• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Geri Bildirim Futbol Kupası 2021 Geri Bildirimleriniz

Etkinlik sizin için nasıl geçti

• Genel olarak başarılı +20

Oylar: 17 31,5%
  • Başarısız -20

Oylar: 31 57,4%
  • Süre yeterli +20

Oylar: 14 25,9%
  • Süre çok uzun sıkıcı oldu -10

Oylar: 19 35,2%
  • Süre çok kısa yetersiz -10

Oylar: 3 5,6%
  • Özel bina veya binalar etkileyici +20

Oylar: 13 24,1%
  • Özel binalar gereksiz -20

Oylar: 19 35,2%
  • Görevler çok kolay +20

Oylar: 8 14,8%
  • Görevler çok zor -20

Oylar: 15 27,8%
  • Büyük Ödül binasında hedeflediğim seviyeye ulaştım +20

Oylar: 10 18,5%
  • Büyük Ödül binasında hedeflediğim seviyeye ulaşamadım -20

Oylar: 27 50,0%

• Toplam oy kullanan
    54

Arden

Active Member
Selamlar,
Çoğu etkinlik tek yönlüdür futbol etkinliğinin aksine. İşte bir şeylere tıklarsın ve şans ihtimalinde ödül kazanırsın. Futbol etkinliğinin antrenman kısmı tamamen bunu karşılamaktadır,yani etkinliğin sadece antrenman kısmı diğer etkinliklerle eşdeğerdir. Futbol etkinliğini güzel kılan ise ikinci bir yönünün olması,ekstradan oyuncuya ödül kazandırma ihtimalidir. Bu kısmı da turnuvadır. Yani diğer etkinliklerle karşılaştırdığımızda kaide antrenmandır,turnuva ise istisnadır. Dolayısıyla keyfini çıkarın,turnuvadan 2-3 güzel günlük ödül kazandıysanız ne mutlu size :)
Eklenecek tek nokta lig sisteminin turnuva ile ilgili olmasıdır. Ancak ana bina pek önemli bir şey olmadığı ve çoğu oyuncu kurmayacağı için ligin de önemi kalmıyor. Nitekim adım maliyeti en az oyuncu tıklandığında ve olaylar düzenli toplandığında ( olaylardan fazlasıyla enerji içeceği çıkıyor) lige bile gerek kalmadan ana bina tamamlanıyor.

Son düzenleme:

refocus

Well-Known Member
İnsanlar bunu nasıl bir şey olarak düşünüyor hiç bilmiyorum fakat %100 ve üstü dışındaki tüm olasılıklar gerçekleşebilir. %30 la kazanmanın neresi saçma ben hiç anlamadım. Oyun diyor ki bu maçı yaptığında kazanma şansın %30 yani bu maçı kazanabilme şansın var diyor ve kazanıyorsunuz ardından bunu saçma olarak yorumluyorsunuz. Ben bu kısmı maalesef hiç anlamlandıramadım. %1 bile kesinlikle imkansız bir ihtimal değildir. %0.00001 bile imkansız değildir. Sadece gerçekleşme ihtimali için daha fazla denemeye ihtiyaç duyduğu anlamına gelir o kadar. İhtimal işinde kazanıp kaybetmeyi neye göre 'saçma' şeklinde yorumladığınızı merak ettim cidden.
Bak anlatayım saçma olan tarafını... "Oyunun şans faktörüne göre bir etkinlik yapması "saçma"" Bu şans faktörünü sistem neye göre ayarlıyor belirli değil. Hangi algoritmaya göre böyle bir etkinlik var belli değil.. Aziz Patrick Günü etkinliğindeki gibi, kafasını kullanabilenin, aktif olanın hak ettiği etkinliklerin çoğalması gerektiğinden bahsediyorum.
Oldu olacak LSA'da Yazı Tura atılsın -Eyaleti ona göre alsınlar. Mantıklı mı? Desin ki Lonca 70 kişi olanın %70 şansı var. Savaşa gerek yok, mücadeleye gerek yok. İki tuşa basalım yazı tura olsun. Bu tarz bir oyunda ihtimallerin saçmalığından bahsediyorum.. Bunun nesini anlamıyorsunuz.

