• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

komşu savaşındaki savunma

• Konuyu başlatan DeletedUser32542
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser32542

Guest
Komşu savaşlarındaki savunmadaki askerlerin ölmemesi saçmalığına dur diyecek biri yok mu?

Askerler ölseydi komşu savaşları çok daha keyifli olurdu.
Düşünsenize 5 kişi birine saldıracaksınız, ilk saldıran savunmayı geçti ve 8 askerini öldürdü rakibin diyelim.
Diğer 4 kişi 2 mızraklıya saldıracak. Böylece bonusu düşük olan komşularınız da sizi geçebilecek. Online ve birlikte hareket eden kazanacak.

Bir ayrıntı var o da şu. Mesela ilk saldıran 7 askerinizi öldürdü ve geçemedi savunmayı. Savunmayı geçemediği için size "ödül" olarak bir sonraki saldıranın karşısına tekrardan 8 asker çıkmalı. Aksi takdirde çok kolay olur oyun.
Yada savunmada çift savunma bloğu..

DeletedUser34832

Guest
Değerli oyuncumuz, şu an geçeli olan kurallar, bütün oyuncularımızın şehrindeki yatırımı korumaktadır, kurallar sizin talebinizdeki gibi olursa çok kısa bir süreçte oynayacak kimse bulamaya bilirsiniz. Hatta aynı durum sizin için de geçerli olabilecektir.

DeletedUser32542

Guest
Değerli oyuncumuz, şu an geçeli olan kurallar, bütün oyuncularımızın şehrindeki yatırımı korumaktadır, kurallar sizin talebinizdeki gibi olursa çok kısa bir süreçte oynayacak kimse bulamaya bilirsiniz. Hatta aynı durum sizin için de geçerli olabilecektir.
Yatırımı korumaktan kasıt nedir?

DeletedUser34138

Guest
Savunma koyan zaten bonusu yüksek olan saldırıp beni yağmalıyor bir de düşük seviyedekiler geçip yağmalayamasın diye savunma koyuyor zaten

DeletedUser34832

Guest
Yatırımı korumaktan kasıt nedir?
Her oyuncu, şehrini oluşturan binalara sahiptir, bildiğiniz üzere bu binalar para ve erzak karşılığı kurulabiliyor, üretim yapılan binalarda ayrıca ürün içinde para erzak ödeniyor. Yani sürekli oyuncu para erzak üreterek, ürün, bina, asker gibi ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bir diğer oyuncunun başarılı bir saldırı gerçekleştirerek yağmala yaptığını ve bunu aynı oyuncuya tekrar-tekrar yapabilmesi halinde saldıra uğrayan oyuncunun bütün kaynaklarını kaybetmesi halinde yaptığı yatırımın kendisi için işlevsizleşmesi hali yaşana bilecektir. Kimsenin böyle bir durumdan hoşlanacağını zannetmiyoruz.

DeletedUser32542

Guest
Savunma koyan zaten bonusu yüksek olan saldırıp beni yağmalıyor bir de düşük seviyedekiler geçip yağmalayamasın diye savunma koyuyor zaten
Güzel diyorsun da stratejinin olayı bu zaten. Belki yeni arkadaşlıklar edinip, aktifliğini de kullanarak biraz olsun kendini daha hızlı geliştirebilir alt çağlardakiler. Bu arada bonus ne kadar yüksek olursa olsun olay senin savunmanda bitiyor. O Casteli arttırıyorsa sende Deali arttır mesela. Yoksa oyun belli devasalar arasında gider böyle. İşaret kulesi alırsın vs vs.

O zaman söyle değiştireyim öneriyi. Savunma geçildiğinde, yeni ikinci bir saldıraya karşı 2. savunma birliği olsun.
Mesela 1. birlik geçildiği zaman askerlerin ölsün ve savaşı kaybetmiş ol.
İkinci biri saldırdığında o devreye girsin. Böylelikle alt seviyedekiler geçememiş olur.

