• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Envantere bina taşımak

• Konuyu başlatan DeletedUser32937
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser32937

Guest
Merhaba

Şehrimizde yerine göre önemli fonksyonları olan ama güncel olarak kullanmadığımız, boşa yer işgal eden binalar birikebilyor. Örneğin çağı geçmiş bir şampiyon sığınağı yenileme kiti bulana kadar pek bir işie yaramaz. Yada şehrimize sürekli bir saldırı sözkonusu değilken defans bonusu veren monarşi gibi bir binaya ihtiyaç duymayız.

Önerim binaları( yada inşaat menüsünde yer almayan özel binaları) envantere taşıyacak bir özelliğin geliştirilmesi. Bu özellik bir kit (yenileme kiti gibi) şeklinde de sunulabilir. Etkinliklerde veya görevlerde ödül olarak verilebilir yada satılabilir.

Bu özelliğin-kitin bir ileri aşaması devasal binaları da mevcut haliyle envantere taşıması olabilir. Zira devasa binalar özellikle çok yer kaplar ve yerine göre bu alanı geçici olarak başka amaçlar için kullanmak isteyebiliriz. Mesela fp veren bir devasal yerine bir süre erzak binası kurmak gibi. Yada erzak bonusu veren bir devasal binayı çok sayıda küçük erzak binasına sahip olduğumuz bir dönemde tercih etmek istemiyebiliriz.

DeletedUser

Guest
Bu yazınla işin kolayına kaçmaya çalışıyor gibi oldun. Düşünsene sen bu oyunu neden oynuyorsun? küçük çocukların oynadığı oyunlardan farkı ne?
Senin söylediğin gibi yaparsak şehrini düzenleme zevkini alamamış olursun.
Şehrini düzelteceksin mesela. hepsini depoya kaldır sonra en baştan rahat rahat diz. Ohhh ne güzel. Bu oyunda zaten üstünlük kurma kombinasyonu çok ama çok az. Yani:
senin dediğin gibi depoya kaldırma özelliği olsa, hiç kimsenin tek bir boş karesi kalmaz, herkesin şehri mükemmel olur. Ben buna karşıyım. Mimari yeteneği iyi olanların avantajı olmalı diye düşünüyorum. yoksa bebek giydirme oyunundan farklı kalmaz

DeletedUser32937

Guest
Öncelikle yorumun için teşekkürler Melih. Tabi dediğin doğru bu bir strateji oyunu olduğuna göre iyi hesap yapan doğru binaları kuran üstünlük elde etmeli. Öte yandan özel binaların zaman zaman boşa yer işgal ettiği fikrimde de haklı olduğumu düşünüyorum. Bu ikilemin çözümü olarak da envantere taşıma işlemini oldukça sınırlayacak "kit" fikrini sundum. Kiti etkinliklerde alıp almamak, hangi bina için ne zaman kullanılacağına karar vermek de stratejik karar verme yeteneği gerektirmez mi?

DeletedUser33774

Guest
Bu yazınla işin kolayına kaçmaya çalışıyor gibi oldun. Düşünsene sen bu oyunu neden oynuyorsun? küçük çocukların oynadığı oyunlardan farkı ne?
Senin söylediğin gibi yaparsak şehrini düzenleme zevkini alamamış olursun.
Şehrini düzelteceksin mesela. hepsini depoya kaldır sonra en baştan rahat rahat diz. Ohhh ne güzel. Bu oyunda zaten üstünlük kurma kombinasyonu çok ama çok az. Yani:
senin dediğin gibi depoya kaldırma özelliği olsa, hiç kimsenin tek bir boş karesi kalmaz, herkesin şehri mükemmel olur. Ben buna karşıyım. Mimari yeteneği iyi olanların avantajı olmalı diye düşünüyorum. yoksa bebek giydirme oyunundan farklı kalmaz

bu yaziya gore clash of clans cocuk oyunu oluyor sanirim

DeletedUser34803

Guest
bu envantere atma olayı acilen olmalı bizim yıkıp yapmalarda girdiğimiz zarardan bu oyun zevkmi alıyor ? yerim yok diye ürün binası koyamıyorum yada diğerini yıkmak zorunda kalıyorum e gene lazım oluyor yine yapıyorum külliyen zarar yıkacağıma envantere koyayım nolcak yani