refocus

Well-Known Member
Çok şey yazdım çok sildim. Nasıl olsa pek çok kişi tarafından anlaşılmayacak diye :)

Ama şunu yazmadan edemeyeceğim. Oyunda 2-3 maç peş peşe kaybeden oyuncu soluğu burada alıyor ve başlıyor ağlamaya. Sizler burayı daha çok ağlama duvarı olarak kullandıkça etkinlikler gelişmez. Daha doğrusu sizin isteklerin doğrultusunda bir geliştirilmeye gidilmez. Herhangi bir mantığa dayandırılmayan, size doğru geldiği için kesin doğruluğunu kabul ettiğiniz fikirlerin çok dikkate alınmaması o kadar doğal bir durum ki. Daha önerilerin neden reddedildiğini bilmeden ya da neden böyle bir şey yapılıyor acaba sorusuna net bir cevap veremeden tutup oyunu yönetememek gibi şeylerle insanları suçlamak...

Ha sevgili oyun yöneticilerinin bu geri bildirimleri açma amacı 'oyuncular kaybedince burada sinirlerini çıkarsınlar biraz sakinlesinler' ise diyecek bir lafım yok. Sinirlerinizi çıkarmaya devam edebilirsiniz. Ama ben öyle olduğunu sanmıyorum. Gerçekten de MANTIKLI geri bildirimleri toplayıp merkeze iletmek amacı taşıdığına inanıyorum. :)
Aziz patrikte yazdığım gibi, içinde şans faktörü gibi bir değişkenin olduğu etkinliklerden daha çok zeka ve strateji ürünü etkinlikleri beğeniyorum. Ağlamıyorum. Yazdıklarımı daha iyi okursan, etkinliği ciddiye almadığımı ve ciddi anlamda oynamadığımı da anlarsın. Ama sen zekandan daha çok şansına güveniyorsan, senin için "biçilmiş kaftan" bir etkinlik.. Sana bol şans ;)

Aysimaa

Active Member
ŞANS FAKTÖRÜ ; bu tip oyunlarda algoritma yazmak kolay değildir sanıyorum, lakin bir oyunu düşünmeniz ile bunu sisteme aktarmak arasında çok büyük fark olduğunu sanırım herkes biliyordur, 2-3 maç kaybeden soluğu burada alıyor değil, kazanma ve kaybetme oranı veriyorsanız bu oranlara uymak zorundasınız, max % 5 hata payı olma ihtimali olabilir, ( şöyle düşünün; B. Münih ile mahalle takımı maç yapıyor. B.Münih kaç defa yenilir ! kısacası eğer 1 den fazla yenilirse Şike yapıyor demektir. mantalitenin bu olması lazım kazanma/ kaybetme oranları buna göre hazırlanması lazım ) lakin 10 maç üst üste kaybediyorsanız , peş peşe yaptığınız 10 maçın % 55+ kazanma faktörü ile 5 tanesini kaybediyorsanız bu çok daha büyük bir sorundur. oyunu programlayanlar bu bölümde SINIFTA Kalıyor, siz buna Şans diyemezsiniz, bana göre bu Hatalı yazılım ( algoritma) dan kaynaklanmaktadır, ve bu ilk te değil, önceki etkinliklerde de aynı sorun vardı, sonuç : görevleri zorlaştırın ama karşılığını verin, dalga geçer gibi bonus vermeyin , bonus bölümüne ayrıca değineceğim,

alpharslan

Active Member
Kaybetmeye tahammülü olmayanlara bunu anlatamazsın kardeş anlamazlar.söylediklerine sonuna kadar katılıyorum.

Üzülerek ne demek istediğini çok daha net anladım :) Fakat bu etkinlik için dikkatimi çeken bir konu oldu. 22. görev sınırındaki ödülde bir değişiklik yok mu? Bildiğim kadarıyla normalde o sıralamada yine etkinlik için kullanılabilecek malzeme oluyordu. Bu alınıp etkinlik merkezinde erzak artışı olarak belirlenmiş. Erzak artışı özelliği ileri seviye oyuncular için işe yarayan bir özellik mi? Bana kullanışsız bir ödül gibi geldi. Yeni başlayan - ileri seviye dengesi için yapılmış olabilir diyeceğim ama bu etkinlikte enerji içeceği her çağdan oyuncunun işine yarardı sanırım. Ben etkinlik merkezinde verecek sanmıştım enerji içeceklerini.

