• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Günlük Görevler

Zhufr

Member
Merhaba,

Oyun boyunca hiçbir zaman günlük görevleri tam vaktinde tamamlayamıyorum çünkü görev sayısı ve istedikleri talepler çok fazla. Sanki yüksek çağdaki oynayan oyuncular için düşünülmüş gibiler. Yeni oyuncuların bu kadar çok talebe yanıt vermesi mümkün değil. Mesela bu örnekte oldukça kolay görevler de mevcut ancak 5,200 erzak toplamak yeni bir oyuncu için kolay değil gün içerisinde şehir gelişimi için harcama yaptığımız materyalleri sadece görevi tamamlamak için kullanacağız bu da oyunun zevkini düşürüyor açıkçası neden ilerleme yapmam gerekirken bu görevlere vakit harcayayım? hiç mantıklı gelmiyor

Eğer ödül vermek istemiyorsanız günlük görevi yeni oyuncular için tamamen kapatmanız veya bu durumu biraz daha kolaylaştırmanızı öneririm.

Teşekkürler

günlükgörev2.jpg

xmen

Emekli Takım Üyesi
Değerli önerileriniz için teşekkür ederiz. Geliştiricilere ulaştırmaktan memnuniyet duyacağız. Diğer oyuncularımızın da bu konu hakkındaki görüşlerini merak ediyoruz. Keyifli Oyunlar Dileriz.

Procyon034

Member
Benim fikrim şudur; oyunda sürekli ilerlemek doğru değildir. Bulunduğunuz çağda kalabildiğiniz kadar fazla kalıp o çağa ait tüm ürün ve gelişimlerden maksimum derecede biriktirmek ve doğru şekilde harcamaktır. Sürekli ilerleme yaparsanız elinizde hiç bir şey kalmayacaktır.

Zhufr

Member
Asıl konu bu değil açıkçası ancak yine de cevaben size fikrimi yansıtayım. Ben sürekli ilerleme yaptım ve hiçbir sorun yaşamadım. İlerledikçe daha güçlü askerler üretiyor ve kısa sürede daha fazla hammadde elde etmeye başladım. Alanım dar iken daha fazla geliştirmeye sahip oldum. Demir devrindeki sıkıntıdan kurtulmak için bir sonraki çağa hemen geçiş yaptım. Böylece daha fazla alanım ve daha fazla bina ve hammadde elde etmeye başladım. Bu sayede bir sonraki çağ için daha hızlı gelişme oluyor. Belki düşünceleriniz üst çağlarda geçerli olabilir yeni oyuncu olduğumdan dolayı görmeden bir şey diyemeyeceğim.

Burada benim anlatmak istediğim görevlerin zorluğuydu ilerleyememek değildi.

Teşekkür ederim.

Procyon034

Member
her türlü fikre saygım var, herkes kendi yöntemine göre oynuyor ve oynayacaktır. Belli ki oyun yöneticileri de her fikri dikkatlice dinliyor ve değerlendiriyor. Ancak görevlerde ne ilk çağlarda ne de ilerleyen çağlarda aşırı zorlanmadım. Oyunun zorlaması iyidir yoksa herkes mükemmelliğe ulaşırsa sanırım bir anlamı kalmaz :D Sevgiler saygılar iyi oyun ve formular...

DeletedUser36259

Guest
Bazı görevler kolay bazıları zor oluyor.. Böylesi bence iyi. Hep kolay gelse sıkıcı olurdu.

DeletedUser36815

Guest
Görevlerin hepsini yapmak zorunda değilsin fakat görevlerin zorluğu konusunda hem fikir değilim. Gün içerisinde gerekli takibi yapamıyorsan bu seninle alakalıdır. 5 kez 4 saatlik üretim için 5 tane nalbant kurup (2 x 2 alan kaplar) her birine 4 er saatlik üretim siparişi vermen yeterli ... 8 ilerleme puanı harcamak için şehrine hiç fp veren bina kurmasan dahi 8 saat sonunda 8 fp birikmiş olur onuda bi zahmet araştırmaya yada fp veren binaya artış olarak kullan. 5200 erzak üretimi ...Allah için ya 5200 erzak tunç devrinde değilsen (ki o devirde olsan bile) ne kadar zor olabilir ki ? Kusura bakmada arkadaşım kıta haritasında sektör ele geçirme isteği dışında hiçbir görev zor falan değil sadece biraz takip gerektiriyor. Siz iyice nereye beleş oraya yerleş durumuna getirmişsiniz durumu. Biraz emek harcayın emek... Görevler çok zor dğeil siz çok beleşçi ve üşengeçsiniz. Biraz kafayı çalıştırırsanız fazlasıyla kazanç elde edebilirsiniz. Biraz matematik yeterli... Bunuda mı biz söyleyek ? En basit tarla oyununda bile takip gerekiyorken daha komplike bir oyunda nasıl olmasını bekliyorsun ? Tıklayım gelsin mi diyon nedir ?