Lonca Keşifleri tüm gelişmeler

'Oyun Kılavuzları' forumunda StormTR tarafından 2. May 2019 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
 1. StormTR

  StormTR Yönetim Ekibi Forge Of Empires

  Katılım:
  23. Tem 2016
  tr_ge_logo.png

  Lonca Keşifleri hakkında yayınlanmış tüm konular bu başlık altında toplanmıştır.
  Yeni güncelleme oldukça eklenecektir.​
   
 2. StormTR

  StormTR Yönetim Ekibi Forge Of Empires

  Katılım:
  23. Tem 2016
  [​IMG]

  Sevgili Kral ve Kraliçeler!

  Lonca Seferleri başlıyor! Bilinmeyen maceralara girip kadim bir medeniyetin diyarını yağmalayan işgalcilerle karşılayacak, yerlilerin zincirlerini kırmalarına yardım edip saygınlık kazanarak loncanızın gücünü artıracaksınız!

  11 Mayıs'tan itibaren loncanız ormanda gizlenmiş hazineleri bulup seviye atlayarak tüm lonca üyeleri için ödül ve zaferler kazanacak!


  Lonca Seferleri nedir?
  Lonca Seferleri siz ve arkadaşlarınızın ödüller ve loncanıza güç kazanmak için bir dizi savaş alanında mücadele vereceğiniz bir çapraz platform işbirliği özelliğidir.


  [​IMG]

  Nasıl çalışır?
  Seferler her Salı günü otomatik olarak başlar ve 6 gün boyunca sürer (Daha sonra da PvP turnuvalarına benzer şekilde 1 günlük aralıklarla yeniden başlar). Bir loncanın üyesi olan ve Seferler başladığında Demir Devri'ne ulaşmış durumda olan tüm oyuncular geçerli Seferlere katılarak loncalarının gücüne katkıda bulunabilirler (Bu şu anlama gelir, bir loncaya katılır ya da yeni bir lonca kurarsanız, gerçekleşecek olan bir sonraki Seferi beklemeniz gerekecektir).

  Oyuna girdiğinizde, devam etmekte olan bir Sefer varsa, size bunu haber veren açılır bir pencere göreceksiniz. Açılır pencere ya da ana menü üzerinden Seferler haritasına girdiğinizde tamamıyla yeni bir ekran göreceksiniz.
  Dizayn olarak oyundaki diğer haritalarla benzerlikler gösterse de, bu yeni uygulama daha çok bir orman hissi uyandıracak:

  [​IMG]

  Sefer haritasının büyük kısmı sisle örtülüdür: siz 'keşif yolu'nda ilerledikçe bu sis de kalkacak. Burada göreceğiniz harita, Lonca Kıta Haritası'ndan farklı olarak sadece size görünür durumdadır ve loncanızın her üyesinin halihazırdaki Sefer bitimine kadar keşfedecekleri kendi örnek haritaları vardır.

  Tüm lonca üyeleri için ortak olan şeyse, ekranın tam üst kısmında (Oyunu mobil uygulamamız üzerinden oynuyorsanız aşağı kısımda) görebileceğiniz Lonca Seferleri hedef çubuğudur.
  Çarpışma bölgelerindeki çarpışmaları çözümleyerek sürece katkıda bulunabilirsiniz. Geçerli çarpışma konumu sarı bir okla gösterilir. Bu oka tıkladığınızda bölge sakinleriyle bir savaş başlangıcını tetiklersiniz (Yakın bir gelecekte, çarpışmaları çözmek için barışçıl bir yol da ayrıca sunulacaktır). Birliklerin çağı ve çarpışmaların genel zorluğu teknoloji ağacındaki ilerleme durumunuza göre değişecektir. Bazı çarpışmaları çözmek diğerlerinden daha zor olabilecek (Özellikle daha geniş alanlarla temsil edilen çarpışma bölgelerinde), ve bazen bazı çarpışmalar çift dalga savaşlar şeklinde yapılacak.
  Kendi katkılarınızı ve diğer lonca üyelerinin katkılarını görmek için ilerleme çubuğuna tıklayabilirsiniz:

  [​IMG]

  Sonucuna bakılmaksızın, yaptığınız her savaşla loncanızın ilerleme çubuğuna puan katkısında bulunacaksınız (Tabii ki kaybettiğinizde bu puan çok yüksek olmayacaktır). Lonca hedefleri lonca üyelerinin sayısına ve çağlarına göre değişiklik gösterir, tüm lonca üyelerince paylaşılır (Unutmayın, bu hedefler seferler başladığında belirlenir ve hafta boyunca lonca üyesi kazanmanız ya da kaybetmeniz bu hedefleri değiştirmez).
  Birbirini izleyen çarpışma çözme girişimlerinin sayısı 8 olarak sınırlandırılmıştır, her başladığınız savaşla birlikte 1 girişim puanı eksiltilir. Kalan girişim sayısı hakkınızı Girişimler Çubuğu'ndan takip edebilirsiniz:

  [​IMG]

  Haklarınız tükendiğinde puanlarınızın yenilenmesini bekleyebilir (Her saat için 1 puan kazanırsınız) veya puan satın alabilirsiniz. Forge puanlarının aksine, girişim puanlarını oyun parasıyla değil madalyalarınızla, hiç madalyanız yoksa da elmasla satın alırsınız. İlk satın alma işlemleri çok uygun fiyatlarla yapılırken, her satın alma işleminde bu fiyatlar yükselir. Bir Sefer'in sonunda bu ücret sıfırlanır, böylece sonraki haftaya yeni bir başlangıç yapmış olursunuz.
  Loncanızın kazandığı güç her gün günlük hesaplamalar yapılırken işlenir.