Son düzenleme:

alpharslan

Active Member
ŞANS FAKTÖRÜ ; bu tip oyunlarda algoritma yazmak kolay değildir sanıyorum, lakin bir oyunu düşünmeniz ile bunu sisteme aktarmak arasında çok büyük fark olduğunu sanırım herkes biliyordur, 2-3 maç kaybeden soluğu burada alıyor değil, kazanma ve kaybetme oranı veriyorsanız bu oranlara uymak zorundasınız, max % 5 hata payı olma ihtimali olabilir, ( şöyle düşünün; B. Münih ile mahalle takımı maç yapıyor. B.Münih kaç defa yenilir ! kısacası eğer 1 den fazla yenilirse Şike yapıyor demektir. mantalitenin bu olması lazım kazanma/ kaybetme oranları buna göre hazırlanması lazım ) lakin 10 maç üst üste kaybediyorsanız , peş peşe yaptığınız 10 maçın % 55+ kazanma faktörü ile 5 tanesini kaybediyorsanız bu çok daha büyük bir sorundur. oyunu programlayanlar bu bölümde SINIFTA Kalıyor, siz buna Şans diyemezsiniz, bana göre bu Hatalı yazılım ( algoritma) dan kaynaklanmaktadır, ve bu ilk te değil, önceki etkinliklerde de aynı sorun vardı, sonuç : görevleri zorlaştırın ama karşılığını verin, dalga geçer gibi bonus vermeyin , bonus bölümüne ayrıca değineceğim,

Bilgisayarların rastgele sayı üretebilme algoritmaları uzun süredir tartışılan ve üzerinde epeyce çalışılan bir konu. Haklısınız bilgisayarlarda tam bir rasgelelikten bahsedilemez. Fakat şöyle bir durumu da açıklamak isterim. Bir örnek üzerinden gidip açıklamışsınız o yüzden ben de bir örnekle açıklamaya çalışayım.

Elinizde bir torba olduğunu varsayalım ve içerisinde 0-101 arası sayılar var. Çekeceğiniz sayı 95 ve altında ise kazanıyorsunuz 95 üstü ise kaybediyorsunuz. Bu durumda torbadan bir sayı çektiniz. %5'lik şans oldu ve kaybettiniz. Ardından çektiğiniz sayıyı torba dışına atmıyorsunuz. Tekrar torbanın içine bırakıyorsunuz ve tekrar bir sayı çekiyorsunuz. Böyle bir durumda %5 lik şansınız hiç azalmadı ve kaybetme olasılığınız hala %5. Ve yine gerçekleşebilir. Ama çektiğiniz sayıyı dışarıda bıraksanız bu durumu farklı olarak değerlendirebiliriz. Ki %30 luk kayıp şansı bence gayet pek çok kez gerçekleşebilir bir durum.

Yani özetle Münih ile mahalle takımı maçı yaptı ve kaybetti. Tüm olanlar sıfırlanıyor ve tekrar sil baştan alınıyor. Yani 2. denemede Münih ne kaybetmiş ne de kazanmış durumda. Bu da mahalle takımının tekrar tekrar Münih'i yenebileceği anlamına geliyor.

itwasntme

Member
Ben dahil birçok kişi turnuva kısmındaki şans faktörüne, daha etkinliği yarılamamışken bile , negatif yorum yapmışız ancak şunu da belirtmek isterim ki genel olarak bakarsak etkinliğe ana binayı son seviye yapmak zor değil ve günlük ödüllerin verilme olasılığı gerçekten iyi seviyede. Bu yönden foe ekibinin hakkını vermek gerekiyor elinize sağlık.

