• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Anket 2020 Kış Etkinliği anketi

Etkinlik sizin için nasıl geçti

• Toplam oy kullanan
    81

Jonah

Well-Known Member
Bari etkinlik sonunda o geyiklerden ödülleri elmassız verseydiniz. Elmasla alınacak ödüller için geyiklerin bulunması gereksiz olmuş. Daha fazla oyun içinde yıldız bulabilirdik ayrıca. O olaylardan sadece yıldız çıkmalıydı.

Oyun icinde verilen ödülleri daha bol koysanız çok daha eğlenceli olur anahtar tamamlamak elmas olmadan imkansız diğer geyikler ise zaten elmassız alınamıyor o yüzden oyunda gerçekten çabalayanlara biraz daha özen göstermeniz gerekir diye düşünüyorum

Birde oylama istediğiniz cevaplar sizin istekleriniz çıkarında hazırlanmış eminim herkesin bu oyun hakkında bu kriterler dışında başka görüşleri vardır

Darkest Fear

Well-Known Member
bence genel olarak güzel ama bazı hoş olmayan yanları da var tabii ki de. mesela görevler çok zordu sadece 13 tane görev yapabildim süre bence çok iyiydi ve etkinlik binaları da yani cadılar bayramı etkinliğine göre çok daha iyiydi ama görevler biraz daha kolay olsaydı ve biraz daha böyle daha farklı çeşit çeşit bina ekleseydiniz bence çok daha iyi olurdu.

Hatti

Active Member
Etkinlikte verilen hediyeler yetersiz. Günlük görevle verilen anahtarları neredeyse her gün topladım ama şu ana kadar 8 anahtarı açabildim. Kutulardan çıkan hediyelerde çok basit, özelliği olmayan hediyeler. Özellikle ilerlemeyi tamamlamış oyuncular için farklı hediyeler olmalı. Etkinlikteki binaları kurmak için çok fazla alan gerekli, ilerlemesini tamamlamış oyuncuların zaten şehirleri sıkışık durumda, belki de çoğu kurmayacak. Rengeyikleri ile ilgili bölüm de hemen tamamlandı ama hediyeleri almak için etkinliğin bitmesini beklemek gerek miydi? Günlük açılan yerde, bir defa anahtar bulunca neden sonrakilerde anahtar parçası verildi... Oyunda çok daha fazla kalınmasına çalışılmış ve elmas harcatmaya çalışılmış... Bence eski etkinliklerde yarım kalan binalara yönelik hediye seçim kitleri verilebilirdi. Ya da hediyeler oyuncuların ilerleme seviyelerine göre değişiklik göstermeliydi...

Hatti

Active Member
Etkinlikteki binalarla ilgili hangilerinin kurulması gerektiği veya bina özellikleri nelerdir, bunlarla ilgili bir bilgilendirme ekranı olmalıydı. Kış seti binaları hangileri ve aynı olmayan gibi daha açıklayıcı bir bilgilendirme yapılmalı. Bir de gerçekten bu kadar binayı alıp kurduktan sonra kapladığı alana değecek mi, çok merak ediyorum doğrusu? Oyunda son dönemde bu kadar çok bina seti vermeye başladınız ki, bunları yerleştirmek sorun olmaya başladı. Böyle devam ederse birçok kişi bu binaları silecek...

Targu Kağan

New Member
Etkinlik gereksiz uzun aynı zamanda günlük verilen ödüller de çoğu işe yaramayan saçma sapan şeylerdi sanırım bunları da oyuna yeni başlayanlar sevinçten havalara uçsun diye verdiniz. Bence siz elmas almaya zorlayacağım diyerekten oyundan soğutmak için gerekli çabayı gösteriyorsunuz. Zaten alan sorunu var birde 4 binalık etkinlik yapıyorsunuz ama 3. yü bile almak imkansız nerdeyse... hepsini tek binada toplasanız ne olurdu ki ona göre görev ve süre ayarlaması yapardınız. Bence etkinliklerinize gelen eleştirleri çok daha fazla dikkate almalısınız sonuçta bu oyunu asıl elmas almayan kesim daha çok oynuyor yada öyle bir şey vermelsiniz ki ya ben bunu elmasa satın alarak almalıyım demeli insan. Oyun ayrıca bana göre gittikçe bir kısır döngüye doğru gidiyor bir çok kişi oyunu bırakıyor bu dahada artacaktır.Lütfen ya radikal kararlarla insanları doyuracak şeyler sunun yada elimizden gelen budur deyiverin de herkes kararını ona göre versin.