  [​IMG]
  Haritayı tamamladım fakat açılacak başka zorluk seviyeleri olduğunu görüyorum.
  Evet, doğru! Harita haftada sadece bir kez değil üç kez tamamlanabilir. Haritayı tekrar ele geçirmek için daha yüksek zorluk seviyelerini açmanız gerekir (Seviye II ve III). Zorluk seviyelerine genel bakış için yıldıza tıklayınız:

  [​IMG]

  Görebileceğiniz gibi varsayılan zorluk seviyesi I'dir ve ücretsizdir. Daha yüksek seviyeleri açmak için lonca liderlerinden birinin lonca hazinesinden ürün ödemesi yapması gerekir (Yani herkes ürün bağışı yapabilir ancak bu ürünler belirli kişiler tarafından harcanabilir). II. zorluk seviyesini açma bedeli lonca üyelerinizin çağına ve sayısına bağlıdır:

  Demir Devri'ndeki her oyuncu Demir Devri'ne ait 2 ürün maliyeti oluşturur (Seviye III için ise 4 ürün).
  Erken Dönem Orta Çağ'daki her oyuncu Demir Devri'ne ait 2 ürün maliyeti oluşturur (Seviye III için ise 4 ürün).
  Zirve Dönem Orta Çağ'daki her oyuncu Erken Dönem Orta Çağ'a ait 3 ürün maliyeti oluşturur (Seviye III için ise 6 ürün).
  Geç Dönem Orta Çağ'daki her oyuncu Zirve Dönem Orta Çağ 'a ait 4 ürün maliyeti oluşturur (Seviye III için ise 8 ürün).
  Sömürge Çağı'ndaki her oyuncu Geç Dönem Orta Çağ 'a ait 4 ürün maliyeti oluşturur (Seviye III için ise 8 ürün).
  Sanayi Çağı'ndaki her oyuncu Sömürge Çağı'na ait 5 ürün maliyeti oluşturur (Seviye III için ise 10 ürün).
  İlerleme Çağı-'ndaki her oyuncu Sanayi Çağı'na ait 5 ürün maliyeti oluşturur (Seviye III için ise 10 ürün).
  Modern Çağ'daki her oyuncu İlerleme Çağı'na ait 5 ürün maliyeti oluşturur (Seviye III için ise 10 ürün).
  Postmodern Çağ'daki her oyuncu Modern Çağ'a ait 5 ürün maliyeti oluşturur (Seviye III için ise 10 ürün).
  Yakın Çağ'daki her oyuncu Postmodern Çağ'a ait 5 ürün maliyeti oluşturur (Seviye III için ise 10 ürün).
  Yakın Gelecek'teki her oyuncu Yakın Çağ'a ait 6 ürün maliyeti oluşturur (Seviye III için ise 12 ürün).
  Gelecek'teki her oyuncu Yakın Gelecek'e ait 6 ürün maliyeti oluşturur (Seviye III için ise 12 ürün).
   
 3. StormTR

  StormTR Yönetim Ekibi Forge Of Empires

  Katılım:
  23. Tem 2016
  Mevcut Lonca Seferinde yer alan tüm lonca üyelerinin zorluk seviyesi kilidini açmak için imkanı olacaktır.

  [​IMG]

  Bu özelliğin kullanılmasındaki amaç nedir ve oyunun diğer kısımları nasıl etkilenecek?

  Başlıca sebep mobil uygulamasında birlik özelliklerinin eksik kalmasıdır, yani sadece mobil olarak oyuna katılan oyuncuların gerçekten ortak bir hedefe ulaşmanın zevkini hiçbir zaman hissetmemiş olmasıdır. Bunun değişmesi gerektiğine karar verdik :).
  Lonca Seferinin amacı, kişisel ödüller dışında (ama sonuçta savaş savaştır, bu sebepten mücadelenin sonucu kişisel sıralamaya katkıda bulunacak) öncelikle lonca gücüdür. -Oldukça gelişmiş loncalar olduğunun farkındayız- bu sebepten şu an maksimum ulaşılabilir lonca seviyesi 50 iken yeni maksimum ulaşılabilir lonca seviyesi 60 olacaktır. Bu, Lonca Seferlerinin aktivasyonu ile birlikte gerçekleşecek. Bu süre zarfında toplanan lonca gücü kaybedilmeyecek.
  Daha yüksek lonca seviyeleri açıldığında birikmiş olan güç yeni lonca seviyesine yansıyacak (Dolayısıyla şu an 50. seviyede olan bir lonca aniden 54. seviyeye yükselebilir).