FF Afrexia

Well-Known Member
%30 şansla maç kaybetmek, %70 şansla kazanmaktan iyidir.. ;)

Tabi ama demek istediğim şey şu ilk 3 gün maç kaybetmedim şimdi maç kazanamıyorum ihtimal ne olursa olsun değişmiyo maç kazanamıyorum resmen bu kısım tamamen şanssa neden lig ödülü var ? Ayrıca %70 te %80 de nasıl kaybedebilirm Dünya karmasıyla oynayıp mahalle takımına kaybetmek gibi birşey bu

Aysimaa

Active Member
Bilgisayarların rastgele sayı üretebilme algoritmaları uzun süredir tartışılan ve üzerinde epeyce çalışılan bir konu. Haklısınız bilgisayarlarda tam bir rasgelelikten bahsedilemez. Fakat şöyle bir durumu da açıklamak isterim. Bir örnek üzerinden gidip açıklamışsınız o yüzden ben de bir örnekle açıklamaya çalışayım.

Elinizde bir torba olduğunu varsayalım ve içerisinde 0-101 arası sayılar var. Çekeceğiniz sayı 95 ve altında ise kazanıyorsunuz 95 üstü ise kaybediyorsunuz. Bu durumda torbadan bir sayı çektiniz. %5'lik şans oldu ve kaybettiniz. Ardından çektiğiniz sayıyı torba dışına atmıyorsunuz. Tekrar torbanın içine bırakıyorsunuz ve tekrar bir sayı çekiyorsunuz. Böyle bir durumda %5 lik şansınız hiç azalmadı ve kaybetme olasılığınız hala %5. Ve yine gerçekleşebilir. Ama çektiğiniz sayıyı dışarıda bıraksanız bu durumu farklı olarak değerlendirebiliriz. Ki %30 luk kayıp şansı bence gayet pek çok kez gerçekleşebilir bir durum.

Yani özetle Münih ile mahalle takımı maçı yaptı ve kaybetti. Tüm olanlar sıfırlanıyor ve tekrar sil baştan alınıyor. Yani 2. denemede Münih ne kaybetmiş ne de kazanmış durumda. Bu da mahalle takımının tekrar tekrar Münih'i yenebileceği anlamına geliyor.

buraya ekleyeceğim dosya boyut olarak kabul etmiyor , basitçe tekrar anlatmaya çalışayım;

PvP arena da savaş yapıyorsun 1. senden yüksek çağ / 2 .aynı çağ / 3 senden düşük çağ ; savaşta stratejini sen belirliyorsun, rakibini ise sistem belirliyor.
1. saldırı bonusu % 54 savunma bonusu % 345 2. saldırı B. % 47 savunma %77 3. saldırı % 3 Savunma % 15 Senin ~ saldırı % 45 savunma % 65 olsun. 3. ye saldırıp sürekli yeniyor olman lazım +10 saldırı üstünde 1 saldırı kaybetmen sürpriz sayılır ama olabilir 2. ye saldırıda % 50/50 doğrusuda bu ama 1. ye saldırıp sürekli kazanıyorsan veya 10 saldırıda 5 defa kazanıyorsan OLMAZ ~1 defa sürpriz ama olabilir buna göre 1. sıradakine saldırma şansın % 0 ( eğer 8 askeri varsa ve biliyorsan ) 2. saldırma şansın % 60 3. ye saldırman ise % 100 mantığın bu olması lazım, gelelim maç ekranına 1. seçenek rakibin kazanma şansı % 72 2 .seçenek % 42 3. seçenek % 11 ( senin kazanma şansın diğerlerine göre değişiyor) ama bir fark var, maç yap dediğin anda karşına çıkan ekranda 3 seçenek var bu seçeneklerden 1 tanesini seçtiğinde ise her oyuncu kartının üstünde seviyesi yazıyor bu yine senin kazanma / kaybetme oranını belirliyor şu ana kadar 2 eleme yaptık 1 takım 2 oyuncu ve belirleyici olan 3 algoritma burada yazılım hatası var, bu tombala değil ( yazmak istediğini anladım ama bu o değil ) basitçe eğer oyuna STRATEJİ oyunu diyorsan kaidesini tam oturtman gerekiyor, sen ağzınla kuş tutsan bile yazım hatası yüzünden sürekli kaybediyorsun sebepler den 1 tanesi " bana göre " oyuncular daha fazla ELMAS tüketsin felsefesi üzerine kurulu olması . umarım daha açıklayıcı yazmışımdır. herkese iyi oyunlar