GALHAN

Member
Herkes olumsuz yorum yapmış anlamış değilim bence çok eğlenceli ve güzeldi bu arada kış etkinliği görevlerinde 65. Görevdeyim rengeyiği takvimini de tamamladım sunuda belirtmek isterim hiç elmas kullanmadım
bu oyun tamamen takip ve online sürekliliğine dayalı tamam haklısınız sizde emek vermişsiniz belli ama, o kadar uğraştığım halde 3. binayı tamamlamam imkansız. ( 5 dünyada kurabildiğim sadece 2 bina ) ve anahtar seti günlük görevlerde anahtar görevlerinin tamamını yaptığım halde halen tamamlayamadım. sadece bu iki bina için düzenlenmiş olsaydı bu etkinlik kimse şikâyet etmeyecekti ama hedef konuldu önümüze. bizde o hedef için saatlerce p.c. başında didindik durduk. olmadı işte ve olması da mümkün değil. oyun yöneticilerine sormak istediğim çok önemli bir tespitim daha var. acaba oyuncuların yaş ortalaması neden hep yüksek ? gençler sıkıldığı için mi oyunda devamlılık sağlayamıyor. ?.

istanbul-TR

Member
Güzel diyenlere şaşırıyorum. Etkinlik yanlış kurgulanmış. Bukadar az yıldızla 3 bina çıkarmak çok iyi bir şans iken 4 bina belkide imkansız. Takvim anahtarları ilk 10 günden sonra hayal oldu. Ren geyeği kızağı hediyesini umarken elmas ile alınabildiğini öğrenmek çok fiyasko. Beş para etmez günlük ödüller. Bilmeden aynı binayı yan yana kuran arkadaşların pişnanlığı. 100 üzerinden 0 veriyorum. Veriyorum ki birdaha olmasın.

istanbul-TR

Member
Şunu belirtmeliyim ki bu oyunda para ile satılan şeylerin fiyatları çok uçuk. Belki avrupada 100 elmas 2 euro dur ama türkiyede 20 tl hiç az miktar değil. Yöneticiler türkiyedeki euro ve dolar - TL oranını bi araştırsın bence, Almanyada asgari ücret 14.000 tl iken burada 5 de 1 i kadar. Bunları göze alın lütfen.

BYSIRIUS

Member
bu oyun tamamen takip ve online sürekliliğine dayalı tamam haklısınız sizde emek vermişsiniz belli ama, o kadar uğraştığım halde 3. binayı tamamlamam imkansız. ( 5 dünyada kurabildiğim sadece 2 bina ) ve anahtar seti günlük görevlerde anahtar görevlerinin tamamını yaptığım halde halen tamamlayamadım. sadece bu iki bina için düzenlenmiş olsaydı bu etkinlik kimse şikâyet etmeyecekti ama hedef konuldu önümüze. bizde o hedef için saatlerce p.c. başında didindik durduk. olmadı işte ve olması da mümkün değil. oyun yöneticilerine sormak istediğim çok önemli bir tespitim daha var. acaba oyuncuların yaş ortalaması neden hep yüksek ? gençler sıkıldığı için mi oyunda devamlılık sağlayamıyor. ?.
Teşekkürler katılıyorum gerçekten takip önemli

serdalca08

Well-Known Member
Etkinlik oldukça basit olmuş zorlastimalisiniz.bir etkinlik binayı tamamlamak icin bol bol elmas harcamalıyız xD.

Captain Jack

Active Member
Değerli oyuncularımız 2020 Kış Etkinliği etkinliğini değerlendirmeniz için oluşturduğumuz bu ankete katılın ve dilerseniz anket altına düşünce ve tecrübelerinizi yazarak bizimle paylaşın.
Anket seçenekleri çoklu seçim için açık bırakıldı, dilediğiniz seçenekleri aktif ederek oy kullanabilirsiniz.
3 bina alabilmek icin 3150 elmas kullanmak zorunda kaldim. Secenekler oldukca cok faydasiz hediyelerle doldurulmus ve sik durmuyor. Binalar oldukca pahaliya mal olmasina ragmen verdigi güc ve ek üretim desteklerde bu anlamda mana kaybina ugruyor. Faydali olcak eksra bina kazanmak oldukca güc ve verdigi hediyeler icinde onlari bulmak yada anahtarlari toplamak icin hergün icin 1050 elmas kullanarak mümkün olur zaten anahtar gürevini belki %3 lük bir oran tamamlamis olabilir, bu anahtardan kendiniz degerlendirme yaparsaniz oldukca basarisiz bir etkinlik yapmisiz diyeceksiniz.