  [​IMG]

  Lonca Seferleri ile ilgili gelecekteki planlarımız nelerdir?
  Gördüğünüz gibi Lonca Seferleri, her ne kadar barışçıl oyuncularımız için öyle olmasa da, savaşmayı seven oyuncularımız için gerçek bir eğlence kaynağı.
  Burada, savunma birimlerini yok etmek yerine müzakere ederek de bilinmeyen bölgenin ele geçirilebileceğinin sözünü verebiliriz. Şimdilik bu seçenek bir asma kilit ile temsil edilecek:

  [​IMG]

  Kişisel oyuncu haritasından bildiğiniz üzere öde&geç seçeneği öyle basit olmayacaktır. Kaba kuvvet yerine daha barışçıl yolları tercih eden oyuncular için aklımızda daha eğlenceli bir şey daha var. Yakında bu konuda daha fazla şey duyacaksınız.

  Burada söylemeye değer bulduğumuz dengelerin hala değişebilecek olmasıdır. Bir Lonca Seferi süresince hiçbir değişiklik yapmayacak olsak da her hafta dengelerin değişme ihtimali vardır.

  [​IMG]
  Bu konuda ne düşündüğünüzü duymak ve önerilerinizi değerlendirmek bizi mutlu edecektir. Lonca Seferleri başladığında lütfen hemen oyuna dalın ve nasıl olduğunu deneyin!
  Sabırsızlıkla görüşlerinizi bekliyoruz! :)

  Görüşleriniz için tıklayınız.
  Forge of Empires Takımınız
   
 4. StormTR

  StormTR Yönetim Ekibi Forge Of Empires

  Katılım:
  23. Tem 2016
  [​IMG]

  Sevgili Kaşifler!

  Hatırladığınız üzere, Lonca Keşifleri başladığında karşılaşmaları geçmek için daha barışçıl bir yol sunacağımıza söz vermiştik
  Şimdiye kadar, bir karşılaşmaya giriş yapıldığında ‘Müzakere Et’ seçeneği kilitliydi. Salı günü gelecek olan yeni Lonca Keşfi ile bu bilinmeyen bölgenin istilacıları ile savaşmak yerine kaynaklarınızı kullanarak yerliler ile ticaret yapabileceksiniz.

  Gururla Sunuyoruz - Müzakere Oyunu!
  Eğer müzakereyi başarılı bir şekilde tamamlayabilirseniz herhangi bir savaş olmadan karşılaşmayı geçmenize izin verilecek! Kıta haritasından bildiğinizin aksine bu basit bir öde&geç seçeneği olmayacak. Bunun yerine, şans ve mantığa ihtiyaç duyacağınız bir Müzakere Oyunu ile sizi eğlendirmek istiyoruz!

  [​IMG]
  Nasıl Çalışıyor?
  Müzakere et butonuna tıkladığınızda ilk olarak karşınıza beş tane yerli çıkacak. Açık olarak sizden bir şeyler isteyecekler ve eğer istediklerini vermezseniz geçmenize izin vermeyecekler. Ne yazık ki dilleri çok karmaşık ve ne kadar anlaşmaya çalışsanız da başarısız olacaksınız.
  Nazikçe biraz para teklif edeceksiniz, ama sadece ikisi parayı kabul edip memnun bir şekilde ayrılacak. Diğer üçü de bu parayı alacaklar ama ... gitmeyi reddedecekler ve oldukları yerde kalacaklar. Belki biraz da erzak teklif etmeniz gerekecek?
  Başardınız!
  Erzakları kabul ettiler ve işgalcileri atlatmanız için size gizli bir yol gösterecekler! İlk karşılaşmayı müzakere etme yolu ile çözmeyi başardınız!

  Bu yeni müzakere oyununda onlara ne teklif etmeniz gerektiğini ve onların sizden ne istediğini artık anladınız. Şansınıza ve yeteneklerinize güvenin!

  Müzakere Oyunu hakkında daha fazlasını öğrenmek için lütfen oyun tasarımcılarımız tarafından hazırlanan videoyu izleyin:

  [​IMG]
  Eğer okumayı tercih ederseniz sizin için bir yönerge de hazırladık:).

  Müzakere oyununu açtığınızda karşınıza buna benzer bir ekran çıkacak:
  [​IMG]

  Bu beş kişiden her biri sizden bir kaynak isteyecek. “Kaynağı Seç” butonlarından her birini tıkladığınızda onlara ne teklif edebileceğinizi göreceksiniz:
  [​IMG]

  İlk girişimleri çözmek oldukça kolay olacak. İki kaynaktan sadece birini seçebilirsiniz. Seçili butonlar ne kadar para/erzak istendiğini ve elinizde ne kadar mevcut olduğunu gösterecek.
  Her biri için teklifinizi ayrı ayrı yapabilirsiniz.
  Üçüne para diğer ikisine erzak teklif edelim:
  [​IMG]

  “Müzakere Et” butonuna tıkladığımızda neler olduğuna bir bakalım (Bu aşamada toplam tahmin haklarımızdan birini kayıp edeceksiniz):
  [​IMG]

