• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Karnaval Etkinliği 2019 Yorumları

MaScHeRa

Community Manager
Yönetici
Community Team
carnival_logo_19_500px.png

Merhaba;

Etkinlikle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

İyi Eğlenceler

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

Sensei

Well-Known Member
set tamamlanınca hangi bina tam olarak ne kadar ödül veriyor? fp , saldırı bonusu, savunma bonusu, madalya vs.

DeletedUser35095

Guest
Sayısal değerler yok orda. Bize sayısal olarak bilgi verme şansınız yok mu.?
Arkadaşlar binalar set şeklinde tamamlanır ve yan yana konulursa %9 saldırı %8 savunma ve 8 fp veriyor
kapladığı alan da kiraz bahçesi seti ile aynı görünüyor

DeletedUser36420

Guest
arkadaşlar görev listesi nasıl bulabilirim bilen varmı ?

DeletedUser31283

Guest
Listeyi betada görevleri yaparak hazırladım çeviri hatası varsa şimdiden kusura bakmayın..

1- Bir miktar para topla
2- Bir miktar fp harca
3- Çağından 1 yada Önceki çağdan 2 kültürel bina inşa et ve halkı mutlu et
4- 30 Cm yap ve 22 kere 15 dk'Lık üretim yap
5- Basit müzakereyi çöz veya hazineye 150 ürün bağışla ve Bir miktar erzak öde
6- hazineye 150 ürün bağışla veya Bir miktar fp harca ve 8 saatlik üretimi 9 kere bitir.
7- Küçük orduyu yen yada basit müzakereyi çöz
8- Çağından 1 ürün binası kur yada bir miktar ürün topla ve 20 cm yap
9- Bir miktar taverna gümüşü harca veya 10 fp satın al ve bir miktar para öde
10- çağından 3 yada önceki çağdan 4 asker üret ve 22 kez 1 saatlik üretim yap.
11- 3 sektör ele geçir veya keşiflerde 3 müzakere yap ve 32 fp harca
12- çağından 12 üretim veya önceki çağdan 15 üretim tamamla.
13- tavernada 1 artış etkinleştir veya kaybetmeden 3 savaş kazan ve bir miktar para topla
14- Çağından 2 veya önceki çağdan 3 ev inşa et ve 22 kere 5 dk'Lık üretim tamamla
15- Orta büyüklükteki orduyu yen veya orta zorluktaki müzakereyi çöz
16- Kaybetmeden 3 savaş kazan veya hazineye 150 ürün bağışla ve bir miktar erzak topla
17- 20 taverna ziyareti yap veya 50 cm yap ve 22 kere 4 saatlik üretim yap.
18- 2 sektör ele geçir veya 10 defa 24 saatlik üretim tamamla ve 150 ürün topla
19- küçük orduyu yen veya devasa binalara bir miktar fp at ve 5 fp satın al
20- Mutluluk kazan ve Bir miktar fp harca
21- Taverna gümüşü topla veya 3 asker yetiştir ve 11 kere 1 saatlik üretim tamamla
22- Küçük orduyu yen veya basit müzakereyi çöz ve bir miktar para topla
23- Hazineye ürün bağışla veya 10 kere 24 saatlik üretim yap ve bir miktar fp harca
24- Taverna gümüşü harca veya küçük orduyu yen ve 22 kere 15 dklık üretim tamamla
25- Kaybetmeden müzakere yaparak 5 çatışma çöz veya 64 asker yen
26- Her üretim seçeneğini 1 kere bitir ve bir miktar para öde
27- basit müzakereyi çöz veya 80 fp harca ve bir miktar erzak topla
28- çağından 1 veya önceki çağdan 2 ev inşa et ve bir miktar erzak öde
29- keşif kolu gönder
30- 15 taverna ziyaret et veya 40 cm yap ve 150 ürün topla
31- Orta büyüklükteki orduyu yen veya 17 kere 8 saatlik üretim tamamla
32- bir teknoloji araştır veya hazineye 600 ürün bağışla
33- orta seviyedeki müzakereyi çöz veya lonca seferlerinde 5 çatışma çöz ve en hızlı üretim seçeneğini 11 kere tamamla
34- 5 dekorasyon yap ve bir miktar fp harca
35- 375 ürün topla veya hazineye 450 ürün bağışla ve Bir miktar para harca
36- Kaybetmeden 5 savaş kazan veya 1200 taverna gümüşü topla ve 17 kere 4 saatlik üretim tamamla
37- Tavernada 2 artış etkinleştir yada küçük orduyu yen
38- Orta zorluktaki müzakereyi çöz yada 12 savaş kazan ve Bir miktar para öde
39- Çağından 1 veya Önceki çağından 2 kültürel bina inşa et ve Her üretim seçeneğini 1 kere bitir
40- 64 asker yen veya karmaşık müzakereyi çöz ve bir miktar fp harca
41- seferlerde 6 çatışma çöz veya savaşmadan 4 sektör ele geçir ve bir miktar erzak öde
42- 400 taverna gümüşü harca veya 6 kere 24 saatlik üretim tamamla ve 5 fp satın al
43- küçük orduyu yen veya seferlerde 5 müzakere çöz
44- Orta zorluktaki müzakereyi çöz veya çağından 3 asker yetiştir ve bir miktar para öde
45- Nüfus edin
46- 40 cm yap ve 17 kere 8 saatlik üretim yap
47- Hazineye ürün bağışla veya 8 kere 24 saatlik üretim tamamla ve bir miktar fp harca
48- Kaybetmeden 6 savaş yap veya orta seviye müzakereyi çöz ve bir miktar erzak öde
49- Seferlerde ilk zorluğu bitir veya çok büyük orduyu yen
50- Çağından 1 üretim binası inşa et yada önceki çağdan 2 ve bir miktar erzak öde
51- 12 taverna ziyaret et veya 50 cm yap ve bir miktar fp harca
52- çağından 10 yada bir önceki çağdan 12 üretim tamamla ve bir miktar ürün topla
53- orta büyüklükteki orduyu yen veya orta zorluktaki müzakereyi çöz
54- tavernada 1 artış etkinleştir veya kaybetmeden 5 savaş kazan ve 22 kere 15 dklık üretim tamamla
55- 3500 mutluluk topla ve 48 fp harca

