Raporlandı Himeji Kalesi seviye orantısızlığı

Desolator

Well-Known Member
Merhabalar, sanal geleceğin 3. part' ı ile birlikte gelen himeji kalesini kurduk kurmasına da ödül kazanma haklarındaki saçma artış insana keşke kurmasaydık dedirtiyor..

0-4 seviye arası x4
4-15 seviye arası x5
15-27 seviye arası x6
27-40 seviye arası x7
40-57 seviye arası x8
57-91 seviye arası x9
91 sonrası x10

el insaf ilk başlarda 4-11-12-13-14 seviyede bir değişen ödül hakkı.. 57 den sonra 34 seviyeye çıkması biraz anormal değilmi.. 57. seviyede durup gitmesemiydik acaba ileriye.. Himeji'de hakların acilen gözden geçirilmesi lazım diye düşünüyorum. 90. seviyede en az 15 hakkın olması gerekiyor bence
 

Simyacı17

Well-Known Member
+1 aynen. Geldiği gibi aklımda olan buydu ve malesef seviye / verdiği şans, artış sayısı, çok az.
Küçücük artışlar için yükseltmeye değmez, bu binanın seviyeleri tekrar gözden geçirilmesi gerek
 

Baran egemen

Guest
Desolator yoruma katılıyorum.
Sanal gelecek çağı için sağlanan bir devasa bina bu kadar düşük olasılık ve buna tezat yüksek FP maliyeti ile pek te üst çağ oyuncularının hedeflenmediği kanaati oluşuyor. Daha çok orta çağ oyuncuları için planlanmış gibi.
Bunun için Desolator un yazdığı level artışı ile sağlanan olasılık ve % nispetindeki şans faktörüne bakarsanız, binayı hak ettiği değeri yada popülariteyi sağlamamasına neyin sebep olduğu anlaşılacaktır..
Ark binasından sonra oyuna ciddi enerji sağlayacağını ve gerçek bir stratejik savaş oyunu olduğunu tekrar hatırlatacak bir bina olarak düşünmüştüm.
Oysa, düşük olasılık ve düşük ganimet kazanma hakkı ile oyunda önemsenmeyen binalar arasında yer alacak gibi görünüyor.
Devasa bina sayfasında ilk 10 binaya hiç bir zaman giremeyecek kadar düşük olasılık ve olanaklar sağlaması sebep olacaktır.
Oyunun canlanması için, oyuncuların heyecanlandıracak hırs ve bağlılık sağlayacak olanaklar sağlamaya çalışması önemlidir, aksi halde terk edilmiş onlarca ölü hesaplar ile komşuluk yapıyor olacağız.
Hemen her gün komşularım ile savaşıyorum sonrada geri dönüşlere bakıyorum en fazla 3-4 kişi misilleme yapıyor. Geri kalan ne oynuyor acaba..???
Yada neden böyle oynuyor.
İşte tam da bunu kıracak bir bina bina geldi, derken....
Yok bu da olmadı demek zorunda kaldım.
 

L A S T

Active Member
Himeji 57-91 seviyeleri arasındaki artış sadece % 2 kadar olması çok komik değil mi? ayrıca 10 fp ve 50 ürün vermekten öteye gitmiyor seviyem şuan 71 de.
 

Desolator

Well-Known Member
88. seviye oldu Himeji hala x9 'dayız. Üstüne bir de işe yarar bişeyde gelmiyor.. Hayduta boğulduk resmen.. :(
 

xmen

Offline Oldum
Yönetici
Forge Of Empires
Geliştiricilere tekrardan rapor ettiğimizi belirtmek isterim. Hep beraber neler değişeceğini göreceğiz. Keyifli oyunlar dilerim.