  Harika! Yerlilerin ikisi teklifini kabul etti ve geçişe izin verecek! Ama üçü hala sizden bir şeyler istiyor. Gördüğünüz üzere her birini temsil eden alanda “Yanlış Kişi” açıklaması yer almakta. Bu teklifiniz ile ilgilenmedikleri ama içlerinden en az birinin bu teklifi kabul edeceği anlamına gelmekte.
  İlk müzakere olduğu için çözmesi oldukça kolay olacak. İki ihtimalden sadece birini seçin, eğer ilk teklifiniz reddedilirse, basitçe diğer seçeneğe geçin:
  [​IMG]

  Ardından “Müzakere et” butonuna tekrar tıklayın! Aynı müzakere turu devam ettiğinden bu aşamada tekrar bir girişim hakkınızın kaybolmayacağını aklınızdan çıkarmayın. Her müzakere turunda kullanabileceğiniz üç seçim hakkınız olacak.
  Neler olduğuna bir bakalım:
  [​IMG]

  Başarılı görünüyor! Müzakere çözüldü!

  [​IMG]
  Savaşlarda olduğu gibi, haritada ilerledikçe müzakereler de daha zorlayıcı geçecek. Ayrıca daha büyük karşılaşmalar diğerlerine göre daha zor olacak ve seçim yapmanız gereken daha fazla kaynak ile karşılaşacaksınız:

  [​IMG]
  -I. zorluk derecesinin ortalarından tipik bir müzakere.

  [​IMG]
  -II. zorluk derecesinin ortalarından tipik bir müzakere.

  [​IMG]
  -III. zorluk derecesinin ortalarından tipik bir müzakere


  [​IMG]
  Tekliflerinizi yaptığınızda yerlilerden olası üç farklı cevap alabilirsiniz:
  Teklifinizi kabul edebildikleri gibi diğerlerinden birinin teklifinize ihtiyacı olduğunu ima ederek reddedebilirler de. Ya da tamamen reddedebilirler ki bu diğerlerinin de bu teklife ihtiyaçları olmadığı anlamına gelir.
  Bu durum renk ve metinler ile temsil edilmektedir:

  [​IMG]

  Bunlar tam olarak ne anlama geliyor?


  [​IMG]Yeşil
  Doğru
  Teklifiniz kabul edildi, zorunlu olamamakla birlikte teklifiniz bir veya birden fazla yerli tarafından kabul edilebilir.[/td][/tr]
  [​IMG]Sarı
  Yanlış Kişi

  Belirtilen kişinin seçili kaynağa ihtiyacı yok. Buna karşın diğerlerinden biri ya da daha fazlasının bu kaynağa ihtiyacı olabilir.
  [​IMG]Kırmızı
  Yanlış

  Hiç kimsenin bu kaynağa ihtiyacı yok. Diğer yerliler de bu kaynağı istemiyor. Bu, bir sonraki tura başladığınızda bu seçeneğin gri olacağı anlamına geliyor.[/table]

  [​IMG]


  [​IMG]
  Her turun sonunda yaptığınız seçimler kayıt edilir, böylece doğru kombinasyonu bulmak için seçim yaparken eski seçimleri gözden geçirebilirsiniz.

  Yerlilerin teklif ettiğiniz kaynağı sadece kabul ettiklerinde değil, teklifinizi reddettiklerinde de sizden aldığını aklınızdan çıkarmayın. Yani teklif ettiğiniz kaynağı istemeseler bile onu alacaklar!
  Keşif noktalarında kazanacağınız keşif puanları, savaştığınızda veya müzakere etmeyi seçtiğinizde aynı olacak şekilde dengelenmiştir. Tabi bu durum müzakere sırasında doğru kombinasyonu bulmak için kaç tura ihtiyaç duyduğunuza göre küçük değişiklikler gösterebilir.
  Turlar hakkında: Bazı durumlarda, şansınız veya yetenekleriniz yeterli olmadığında, doğru kombinasyonu bulmak için 3 tur yeterli olmayabilir. Bu durumda 2 seçeneğiniz olacak: Vazgeçip yeniden deneyebilirsiniz (bu durumda yeni bir girişim kullanmanız gerekir) ya da elmas ile yeni bir tur satın alabilirsiniz (mevcut girişim hakkınız ile)
  Vazgeçerek yeniden denemeyi seçerseniz, yerliler sizden aynı kaynakları isteyecek ama hangisinin hangi kaynağı istediği rastgele şekilde değişecek.