sirine

Well-Known Member
Herkes olumsuz yorum yapmış anlamış değilim bence çok eğlenceli ve guzeldi bu arada kis etkinliği görevlerinde 65. Görevdeyim rengeyiği takviminide tamamladım sunuda belirtmek isterim hiç elmas kullanmadım
bbende daaha ilk haftadan sonra tamamladim ama annlami yok,elmasla alabiliyorsun dostum,tamamlasan nne olur taamamlamasan ne olur bu durumda

sirine

Well-Known Member
gorevleer kolaydi hemen bitti :((( o zman dogal olarak 24 saatlik yildiz olaayina kaldim .. yaaa bolca eelmas harcayip 4. binaayi tamamlayaacaksin+aanatar alip 32 kapiyi acacaksin + reen geyiggi kizaaginndaki uurunleri alacaksin :((((
innnalar cok iyi ama tamamliyamiyoruz neseli-eglenceli oolmus yarisma zaamanni azdi daha fazla zaaman olsa 4. binada tamamlanirdi :((((

sirine

Well-Known Member
4 binna var ama etkinliklerini arttirmak 5 binaa kurmak gerekiyor :(((( 3 firin kurabuildim sadece1 tanesi bonuslu urun verecek ,iyi olmaadi.. elmmaas ve ggoreev duzenlemes yapilmali.. gorevleer emen itince olmuyor .. kolay oluncada pat paat bitiyor

HU KAĞAN 1

Member
Her şey kibritlerin başının altından çıktı :))
1-2-3 kibrit ee 3 ü çok kazanmak için sistem bulan olduysa o kurtardı..
1-2 kibritliler Elmas a kaldı :)))

- Geyik ödülleri bölümü zengine
- Anahtar ödülleri bölümü zengine
- Oyun değil ömür törpüsü

(Konu dışı) Yeni devasa olarak Galata kulesi iyi oldu.
Bir de etkinlik veya özel bina olsa fena olmazdı.

Fırın bina getirileri düşük alan kaplama yüksek.
Bana göre çok önemi yoktu.

- Yıldız kullanıp çeşitli ödülleri almak dışında
hiç bir keyif almadım.
- Garip garip senaryolar ile etkinlik oluyor bu güzel
ama ödüller şekli hep aynı. Satandart döngüler..

- Eski Etkinlik binaları parçaları fazla olmalı.

- Genel anlamda; oynama açısından 4 bölüme ayrılan bir etkinlikti.
2 si zenginlere 2 si herkese açık :)))
- Memnun muyum ?
- Güzel diyeyim ne yapalım :))
Zengini zengin fakiri fakir eden işler her yerde devam :))

Son düzenleme:

IchibeiHyousube

Well-Known Member
Bu anketin sonucuna göre sonraki etkinlikleri tasarlamanın hata olacağını düşünüyorum.
Soruları sonuncudan başlayarak değerlendirmek isterim:

- Görevlerin zor olduğunu düşünmüyorum. Kolay bile sayılırdı bu durumda +20 puan vemem gerekirdi. Görevlerin sorunu zaten kolay veya zor olması değil verdiği yıldız ödülüydü. Hele son günlerde günde 30 yıldız yani 3 paket açma şansı elde ederek her gün için anahtarı, hadi anahtardan geçtim günün ödülünü kazanmak insan üstü bir şans gerektiriyor. Keşke 5 kat daha zor olsaydı da 3 kat daha fazla yıldız verseydi görevler.

- Özel binalar gereksiz mi, yoksa etkileyici mi diye sormuşsunuz. Dürüst olmak gerekirse yeterliydi diyebilirim. Buradan da +20 puan vermem gerekirdi. Özel binalar yeterliydi ama özel binaları elde edebilmek için bize verilenler yetersizdi. Dünyalar kadar elmas gelirim olsaydı belki bencil davranıp "etkileyiciydi" derdim.

- Süresi yeterli mi? - yeterliydi. Buna diyecek bir şey yok. Ama gün içinde etkinlik için bir şey yapmıyoruz. Etkinlik bizim için her gün saat 00:00'da : "aa yıldız ile yeni görev gelmiş" ve 10 dakika sonra "heh görev de tamam kutu açalım", bundan 1 dakika sonra da "1 kunduracı , 2 mancınık, 8000 para müthiş ya müthiş! " şeklinde vakit geçirip sinirlenmemize ve oyundan soğumamıza sebep olan birşey oldu.

- Genel olarak başarılı olabilecekken oyun bize "elmas harcatalım, para kazanalım" kafasındaymış gibi hissettirdi. Bu kadar getirisiz ve şansa dayalı olmasaydı insanlar şuan olduğundan belki de daha çok elmas harcarlardı.

Çok uzun yazmışım sabredip de okuyanlar için özür dilerim. Son olarak haddim olmayarak bir iki şey söylemek istiyorum:
En azından günlük görevler 2 yerine 4veya 5 anahtar parçacığı verseydi.
En azından 2x çıktıktan sonra anahtar bulununca ekstradan 1 anahtar parçacığı vereceğinize 1 anahtar daha verilseydi.
Yıldız cimrisi görev ödüllerine de katlanılır da bari çok fazla oynayanlar için ekstra küçük yan görevler de verilseydi bir önceki etkinliktekine benzer şekilde.
Çok daha iyi bir etkinlik olabilecekken fırsatlar kaçırılmış.

Çok güzel analiz ekleyecek bir şey yok.