• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
  BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
 • Vahşi Yaşam Etkinliği 2021 başladı.
  Detaylar için lütfen buraya tıklayınız.
  Vahşi Yaşam Etkinliği 2021 Wiki sayfamızı da inceleyebilirsiniz.
 • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
  Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.
 • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  Detaylar için buraya tıklayınız.
 • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
  Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  Detaylar için buraya tıklayınız.

Etkinlik Futbol Kupası 2021

sleeplesslady

Co-Community Manager
Yönetici
Community Team

Sevgili Kraliçeler ve Krallar,

Futbol Kupası 2021 yılında tekrar bizlerle ve Koç Miller, takımını başarıya taşımak için sizlerin yardımını bekliyor! 3 Haziran itibariyle turnuva başlıyor. Peki sizin takımınız turnuva için yeterli mi? Elinizden geleni yapın ve bu süreçte harika ödüller kazanın!


- Temel İşleyiş -

Sahada hangi oyuncuya pas vereceğinizi seçerek ilerlemeniz gerekiyor. Bu şekilde rakip kale çizgisine de yaklaşmış oluyorsunuz.

Lakin her pas çok önemli. Çünkü her pasta dayanıklılık düşer ve pas atılan her oyuncunun size vaat ettiği ödüller farklıdır. Oyuncuların üst kısmında yer alan soru işareti imgesine tıklayarak, oyuncunun sunduğu muhtemel ödülleri görebilir ve size en uygun seçimi yapabilirsiniz.

Her bir pas enerji tüketir. Enerji içecekleri (
) kullanarak, kaybedilen enerjiyi geri kazanabilirsiniz. Görev dizisini tamamlayarak ya da şehrinizde beliren olayları toplayarak daha fazla enerji içeceği edinebilirsiniz.


Etkinlik penceresi - Tarayıcı modunun örnek görseli


- Oyuncu Kartları -

Oyuncu Kartları ya yeni bir oyuncunun kilidini açar ya da mevcut oyuncularınızdan birini güçlendirir. 'Takım' üzerine tıklayarak topladığınız oyuncuları görebilirsiniz. Takımınıza yeni bir oyuncu eklemek, antrenman arenasında bu oyuncuya topu paslayabileceğiniz anlamına gelir. Topu bu oyuncuya geçirerek hangi ödülleri alabileceğinizi görmek için bir oyuncu kartına tıklayabilirsiniz. Oyuncunuzun seviyesi ne kadar yüksekse, ödülleri ikiye katlama şansınız o kadar yüksek olur. Her oyuncunun oyuncu kartında çifte ödül şansını görebilirsiniz.

Takım (Kartlar)Bir Karta Tıklama


- Turnuva Maçları -

Bir diğer yenilik de bu yılki Futbol Kupas Etkinliğinde sıralama puanlarının hesaplanmasıyla ilgili. Takım Gücünüz ne kadar yüksekse, Turnuva Maçlarınızı kazanarak o kadar çok Sıralama Puanı alabilirsiniz. "Turnuva" diğer oyuncuların takımları ile mücadele ederek, lig sıralamasında yükselebileceğiniz alandır. "Maç Yap" düğmesine bastığınızda, oynamak istediğiniz maçın zorluğunu kolay, orta veya zor olarak seçerek başlarsınız. Unutmayınız ki daha zor rakiplere karşı kazanmak size daha fazla ödül kazandırır ve ayrıca rakibinizin zorluğuna bağlı olarak daha fazla sıralama puanı alırsınız.

Zorluğu seçtikten sonra amacınız rakibinizi yenmek için en iyi takımı seçmek olacaktır. Ekranınızdaki yüzdelik ihtimal, maçı kazanma (yeşil) ve kaybetme (kırmızı) şansını gösterecektir. Kazanma şansınızı artırmak için en iyi oyuncu kombinasyonunu ve seviyelerini seçin. Futbolcuların güçlü ve zayıf yönlerini aklınızda bulundurun:
 • Hücum oyuncuları, orta saha oyuncularına karşı,
 • Orta saha oyuncuları, savunma oyuncularına karşı,
 • Savunma oyuncuları, hücum oyuncularına karşı,
  etkilidir.
Takımınızı seçmeyi bitirdiğinizde, maçın sonuçlarını görmek için ekranın ortasındaki (Soccer tickets icon.png) turnuva bileti düğmesine tıklamanız gerekmektedir. Turnuva biletleri zaman içinde yenilenir ve ayrıca arada sırada şehrinizdeki olaylardan da bulunabilir. Daha fazla bilet ihtiyacınız varsa, Elmas ile satın alabilirsiniz.

Bir maçı kazandığınızda hem lig puanı hem de ödül sandığı kazanırsınız. Ödül sandığının içeriği seçtiğiniz rakibin zorluk derecesine göre değişiklik gösterir. Her ödül sandığı Tunuva Günlük Özel Ödülünü kazanma şansı da sunar. Unutmayın ki Turnuva Günlük Özel Ödülü, Antrenman Günlük Özel Ödülünden farklıdır, yani her gün iki tane Günlük Özel Ödül olacaktır!

