• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
  BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
 • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
  Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.
 • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  Detaylar için buraya tıklayınız.
 • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
  Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  Detaylar için buraya tıklayınız.

Forum Kuralları

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

MaScHeRa

Community Manager
Yönetici
Community Team
I. Genel


1. Forge of Empires Tr forumu Forge of Empires Türkiye oyununun resmi forumu olup, forumun amacı Forge of Empires Türkiye kullanıcıları arasındaki bilgi alışverişini ve iletişimi sağlamaktır.


2. Forge of Empires takımında görevli olan takım üyeleri haricinde, bir üyenin forumda bir adet hesap açma hakkı vardır ; birden fazla hesabı olan kişilerin, hesapları kapatılır. Aynı IP adresinden bağlanan kullanıcılar ticket doldurarak bildirim yapmalıdırlar. Ayrıca forum içerisinde hesap paylaşımı yapmak yasaktır.


3. Üç aydan daha uzun süre kullanılmayan forum hesapları silinebilir.II. Yetkiler ve Görevler


4. Forumdaki en yetkili kişiler Forum Yöneticileridir (administrator); forum yöneticileri forumun düzenlenmesi ve yönetilmesi konusunda yardım etmesi için moderatör atayabilir ve gerekli görürse bunlari değiştirir. Forum yöneticileri; foruma yeni bölüm açabilir, mevcut bölümleri kapatabilir, kurallara uymayan kullanıcıları forumdan uzaklaştırabilir.


5. Forum kullanıcılarının, forumdaki kural ihlalleri oyunlarında da bağlayıcı olabilir. Forumdaki kural ihlallerinin derecesine göre kullanıcının oyun hesabı yada hesaplarının ceza alması oyun yöneticilerine önerilebilir.


6. Forum yetkilileri ve Oyun yetkilileri farklı olup, oyun içi cezalarla ilgili forumda herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Oyun içi cezalarıyla ilgili itiraz, şikayet ve savunmalar forum aracılığı ile yapılamaz.


7 . Yöneticilerden ve moderatörlerden forumda ya da özel mesaj yoluyla sorulan her soruya cevap vermeleri beklenmemelidir. Forum yetkililerinin görevi forum düzenini sağlamaktır.


8. Yazılan mesajların sorumluluğu mesajları yazan kişilere aittir, yönetici ve moderatörler başkalarının yazdığı mesajlardan dolayı sorumlu tutulamazlar.


9 . Yönetici ve uzlaştırıcı dışında foruma mesaj yazmak ya da okumak amacıyla gelen herkes kullanıcı, üye olarak tanımlanır.III. Forum Kullanma Şartları


10. a-)Forum amacı dışında kullanılmamalıdır. Belirlenmiş özel alanlar dışında sadece Forge of Empires ile ilgili konular yazılabilir.
b-) Tüm mesajlar forumdaki ilgili kısımlara yazılmalıdır. Bu kurala uymayan kullanıcılar uyarılır, mesajlar silinir ya da taşınır, başlıklar kilitlenir, silinir ya da taşınır.


11. Tek kelimelik cevaplar içeren, sadece alıntı ve/veya ifade (smiley) kullanılarak oluşturulan ya da "+1", "???" gibi anlamsız içerikli mesaj yazmak yasaktır. Mesaj sayısını artırma amaçlı sürekli mesaj yazmak, piramit yapmak(iç içe ikiden fazla alıntı kullanmak), forum okunurluğunu engelleyen mesajlar yazmak vb. faliyetler yasaktır.


12. Aynı konu hakkında birden fazla başlık açılamaz. Bir konu hakkında aynı bölüme birden fazla başlık açıldıysa sonradan açılanlar kilitlenir. Aynı başlığın birden fazla bölüme açılması (crossposting) kesinlikle yasaktır.


13. Bütün harfleri büyük yazmak, bağırmak anlamına gelmektedir. Tamamı ya da büyük bir bölümü büyük harfle yazılmış olan mesajlar silinir. Büyük harflerle konu baslıkları açmak yasaktır.


14. a) Forum içerisindeki kullandiginiz kelimelere ve uslubunuza dikkat etmeniz gerekir.. Karşı tarafı rahatsız etsin veya etmesin toplum ahlakına aykırı davranışlar kısa sureli forumdan uzaklaştırılmaya sebep olur.

b) Hakaret, yasadışı eylem, cinsellik ve özel hayata karşı tehditte bulunan mesajlar yazılamaz.. Bu madde sadece yazı değil; nick(kullanıcı adı), resim, link, avatar ve bunun gibi içerikleride kapsamaktdır.. Bu tarz mesajlar yazanlar forumdan süresiz uzaklaştırılır..

c) Forum içerisinde üyelerin birbirlerine karşı kanıtsız suçlamalarda bulunması yasaktır. Suçlamada bulunurken delil olarak kabul edilebilecek olan görüntü vb. içerikleride beraberinde sunmaları gerekmektedir. Kanıtların diğer forum kurallarını ihlal etmediğine dikkat edilmelidir.


