• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Geri Bildirim Alınamadı-Kapandı adil olmayan teklifler

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

CaMaRRoSSX

Member
sayın oyun kurucuları; naçizane bir önerim var bir çok kişi taş devri ürünü verip post modern çağ uzay çağı ürünler istiyor, tabi kide isteyen isteyebilir , alanda yardım yapabilir ama bu tür tekliflerin adil teklif olarak nitelendirilmesi doğru gelmiyor, adil teklifleri bir üst çağ ve bir alt çağ ürünler ile sınıflandırılsa diğer tekliflerde adil olmayan teklifler olarak sınıflandırılsa o kadar çok adil olmayan teklif var ki örneğin kereste istiyorum 40 sayfa teklif açılıyor bunun 1 yada 2 sayfasında 1 yada 2 adil teklif oluyor. önerim ticaret sayfasında adil teklif adil olmayan teklif diye 2 ayrı seçenek olsa ve adil olan tekliflerde bir alt çağ ve bir üst çağ ürünlerini verip isteyebilsek nasıl olur. Uygulanabilir mi?

Aryus

Member
sametapis dostumuzun ortaya koyduğu sorunun çözülmesi gerek gerçekten. Bu konuda bir şeyler yapılabilir düşüncesindeyim

DeletedUser36259

Guest
Bana sorsalar kağıt mı değerli pirinç mi, hiç tereddüt etmeden pirinç değerli derim. Adil teklife göre 10 kağıt 20 pirinç ediyor. Ben böyle bir teklifi asla kabul etmem. Arz talep meselesi. Ama oyun bir ölçü olsun diye adil teklifi koymuş.

CaMaRRoSSX

Member
Bana sorsalar kağıt mı değerli pirinç mi, hiç tereddüt etmeden pirinç değerli derim. Adil teklife göre 10 kağıt 20 pirinç ediyor. Ben böyle bir teklifi asla kabul etmem. Arz talep meselesi. Ama oyun bir ölçü olsun diye adil teklifi koymuş.
elbette kişiden kişiye göre ne değerli değişir hocam ama insanın sinirine gidiyor atıyorum pirinç lazım oldu kişiler pirinç teklif edip robot istiyorlar arada kaç çağ var herkes biranda yükselme telaşında ark veya daha büyük devasalları kurma yolunda kimse ticaret yapim gelişim değil bana yardım et de biran önce yükselim diyor ha bunlar olmasında demiyorum ama bu teklifleri normal ticaret yapmaya çalışanlarınkinden ayırmak mümkünmü onun yolunu arıyorum

öneri mantıklı. aslında buna benzer bir uygulama var oyunda ama oyun sadece teklif sayısına bakıyor buna göre oran veriyor. dediğin gibi sistem olmalı veya çarpanlı veya bölenli sistem olması 20 prinç teklifi verdin bir alt çağdan talebin 30 sonraki alt çağdan talebin 50 sonrakinde ise 70 olmalı veya 40 prince üst çağdan talebin 20 sonraki üst çağdan 10 veya bir üst çağdan 5 olmalı.
oyundaki oran sistemi yanlış.

CaMaRRoSSX

Member
sayın oyun kurucuları; naçizane bir önerim var bir çok kişi taş devri ürünü verip post modern çağ uzay çağı ürünler istiyor, tabi kide isteyen isteyebilir , alanda yardım yapabilir ama bu tür tekliflerin adil teklif olarak nitelendirilmesi doğru gelmiyor, adil teklifleri bir üst çağ ve bir alt çağ ürünler ile sınıflandırılsa diğer tekliflerde adil olmayan teklifler olarak sınıflandırılsa o kadar çok adil olmayan teklif var ki örneğin kereste istiyorum 40 sayfa teklif açılıyor bunun 1 yada 2 sayfasında 1 yada 2 adil teklif oluyor. önerim ticaret sayfasında adil teklif adil olmayan teklif diye 2 ayrı seçenek olsa ve adil olan tekliflerde bir alt çağ ve bir üst çağ ürünlerini verip isteyebilsek nasıl olur. Uygulanabilir mi?
ek; sayın oyun kurucuları çağına kadar olan teklifleri göster butunu da baya ticarette rahatlık sağlar en azından arada uçurum olan teklifleri görmeden ticaret yapabiliriz herkes biyo kimyasal veri ve o bölümdeki kaynaklara takmış durumda taşı olanda biyo kimyasal veri istiyor mücevheri olanda altını olanda, geri dönüş yapabilirseniz sevinirim saygılar.

CaMaRRoSSX

Member
demir devrindeki adam nasıl ark kuracak o zaman :d
ürün takasına dediğim bir şey yok hocam demir devri ürünü ile ark ürünü yine takas edilirbilir söylediğim teklifte bir butun aracılığı ile kendi çağı alt çağ ve üst çağ ürünlerini görmek ile alakalı bana taş lazım binlerce tklif çıkıyor bunların çoğu ileriki çağ millet işin kolayında alt çağda kalıp kolay savama derdinde oyunun amacı ilerlemek gelişmek diye düşünüyorum :D

Durum
Konu yanıtlara kapalı.