• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Kabul Edilmedi ana şehirde arama özelliği

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

GALHAN

Member
kalabalık şehirlerde bazen aradığımız objeyi bulamadığımız olmaktadır. malum şehir büyük olunca birçok nesneyi eklemek zorunda kalabiliyoruz. tıpkı envanter deki gibi aradığımız herhangi bir nesneyi bulmak için arama özelliğinin ana şehir e eklenmesini istiyorum. bu mümkün mü ?

sleeplesslady

Well-Known Member
Değerli Oyuncumuz,
Envanter ayrı bir arayüz ve bu pencere içinde arama özelliği kullanılabilir, ancak şehirde bunun yapılması mümkün değil, nasıl bir sistem olmalı sizce mesela şehrinizdeki binaları listeleyen ayrı bir arayüz mü olmalı? Siz aradığınız binanın koordinatlarını mı görmek istiyorsunuz, şehrinizde var olup olmadığını mı görmek istiyorsunuz, şehrinizde var olup olmadığını görmek için Yenden İnşa modu kullanılabilir mesela..

Önerinizi görsellere destekleyebilirseniz, daha net olacaktır.

Kurucu 61. Thibault

Well-Known Member
Özellikle 1x1 binalar büyük binaların arkasında kalıyor ve hangi binadan kaç tane olduğunu bulmak gerçekten zor oluyor. Şehir bina envanteri gibi bir arayüz ün çok faydalı olacağını düşünüyorum.

Kurucu 61. Thibault

Well-Known Member
Tüm bina/obje listesi, her satırın yanında bir buton, basılan butonun satırındaki bina/obje lerin üzerine bir işaret koymak çok zor olmaz diye düşünüyorum.

El Ajedrecista

Active Member
Benim anladığım, sanırım yan pencerede bir ekran açılacak ve şöyle bir liste gösterecek :

(arama çubuğu)
Ark (1) - şehirde göster
İşaret kulesi 2.seviye (8) - şehirde göster
Teras çiftliği (3) - şehirde göster
Yönetim binası (1) - şehirde göster

Böylece pop-up ekranla uğraşmadan binaya tıklayıp doğrudan şehirdeki konumuna gidebileceğiz. Yanlış anladıysam düzeltin.

GREAT ACK

Member
Devasa bina listesi gibi düşünülebilir. Şehirde aramakla uğraşmak yerine direk bina listesi açılıp orda istediğimiz binanın adını yazarak istediğimiz binaya gidebiliriz.

Kurucu 61. Thibault

Well-Known Member
Benim anladığım, sanırım yan pencerede bir ekran açılacak ve şöyle bir liste gösterecek :

(arama çubuğu)
Ark (1) - şehirde göster
İşaret kulesi 2.seviye (8) - şehirde göster
Teras çiftliği (3) - şehirde göster
Yönetim binası (1) - şehirde göster

Böylece pop-up ekranla uğraşmadan binaya tıklayıp doğrudan şehirdeki konumuna gidebileceğiz. Yanlış anladıysam düzeltin.
Kesinlikle evet.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.