Ismail007-YSLSNCK

Well-Known Member
Tabi ama demek istediğim şey şu ilk 3 gün maç kaybetmedim şimdi maç kazanamıyorum ihtimal ne olursa olsun değişmiyo maç kazanamıyorum resmen bu kısım tamamen şanssa neden lig ödülü var ? Ayrıca %70 te %80 de nasıl kaybedebilirm Dünya karmasıyla oynayıp mahalle takımına kaybetmek gibi birşey bu
Sonuçta bu oyunun mantığının, gerçekle aynı olması gerekmiyor.. Gerçek hayat mantığını boşver.. Oyunun mantığını çöz ve ne kadar saçma da olsa öyle devam et..

Aysimaa

Active Member
Sayın Oyuncumuz,
Futbol etkinliğimizin teması, tasarımı bellidir, geçen seneki etkinlik ile aynıdır; geçen seneye göre bazı düzenlemeler yapılmıştır ve tabii ki ödül olarak yeni bir bina gelmiştir. Etkinliklerimiz sizin belirttiğiniz gibi en baştan tekrar tasarlanmamaktadır.

2 gün öncesinden itibaren benim için etkinlik bitti , şöyle'ki görevler günlük göreve dönüştü bu nedenle antreman için enerji de olmadığından günde 1 defa yapabilirsek ne şanslı, ( yan görev adı altında yine görev verin bu sefer 80-100 enerji yerine 30-40 enerji verin'ki kişiler oyuna ilgisini kaybetmesin ) yoksa bitene kadar atıl vaziyette duracak dolayısı ile antremanda belirtilen geliştirme kiti, vs belki 1 adet alabileceğiz, " bunda bir sorun yok amacınız ELMAS harcatmak ve katılıyorum " Euro 2021 " olarak lanse ettiğiniz etkinlik bugün itibarı ile başlıyor , ilk yazdığım eleştride burada önem kazanıyor, kısaca " Biz bunu planladık. bu şekilde olacak!

" planlamanız'da değişiklik yapamıyorsanız bize sormanızın'da bir anlamı kalmıyor.
Nasıl daha iyi olur , hediyeler nasıl olmalı , görev sayısının artması görev içeriklerinin daha makul olması ~~ görevlerde PvP arena için extra girişim , lonca keşiflerinde extra tur , girişim gibi oyunu bir birine bağlayan etkinlikler dizisi " bina kur yerine, mutluluk yerine bunlara fena takıntılısınız " bir çoğumuz binayı kuruyor sonrada yıkıyoruz bu aslında sizin en kötü puan notunuz oluyor, mutlulukta keza aynı şekilde. Lütfen herkesin şehri var ve mutluluğu zaten % 120 yapıyorlar aşırı gereksiz bir görev oluyor. yaratıcı bir fikirler dizisi ile karşımıza çıkmanızı bekliyoruz, görevlerde verdiğiniz bir birinden değersiz ekipmanlar var ve bir çoğu oyuncunun işine yaramıyor ve antikacıda satıyor, o ürünlerde sürekli karşımıza çıkıyor bu durumda kısır döngü halini alıyor ve oyunu monoton , sıkıcı hale geliyor.. ÖNERİ : etkinlik adı , Şampiyonlar ligi , şampiyonlar liginde yer alan takımların performansına dayalı bir etkinlik olabilir
: kim hangi Ülkeyi tutuyorsa veya favori görüyorsa seçebilsin ve etkinlik sonuna kadar favori olarak gösterdiği takımın her attığı golde gelişi güzel bir ürün her galibiyetine ise yükseltilebilen bir etkinlik binası ; favori takımın şampiyonluğunda ise 250 elmas verilebilir diye düşünüyorum, burada şans faktörü ortadan tamamen kalkıyor . ayrıca İsteyende Elmas karşılığında 2. veya 3. bir favori belirleyebilsin ( extra ; Olimpiyatlarda madalya sıralaması da olabilir )
iyi çalışmalar

