• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

fp sıralama

-KIZIL MELEK-

Well-Known Member
Normalde 1.9 oranıyla fp atılır.. ancak ark devasa binanız yoksa kim fazla atarsa ezer aynıysa puan ilk atan ust sirada kalır

HU KAĞAN

Member
Şöyleki;
1.9 kuralı diye Forgenin bir kuralı yoktur.
Bu kural oyuncular arasında kararlaştırılmış etik bir kural olarak devam etmektedir.
Aslen bir devasaya FP atarken sıra karşısında yazılan miktar normal standart yardım şeklidir ki bu da pek kural sayılmaz..
Bir devasaya FP yardımı yapmak limiti tamamen atana bağlıdır.
İyi niyet kötü niyet şeklinde kimi destek kimi kâr güdmektedir..
Belirliyici durum baştan söylendiğinde uyum sağlayarak atışlar yapılabiliyor.. Her ne kadar riski olsada anlaşmalar şeklinde atış yapılıyor..
İşte bu anlaşma şekillerinden olan ve artık oturmuş bir sistem yerine geçen 1.9 etik kuralı ile FP atmak Tüm loncalarca ve üyelerce bilinir hâle gelmiştir.. Çok büyük bir çoğunluk 1.9 sistemini özellikle belirterek yardım etme veya alma şeklinde FP kullanmaktadır..
80. Seviye bir ARK 1.9 sisteminin karşılığı olmuştur. Çünkü ARK 80 ise % 90 fazla getiri demektir.. Bir sıra karşısında yazan FP miktarının 1.9 ile çarpımı kadar FP atan kişi geri dönen fp sini yine 1.9 katı olarak alacaktır. İşte bu nedenle zararı olmadığı gibi FP olarat kâr ı da olmaz !! Kâr ı Ozalit ve Madalya olacaktır.
Buradaki hadise 1.9 dan FP yardımı yapan kişinin, yardım yaptığı devasa sahibine standart (sıra karşısında yazan FP miktarı) atacağına yüksek yani 2 katına yakın FP attığından çok fazla yadım etmiş olmaktadır... Yardımın gücü budur..
1.9 dan FP atmayan kişilerin az fp atarak çok fp alma durumları da bu işin kuralsız olduğunu gösterir...Ve sadece oyuncular arası etik iyi niyetli yardım ile devasaların hızla yüklselmesini başarmak adına bu süper yardım sistemini Sabote edenler çok maalesef. Bu nedenle devasalarınıza FP atacak arkadaşlarınızı iyi seçiniz ! Zirâ devasa seviyeleri yükseldikçe düşmanlık haricinde yine sıkıntı verecek oyuncu karakterleri bolca mevcuttur. Ve hiç de utanmadan baskın olarak atıp tutarak fazla kâr peşinde koşanlar fazlaca vardır... "Alt tarafı bir oyun bu kadar takılma", "Sende devasana önlem al", "İşine bak" vs... şekilde bu art niyetli oyuncular size cevap verir veya hiç vermezler..
Lafın özü arkadaş ve dostunuzu iyi seçip uyanık kalmak şarttır. Kilit atmak tabiri bu bozuk karakterler için kullanılmaktadır...
Fazla FP kazanmak adına her yol mübah tiplerimiz vardır. Sağlık olsun deyip hiç muhatap olmadan oyununuza bakın derim..
Keyfiniz bol olsun... Gerisi sohbet muhabbet iyi gönlü bol oynayın geçin gidin sizde dert etmeden :))