15. Forumda, dini ve siyasi içerikli tartışmalar yapılamaz. Bu tür mesajlar silinir, gerekli görülürse başlık kilitlenebilir. Bu mesajları yazanlar forumdan uzaklaştırılır. Bu madde sadece yazı metinlerini değil; resim, link avatar ve bunun gibi içerigi de kapsamaktadır.


16. a) Özel hayatın ve haberleşmenin gizliligini ihlal eden yazılar (chat kayıtları, özel mesajlar, v.b.), konuda adı geçen isimlerin onayıyla forumda yayınlanabilir. Konuda adı geçen üyelerin onay vermemesi durumunda yayınlanan yazılar yaptırıma tabidir.

b) Forum içerisinde ticket cevaplarının yayınlanması yasaktır.


17 . Forum ticari veya kişisel amaçla kullanılamaz, ticari ya da reklam amaçlı mesajlar silinir. Her türlü kişisel yada ticari sitelere ve forumlara link vermek yasaktır. Söz konusu mesajlar silinir veya sansürlenir. Bu mesajları yazanlar forumdan uzaklaştırılır.


18. Kilitlenen bir başlıktaki tartışmanın, yeni bir başlıkta devam edebilmesi için; başlığı kilitleyen uzlaştırıcı ya da yöneticiden izin alınması gerekir, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılır, açılan yeni başlıklar silinir ya da kilitlenir.


19. Yasal olmayan ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suç olarak nitelendirilen ve yasaklanan her türlü içerik Forge of Empires Türkiye forumunda yasaktır ve bu tür içeriği yayınlayan üyeler derhal uzaklaştırılacaktır. Bu tür içerikten bunu yayınlayan üye sorumludur ve Forge of Empires Türkiye takımı hiçbir sorumluluk kabul etmez.


20. Üyelerimiz forumda imza kullanırken aşağıdaki imza kullanım kurallarına uymak zorundadır:

-Tüm Forum Kuralları imzalardaki içerik için de bağlayıcıdır.
-İmzada kullandığınız resimlerin azami ölçüleri Yükseklik : 100 piksel * Genişlik : 300 piksel olmalıdır.
-İmzanın bütünü sayfa okunurluğunu zorlaştıracak boyutlarda olmamalıdır.
-İmzada yazı kullanırken azami font size 5 olmalıdır.
-İmzada kötü alışkanlıklara (sigara, alkol vb.) özendirici içerik, şiddet, kavga, kan vb. görüntüler olmamalıdır.
-İmzaların sorumluluğu üyeye aittir, legal olmayan her içerik yasak olduğu gibi Forge of Empires Türkiye takımı bu konuda sorumluluk kabul etmez.
-Yukarıda açıkça belirtilen kurallara uymayan üyelerimizin imzaları kaldırılacak, gerekli görülürse ve/veya imza hakkındaki kural ihlalinin tekrarlanması halinde imza kullanım hakları uyarılmaksızın geçici ya da kalıcı olarak iptal edilecektir.


21. Üyelerimiz forumda avatar ve profil resmi kullanırken aşağıdaki kullanım kurallarına uymak zorundadır:

-Tüm Forum Kuralları avatar ve profil resmi için de bağlayıcıdır.
-Avatarda kötü alışkanlıklara özendirici içerik, şiddet, kavga, kan vb. görüntüler olmamalıdır.
-Avatarda yönetici resimleri, avatarları veya rankları taklit edilemez, kullanılamaz.
-Avatarların sorumluluğu üyeye aittir, legal olmayan her içerik yasak olduğu gibi Forge of Empires Türkiye takımı bu konuda sorumluluk kabul etmez.


22. Forum içerisinde MSN, mail adresi, telefon numarası vb. bilgiler ve harici download linkli yayınlamak yasaktır.


23 . Destek sistemlerinin gereksiz kullanımı (ticket sistemi / raporlama) yasaktır.Ek Olarak;

-Kullanıcı tarafından kullanılan “kullanıcı adı (nick)” Forum Kuralları çerçevesinde yaptırıma tabidir.
- Profillerde ki Hakkımda bölümünde yazacagınız yazılar Forum Kuralları çerçevesinde yaptırım uygulanabilir.
- Profillerde ki Ziyaretçi Mesajlarına yazacagınız yazılar Forum Kuralları çerçevesinde yaptırım uygulanabilir.
- Özel mesajlarda ki, taciz, hakaret, hesap satısı ve diğer ağır ihlaller mesajın gönderildiği kişi tarafından raporlandıgı takdirde Forum Kuralları ve Oyun Kuralları çerçevesinde yaptırıma tabidir.
- Forum içerisinde yapılan oyun kuralları ihlalleri oyun ve forum hesaplarınıza yaptırım uygulanmasına neden olabilir.


*** Foruma üye olan tüm kullanıcılar bu kuralları biliyor ve kabul etmiş sayılır. Forum yönetimi bu kuralları önceden haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir. Kuralların yorumlanmasında ve uygulanmasında forum yöneticilerinin vereceği kararlar geçerlidir.
 
Son düzenleme bir moderatör tarafından:
Durum
Konu yanıtlara kapalı.