• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Kuşatmada Program Kullanımına Kökten Çözüm

MjoR

Well-Known Member
Yazılımlarla oluşturulan otomatik kuşatma ve otomatik savunma talimatlarını sistem anlayamıyor haksız rekabetin önüne geçilemiyor. Bu durumda tek çare sistemi değiştirmek.
Tavsiyem; kuşatma kırıldığında ilk kuşatmayı atan veya ilk savunmayı atanın kazanması yerine, bölge kuşatma altındayken, saldıran taraftan bir kişi, kuşatma kırıldıktan sonra kuşatma isteğinde bulunsun; aynı şekilde savunan taraf da bölge kuşatma altındayken, savunma isteği göndersin ve isteği gönderen kişinin birlikleri hazırda beklesin. Bu şekilde %50 şans ile eşitlenmiş olabilir.
Evet belki savaşların eğlenceli yanlarından birisi de hızlı kuşatma veya savunma atmaktır ancak bu olay tarihe karıştı. Programı daha iyi olan savaşı kazanıyor bu durumun eğlenceli olduğunu sanmıyorum en azından program kullanmayan ve sürekli kazanabileceği bir savaşı kuralları çiğnemediği için kaybeden kişi için.
Şunu da belirteyim, oyunda kimse saat başı gelen fp yi saniye başı alamıyor çünkü oyunun yazılımı çok iyi korunuyor ancak işin kuşatma kısmında oyun aciz kalıyor hilelere boyun eğiyor. Eğer bu konuda bir çözüm getirilmezse ne yazık ki ben de çeşitli hilelere başvurmak zorunda kalacağım.

DeletedUser26317

Guest
Bu sorun aslında oyunun en büyük açığı maalesef. Programı en iyi kullanan kuleyi alıyor veya kuleyi sabaha kadar kaptırmıyor:)
Bunun için biz daha evvel bir çözüm önerisinde bulunmuştuk. Fakat sanırım bu önerimizi Almanya dikkate almıyor çünkü yazılıma para harcayacaklar :) Kuşatma kırıldığında tekrar kuşatma atmak için veya savunma konuşlandırmak için çıkan sekmeler, ekranın gelişigüzel 8-10 yerinde belirir ise programın etkisi kaybolacaktır.

MjoR

Well-Known Member
Bu sorun aslında oyunun en büyük açığı maalesef. Programı en iyi kullanan kuleyi alıyor veya kuleyi sabaha kadar kaptırmıyor:)
Bunun için biz daha evvel bir çözüm önerisinde bulunmuştuk. Fakat sanırım bu önerimizi Almanya dikkate almıyor çünkü yazılıma para harcayacaklar :) Kuşatma kırıldığında tekrar kuşatma atmak için veya savunma konuşlandırmak için çıkan sekmeler, ekranın gelişigüzel 8-10 yerinde belirir ise programın etkisi kaybolacaktır.
senin dediğin gibi veya benim dediğim gibi. öyle ya da böyle şu hileye çözüm getirmeleri gerekecek. birkaç yıl önce 3-5 fp gerekce göstererek devasa binalarımdan birkaçını sildiler şimdi sus pus oldular program kullanılıyor diyoruz cevap veren admin bile yok kaldı ki çözüm getirmelerini umuyoruz.
Bu arada yazdığımız önerilerin çevirilip şirkete gönderildiğinden şüpheliyim

DeletedUser36440

Guest

bunu sen mi diyosun :))

bunun adına ne derler biliyo musun

Bumerang Korelasyonu: Katil Mutlaka Cinayet Mahalline Geri Döner :))

hem yapıp hem de akıl vermek bu olsa gerek şuna desene "yıllardır oyunun açığını en iyi şekilde kullanıyoruz ":))

MjoR

Well-Known Member

hem yapıp hem de akıl vermek bu olsa gerek şuna desene "yıllardır oyunun açığını en iyi şekilde kullanıyoruz ":))
Duruma şöyle bakmak lazım, rakibin kullanıyorsa savaşlarda ezilmemek için sen de kullanmalısın. Ben şahsen kullanmıyorum ama bu şartlar altında kullanan kişilere de bir şey diyemem. Ve kullanan kişinin de açığı kullanıyoruz ama düzeltilse daha iyi olur diyebilme hakkı var bence.
Ayrıca burada yönetimin de beceriksizliği var. Programla ilk karşılaştığımızda önlemeye çalışıyoruz vs.vs. diyorlardı ama şu anda genel sohbette alenen kuleye girmeden kuşatma atabiliyorum diye böbürlenenler var. YA ARKADAŞ MADEM ÖNLEMEYE ÇALIŞTINIZ VE BECEREMEDİNİZ, BARİ İTİRAF EDENLERE CEZA VERSENİZE!
Eminim diğer server larda program kullanımı bu kadar yaygın değildir tr adminlerinin beceriksizliğinden başka bir şey değildir bu.

DeletedUser26317

Guest

Küçük beyninizle bana cevap yetiştireceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Sizin kapasiteniz bana yetmez, alayınız gelsin.
İftira atacak başka birini bulun, ben boğazınıza takılırım, iftiracı ve avaneleri :)

DeletedUser36440

Guest
Küçük beyninizle bana cevap yetiştireceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Sizin kapasiteniz bana yetmez, alayınız gelsin.
İftira atacak başka birini bulun, ben boğazınıza takılırım, iftiracı ve avaneleri :)

herkes kendisinde olmayan şeyi başkasında da yok zanneder :) senin kapasiten benim bilgi birikimimin ya da kültürel seviyemin çok çok altına kalır hatta esamesi okunmaz benimle uğraşmak için sadece beyin yetmez :)

DeletedUser26317

Guest
herkes kendisinde olmayan şeyi başkasında da yok zanneder :) senin kapasiten benim bilgi birikimimin ya da kültürel seviyemin çok çok altına kalır hatta esamesi okunmaz benimle uğraşmak için sadece beyin yetmez :)
Benim kapasitemi neyle ölçtün :) Kapasite programımı kullanyorsun :)

DeletedUser36479

Guest
arkadaşlar bugün savaştıkmı yoksa sadece en fazla zarar verebiliceğimiz yöntem bumuydu?
yazık bu oyuna para ve emek harcayanlara.
yorumu size bırakıyorum.

DeletedUser36479

Guest
hoş güzel 2013 den beri çözüm bulunamamış bir olay
yazık.