Nizzle

New Member
oyuna başladığımdan bu yana en sıkıcı ve gereksiz etkinlik buydu sanırım bence kaldırılmalı

kazıcı

Member
Kaç etkinliktir aynı oluyor son level acılması için illa ki ekstra elmas harmaya zorunluğu bırakılıyoruz. Oyunu komple paralı olarak dizayn etseniz daha yerinde olur. Ayrıca bu etkinlik özelinde %60 - %65 oran demek artık galıbıyet demektır. Benım % 75 -80 ile kaybettiğim maç da oldu elbet olmalı da, lakin üst üste %60 65 maç kaybedince ve etkinlikte ki binalar son sevıye acık kalınca bır anlamı kalmıyor. Saygılar

Biliyorum siz adminler herzaman benim söylediklerimi kaileye aldınız sadece benimde değil tüm oyuncuların ama benim normal standart bi oyuncuya göre yönetim ve oyun koordinasyonu açısından bilgim biraz daha fazladır (ego yapmak için sölemiyorum) sadece ne demek istediğimi net açıklamak için söylüyorum bu etkinlik ciddi anlamda çok fazla saçmalıklar barındırıyor.

Örn. Turnuva bölümünde bi şekilde ne yapıp edip gücümü %85 yapıyorum karşıda %15 şans var ve 3 defa arsı ardına rövanş ile saldırıyorum 3ünde de kaybediyorum o halde oranı %85 yapmanın manası yok taktik maktik yok bam bam bam misali girelim.

Ben bu oyunu (tarih 13.11.2015 saat 01:25:14) den beri oynuyorum ve sizleri temin ederim o zamandan beri gelen tüm etkinlikler arasında gram keyif almadan ve isteksiz biçimde oynadığım ki saldım artık yapmıyorum da görevleri tek etkinlik budur diyebilirim.

İyi çalışmalar dilerim.
Gerçekten bu konuda çok kişinin şikayeti var kurulan sistem tam bir fiyasko 80 lik oranları kaybediyoruz ama son denemelerinde %35 40 şık oranlar tak diye geliyormuş bunu etkinliğin bitmesine 2 gün kala öğrendim :( bu yüzden Athalon manastırını son seviye yapamıyorum

MagicSdx

Member
alpharslan arkadaşımızın başına benim bu etkinlikte başıma gelenin % 50 si gibi saçmalıklar gelsin diğer etkinliklerde ; hayat görüşü 180 derece değişir. :)

Biz yazıyoruz kullanılan algoritma yanlış o diyor monte carlo. :)

Ben bu konuda ilk başlarda uyardım.Mesela % 60-40 kazanma kaybetme oranı bir 8-9 maçlık kaybetme serisi bir de 2. bir 9-10 maçlık kaybetme serisi yaşadım.Bu o verilen hesaplamalar doğru olsa mümkün değil.Bunu anlatmaya çalıştım.Kaybettiğim maçları kazanarak yine amatör lig olabilirdim derdim ki benden daha iyi oynayanlar var sineye çekerdim.Ama bu olanları yaşadıktan sonra algoritmaya adalet dağıttığı açısından zerre inanmıyorum. Aramızdan bazıları % leri ayarlamak için bence zaten kurban olarak seçildi ve sonuçlar buna göre oldu.Beni bunun böyle olmadığına da hiçkimse ikna edemez.

Bunu da athlon manastırı 10 seviye olacak bir oyuncu olarak yazıyorum.Antrenmanda hep en yüksek puanlı oyuncuyu tercih ettim.

Son düzenleme:

alpharslan

Active Member
Etkinlik sonunda verilen erzak artırma bonusu belki oyuncunun istediği zaman içerisinde kullanılabilse daha hoş olabilir. Tabi belirli kısıtlar içerisinde. Örneğin 10 gün içerisinde dilediğimiz bir zaman aktif edebiliriz gibisinden. Bu konuda diğer oyuncular da ne düşünüyor merak ediyorum.

“Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.”
-Mevlana