Ne yapılsın edilsin savunmadaki asker de ölsün yani. Bu önerinin ana fikri oydu. Öneri düzgün olmasa da ana fikre odaklanın :)

DeletedUser32542

Guest
Her oyuncu, şehrini oluşturan binalara sahiptir, bildiğiniz üzere bu binalar para ve erzak karşılığı kurulabiliyor, üretim yapılan binalarda ayrıca ürün içinde para erzak ödeniyor. Yani sürekli oyuncu para erzak üreterek, ürün, bina, asker gibi ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bir diğer oyuncunun başarılı bir saldırı gerçekleştirerek yağmala yaptığını ve bunu aynı oyuncuya tekrar-tekrar yapabilmesi halinde saldıra uğrayan oyuncunun bütün kaynaklarını kaybetmesi halinde yaptığı yatırımın kendisi için işlevsizleşmesi hali yaşana bilecektir. Kimsenin böyle bir durumdan hoşlanacağını zannetmiyoruz.
Olayın güzelliği o zaten. Bir kişiye aynı anda 5 - 10 kişi yağma yapmak belki de.
Bahsettiğiniz şeylerin çözümü; zamanında ürününü toplar yada deal- basil işaret kulesi gibi caydırıcı etkenlerle rakibini zorlar.

Şuan için dediğiniz gibi tüm oyuncuları zorlar bu öneri ama mantığa aykırı bu askerlerin ölmemesi.

MjoR

Well-Known Member
dediğin gibi olursa kimse şehrine savunma koymaz. ve komşu saldırıları kullanılamaz hal alır. direk yağma yapılsın demek gibi bişey

DeletedUser32542

Guest
savunmasına güvenmeyen koymasın ben güveniyorum :)
Şuan 3 saldırı binası var, 2 savunma binası. Belki bir savunma binası daha gelir ve bu öneri daha çok ön plana çıkar bilinmez

MjoR

Well-Known Member
şehrindeki işaret kulelerini yeni gördüm ve şimdi neden böyle bir şey istediğini anladım :)

MjoR

Well-Known Member
Geçmesi yada geçememesi değil olay. Öyle olsa diğer 4 dünyayı da düşünürdüm :)
Bu durumun mantıksız olması yada benim mantığıma ters gelmesi :)

bence mantıksız değil, saldıranlar karşılarında doğru dürüst bir savunma bulabilmesi için ve savunmaların boş kalmaması için böyle olması gerekiyor zaten

DeletedUser32937

Guest
Oyunda gördüğüm hesapladığım kadarıyla nekadar savunma bonusu biriktirirsen biriktir en fazla 2 üst çağın askerine yeter. Komşu listesinde kimin üst çağda arkadaşı varsa mahalleyi bir ay haraca bağlar ee siniri zayıf oyuncular da bir ay her ürettiğinin yağmaya gittiğini görünce oyundan soğur-oynu bırakır. Birlikte hareket etmek savaşmak için lonca haritasında veya yeni bir platformda birşeyler düşünülebilir ama bence halihazırdaki sistemde bile komşu savaşlarında haksız rekabet ortamı oluşabilyor bu dengesizliği daha da arttırmaya gerek yok.

DeletedUser32542

Guest
Oyunda gördüğüm hesapladığım kadarıyla nekadar savunma bonusu biriktirirsen biriktir en fazla 2 üst çağın askerine yeter. Komşu listesinde kimin üst çağda arkadaşı varsa mahalleyi bir ay haraca bağlar ee siniri zayıf oyuncular da bir ay her ürettiğinin yağmaya gittiğini görünce oyundan soğur-oynu bırakır. Birlikte hareket etmek savaşmak için lonca haritasında veya yeni bir platformda birşeyler düşünülebilir ama bence halihazırdaki sistemde bile komşu savaşlarında haksız rekabet ortamı oluşabilyor bu dengesizliği daha da arttırmaya gerek yok.
O başlı başına saçmalık zaten. Herkes çağına uygun komşu listesine düşmeli.
Mesela Dinegu'da bizim mahalle oturdu 3 yıldır aynı komşular. Onlar benden bıktı, ben onlardan :)
Ama diğer dünyalarda dediğiniz gibi çağ farkları var sanırım