  [​IMG]
  SSS
  Bu, okumak isteyebileceğiniz sıkça sorulan soruların ve cevapların bir listesidir:
  • Gösterilen kaynakların ne olduklarını bilmiyorum?
   Gördüğünüz resimler, kaynakların daha iyi görünmeleri için biraz büyütülmüş görüntüsüdür. Dikkatli bakarsanız envanterinizde daha küçük resimler ile temsil edilen ürünler ile eşleştiklerini göreceksiniz.
   Sizden talep edilen ödüller çağınıza uygun olacak fakat genellikle bulunduğunuz veya bir önceki çağdan ürünlere ihtiyacınız olacak.
  • Ürünler lonca hazinesinden mi yoksa kendi envanterimden mi karşılanıyor?
   Tüm ürünler kendi envanterinizden karşılanacaktır.
  • Bu ürünleri harcarken sıralama puanı kazanıyor muyum?
   Evet, tıpkı teknoloji ağacında ve GvG’de harcadığınız ürünlerde olduğu gibi Müzakere Oyununda da harcanan her ürün için sıralama puanı kazanacaksınız
  • İlk müzakere denememde vazgeçtim, ikinci denemede ‘doğru’ seçimlerin yerleri değişti?
   Kaynaklar her denemede aynı kalır ve seçimi yapılan bir başlangıç setidir. (Örneğin: Para, Erzak, Taş, Boya, Şarap, Mermer)
   Hangi kaynakların doğru veya yanlış olduğu ve bu kaynakların hangi yerli tarafından istendiği değişmektedir. Örneğin- Para, Para, Şarap, Erzak, Erzak kombinasyonu ilk girişimde doğru olmasına rağmen ikinci girişimde doğru kombinasyon Taş, Taş, Mermer, Mermer, Boya şeklinde olabilir.
  • Hala tercih hakkım olmasına rağmen neden elmas harcamak isteyip istemediğim soruluyor?
   Bununla karşılaşabileceğiniz tek durum Müzakere Oyununa devam etmeniz için gerekli olan ürünün elinizde bulunmamasıdır. Örneğin, envanterinizde hiç Boya olmamasına rağmen 2 Boya teklifinde bulunursanız devam edebilmeniz için bu ürünü önce elde etmeniz gerekecek. Girişimden vazgeçerek gerekli ürünü temin ettikten sonra müzakereye geri dönebilirsiniz.

  Ve işte hepsi bu kadar!
  Yeni Müzakere Oyunumuz ile eğleneceğinizi umuyoruz! Lütfen ne düşündüğünüzü buradan bizimle paylaşın!
  Her zaman olduğu gibi, dengelerin keşiflere göre değişiklik gösterebileceğini aklınızdan çıkarmayın.

  Lonca Keşiflerine katıldığınız için teşekkür ederiz!

  Sevgiler,
  Forge of Empires Takımı
   
 5. StormTR

  StormTR Yönetim Ekibi Forge Of Empires

  Katılım:
  23. Tem 2016
  [​IMG]

  Sevgili Kaşifler!


  Son zamanlarda kişisel sefer ödüllerin farklı ödüller ile desteklenmesini istediğinizi fark ettik. Kişisel ödüller tam olarak Lonca seferleri ile ilgili olmadığından (ilk hedef loncanıza katkıda sağlamak ve bununla beraber sizin için oyunu kolaylaştırmak, daha çok gelişmenize yönelik bir şeyler getirdik.

  İşte sunuyoruz: Eserler Tapınağı!

  Eserler tapınağı işlevsel olarak Lonca Keşiflerine bağlı çalışan bir Devasa binadır. 21 Temmuz gece yarısından itibaren ozalit kazanmaya başlayabileceksiniz:

  [​IMG]Eserler Tapınağı

  Eserler Tapınağı, Lonca Seferleri sırasında toplanan antik bilgilerden oluşmaktadır. Sefer haritası ilerlemeniz sırasında elde edeceğiniz nadir eserlerin bilgisini toplar.


  [​IMG]Eserler tapınağı, Eser Avı adında gizli bir bonus vermektedir.

  Eser Avı, Lonca Sefer haritasında bir karşılaşmayı çözdükten sonra gizli bir eser bulma şansı oluşturur. Eserler yaygın, seyrek ve nadir olmak üzere 3 farklı şekilde karşınıza çıkacaktır.
  İsimlerinden anlaşıldığı üzere yaygın eserleri bulma şansınız seyrek eserlere göre daha fazladır. Nadir eserleri bulma şansınız ise azdır.
  Bir eser bulduğunuzda ekranın yan tarafındaki bildirimler barında bir simge göreceksiniz. Bu aşamadan sonra eseri almak için sefer haritasına bakmanız gerekecek.Eseri bulduğunuzda üzerine tıklayın, içeriğindeki ödüle sahip olacaksınız!
  Bulunabilirlik olasılığına bağlı olarak eserin içeriği erzak ve altın gibi yaygın ödüllerden değerli etkinlik binalarına (ayrıca Girişim, Sefer puanı ve Lonca gücü da olacak) kadar değişebilmektedir!

  Eserler henüz harita üzerinde savaşarak ilerlemediğiniz “sisli savaş alanında” bulunabilir.

  Mevcut sefer sona erdiğinde veya bir sonraki zorluk derecesine geçtiğinizde toplanmayan eserlerin geçerliliğinin sona ereceğini unutmayın.

  Eserler Tapınağı çağsız bir Devasa Bina olduğundan (inşa etmek için Demir Devri ürünlerine ihtiyacınız olacak), özalitler cila ve motive ile elde edilememektedir. Eserler Tapınağı ozalitleri sadece 2 yol ile elde edebilirsiniz:
  1. Diğer oyuncuların Tapınağına destek vererek
  2. Sefer haritasında bazı karşılaşmaları çözdükten sonra ödül olarak (Eserler tapınağı etkin hale gelene kadar Sefer haritasında hızlı davranarak ilerlemeniz halinde bunlardan bazılarını kaçırabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın).


