• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Haksiz bir rekabet .!

• Konuyu başlatan DeletedUser32044
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser32044

Guest
Merhaba sn yetkili ,

Lonca savaşlarındaki haksız rekabetin giderilmesi için ve gereksiz yere lonca açılmanın önüne geçilmesi için bir önerim var.
bir çağda 10 kule altında kulesi olan loncalar 10 kulenin üstünde kulesi olan bir loncaya saldırması engellenmeli çünkü 2 kule sahibi olan bir lonca 10 kule sahibi olan bir loncaya kıyasla ürün maliyeti daha azdır ve çok kulesi olan loncaya büyük yaralar verecektir bunu karşılığını da alamayacağı gibi buna devam edecektir bu sebeptendir ki ortada büyük bir haksız rekabet vardır bunun giderilmesi için 10 kule altı birbiri ile savaşsın. bir çağda 10 kulesi olan bir loncaya kuşatma atamasın

Üst Foe yönetiminin bunu değerlendireceğini umuyor, iyi günler diliyorum ...

Saygılarımla ....
MMDemr

mr.batuhan

Well-Known Member
Merhabalar,

Öneride bir anormallik göremedim fena fikre benzemiyor ama şirketin bunu kabul edeceğini pek sanmıyorum, 2 yıldır istenen o kadar çok şey var ki birçoğu yapılmadı ama konuyu açmakla iyi yapmışsın MMDemr, teşekkürler.

Saygılar
Arvahall-Mr.Batuhan

DeletedUser29411

Guest
savaşta kural aramak ne kadar doğru olur bilemiyorum ayrıca mademki bi lonca kendisine "büyük lonca " diyebiliyor mazeretler arkasına sığınmamalı ayrıca sizin önerdiğiniz şekilde de bikaç büyük lonca haritanın giriş noktalarını ele geçirdi diyelim ve ben haritaya yeni girdim ilk başta o loncanın bi kulesini alsam bile benim 1 kulem olucak ve onun tabiki de 10 dan fazla ben nasıl ilerleyeyeyim ? yada şöyle sorarsam ben o 10 kuleyi kimden alıcam ki? yakın çağ haritasında birçok npc mevcut örneğin sizin dediğiniz orda olabilir ama çoktan şekillenmiş olan alt çağ haritalarında yeni loncalar gelişemicek o zaman.Noktalama işareti cahili olmamdan ötürü yazıda anlam kaymaları olabilir bu arada :D

DeletedUser32044

Guest
payallı dediğiniz konunda haklı sayılırsınız ama bu dediğiniz çok nadir olur bir şekilde bir yol vardır hiç bir büyük lonca girişe kapak atmaz girişler pek sağlam değildir çünkü kalıcı loncalar girişten olabildiği kadar uzağa gider , Hiç bir şey haksız rekabetten önemli değildir ayrıca giremezse kücük lonca girmesin bugün hangi lonca girip te kalıcı olmak peşinde hep kule vur kaç kule vur kaç . .

DeletedUser29411

Guest
Ekmek yoksa pasta yesinler diyosun yani ;) büyük loncaların büyük olarak kalabilmesinin bir şartıda değişen durumlara en iyi şekilde uyum sağlayıp değişime en uygun stratejiler belirlemesidir bence yani şu an da girişi pek kapatmıyorlar diyorsunuz ama böyle bi kural gelsin bakalım kapatmıcaklarmı ayrıca daha önce yazdığım mesajda 1 kule aldık diyelim diye başlamışım şimdi düşünüyorumda büyük bir loncanın haritanın bir tarafındaki kıyı şeridini tamamen ele geçirdiğini varsayarsak o ilk kuleyide alamayız zaten ayrıca diyelimki hazinesinde gayet de güzel ürün bulunan amacı gerçekten kalıcı olmak isteyen bir lonca haritanın içine doğru ilerlemeye başladı bir boşluk bulup ve 3 kulesi var yakınındaki büyük lonca 2 kulesini alıp merkezin atrafınıda çevirdi diyelim (yani merkezin atrafındaki tüm kuleleri aldı) şimdi bu adamların bi kulesi var karşı tarafın 10 dan fazla etraflarındaki bi kuleye kuşatma atamazlar e merkeze özgürlükte veremezler içerde bi yerlerde olduklarından başka bi lonca da diğer büyük loncanın kulelerini almadan onlara kuşatma atamaz.Ne yapsın bu adamlar loncayı mı feshetsin ???

DeletedUser32044

Guest
hayır bu dediğinizin olma olasılığı milyarlarda bir ihtimal hiç bir büyük lonca büyümek isteyen bir loncanın önüne taş koymaz hatta şahsi görüşüm yanındaki komsu lonca büyümesini ister çünkü kendine de fayda sağlayacaktır ne faydası diyorsanız npc saldırılarını kesecektir o bölgeden gelen şimdi büyük bir lonca onu oraya hapis mi eder yoksa büyümesine izin mi verir eğer aklı varsa izin verir. benim bu güncellemenin olmasını isteme sebebim ortalıkta dolanan emek hırsızlarının önüne taş koymak hiç bir kıta da yoktur tamamı büyük bir lonca tarafından sarılan, giriş bölümü kuzey dolu ise güney boştur güney dolu ise batı anlatabildim mi ..

