• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Devasa Binalar

• Konuyu başlatan Glabella
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser23255

Guest
bir sorumda benim olacak açıklarsanız sevinirim.zeus heykeli parçaları neredeyse tamamlanmak üzere.tunç devrine ait bu binayı kurduğum zaman.geç dönem orta çağ veya daha ileri bir çağda olacağım.şimdi bu bina tunç devrine ait olduğu için yalnızca tunç devri askeri birliklerinin'mi savunma ve saldırı bonuslarını arttırıyor.yoksa daha ileri çağ askeri birliklerinin'de bonuslarını arttırıyormu.eğer arttırmıyorsa, elimde tunç çağına ait birlik olmadığı için binayı kurmanında bir anlamı yok.cevap için şimdiden teşekkürler.

DeletedUser13166

Guest
Merhabalar;
Bir sorum olacaktı. St. Marks binası için 1 seviyede ilk 90 toplamaya %100 artış yazılmış. %100 artıştan kasıt normalde 20k toplayacakken 40k toplamak anlamındamıdır? Yani mesela 2. 3. seviye %135 olduğunda diyelim toplanacak olan para 20k değilde 27 k mıdır yoksa 47k mıdır?

DeletedUser

Guest
Merhabalar;
Bir sorum olacaktı. St. Marks binası için 1 seviyede ilk 90 toplamaya %100 artış yazılmış. %100 artıştan kasıt normalde 20k toplayacakken 40k toplamak anlamındamıdır? Yani mesela 2. 3. seviye %135 olduğunda diyelim toplanacak olan para 20k değilde 27 k mıdır yoksa 47k mıdır?

1. seviyede %100 ve siz ilk 90 toplamada 15 k altın topladıysanız 30 k olacak. 7. seviyede 15 k altın topladıysanız %200 artacak

DeletedUser24557

Guest
ıyı aksamlar arkadaslr
..aachen katdralını kurdum ılk sevıyede bıttı.ama bunus 24 ssaat sonramı verılıyor.bırde bına nın envanterde gorulmemesı normalmı

DeletedUser15492

Guest
Ben 3 devasa bina kurdum, sıralamaya göre önce Aachen Katedrali, İskenderiye feneri ve Zeus heykeli. Aachen kurduktan sonra envanterden çıkardı, İskenderiyeyi kurduktan sonra yeşil tik attı envanterde gösteriyor, Zeus u kurduktan sonra o onuda envanterden çıkardı. Bu gün komşulara c/m yaparken aachken katedralim 6. seviyeye ulaşmış olmasına rağmen bana yine aachen katedralinin 1 parçasını verdi. Sorum şu ki; Neden aynı çağdan diğer devasanın parçası yerine 2. kez kuramayacağım kurulu olan binanın parçası geliyor? Bu bir bug mıdır ? bug sa ne yapabilirim ?

DeletedUser15492

Guest
Ben 3 devasa bina kurdum, sıralamaya göre önce Aachen Katedrali, İskenderiye feneri ve Zeus heykeli. Aachen kurduktan sonra envanterden çıkardı, İskenderiyeyi kurduktan sonra yeşil tik attı envanterde gösteriyor, Zeus u kurduktan sonra o onuda envanterden çıkardı. Bu gün komşulara c/m yaparken aachken katedralim 6. seviyeye ulaşmış olmasına rağmen bana yine aachen katedralinin 1 parçasını verdi. Sorum şu ki; Neden aynı çağdan diğer devasanın parçası yerine 2. kez kuramayacağım kurulu olan binanın parçası geliyor? Bu bir bug mıdır ? bug sa ne yapabilirim ?
zor bir soru sanırım :)

DeletedUser

Guest

Diğer serverlara 0.24 kuruldu. 3-4 güne bizde de hazır olur bunların hepsi düzelecek yeni güncellemede sanırım ozalit takası gibi birşey olacak diğer forumlarda var

DeletedUser15492

Guest
Diğer serverlara 0.24 kuruldu. 3-4 güne bizde de hazır olur bunların hepsi düzelecek yeni güncellemede sanırım ozalit takası gibi birşey olacak diğer forumlarda var

Ustam detaylarını bilmeden konuşmam yanlış olur ama açıkcası takas konusuda pek mantıklı gelmiyor, yada bu bahsettiğim sorunu kökten çözecek bir şey gibi gözükmüyor. Ahura Mazdanın açtığı konuda da belirttiğim gibi bir sıkıntı varken (Mahallede 39 kişiyiz, 3ay olmadı daha başlayalı oyuna 2. ile aramda 110bin fark var, online taş çatlasın 15-20 kişi, bunlarında 8-10u farmville gibi oynuyor oyunu)kimi bulup takas edicem parçaları :) Hem niye zahmete giriyorum, bunun yerine bitmiş binanın parçasının çıkmasını engellesinler bitsin olay :)

DeletedUser

Guest
Üstad emin ol birşey söylüyorsam detaylarını bilmeden konuşmam :)

harici link veremiyorum bu forumun dili türkçe olduğu için alıntı şeklinde de gösteremiyorum bu yüzden ingiliz serverın forumuna girip bakabilirsin. özellikle çiflenen yada 3-4 tane çıkan aynı parçaların takası yapılacakmış. 0.24 büyük ölçüde devasa binaların çözümü için. parçayı takasa sunmak eğer zahmet olarak algılıyorsan oda senin yorumundur birşey diyemem :)

DeletedUser23083

Guest
Tunç devri Babil Kulem var ve şu an 5.nci seviyede. 07.01 tarihinde ipek, bugün yani 08.01 tarihinde de bazalt verecekti. Ama her ikisinde de ürünlerin şekilleri çıkıyor ama 0 olarak gösteriyor. Yani her iki gün de 12 adet vermeliydi ama vermiyor bunun sebebi nedir? Acil Yardım

DeletedUser17426

Guest
Tunç devri Babil Kulem var ve şu an 5.nci seviyede. 07.01 tarihinde ipek, bugün yani 08.01 tarihinde de bazalt verecekti. Ama her ikisinde de ürünlerin şekilleri çıkıyor ama 0 olarak gösteriyor. Yani her iki gün de 12 adet vermeliydi ama vermiyor bunun sebebi nedir? Acil Yardım

Bu konuda göndermiş olduğunuz ticket cevaplanmıştır.

DeletedUser15492

Guest
Bekleyelim görelim bakalım, iyi umalım iyi bulalım :)

DeletedUser

Guest
Ben kendi sorumun cevabını daha önce sorulan sorularda bulamadığımdan paylaşma gereği duydum.Ben Zeus Heykeli kurdum 10.seviyede ve %50 saldırı veriyor.Bir de Aachen Katedrali' kurdum diyelim,biliyorsunuz onun da özelliği %50 saldırı ve savunma vermesi.İkisinin bonusları birleşir mi,yoksa sadece birtanesi mi kullanabilirim.?

DeletedUser

Guest
Ben kendi sorumun cevabını daha önce sorulan sorularda bulamadığımdan paylaşma gereği duydum.Ben Zeus Heykeli kurdum 10.seviyede ve %50 saldırı veriyor.Bir de Aachen Katedrali' kurdum diyelim,biliyorsunuz onun da özelliği %50 saldırı ve savunma vermesi.İkisinin bonusları birleşir mi,yoksa sadece birtanesi mi kullanabilirim.?

Diyelim ki saldırı veren Del monte, zeus, aahen üçünü de kurdunuz. Üçünün bonusu da ayrı işlenir. Yani %10 zeustan %10 del monteden %20 de aahen den bonus aldığınız varsayalım saldırı ordunuz toplamda %40 bonusla savaşır.

DeletedUser23255

Guest
bir sorumda benim olacak açıklarsanız sevinirim.zeus heykeli parçaları neredeyse tamamlanmak üzere.tunç devrine ait bu binayı kurduğum zaman.geç dönem orta çağ veya daha ileri bir çağda olacağım.şimdi bu bina tunç devrine ait olduğu için yalnızca tunç devri askeri birliklerinin'mi savunma ve saldırı bonuslarını arttırıyor.yoksa daha ileri çağ askeri birliklerinin'de bonuslarını arttırıyormu.eğer arttırmıyorsa, elimde tunç çağına ait birlik olmadığı için binayı kurmanında bir anlamı yok.cevap için şimdiden teşekkürler.

cevap gelmediği için tekrar ettim soruyu

DeletedUser

Guest
cevap gelmediği için tekrar ettim soruyu

Binaların verdiği askeri bonuslar oyun içerisindeki bütün askerleri kapsar. Siz sömürge çağında bile olsanız eğer tunç devri askerine sahipseniz tunç devri askerleri de savaş bonuslarından yararlanır. Yada tunç devrinde binayı kursanız geçmiş olduğunuz her çap askeri için bonuslar geçerli olacaktır.

DeletedUser25045

Guest
üstadlar benim sorunum şu bu binaların 9 tanesi de elmas satın alarak kurdum önce 3 tane sonra 5 tane daha, 3 tane binam varken sorunsuz bir çalışma vardı şimdi ise mesela şehrimden mesaj ekranına geçerken veya haritaya veya teknoloji ekranına uzun süre bekleme yapıyor ve donup kalıyor . Bu çok büyük sorun hani pc ile ilgili bir şey değil intelcore i5 ve 4 gb ram kullanıyorum. 600 tl kadar para yatırdım söylemesi ayıp, lütfen ilgili yerlere iletirmisiniz. İleride demek ki büyük bina kurdukça bu sıkıntılar artacak gözüküyor. karşılıklı sıkıntılar yaşamamak için çözüm bekliyorum.

DeletedUser25045

Guest
Elimde inşa ettiğim büyük binaların çeşitli 9 adet parçası var fakat bu binaları kurdum diye ticaret hakkı da verilmiyor. öyle süs gibi saksı gibi duruyor. bunu da iletirmisiniz bunları kullanma hakkı olmalı o zaman boşu boşuna cilalama, motive yapmayalım

DeletedUser25045

Guest
arkadaşlar bu sorunu detsek sisteminden HULK bilgi vererek halletti. Java yı yükselttim sorun yok. Çok teşekkürler.. Ayrıca 2. konunun da sürüm yükseltirken dikkate alınacağını söyledi...

DeletedUser

Guest
kılavuzları okuduğum halde devasa binaya yardım etme olayını çözemedim yardımcı olursanız sevinirim devasa binası olan birine nasıl destek veriyoruz