katkı puanındaki alım sınırının olduğunu düşünenler de yanılıyor! etrafa soruyorum kaç katkı puanı aldınız diye yazıyorlar amma haftaya inş. daha fazla alırım diyorlar... amma 1-2 günde savaşı bitirip çekirdek çitledikleri aşikar amma son saate kadar savaşılabildiğini farkına varacaklar mı bakalım sınır kaldırılacağını öğrenince :D
  bodoslama defanslara askerlele gidip haydut veya eklentisiz asker harcanıyormuş; her defansı kayıpsız veya 1 kayıpla yenilebildiği kombinler var!
  şu seviyedeki şu defansı yendim diye sevinip aldığı katkı puanları analizi yapmıyormuş arkadaşlar! yapmasınlar bakalım. :D
  onda da bir aritmetik var; ip ucu; sıfır hasarlı katkı puanı ayrı, siz veya defansın hasar almasıyla alınacak katkı payı farklı.... aynen normal savaş puanı alımına benzer bir durum.

  kolay gelsin herkese...
  saygılar....
  S@V@Ş HOC@
   
  tnr957 bunu beğendi.
 12. serdalca08

  serdalca08 Well-Known Member

  Katılım:
  5. Mar 2013
  Wild ,hocam düşüncelerini güzel kaleme almışsın ellerine sağlık .FOE 'nin piridir yazdıklarına kulak vermek lazım .Kolay gelsin.
   
 13. qwersty

  qwersty Well-Known Member

  Katılım:
  23. Mar 2013
  Savaşı kaybettiğimizde ve asker yara alıp geri çekildiğimizde lonca gücü vermekte. Daha önce ikili savaşlarda geri çekildiğinde puan vermesi gibi.
  Bunun biran önce değişmesi gerekli.Herkes farkında süre dolmadan gir çık yaparak güç toplamaya çalışacaklar. Çaylak ve açık gözlülere böyle bir hediye sunulmasını istemem.
   
 14. CriminalTR

  CriminalTR Emekli

  Katılım:
  22. Ağu 2015
  Değerli oyuncumuz,

  Savaşmadan geri çekildiğinizde puan verilmemektedir. Ancak askeriniz hasar aldıktan sonra savaştan geri çekilirseniz çok ama çok cüzzi bir miktarda puan vermektedir. Aynı şekilde savaşı kaybettiğinizde de çok az puan vermektedir. (örneğin; Kazanıldığında 600 puan veriyorsa, geri çekildiğinizde -ki aldığınız hasarın oranına göre değişir- 5 katkı puanı gibi puan vermektedir)

  Bu konuda izleyeceği strateji tabii ki oyuncuya aittir ancak, 1 girişim puanını sadece 5 puan gibi puanlara harcayacaksa elbette kendi isteğidir. Zira 1 girişim puanı 1 saate gelmekte veya 1 girişim puanı katlanarak artan madalya ile elde edilmekte.
   
 15. qwersty

  qwersty Well-Known Member

  Katılım:
  23. Mar 2013
  Geri çekildiğimizde puan veriyor demedim.Savaşı kaybettiğimizde ve asker yara alıp geri çekildiğimizde lonca gücü veriyor dedim.
  3. seviyenin son savaşına gelip bu döngü yapılırsa cüzzi olmuyor siz hangi çağda hesapladınız yada hangi seviyede denediniz bilmiyorum.Tüm lonca bunu yaptığında seviye gittikçe artıyor sadece bunu belirtmek istedim.
  Sorun yok yapın diyorsanız onuda yaparız :)
   
  akindayim07 bunu beğendi.
 16. wild33

  wild33 Well-Known Member

  Katılım:
  14. Oca 2013
  hangisine girdiğimi bilmem amma o kadar az puanda vermiyor :
  [​IMG]
  dediğiniz gibi bu bir strateji ve bunun önünde engel yokken sanırım bir sakınca yok! söyeldiklerimde dikkat çekmekti kimseyle veya herhangir bir loncayla alakalı veya alay edici bir amaç gütmemiştim. öyle anlaşıldıysa özür dilerim. keyifli oyunlar.
  S@V@Ş HOC@
   
 17. qwersty

  qwersty Well-Known Member

  Katılım:
  23. Mar 2013
 18. wild33

  wild33 Well-Known Member

  Katılım:
  14. Oca 2013
  :D ille bir basamak üstte olacaksın demi :D başka fotolarda varda bu son olsun hayırlı günler ve FOE ekibinin emeğine sağlık oyuna renklilik geldi.
   

  Ekli dosyalar:

 19. ScandaLL

  ScandaLL Guest

 20. kronosTR

  kronosTR Guest

  Arkadaşlar bu durum bütün serverlerde aynı şuanda haksız kazanç sağlanıyor ise tabiki İnnogames önlem alacaktır.Bilğiminiz gibi daha önce iki dalgalı ordu sistemi ilk geldiği zamanlar'da ilk savaş kazanılarak geri çekilip puan elde edilebiliyordu ve daha sonra'dan bu düzeltildi.
  Lonca keşifleri ilk haftasını yaşıyor ilerleyen zamanlarda iyileştirmeler olur tabiki bunun için siz değerli oyuncularımın öneri ve görüşleri önemli olacaktır.
   

En üst