• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Anket 2021 Arkeoloji Etkinliği

Etkinlik sizin için nasıl geçti

• Genel olarak başarılı +20

Oylar: 29 44,6%
  • Başarısız -20

Oylar: 25 38,5%
  • Süre yeterli +20

Oylar: 19 29,2%
  • Süre çok uzun sıkıcı oldu -10

Oylar: 10 15,4%
  • Süre çok kısa yetersiz -10

• Özel bina veya binalar etkileyici +20

Oylar: 22 33,8%
  • Özel binalar gereksiz -20

• Görevler çok kolay +20

Oylar: 8 12,3%
  • Görevler çok zor -20

Oylar: 17 26,2%

• Toplam oy kullanan
    65

stormtr

Emekli Takım Üyesi
Forge of Empires
Banner.png

Değerli oyuncularımız 2021 Arkeoloji Etkinliği değerlendirmeniz için oluşturduğumuz bu ankete katılın ve dilerseniz anket altına düşünce ve tecrübelerinizi yazarak bizimle paylaşın.
Anket seçenekleri çoklu seçim için açık bırakıldı, dilediğiniz seçenekleri aktif ederek oy kullanabilirsiniz.

Aysimaa

Active Member
amaçsız ve vakit kaybı bir etkinlik olduğu kanısındayım, görev içinde görev sıkıcı karşılığında alınan hediyeler ise bana göre değersiz, şans faktörü demeyin çünkü kişi veya kişilerin hazırladığı bir oyunda şans yoktur, bu 3. etkinliğe katılışım 1. etkinliği idare eder bulmuştum , 2. vasat altı ve bu inanılmaz kötü, en azından etkinlikte oyuncunun aleyhine bir oyun olamaz, olmamalı. daha iyi etkinlikte görüşmek ümidi ile iyi çalışmalar

çınar333

Member
Ekstra verilen Parşömenler çok az bunları arttırmak mümkün olursa oyuncuların etkinlik görevlerini yapma hevesi artar ve oyunda daha uzun süre kalmalarını sağlar. Teşekkürler

PepsiMax

New Member
Görevler çok zor fazla aktif olamadığım için yapamıyorum en azından günlük verilen parşömen sayısı artırılsın, Lütfen

Killercasper.

Well-Known Member
AGIR KONUŞMAK İSTEMİYORUM ....
hatimi aşmadıgımı düşünerek etkinligi degerlendiriyim:
1. vermiyicekseiz neden günlük özel ödül varki hı yenilime kiti bina depolama fala fistan gelince içim dışım yinelime kiti bina depolama doluyo sıgdırıcak yer arıyom atlı karınca içinse bütün parşümenlerimi harcıyom sonuç kocaman bi 0 gerçekden vermiyicekseniz günlük özel ödüle kıskanalım diye oymayın lütfen
2. tarihçi sayfası sevdim ama çok zor çıkıyo kilt tabletleri o biraz hata fazlasıyla sıkıntı ama tamamlanamıcak bişe degil kolayca tamamlanır tarihçi sayfası çok güzel her etkinlikte buna benzer bişe görmek isterim şahsen
3. koleksiyon sayfası gerçekden tamamlanması imkansızzzz hiç çıkmıyo günlük mücevher şansa bala çıkartıyom hep şu ana kadar ama şöyle bi sıkıntı oldu ben 3 günde 45 görevide bitirdim parşümneleri harcadım bulmak için ve atlı karınca çıkarmak için ama 1 tane bile günlük mücaveher çıkmadı yazıklar olsunnnn .çok kötü hiç sevmedim koleksiyon sayfasını
4. ana bina çok güzel ve işe yarar ama asla köküne para saymadan tamamlanamaz yine bi hyel kırıklıgı içerisindeyim
5. görevlerden gelen parşümen sayısı 50 olması gerkiyo ve 45 görevde 500 600 parşümen vermesi lazım bana göre ve günlük gelen parşümen sayısı 100 olmalı
6. olarak görevler çok ama çok kolay gerçekden çok teşekür ederim bu kadar kolay görev yaptıgınız için
7 olarak bana sadece 30 parşümen çıktı bütün olayylardan gelenleri toplarsak bunun içinde yazıklar olsun
8. etk avatarları çok kötü

genel olarak başarızız bi etkinlik daha iyisi görmek dilegiyle ....

Son düzenleme:

Ismail007-YSLSNCK

Well-Known Member
Büyük ödülü baştan garantilemek istiyorsanız, günlük ödüllerde iyi birşey çıkmasını beklemeden hergün ne topladıysanız artık mücevheri bulana kadar kazı yapmak zorundasınız.. Eksik kalan günlerinizi mücevher parçaları toplayarak tamamlamalısınız.. Büyük ödül için etkinliğin püf noktası burası..
Yok ben takvime göre değil, günlük ödülleri bekledim, artık çok geç diyorsanız, üzülmeyin.. Biraz gayretle, taşın suyunu çıkartarak, ucu ucuna da olsa büyük ödülü tamamlama şansınız hala var.. :)

Etkinlik de favori etkinliğim değil ama iyi yani.. Futbol etkinliği için sabırsızlanıyorum.. :)

hawhaw

New Member
Etkinlik ileri seviyede olan oyuncular için belki kolay geçebilir ama orta seviyedeki oyuncular için bence zor ve ödüller zorluk derecesine göre yetersiz. Örneğin. ürün binası yap görevi var ödül 5 parşömen. İyide o görev için harcadığım erzak veya paraya baktığımızda kat be kat fazlası 5 parsömen ödül veriyosunuz. ama bir fırça almaya kalksak 5 parşönenle 1 fırça alınmıyopr. Ödüller yetersiz ve zor ayrıca pahalı cok pahalısınız. 5 tane ürüne 50 elmas istiyorsunuz.

istanbul-TR

Member
Banner.png

Değerli oyuncularımız 2021 Arkeoloji Etkinliği değerlendirmeniz için oluşturduğumuz bu ankete katılın ve dilerseniz anket altına düşünce ve tecrübelerinizi yazarak bizimle paylaşın.
Anket seçenekleri çoklu seçim için açık bırakıldı, dilediğiniz seçenekleri aktif ederek oy kullanabilirsiniz.
Giderek kötüleşmeye başladı etkinlikler. Günlük ödülleri eskiden 6 veya 7 tane rahat alıyorduk. Şimdilerde 4 tane alabilirsek ne mutlu. Bir şekilde oyunun şans yüzdesini kısmışlar. Okadar küp açtım sürekli en küçük ödül çıkıyor. Heleki sıralı görevler bitince bekleki bir gün geçsin de 80 parşomen kazanasın. 395 parşomen olmadan harcamak da zararına olacağı için bir 4 günde bir toplama yapılabiliyor. Birde çark ödülü koymuşlar ki eksiksiz tamamlamak imkansız. Olay toplamada en fazla 20 parşomen verdi. Toplasan 50 yi geçmemiştir. Birde dönme dolap ın son geliştirmesini yetersiz parşomenden dolayı muhtemelen kazanamıyacağım. Elmas harcamadan çok zor. Etkinlik aslında güzel tasarlanmış fakat ayarlamaları çok kötü olmuş. Yapımcı hatası.

Pirates

Active Member
5 lik parşömenler için harcanan altın ve erzağa değmez, günlük verilen parşömen sayısı çok az, etkinliğin amacı elmas harcatmak olmuş ki alınacak ödüllere değmez heleki etkinlik ilerlemesinde 45. kısmı geçince yeni etkinlik gelmesini beklemek çok sıkıcı

Arden

Active Member
Yıllarca oynamanın deneyimi ile oyunda en başarılı bulduğum 2 etkinlik arkeoloji etkinliği ve forge bowldur. Hem ana binalar hem de günlük özel ödüller oynama tiplerinin hepsine hitap eder,fazlasıyla günlük ödül kazanma şansı sunar. Bu etkinlikte benim tahminim 10-15 arası günlük özel ödül kazanma ihtimaliydi. Ben ortalamaya yaklaşsam da iletişim kurduğum çoğu arkadaşım bu ortalamanın çok altındaydı,öyle ki hiç günlük ödül kazanmamış oyuncu bile var. İlk eleştirim budur. Bunun temel sebebi olarak da takvimi görüyorum. Nitekim mücevherlerin yerinde vazolar olsaydı çok daha fazla ödül kazanılabilecekti.
İkinci tahminim tarihçi ödülü olmadan ana binanın tamamlanmasının zor olduğu yönündeydi. Sanırım doğru tahmin. Tarihçi ödülünü kazanamayıp en az 20 tablet çözen oyuncu yine ana binayı tamamlayabilir görünüyor. 20 tablet 400 parşömen ediyor ve bununla 395'lik bir paket alıp,eksik idolleri tamamlamak mümkün görünüyor.
Etkinliklerle ilgili temel problemim ise sürelerin biraz uzun olması. Etkinlik 3 hafta sürüyor. Bunun yerine 2 hafta sürmesi ve daha çok etkinlik yapılması daha keyifli olacak. Bu çerçevede oyunda bir hareketlilik seziyorum. Futbol etkinliği ile yaz etkinliği arasına yaban hayatı ( veya yabandoğa) etkinliği eklenmiş.Böyle yeni etkinliklerin eklenip etkinlik miktarlarının artacağını umut ediyorum.
Dilerim etkinlik için kalan sürede tüm oyuncular umduklarını bulur ve başarılı olur. Keyifli oyunlar :)

Ballistic

Well-Known Member
Kötü geçti diyemem elmassız 15 adet günlük ödül topladım ama ana ödülü elmassız alabilecek miyim tam emin degilim. Tabi bunda benim de hatam var geride bıraktıgım çok Altın İdol oldu arkadaşlarımdan 5-6 Altın idol gerideyim. Birçok oyuncunun yanlış oynadığını düşünüyorum en büyük paketi almayan kazmaları (veya kürekleri tam olarak hatırlamıyorum) doğru yerlerde kullanmayan çok oyuncu var yine de mükemmel bir etkinlik diyemiyorum. 1 yıldır oyunu oynuyorum etkinliklerde bizleri şaşırtacak bir şey görmüyorum. Aynı etkinliğe aynı ödüllüri koyup sadece ana bina degiştiriliyor. Yeni eklentiler geliyor takvim gibi ama bu etkinligi eğlenceli kılmıyor aksine daha da çekilmez yapıyor. Avatarlara hiç girmiyorum bile berbat yamuk ağızlı birkaç avatar geliyor. Son olarak da biz şurda yanılıyoruz hiçbir yorumumuz geliştiriciler üzerinde etkiye sahip degil sadece kendimizi önemli hissetmemiz için yapılan boş bir anket. Herkesi memnun etmeleri imkansız ama 1 yılda yapabildiklerinin en iyisi buysa bu işi yapamiyorlar demektir.

Killercasper.

Well-Known Member
Kötü geçti diyemem elmassız 15 adet günlük ödül topladım ama ana ödülü elmassız alabilecek miyim tam emin degilim. Tabi bunda benim de hatam var geride bıraktıgım çok Altın İdol oldu arkadaşlarımdan 5-6 Altın idol gerideyim. Birçok oyuncunun yanlış oynadığını düşünüyorum en büyük paketi almayan kazmaları (veya kürekleri tam olarak hatırlamıyorum) doğru yerlerde kullanmayan çok oyuncu var yine de mükemmel bir etkinlik diyemiyorum. 1 yıldır oyunu oynuyorum etkinliklerde bizleri şaşırtacak bir şey görmüyorum. Aynı etkinliğe aynı ödüllüri koyup sadece ana bina degiştiriliyor. Yeni eklentiler geliyor takvim gibi ama bu etkinligi eğlenceli kılmıyor aksine daha da çekilmez yapıyor. Avatarlara hiç girmiyorum bile berbat yamuk ağızlı birkaç avatar geliyor. Son olarak da biz şurda yanılıyoruz hiçbir yorumumuz geliştiriciler üzerinde etkiye sahip degil sadece kendimizi önemli hissetmemiz için yapılan boş bir anket. Herkesi memnun etmeleri imkansız ama 1 yılda yapabildiklerinin en iyisi buysa bu işi yapamiyorlar demektir.
sen baya yanlış yapmışsın geride bırakmala benimde yanlışım takvim sayafası tamamlamak için plan kurdum ama yok imkansız ama takiv ödülünü almak için elime gelen bütün kil tabletlerini bitirdim

Desolator

Well-Known Member
10 kere en büyük parşömen paketini aldım yani yaklaşık 20k elmas harcadım.. Fakat ne hikmetse kil tablet koleksiyonunu 1 kere bile tamamlayamadım.. Nasıl bir şans nasıl bir algoritmadır bu? Hiç elmas harcamadan tamamlayanlar var. Hatta 3-4 kere tamamlayanlar var.. İyice can sıkmaya başladı bu durumlar. İnsanlar buaraya eğlenmeye geliyor ama sizin sayenizde daha çok geriliyor. Ayrıca günlük özel ödül çıkma oranlarını çok düşürmüşsünüz. Doğru dürüst gelmedi bile..