  Lonca Seferlerinin bu yeni özelliğini seveceğinizi umuyoruz. Lütfen ne düşündüğünüzü buradan bize yazmayı unutmayın!

  Eğlenceli bir Eser Avı diliyoruz!
  Forge of Empires Takımı
   
 6. StormTR

  StormTR Yönetim Ekibi Forge Of Empires

  Katılım:
  23. Tem 2016
  [​IMG]


  Bazı sıkı oyuncular için 3 seviyeli seferin yetmediğinin farkındayız .O halde, önümüzdeki Salı gününden itibaren yepyeni bir bölümle, lonca seferlerinin 4. bölümüyle karşınızda olacağız.

  [​IMG]

  Bu yeni bölüm çok zor , çok çekişmeli ve çok çetin olacak..

  [​IMG]
  4. Bölüm, kendine çok güvenen, çok güçlü , çok kararlı , bol kaynağa sahip , çok savaşçı ve her hafta seferleri baştan sona bitirebilen oyunculara yönelik olarak tasarlandı. Dolayısıyla bu bölümdeki savaşlardan sonra gelecek ödüller de o ölçüde değerli olacak.Küçük savaşlar bile elmas, ürün, madalya, girişim puanı ve başka hediyeler verecek. Büyük savaşların sonunda ise çoğunlukla elmas, bina ve kullanılabilir eşyalar kazanacaksınız.Bundan başka, savaş sonlarında sandıkta sadece 2 ödül olacağı için istediğinizi kazanma şansınız da %50 olacak.Büyük savaşlarda ödül çeşitliliği daha fazla olacak ve bu ödüller her hafta değişecek.Eğer 4. zorluk seviyesinin kilidini açmak istiyorsanız, Biraz daha ürün harcamanız gerekecek. Hangi çağda ne kadar ürün gerekeceğini aşağıdaki tabloda görülebilirsiniz..
  çağlar 4. seviye için gereken ürün

  Demir Herbirinden 8 er adet
  Erken orta Herbirinden 8 er adet
  Zirve orta Herbirinden 12 şer adet
  Geç orta Herbirinden 16 şar adet
  Sömürge Herbirinden 16 şar adet
  Sanayi Herbirinden 20 şer adet
  İlerleme Herbirinden 20 şer adet
  Modern Herbirinden 20 şer adet
  Postmodern Herbirinden 20 şer adet
  Yakın Herbirinden 20 şer adet
  Yakın gelecek Herbirinden 24 er adet
  Gelecek Herbirinden 24 er adet
  Buzul Herbirinden 24 er adet


  Ürün ödemeleri oyuncu başına olarak hesaplanıyor.Yani lonca, oyunsu sayısı x ( çarpı ) gereken ürün sayısı olarak ödeme yapacak.

  [​IMG]

  4. Bölüm loncalar arası şampiyona açısından da bir farklılık gösteriyor; Lonca üyelerinin ilk üç bölümü tamamlamaları elbette %100 olarak değerlendirilecek ve katılan üyeler sonuç tablosunda yine 48/48 şeklinde gösterilecek; Fakat, 4. bölüme katılan loncalar , ayrca listelenecek ve lonca adlarının yanında farklı bir işaret görülecek.Ayrıca, 4. seviyede savaşan “ cesur savaşçılar “ ın listesi de olacak ve her birinin kazandıkları savaşlar belirtilecek (48/55 ) gibi ..Loncaların başarı oranları, lonca seferlerinin 4. bölümüyle birlikte %100 ün üzerine bile çıkabilir. Tüm lonca üyeleri 4. bölümü tamamlayabilirlerse bu oranın teoride %133 e kadar gidebileceği tahmin ediliyor.


  [​IMG]
  Umarız 4. bölümü de seversiniz.
  Düşünceleriniz bizim için önemli. Buraya tıklayıp görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz
  FOE Ekibiniz..
   
 7. StormTR

  StormTR Yönetim Ekibi Forge Of Empires

  Katılım:
  23. Tem 2016
  [​IMG]
  SEVGİLİ KAŞİFLER!

  Lonca seferleri artık oyun içindeki yerini iyice almış ve oyunun en sevilen parçalarından biri haline gelmiş bulunuyor. Önümüzdeki Salı günü başlamak üzere seferleri daha da heyecanlı hale getirecek bazı değişiklikler yaptık.  [​IMG]

  Yeni Ödüller

  Seferlere yeni ödüller ekledik
  Bunlar arasında yeni binalar olduğu kadar yeni eşyalar da var.
  Amacımız , katılanlara seferlere özgü hediyeler sunmak. Böylece bu tür oyun içi aktivitelerin kendilerine özel olan ödül getirileri olsun istedik.Bu şekilde oyuna daha fazla çeşitlilik getirmeyi ve katılanların da , seferlere katılarak loncalarına yaptıkları katkıları gösterebilmelerini hedefledik.