Örnek Görsel - Turnuva ekranının üst kısmında yer alırÖrnek Görsel - Antreman ekranının üst kısmında yer alır


- Sıralama -

Her turnuva maçı kazandığınızda, genel sıralamanızı belirleyecek ve sizi Lig Tablosunda yukarı taşıyacak Sıralama Puanları kazanacaksınız. Daha yüksek sıralama daha iyi ödüller getirmektedir! Etkinliğin sonunda liginize göre ek özel ödüller alacaksınız. Turnuva arenasında lig kupasını tıklayarak hangi ligde olduğunuzu görebilirsiniz. Buna ek olarak, genel sıralamada en üst sırada yer alan 10 oyuncu, benzersiz bir avatar da dahil olmak üzere sıralamalarına göre ekstra ödüller alacaklar. Dikkatli olun, diğer oyuncular da daha üst sıralara girmek isteyecektir, ancak orada sadece belirli bir miktar oyuncu kalabilmektedir. Sıralamaya girebilmek için her zaman yeterli Sıralama Puanı kazandığınızdan emin olun.

Kupa imgesine tıklayarak Lig Tablosundaki mevcut yerinizi görün!Kazanabileceğiniz diğer ödüllere göz atın!İlk 10 oyuncu eşsiz bir avatar ve ekstra ödüller kazanacak!


- Ödüller -

Bu kısmı sabırsızlıkla beklediğinizi biliyoruz; sıra geldi büyük ödüle! Athlon Manastırı, 10. seviyeye kadar yükseltilebilen, 5x4 boyutunda özel bir bina! İlk seviyesinde mutluluk, nüfus ve para; seviyesi yükseldikçe erzak, madalya, forge puanları ve hatta savunma ordunuz için saldırı ve savunma bonusu sağlayacaktır!

Athlon Manastırı (5x4)

Athlon Manastırı Futbol Kupası Etkinliğinin tek ödülü değil elbette! 4 eşsiz Başarı ve 3 yeni avatar kazanıp, arkadaşlarınıza ve komşularınıza hava atabilirsiniz!
Avatarların ikisini, görev dizisini tamamlayarak edinebilir, diğerini ise yalnızca; Turnuvayı Altın Lig'de tamamlayarak elde edebilirsiniz.

2021 Futbol Kupası - Başarılar
Gooooool!
Tiki-taka
Tek Takım, Tek Tılsım
Rüya Takım!

2021 Futbol Kupası - Eşsiz Portreler

Son olarak, 2021 Futbol Kupası, Etkinlik Merkezinin iskelesinde kendine özel bir yeri olan ilk etkinlik olacak. Ayrıca, Futbol Kupası etkinliğindeki tüm görevleri tamamladığınızda, şehrinizde 5 gün boyunca %150 erzak artış bonusu aktif olacak! Bu artışın Futbol Kupası etkinliği bittikten sonra etkinleştirileceğini lütfen unutmayın!

Futbol Kupası 2021 ile ilgili daha fazla bilgi için Wiki Sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Umarız, en az biz kadar siz de Futbol Kupası Etkinliğinden zevk alırsınız! Fikirlerinizi bizlerle burada paylaşabilirsiniz!

Sevgilerle,
Forge of Empires Takımınız!
 

sleeplesslady

Co-Community Manager
Yönetici
Community Team
Her etkinliğimizde olduğu gibi, Futbol kupası 2021 etkinliğinde de, ana ödül olan Athlon Manastırı Binasının ilk seviyesi, görev dizisindeki ilk 6 görev tamamlandığı zaman, kazanılabilecektir. Binanızı lütfen bu ödül ile kurmaya başlayın. Binayı ilk kurarken "Athlon Manastırı Seçim Kiti" kullandığınız takdirde, kazanmış olduğunuz 1. seviye Athlon Manastırı envanterinizde kalacaktır.

Arkeoloji Etkinliği sırasında duyurduğumuz üzere (buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz) En başta bina kurulurken yanlış kullanılan seçim kitlerinde veya 1.seviye binada herhangi bir değişikliğin KESİNLİKLE YAPILMAYACAĞINI belirtmek isteriz.
 

sleeplesslady

Co-Community Manager
Yönetici
Community Team
Merhaba Kraliçeler ve Krallar,


Futbol Etkinliğinin başlamasından bu yana, Athlon Manastırı'nın bonuslarında yanlış bir dengeleme yapıldığını keşfettik. 7 Haziran itibariyle, binadaki bu dengeleme sorununu düzeltmek için bir güncelleme yapılacaktır.

Yapılan dengeleme değişiklikleri:
 • 9. seviyedeki oyuncular artık 8 Forge Puanı (7 yerine) )toplayacak.
 • 10. seviyede, oyuncular artık 11 Forge Puanı (10 yerine) toplayacak ve ayrıca savunma orduları için geliştirilmiş savunma bonusu alacaklar
Sevgilerle,
Forge of Empires Takımınız!
 
Son düzenleme: