• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Arkadaş Tavernası

• Konuyu başlatan DeletedUser24930
  • Başlangıç tarihi

AyToR

Well-Known Member
betada olay geçmişinden geri ziyaret olmuyor,
umarım burada olur.

daha önce bu sanırım yumurta etkinliği için olay geçmişine monte edilmişti. umarım iade-i ziyaret gelir olay geçmişine :)

Sanırım hepimiz olay geçmişinde daha çok arar olduk bu sandalye muhabbetini?

DeletedUser35091

Guest
Arkadaş Tavernası güzel bir uygulama olmuş lakin eksiklikler var örneğin burada haksız kazanç mevcut nasıl derseniz Oyuncunun LV yüksek arkadaşı çok sürekli taverna odasında toplama yapıyor başka birinin tavernasına gitmiyor.
Diğer tarafta lv düşük arkadaşı az birisi aman benim taverna mı ziyaret etsin diye sürekli arkadaşlarının tavernasını ziyaret ediyor ama sonuç :( yardımda olduğu gibi taverna ziyaretlerin de de (20 gümüş) verse daha cezbedici olurdu bence

DeletedUser34173

Guest
Bence bu etkinlik heyecanı ile böyle bir süre devam eder oturan kişiye cm yaptığımızdaki gibi bonus altın veya ozalit verir gibi bir hediye atıyorum 5 gümüş oturana verilmezse çok gitmez bu olay tıkanır bir yerden sonra.

Aynı öneride bulunmak istiyorum.
Arkadaşının tavernasına oturunca da gümüş verilmeli. Aksi halde ziyaretler anlamsız kalıyor.

Gospodar

Well-Known Member
Tavernayı ziyaret eden oyunculara tıkladığımızda Yardım Et seçeneği de eklenmeli. Ziyaret edenleri daha kolay tespit edebiliriz.
taverna.png

DeletedUser30108

Guest
Yeni arkadaş ekleyince 24 saat bekletmek neden?Hoşgeldin ziyaretlerinde bulunmak yerine 24 saat beklemek durumunda kalıyorsun. 20 arkadaş silene ceza neden? Bunun puanı düşük yeni oyuncuları korumakla ne alakası var.
BETAdaki kurallar gayet güzeldi bu sınırlamalarla tavernayı kısırlaştırmış durumdasınız.Ekle sil için vakti olan kişi bırakın ekle sil yapsın online süresi yüksek oyuna emek verenler bırakın gelişsin. Sanırım Elmas satma kaygısından bu sınırları koydunuz.Bir sandalye için gereken Elmas miktarı son derece abartılı.Bu şartlarda Elmasla sandalye alan çıkmaz.Betadaki kuralların cazipliği insanı betaya çekiyor...Halbuki tam tersi olmalıydı öyle değil mi...BETADAKİ eksikler tespit edilip burada giderilmesi gerekirken Tavernada durum tam tersi.Umarim yanlışınızda ısrar etmezsiniz ..Harika bir etkinlik gereksiz kurallarla zora sokuluyor. Saygılarımla

AyToR

Well-Known Member
Arkadaş Tavernası güzel bir uygulama olmuş lakin eksiklikler var örneğin burada haksız kazanç mevcut nasıl derseniz Oyuncunun LV yüksek arkadaşı çok sürekli taverna odasında toplama yapıyor başka birinin tavernasına gitmiyor.
Diğer tarafta lv düşük arkadaşı az birisi aman benim taverna mı ziyaret etsin diye sürekli arkadaşlarının tavernasını ziyaret ediyor ama sonuç :( yardımda olduğu gibi taverna ziyaretlerin de de (20 gümüş) verse daha cezbedici olurdu bence
Bu akşam betada birinin masasına oturdum, ozalit verir gibi 5 gümüş verdi. ama herzaman vermiyor sanırım. Bize de gelir bu güncelleme

DeletedUser10196

Guest
taverna oyuncuya hareket katacağı planlanmış fakat oyuncuyu bıktıran ,üstelik sonucundada kaydeğer bişey kazanmadığı bir etkinlik olmuş .
altın , erzak :) tabi haklılar biz bunları hiç bir yerden kazanamıyoruz üstelik saatlik, gerekli degil . zaten sınırsız kazanıyoruz
saldırı savunma bir şekilde çözüyoruz ( askeri bina, devasa seviyesi , işaret kulesi gibi ) ve BİZİM istedigimiz süre
asker yetiştirme, alcadraz varken süreyi kim düşünüyor.
bu etkinlik oyuna yeni başlayan gelişmekte olan oyuncular için düşünülmüş ileri seviye oyunculara hiç bir getirisi yok arkadaş listesinde başımızın dönmesinden başka hiç bir işe yaramıyor .inanın onuda yapmayacagımda arkadaşlar sağolsunlar geliyor bende gitmek zorunda hisediyorum .
bu haliyle devam ederse arkadaş listesinde dönmeyi sürdüremeyecegim çok sıkıcı ,fakat tavernadaki ikonlarda YAKINDA yazısından ümitliyim :)
oyunun hiç bir alanında olmayan bişeyler vermeyi deeneyin mesela ..şimdiye kadarki etkinlik hediyelerinden en iyisi bana göre haydut aldın aldın sonra şansın yok , yenileme kiti , işaret kulesi bunlar iyi düşünülmüş hediyeler. bunları verin demiyorum ama oyunumuza katkısı olan faydası olan ve oyunun hiç bir alanında elde edemeyecegimiz bişeyler olabilir. bizde alabilmek için azda olsa bu oyunda heyecan yaşayalım heveslenelim demi ama :)
yeni oyunculara yardımcı olurken ileri seviye oyuncularıda oyunda tutacak merak ve heyecanı canlı tutmak lazım diyorum .

DeletedUser35112

Guest
Tavernayı eleştirmeden once bence acılmayan 3 ozelligide görmek lazım cok yakında diyor umaırm hızlıca acarlar milletin sandalye yapmasını bekliyorlar heralde

Diğer yandan tavernayı ziyaret etmiş olan arkadasları bildiren bir ozellikde ivedi olarak eklenmeli .Bir arkadasi hergun ziyaret ediyoruz ama o bizi hic ziyaret etmemis mesela.Hergün tutanak tutacak halimizde yok.Bu sekilde liste sağlamlaştırılabilir çalışkan olanlar gelişmede daha verim sağlarlar diye düşünüyorum.
3 cu olarak
Tavernada ki saldırı artışları ile ilgli .Arkadas zaten millet işaret kulerini ,monarşileri dosemis savunma gani en kotusu yuzde50 60 la baslıyor
ee bide savunan kişiye saldırı artısı verilmiş diger ikonlarda biri 3 gun saldırmazlık felan veriyor

Bu bir savas oyunu değilmi bu sekildebir uygulama bence cok yanlıs millet birbirine saldırıcak ,saldırıların onunu kapatıyorsunuz .
Ama zaten amaç o heralde kimse birbirne saldırmasın.
Adamın birinde savunma 202 tonla Ve daha yukarılarıda var işaretkulesi ne bu abicim oyunda çoğu sey ciddi anlamda aşırıya kaçmış durumda
Savunmada Saldırıda sınırlandırılmalar olmalı .Sadece Koyunu savunan değil saldıran yagmacı oyuncularında çıkarları düşünülmeli

DeletedUser28906

Guest
Taverna etkinliği ile beraber herkesin arkadaş sayısı arttı,hal böyle olunca atılan davetler ile alınan davetler birbirine karışmaya başladı. Şöyle ki 80 kişiye davet atma sınırımız var. Arkadaş listesine bakınca kimlere biz davet attık, kim bize davet attı ayırt edemiyoruz, göremiyoruz. 80 kişilik limit dolunca yeni birisine davet atmak gerekirse, daha önceden arkadaşım olan bir kişiyi silmem gerekiyor. Ama ben davet ettiklerim veya davet atılanları ayırt edebilirsem ona göre bir seçim yapıp bir kişiyi çıkartmak stiyorum. Yani kısaca bir yerlere kendi davet ettiklerimiz veya davet aldıklarımızı görebileceğimiz bir görsel eklemek mümkün olur mu acaba ?

DeletedUser34983

Guest
Taverna etkinliği ile beraber herkesin arkadaş sayısı arttı,hal böyle olunca atılan davetler ile alınan davetler birbirine karışmaya başladı. Şöyle ki 80 kişiye davet atma sınırımız var. Arkadaş listesine bakınca kimlere biz davet attık, kim bize davet attı ayırt edemiyoruz, göremiyoruz. 80 kişilik limit dolunca yeni birisine davet atmak gerekirse, daha önceden arkadaşım olan bir kişiyi silmem gerekiyor. Ama ben davet ettiklerim veya davet atılanları ayırt edebilirsem ona göre bir seçim yapıp bir kişiyi çıkartmak stiyorum. Yani kısaca bir yerlere kendi davet ettiklerimiz veya davet aldıklarımızı görebileceğimiz bir görsel eklemek mümkün olur mu acaba ?
Öneriniz gelecek güncelemelerde bir yenilik gelebilir. Tıpkı şu anda tavernalara iyileştirme geldiği gibi. Öneriniz için teşekkürler.