  Yeni Binalar

  Yeni binalar, alıştığımız diğer binalarla benzer özelliklere sahip olmakla birlikte, onları lonca seferlerine özgün bir şekilde dizayn ettik.Aşağıda yeni binaları ve özellikleriyle ilgili açıklamaları bulacaksınız.

  Teras Çiftlik..5x6 üretim binası
  [​IMG]
  Bu bina istediğiniz zaman süresine bağlı olarak farklı miktarl ve türde üretim yapıyor:
  ÇağNüfus(5d)
  Altın
  (15d)
  Erzak
  (1s)
  Erzak*
  (4s)
  Madalya
  (8s)
  Ürün**
  (1g)
  Forge Puanı
  Puan
  Tunç Devri140401102609105 150
  Demir Devri27010026061011105 240
  Erken Dönem Ortaçağ3901704301,02013105 600
  Zirve Dönem Ortaçağ5002406001,43016105 1,200
  Geç Dönem Ortaçağ6203107901,89018105 1,800
  Sömürge Çağı7304001,2002,87022105 3,000
  Sanayi Çağı8404801,4903,85030105 6,000
  İlerleme Çağı9505701,8104,35043105 9,000
  Modern Çağ1,0606602,2505,41061105 15,000
  Postmodern Çağ1,1607602,8306,80085105 24,000
  Yakın Çağ1,2508503,6908,850121105 36,000
  Yakın Gelecek1,3509504,27010,250164105 60,000
  Gelecek1,5101,0504,90011,750200105 96,000
  Buzul Gelecek1,6001,1505,56013,350243105 144,000

  Bu teras çiftlik binası Bağlantı yolu gerektiriyor. Mutluluk veriyor , para ve erzak üreten devasaların üretimlerini arttırıyor. Kendisi de kendi çağından ürün veriyor. Yağmaya açık fakat motive edilemiyor. Yükseltme kitiyle de çağ atlayabiliyor..

  Gençlik Pınarı: 3x3 : Gelişi güzel günlük hediye veriyor
  [​IMG]
  Bağlantı yolu gerektiriyor. Yağmalanamıyor ve motive edilemiyor. Para, erzak, ürün, madalya , fps ve elmas verebiliyor 24 saatte bir. Verdiği hediyeler devasaların üretimini arttıran binalardan bağımsız. Yeni bir çağa geçtiğinde kendiliğinden o çağa adapte oluyor. Kısaca aynen Dilek Kuyusu gibi çalışıyor.

  Kutsal Gökyüzü Bekçisi; 3x2
  [​IMG]
  ÇağNüfusAltın
  (24 saat)
  Puan
  Tunç Devri2530 30
  Demir Devri4900 48
  Erken Dönem Ortaçağ71,500 120
  Zirve Dönem Ortaçağ92,100 240
  Geç Dönem Ortaçağ122,780 360
  Sömürge Çağı164,230 600
  Sanayi Çağı195,270 1,200
  İlerleme Çağı236,390 1,800
  Modern Çağ277,950 3,000
  Postmodern Çağ3110,000 4,800
  Yakın Çağ3513,020 7,200
  Yakın Gelecek3915,080 12,000
  Gelecek4417,280 19,200
  Buzul Gelecek49 19,640 28,800

  Bağlantı yolu gerekiyor. Mutluluk ve devasa para desteği sağlıyor. Motive edilirse 1 fp veriyor.Motive edilmezse yağmalanabiliyor. Yenilik veya yükseltme kitiyle bulunduğu çağa uydurulabiliyor.
  Bu bina, Buzul çağdan sonraki yeni çağla birlikte , bulunduğu şehre bir oyuncu tarafından yapılan yardım ( c/m )sırasında önceliğe sahip olacak. Yani ilk o motive edilmiş olacak..

  Kabile Meydanı 4x3
  [​IMG]
  ÇağNüfusAltın
  (24 saat)
  Ürün*
  (Motive Edilirse)
  Puan
  Tunç Devri28350560
  Demir Devri61830596
  Erken Dönem Ortaçağ931,3805240
  Zirve Dönem Ortaçağ1311,9305480
  Geç Dönem Ortaçağ1722,5505720
  Sömürge Çağı2173,89051,200
  Sanayi Çağı2664,84052,400
  İlerleme Çağı3175,88053,600
  Modern Çağ3727,31056,000
  Postmodern Çağ4289,20059,600
  Yakın Çağ48812,000514,400
  Yakın Gelecek55014,000524,000
  Gelecek61516,000538,400
  Buzul Gelecek68318,060557,600

  Bağlantı yolu gerekiyor. Mutluluk, Para üreten devasa desteği veriyor. Motive edilirse bulunduğu çağın ürünlerinden birer adet veriyor. Motive edilmemişse yağmalanabiliyor. Yenileme ve yükseltme kitiyle bulunduğu çağa uygun hale geliyor
  Bu bina da buzuldan sonraki çağdan itibaren c/m sırasında öncelikli olacak..

  Tören Ateşi: 2x1
  [​IMG]
  Savunan ordu için% 8 savunma sağlar. Yol bağlantısı gerektirmez.