DeletedUser36512

Guest
3000 florin harcadım bir tane bilr özel ödül çıkmadı.yüzde 5 le 10 la ödül mü olur.nasıl bi etkinlik anlamadım.şansın varsa çıkacak.emeğimize yazık.bi de adına karnaval demişler.yazık valla

GodOfDarkness

Active Member
Fel Dranghyr dünyasında karnaval setinin pizza evini almak için 9000 florin harcayarak sandık açtım. Ancak sonuç hüsran. Diğer dünyaların hepsinde aldım. Benzer olayı Cirgard'ta da yaşadım ancak orada 5000 florin harcamıştım. Bu şekilde bu seti tamamlamak mümkün olmayacak. Sistemin çalışmasında mutlaka bir sorun var.
O kadar emek verilerek görev yapıp, elmas harcayıp florin biriktirip setin parçasını almamak oyunun etik kurallarına uygun değil.
Bu konuda yönetim, mağdur olan oyunculara destek vermelidir...

ARKEOLOGENATOR

Well-Known Member
COLOSSUS etkinlik binasının inşatı nezaman bitecek bilemiyorum e dünyasında 9. seviyede kaldı......

Şimdi bu etkinlik binalarıda florin harcayarak toplamak mümkün gözükmüyor gibi elmas harcamadan...

Acaba benim bilmediğim bir yöntem varsa onu deneyeyim toplamak için bina setlerini, toplanmayacak ise boşuna zaman kaybetmeyelim onu söyleyin baştan.

DeletedUser31283

Guest
son görevde ve etkinlik sonunda girdiğiniz lig'e göre verilen piazza seçim kitini hesaba katarak sandık açmanızda fayda var.. 1 tane görev sonu, gümüş veya altın lige girersenizde 2 tane olmak üzere 3 tane kitiniz var joker olarak kullanabileceğiniz. Joker diyorum çünkü bu kitler elinizde olmayan binayı seçin diye konulmuş..5 bina, 5 adette geliştirmesi olmak üzere 10 parça var bu sette.. yani piazza setinin herhangi 7 parçasını aldığınız zaman seti tamamlamış oluyorsunuz.. ben şu anda 7 farklı parçayı tamamladım bundan sonraki etkinlik keyiflik olacak..

sandık açarkende dikkat etmenizde fayda var, herzaman en pahalı sandık en iyi sandık değil.. özel ödüllerin parçalarının % lerine bakıp karar verin.. %9 şans 140 florin, %10 şans 300 florin ise ben 140ı seçiyorum.. daha fazla sandık daha fazla şans diye düşünüyorum..

DeletedUser36512

Guest
size 7 tane çıkmış, bize 1 tane çıkmadı,zaten mesele orada.iş şansa kalmış.yoksa ben de istatistiksel olarak en iyi ihtimale oynuyorum.
adaletsiz bir sistem.

GodOfDarkness

Active Member
son görevde ve etkinlik sonunda girdiğiniz lig'e göre verilen piazza seçim kitini hesaba katarak sandık açmanızda fayda var.. 1 tane görev sonu, gümüş veya altın lige girersenizde 2 tane olmak üzere 3 tane kitiniz var joker olarak kullanabileceğiniz. Joker diyorum çünkü bu kitler elinizde olmayan binayı seçin diye konulmuş..5 bina, 5 adette geliştirmesi olmak üzere 10 parça var bu sette.. yani piazza setinin herhangi 7 parçasını aldığınız zaman seti tamamlamış oluyorsunuz.. ben şu anda 7 farklı parçayı tamamladım bundan sonraki etkinlik keyiflik olacak..

sandık açarkende dikkat etmenizde fayda var, herzaman en pahalı sandık en iyi sandık değil.. özel ödüllerin parçalarının % lerine bakıp karar verin.. %9 şans 140 florin, %10 şans 300 florin ise ben 140ı seçiyorum.. daha fazla sandık daha fazla şans diye düşünüyorum..

9000 florin harcayıp setin bir parçasını alamadıktan sonra lig sonunda 10 tane yükseltme alalım ne işe yarar!...

DeletedUser35419

Guest
Yaklaşık üç yıldır bu oyunu oynuyorum. Bu son yılda oyun amacından sapıp tamamıyla elmas harcatmaya döndü. Etkinliklerde emek veren oyuncular görmezden geliniyor. Emek verip etkinlik görevlerini yapan ve oyunda uzun süre online olanlara en azından bir set tamamlayabilme imkanı verilmeli. Bu kadar acımasız bir etkinlik olamaz. Kaldı ki yüzlerce elmas harcayan bir oyuncunun herhangi bir set binasını alacağının garantisi yok. Hayal kırıklığının ötesine geçemiyor maalesef.