• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Anket 2021 Arkeoloji Etkinliği

Etkinlik sizin için nasıl geçti

• Genel olarak başarılı +20

Oylar: 29 44,6%
  • Başarısız -20

Oylar: 25 38,5%
  • Süre yeterli +20

Oylar: 19 29,2%
  • Süre çok uzun sıkıcı oldu -10

Oylar: 10 15,4%
  • Süre çok kısa yetersiz -10

• Özel bina veya binalar etkileyici +20

Oylar: 22 33,8%
  • Özel binalar gereksiz -20

• Görevler çok kolay +20

Oylar: 8 12,3%
  • Görevler çok zor -20

Oylar: 17 26,2%

• Toplam oy kullanan
    65

FF Afrexia

Well-Known Member
10 kere en büyük parşömen paketini aldım yani yaklaşık 20k elmas harcadım.. Fakat ne hikmetse kil tablet koleksiyonunu 1 kere bile tamamlayamadım.. Nasıl bir şans nasıl bir algoritmadır bu? Hiç elmas harcamadan tamamlayanlar var. Hatta 3-4 kere tamamlayanlar var.. İyice can sıkmaya başladı bu durumlar. İnsanlar buaraya eğlenmeye geliyor ama sizin sayenizde daha çok geriliyor. Ayrıca günlük özel ödül çıkma oranlarını çok düşürmüşsünüz. Doğru dürüst gelmedi bile..

3 ödül için yüzlerce kavanoz mu artık neyse ondan kırdım çıkan 0 (sıfır) geçen seneki etkinlikte onlarca bilgi tapınağı almıştım o zaman onu daha iyi sandığımdan yaklaşık 15 tane olması lazım bilgi tapınağı toplamıştım bu etkinlik elimde hiçbir şey yok. Ayrıca dediğin gibi daha 1 defa tamamlayamadım tablet koleksiyonunu ana bina tamamlanacak mı merak içerisindeyim garip bir etkinlik.....

Killercasper.

Well-Known Member
3 ödül için yüzlerce kavanoz mu artık neyse ondan kırdım çıkan 0 (sıfır) geçen seneki etkinlikte onlarca bilgi tapınağı almıştım o zaman onu daha iyi sandığımdan yaklaşık 15 tane olması lazım bilgi tapınağı toplamıştım bu etkinlik elimde hiçbir şey yok. Ayrıca dediğin gibi daha 1 defa tamamlayamadım tablet koleksiyonunu ana bina tamamlanacak mı merak içerisindeyim garip bir etkinlik.....
bende sadece 1 kil table ti kaldı ben hiç elmas yatırmadım ama tek kelimeyle berbat bi etkilik ben tavim projesini tamamlamaya çalıştım eyer başarılı olursam tamamlarım gibi geliyo

Neptun

New Member
Görevler tamamlanmaması için yapılmış adeta, olaylardan zaten parşömen gelmiyor gibi, günlük 40 parşömen kazanıp büyük paketi almaksa imkansıza yakın. Etkinliği tasarlayanların daha çok eğlendiğine eminim.

Killercasper.

Well-Known Member
6000 elmas harcadım binayı tamamlayabilecek miyim acaba diye düşünüyorum.elmas harcamadan bina tamamlanmaz galiba
ben elmasıma kıyıpda böyle kıyrıtık bi etkinligie vermem bence sizde vermeyin potre desen çöp bina desen güzel ama tamam lamak imkansız elmas yatırsanızda belki ben takvimci sayfasını tamamlar da binayı tamamlarım ama size bi önerei taşlı olan yerlerde kürek kulanmayın sadece fırça kulanın bu arada oyun sana yazıklar olsun günlük takmim parçalarımıdır ndir 4 beş 5 fırça atışımda buluyom o yüzden kolay oluyo atlı karınca benim 45 görevi yaptıgım güne geldi bütün parşümenimi hrcadım sonuç koca bi 0 ır ama yenilik kiti bina depolama bilmem ne gelince maşllah sıgrıdırıcak yer arıyom

Ismail007-YSLSNCK

Well-Known Member
Her etkinlikte aynı mevzu.. Oyuna başladığımdan bu yana 13 mü 14 mü etkinlik geçirdim.. 4. fırın dışında hepsini elmassız tamamladım. Bunu da tamamlayacağım bakalım..

1.Legion

Well-Known Member
Etkinlik binasını tamamlayabileceğimi hiç sanmıyorum, kazanılan parşömen sayısı kesinlikle artırılmalı aksi taktirde etkinlik binası en fazla 9. seviyede kalacak gibi görünüyor, günlük özel ödüllere gelince sadece 1 atlı karınca kazandım onun dışında 1 tanede balon kiti gerisi fasa fiso gerçekten bu kadar zorlamak yerine oyunu daha oynanabilir bir hale getirebilirsiniz.
Kil tabletler zaten tam bir kabus üst seviye oyuncular hemen yapıyorlar okuduklarımdan anladığım kadarıyla ama alt seviyelerde çok zor istenen altın ve erzakı tamamlamak için 3 gün beklemek gerekiyor neredeyse.
Başka bir oyuncunun bahsettiği gibi çağından bir üretim kur gibi isteğine karşılık sadece 5 parşömen kazanmak kar-zarar dengesine bakınca gerçekten çoğu görevde içim acıdı ama her şey bir umut belki etkinlik binasını tamamlarım diye o 5 parşömeni almak için çaba sarf ettim. Şuan 7. seviyede binam umarım etkinlik sonuna kadar bitirebilirim binayı