  Geçmişin Yüzü: 2x2 dekorasyon
  [​IMG]
  ÇağMutlulukPuan
  Tunç Devri225 20
  Demir Devri388 32
  Erken Dönem Ortaçağ429 80
  Zirve Dönem Ortaçağ479 160
  Geç Dönem Ortaçağ534 240
  Sömürge Çağı628 400
  Sanayi Çağı708 800
  İlerleme Çağı778 1,200
  Modern Çağ832 2,000
  Postmodern Çağ867 3,200
  Yakın Çağ1,007 4,800
  Yakın Gelecek1,223 8,000
  Gelecek1,465 12,800
  Buzul Gelecek1,70619,200
  Yol bağlantısı gerektirmez. Mutluluğu iki katına çıkarmak için cilalanabilir. Mevcut çağına yükseltmek için bir yenileme ya da yükseltme kiti gereklidir.

  Güneş Tanrı Kapısı 2x2 dekorasyon
  [​IMG]
  ÇağMutlulukPuan
  Tunç Devri225 20
  Demir Devri388 32
  Erken Dönem Ortaçağ429 80
  Zirve Dönem Ortaçağ479 160
  Geç Dönem Ortaçağ534 240
  Sömürge Çağı628 400
  Sanayi Çağı708 800
  İlerleme Çağı778 1,200
  Modern Çağ832 2,000
  Postmodern Çağ867 3,200
  Yakın Çağ1,007 4,800
  Yakın Gelecek1,223 8,000
  Gelecek1,465 12,800
  Buzul Gelecek1,70619,200
  Yol bağlantısı gerektirmez. Mutluluğu iki katına çıkarmak için cilalanabilir. Mevcut çağına yükseltmek için bir yenileme ya da yükseltme kiti gereklidir.


  Diğer Ödüller
  Yeni binalara ek olarak, lonca seferlerinde elde edebileceğiniz ödül seçeneklerini de arttırıyoruz. Onlar da şu şekilde:

  • [​IMG] Kendine yardım kiti- Bununla kendi şehrinizdeki istediğiniz bir binayı motive edebilirsiniz
  • [​IMG] Toplu kendine yardım Kiti- Şehrinizdeki tüm binaları tek seferde motive etmenizi sağlıyor
  • [​IMG] Lonca Seferi Girişim Puanları- Şayet birikmiş olan 8 puanla başladığınız seferi bitirememişseniz sefere devam edebilmeniz için kullanabileceğiniz hediye girişim puanları da yeni ödüllerden..
  • [​IMG] Forge Puanları: Stoğunuza doğrudan eklenecek fp ler de kazanabileceksiniz seferler sırasında.

  Eserler Tapınağı
  Eserler tapınağından da yepyeni hediyeler geliyor. Yükseltme ve depolama binaları da sefer hediye kataloğuna eklendi. Eserler tapınağının vereceği hediyeler arasında yeni özel dizayn binalar, Forge puanları ve diğer zaten aşina olduğunuz hediyeler de var..

  [​IMG]  Diğer Değişiklikler


  Savaşlar
  Lonca seferlerinin eğlence ve güçlük seviyelerini dengeleyebilmek ve birçok çağdan düzinelerce askeri birlik ve onların yeteneklerini ayarlamak bir hayli çetin bir uğraş. Seferlerin şimdiki durumundan oldukça memnun olmamıza rağmen, çağlar ve birliklerin savaş yetenekleriyle güç dengelerine baktığımızda bazılarının diğerlerine oranla çok etkisiz kaldıklarını gördük. Bir çok değişiklik oyuncuların savaş güçlerini arttırmaya yönelik olarak düşünüldü. Buzul gelecek birliklerinin savaş güçleri, en son çağ olması dolayısıyla, diğerlerinden biraz daha fazla arttırılıyor.Daha detaylı bilgi için,aşağıdaki “ spoiler “ e tıklayabilirsiniz
  Demir çağı: 3. zorluk seviyesi savaş gücü desteği iptal edildi
  Erken orta çağ; 3. zorluk seviyesi savaş gücü desteği iptal edildi
  Zirve orta çağ; 3. zorluk seviyesi savaş desteği azaltıldı
  Geç orta çağ; Değişiklik yapılmadı
  Sömürge; 1. seviye savaş gücü azaltıldı
  Sanayi;1. seviye savaş gücü azaltıldı
  İlerleme; 1. seviye savaş gücü azaltıldı
  Modern ;1. ve 2. seviyelerde savaş gücü azaltıldı
  Postmodern ;İlk seviye savaş gücü azaltıldı
  Yakın çağ; Savaş gücü biraz azaltıldı
  Yakın gelecek ; Tüm düzeylerde savaş gücü az miktarda azaltıldı
  Gelecek ; Değişiklik yapılmadı
  Buzul çağı ; Tüm seviyelerde savaş gücü arttırıldı

  [​IMG]


  Bu yeni değişiklikler için sevgimizi de katarak çok çalıştık. Görüşlerinizi bildirmeniz bizi mutlu edecek ; Buraya tıklayınız

  Sizin foe ekibiniz
   
  xmen bunu beğendi.

En üst
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.