DeletedUser31091

Guest
Bence şuanki haline ilave sadece ilk 10 kulenin maliyeti arttırılsın 25 ürün ile kule almkada neyin nesi asker gitmiyor ürün gitmiyor ilk 10 kulede 100 200 ürün istese ne kimse puan kasar nede kimse tek başına loncalara kafa tutar çözüm gayet basit ama uygulama yok çözüm bukadar basitken hala bir adı matılmıyor milletin ben oyuna başladığımda 3 yılda kastığı 3 milyon puanı bugün adamlar 1 haftada kasıyor :D komik yerlere gidiyor oyun oyuncusunun emeğine saygı duymayan emek harcayana sıralamada özellikle pvp kulelerinde hakkını vermeyen bir sistem var insanları loncaya hizmet ile madalya arasına sıkıştırıyorlar adil bir ortam yok ...

DeletedUser31091

Guest
birde kalkıp bu pvp deki adaletsizlik varken görevden gelen madalyayı azaltıyorlar açıkçası loncları kapatıp tek takılmaya teşvik var gibi düşünüyorum. Tek savaşıp puan kasan adamın en büyük derdi kuşatma atacağı asker idi çözdüler artık kuşatmaya asker gitmiyor. tek takılan daha fazla madalya kazanıyor bunuda ayarladılar görevleri azaltarak. kuşatma maliyetleri komik sayılar 5 er ürün .
birbirlerinin kuşatma ordulana 9 saldırı yapıp yan yana puan kasıyorlar ne hikmetse kule alınınca kuşatma ordusu 10 savaşlık olarak alınan kuleye konumlandırılıyor ve 9 savaşlık bir kar sağlanıyor sistem hatası yüzünden. halbuki kule alındığında da kuşatma ordusu kuşatmadaki haliyle konumlanmalı tek savaşlık kaldıysa tek savaş kalacak. kule serbes bırakılınca yine tek savaşlık kalacak ama ne hikmeste ordada kule hiç hasar almamış gibi oluyor. sistemde çok bozukluk var. ben kod yazarlarının iyi olmadığını düşünüyorum bence mantık hataları ile dolu.

DeletedUser29411

Guest
mmdemir olma olasılığı milyarda bir demişsin ilk sorum: hesapladınmı ? :p şaka bi yana olma olasılığı düşük de olsa neticede olasılık olasılıktır ve her olasılık hesaba katılmalıdır büyük loncalarla ilgili yanındaki loncanın büyümesine izin verir çünkü kendisi de npc saldırılarından korunur demişsin çok doğru fakat burda başka bir problem karşımıza çıkıyor ya birkaç büyük lonca birlikte hareket edip ittifak oluşturursa o zaman loncalar anlaşmalı olarak birbirlerinden kule alırlar ve npc problem olmaz yani en azından sınırlarının büyük i bölümünü başka bir büyük loncaya emanet etmiş olurlar ayrıca bi bölümde"" eğer aklı varsa "" diye devam etmişsin güç isteği insanın aklını verimli kullanmasına engel olabileceği için bikaç büyük lonca birlik olup sırf daha fazla güç için haritanın önemli girişlerini kapatabilirler bi yer bulup girenlere az önce bahsi geçen düşük ihtimalli stratejiyi uygulayabilirler. Ha bide şu var bunun önüne biraz geçmek için madem 10 kulesi olmayan lonca 10 kuleden fazla kuleye sahip loncaya saldırmasın diyorsunuz o zaman 10 kuleden fazla kulesi olanda 10 kuleden az kulesi olana saldıramasın tabi öyle olunca da adam kule sayısını sabitler 9 da devam eder :) yani her türlü biri sistemin açıklarından faydalanır o zamanda yeni bi kural deişikliği talep edilir böyle böyle gider...

DeletedUser32044

Guest
darkvane23 inde dediği gibi o vakit ürün bedelleri artsın, öyle kafasına göre kuşatma atamasın her isteyen benim burada isteğim bir şekilde bu emek hırsızlarının önüne geçilsin ...

DeletedUser31283

Guest
Şu başlıkta en çok katıldığım fikir kuşatma maliyetlerinin artması.. İlk 10 kule için 100er ürün olsa.. 2 kulelik sözde oyuncular da biraz geri adım atarlar gibi..

Payallı biz DiNEGU'da Tek Yürek olarak her zaman haritayı tarar ve ivedilikle verimli gördüğümüz bölgeye doğru gideriz. Haritanın giriş kapısı her zaman tehdit altındadır ve haritaya girenler olmazsa zevkide çıkmaz oyunun o yüzden içeri kim olursa olsun girebilmeli.. Ancak büyük loncalarla savaşmak istiyorsa en az onlar kadar kule sahibi olmalı..

Beta'da oynayan varsa haritaları bir inceleyin derim.. Bütün haritalar full dolu. Girebilmek için bile çetin savaşlar oluyor.. Ve her lonca çok fazla kuleye sahip.. Savaşlarda ona göre maliyet ve iyi strateji kurulmasını gerektiriyor.. Adamlar oyunu oyun gibi oynuyorlar.. Bizde ki gibi çakallık peşinde değiller :))