• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Oyun sistemine aykırı/kapandı Devasa Binalara Oyuncu Belirleme (Kilitleme)

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

mavisis

Well-Known Member
SelamunAleyküm...

Oyuncuların Devasa Binalarını Seviye Atlatmak İçin Arkadaşlarından Destek Aldığını Hepimiz Biliyoruz.
Ancak Destek Sıralaması Oluşturulurken Araya Giren Diğer Oyuncuların Sebep Olduğu Karmaşalar ve Zararlardan Dolayı Sık Sık Tartışmalar Çıkabiliyor. Bunu Engellemek İçinde Genelde Binaların Yol Bağlantılarının Kesildiğini Görüyoruz. Bu İşlemde Binanın Active Özelliğinin DeActive Olmasına Neden Oluyor. Bu Konuda 2 Önerim Var.

Önerim; Oyuncular Öncelikle Favori Oyuncu Listesi Oluşturacaklar. Bu Listedeki Oyuncular Arkadaş, Loncadaş yada Komşu Olmayabilirler. Sadece Favori Kişiler Listesinde Görünecekler. Devasa Binalarına FP Atacak Oyuncuları 1. sıra 2. sıra Gibi Bu Listeden İşaretleyip. Atmaları Gereken FP Miktarını Karşılarına Yazılıp.Binaları Kilitlemeden ve Araya Oyuncu Sokmadan Destek İşlemi Sorunsuz Çözülebilir.

İyi Oyunlar.

Hedeflerinize Ulaşamadığınızda Birincilik, Sadece İkinci Olmamaktır....

DeletedUser34843

Guest
Arkadaşı olmayan bir kişi hiç bir zaman ozalit alamayacak anlamına gelir... komşulukları kaldırmak daha mantıklı bence...

judassimo

New Member
Abesle iştigal. Bari oyunu bırakalım da, ne sen uğraş, ne de oyunun tasarımcıları uğraşsın.

DeletedUser35110

Guest
Sapsaçma bir öneri :))
Ayrıca bina kitleme nedir :))
Oyunun tek zararlı şekli yağmadır !!
Yapmanın kalkması iyi olur :))
Zira; oyununbu sebepten borakan çok !

serdalca08

Well-Known Member
Süper öneri 100 100 destek veriyorum.Nasıl ki tavernaya arkadaş olunmadan destek veremiyorsan ,devasada ne işin var .komşu devasaya FP atımını engelleyin yıldık yıldık.

DeletedUser35110

Guest
Dikkat !!
BAYANLAR - BAYLAR !!
Anlaşılmayan şey şu;
Oyunlar kitleler için yapılır.
Ne kadar çok oyuncu çekerseniz oyun o kadar beğenilir.

İsteklerimiz kendimiz için değil genele hitap edecek olmalı.
Öneri kişisel olsada öneri içeriği genele yönelik olmalıdır.
Oyun kuramcılarının işi bu şekilde tasarım ve uygulama üzerinedir.

Siz Devasa binaları kilitlerseniz bireysel ve bireysel grubu oluşturursunuz.
Bu oyunun ana şekli; ortak oyun havuzu olarak herkesin birlikte olmaya çalıştığı ortamlar oluşturmaktır.
Dolayısı ile kişisele dönüştürme online oyun tasarımları için infial dir iflas dır.
Ben oyuna emek veriyorsam
Ürün üretiyorsam birileri gelip yağmalıyorsa bunun zararı kime ?!
Bana :))
Başka kime ?
Kimseye :))
Kişisel bir durum mu peki ?!
- Hayır
Herkese göre kişisel zarar olsada genele yayılan durum olduğu ve zarar gören çok olduğu için genel bir durumdur.
Görevler de ödül kazanma !!
- Dilek Kuyusu, Bilgi Tapınağı gibi önemli binaları üst üstte şansına kazanan ile aylarca kazanamayan eşit midir ?
- Evet :)))
Şans işte.

Devasalara yardım yapılmasını kaldıralım !!
- Olur mu ?!
Kim kaybeder ?! - Herkes

Ben gelip devasandan bişeyler kazanmak için uğraşırken, beni kitle :(((
Herkesin zengin arkadaşı yokki :))
Ayrım yapmak; strateji, şans, emek, maliyet, arzu, istek, hırs, şevk, vs. her duygu ve fiile zara verir.
O zaman ne yapmak lazım.
Özel bir oyun üretin orada istediğinizi yapınız. Bol bol zevk alınız.

Forge Of Empire dünyanın en iyi en zevkli oyunlarındandır.
Bu tip yıpratıcı öneri ve istekler ile gelmeyin artık.
Önce oyunu bırakanların neden bıraktıklarını neden 1 hafta dolmadan iptal olduklarını ya da 1-2-3-4-5 ay onyanların neden bıraktıklarını bir sorun.
İşte onlardan alabileceğiniz cevap size oyunun süper serüvenli oluşuna ışık tutacaktır.
Benim aylardır uğraştığım tek iş bu açtığım loncalarda !!

BAYANLAR - BAYLAR !

Öğren - Eğit - Aktar - Yaşat !!!

Saygılarımla bilenler ile oynayın zevk alın.

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

boraz2

Member
Her devasanın fp atılan sayfasına bir not defteri uygulaması oluşturulsun. herkes okuyabilsin ama sadece fp atanlar yazabilsin. fp atanlardan kim hangi sırayı istediğini deftere yazsın. fp atmaya girenler önceden yazılmış notları okusun, ona göre fp atsın.

boraz2

Member
bir devasaya, verdiği ozalite en çok ihtiyacı olanın öncelikli olarak fp atmasını desteklememiz gerekmez mi? bu sistem böyle devam ederse 1.9lar uçtukça uçacak. fpleri alsınlar helali hoş olsun ama arada madalyanın ve ozalitin fazlası da hep onlara gidiyor. bir allahın kulu da çıkıp, kardeşlerim ozalit arayan fp atsın demiyor. tam da güçlünün daha güçlü, zayıfın daha zayıf olduğu bir sistem. bu eleştirim, bu sistem her dünyada ve loncada böyle olmasına ve herkesten şikayet yağmasına rağmen birşey yapmayan oyun yönetimine... yoksa yüksek puanlı oyuncular yardım ederek aradaki dezavantajı kapatıyor sağ olsunlar. benimki sistem eleştirisi. bakın demdi demeyin, bu böyle gitmeyecek ve mutlaka bir değişiklik gelecek bu 1.9 sistemine. sonra bir boraz vardı o söyleyip duruyordu dersiniz :)))

VVEESS

New Member
5 tane arkadaşı olan uçup gider ondan sonra hiç bir anlamı kalmaz basit bir oyun olur ondan sonra.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.