D O Z E R

New Member
Maalesef harcanan emek, zaman ve masrafa rağmen elde edilen ürünler hiç tatmin edici değil. Yaklaşık 30.000 elmas harcandığı halde ve neredeyse açılmamış tek kutu bırakmadan ilerlendiği halde dört sıra Gümüş Kil setinden sadece 1 tablet çıkmış olması ve altın kil setinden hiç çıkmaması akla şu soruyu getiriyor: "Kesinlikle diğer sıralardaki gümüş kil tablet ve altın kil tablet diye bir şey yok. Yoksa elmas alarak tuzağa mı düşürüldüm?" Sahi kime çıkıyor o tabletler? Zaten diğer ilk sıradaki dört tablet dizisi ekstra harcama yapmayan kullanıcılara da çıkıyor. İkinci bir husus da şu ki, 30 bin elmas karşılığında üç haydut, üç veya beş bayraklı ve trampetçi asker dışında hiçbir işe yaramayan kendi çağınızda ürettiğiniz asker çıkıyor. Ne haydut yuvası var ne de bir çeşit memnun eden ödül... Hiç olmasa araya bir kaç bilgi tapınağı veya emsal sürpriz koyulabilirdi. Ama bir bilgi tapınağı veya bir dilek kutusu 15 parça olarak toplanıyor şaka gibi. Sanırım bir daha elmas almayacağım.
Ha bir de 5 parşömen için sizden bir eyaleti tüm sektörleriyle ele geçirmenizi istemek gibi akla hayale sığmayan görevler var. Sürekli 5 fp satın al da nedir yahu? basit 1 adet FP resmen alt seviyede olan kişilerin günlük para üretimini yiyecek hale geldi. Sadece ileri seviye kişileri memnun edecek çok masraflı ama karşılığı hiç mesabesinde etkinlik görevleri var.

Son düzenleme:

Fettuccine

New Member
süper
Banner.png

Değerli oyuncularımız 2021 Arkeoloji Etkinliği değerlendirmeniz için oluşturduğumuz bu ankete katılın ve dilerseniz anket altına düşünce ve tecrübelerinizi yazarak bizimle paylaşın.
Anket seçenekleri çoklu seçim için açık bırakıldı, dilediğiniz seçenekleri aktif ederek oy kullanabilirsiniz.

1.Legion

Well-Known Member
Etkinlik binasını tamamlayabileceğimi hiç sanmıyorum, kazanılan parşömen sayısı kesinlikle artırılmalı aksi taktirde etkinlik binası en fazla 9. seviyede kalacak gibi görünüyor, günlük özel ödüllere gelince sadece 1 atlı karınca kazandım onun dışında 1 tanede balon kiti gerisi fasa fiso gerçekten bu kadar zorlamak yerine oyunu daha oynanabilir bir hale getirebilirsiniz.
Kil tabletler zaten tam bir kabus üst seviye oyuncular hemen yapıyorlar okuduklarımdan anladığım kadarıyla ama alt seviyelerde çok zor istenen altın ve erzakı tamamlamak için 3 gün beklemek gerekiyor neredeyse.
Başka bir oyuncunun bahsettiği gibi çağından bir üretim kur gibi isteğine karşılık sadece 5 parşömen kazanmak kar-zarar dengesine bakınca gerçekten çoğu görevde içim acıdı ama her şey bir umut belki etkinlik binasını tamamlarım diye o 5 parşömeni almak için çaba sarf ettim. Şuan 7. seviyede binam umarım etkinlik sonuna kadar bitirebilirim binayı

etkinlik bitti ve ben 9. seviye dönme dolapla baş başa kaldım :(o_O:eek:

CR 7

Well-Known Member
aktif olmayan etkinliği bitiremez bu kadar basit konu.

etkinlik sonundaki dolabı bitirdim
6 atlı karınca ve 2 kraliyet mermer gecidi aldim
Daha ne olmasi gerekiyordu ki
Dip not : Elmas kesinlikle harcamadim

suçu oyunda değil kendinizde arayın
Her yere fırça kürek kullanirsanız tabi bitmez her küp açilmaz firca harcamamak için

ORHAN 50

Well-Known Member
Günlük özel ödüle ağırlık versen büyük ödülü tamamlayamıyorsun, tablet seti 7 tane geliyor son tablet ne hikmetse yok. Özel ödül için uğraşıp tüm birikimi harcıyor ve çanak çömlek tepeliyorsun ama özel ödül 1 tane bile gelmiyor. Bu şans ile tanımlanamaz. Ben oyunun ortalarına doğru özel ödülün safsata olduğunu ve umulanı vermeyeceğini anlayıp büyük ödüle yoğunlaştı ve ucu ucuna büyük ödülleri tamamladım. Bence çok başarılı değil. Ama büyük ödül tatmin edici. Tabi tamamlanırsa. Yoksa sat gitsin antikacıda