• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

2019 Karnaval etkinliği anketi

• Konuyu başlatan DeletedUser34832
  • Başlangıç tarihi

Etkinlik sizin için nasıl geçti

• Toplam oy kullanan
    136

DeletedUser29546

Guest
2013 yılından beri oyundayım. Cidden bu kadar kötü tasarlanmış bir karnaval görmedim. Buradan kazanacağım günlük getirisi 3-5 fp'lik binalara vereceğim emek ve enerji yerine Cape'yi, Castel'i yükseltirim çok daha iyi. Merkezdeki arkadaşları uyarın lütfen işlerini daha ciddiye alsınlar. Ayrıca festival veya karnavalları biraz daha sofistike etsinler, bunun için biraz daha okumaları ve tarih bilgisi edinmeleri gerekebilir. Üşenmesinler, edinsinler :)

Reddak

Member
Karnaval da insanları mutlu etmek gerekmez mi? %5 şansla bütün biletini harcıyorsun ve florini biriktiriyorsun, sonra bir başkası gelip hoooopppp... Bütün hasılatı kapıyor... Birini mutlu ederken diğerini mutsuz eden bir karnavala ilk defa rastladım.

Sensei

Well-Known Member
diğer etkinlilere göre keyif alamadım. geçen sene bu etkinlikte oyunu henüz oynamıyordum o yüzden geçen seneyle kıyas yapamam ama mesela bir önceki forgebowl etkinliği daha heyecanlı ve keyifliydi. ödül kazanma ihtimallerinde planlama yapılabiliniyordu. karnaval 2019 etkinliği set tamamlama ve ödül kazanma ihtimalinin %5 %15 şanslarına bırakılması iyi olmamıştı. bu durumu çok sıkıcıydı. diğer oyuncuların dediği gibi florin kazanmakta sorun yok ama harcama yapıp ödül alma kısmında ciddi problem var. binlerce florin harcayıp hiç özel ödül alamama yada set ödülü toplayamama durumun var. bir sonraki etkinliklerde bunları lütfen dikkate alın, selamlar

DeletedUser35325

Guest
Etkinlik gayet güzeldi. Şahsen diğer etkinliklere oranla daha iyi diyebilirim. Hikayesine uygun karnaval etkinliği yapılmış. Verilen ödülden başlamak gerekirse 5x5 bir setin 8 fp+16 ürün madalya erzak savunma saldırı bonusu vs şu ana kadar verilmiş bina setlerinden gayet iyi durumda. Ve bu seti sadece bir kere değil defalarca kazanma şansı var. Etkinliğin sonunda verilen set seçim kitleri güzel düşünülmüş. Elmas kazanmak için yapıldığını düşünmüyorum tamamen şansa bırakılmış. Yani elmas alınsa da kazanamama ihtimali var. Setin bonusları iyi ama set venedikte herhangi bir mahalleye daha benziyor olabilirdi, mahallede hareket olabilirdi. Renkleri daha canlı olabilirdi. Görevleri gayet iyi durumda kolay yapılabilir tek sıkıntı 12 kez 20 kez 8 saatlik üretim yap, 4 saatlik üretim yap bu görevleri daha makul duruma getirseler ya da vermeseler daha iyi olur. Etkinliği hazırlayan herkese teşekkür ediyorum. Saygılar.

DeletedUser35841

Guest
arkadaşlar konuya çok pencereden bakmak gerekli.. bedava oyun oynuyoruz.. bir şekilde finans kaynağı olmalı..yani elmas harcatacak...tüm ödüllere çok kolay ulaşılsaydı bu seferde çok basit diye eleştrilecekti.. sonuçta bir etkinliğe katılıp katılmamak bizim elimizde..katılmazsın olur biter... katılmadın diye kimse senden para istemez , yada ceza vermez.. bedava oynadığımız bir oyunu gereksiz eleştriyoruz gibi geldi... bende çok elmas kaybettim.. bende bir çok yerde hata gördüm.. ama seti tamamladım.. amaç vakit geçirmek ve eğlenmekse çok hırsa gerek yok..

DeletedUser35869

Guest
Görevlerde sık olarak erzak öde seçeneği çıktı günlük görevlerdede çıkınca 1 milyon kadar birikmiş erzak tükendi, şu anki görevdede 79500 erzak öde diyor, karşılığı yok, o kadar erzak toparlamak için kaç binadan ne kadar erzak toplanacakki görev tamamlanabilsin.
Gelen heiyelerdede bina oranı % 7-10 gibiyken ozalit gibi zafer kulesi gibi hiç lazım olmayacak ürünler % 32-36 larda ve hiç sektirmeden çıkıyor, hiç kurmayı düşünmediğim binaların ozalitleri ödül olarak geliyor ve harcadığımız zamanda emekte üründe çöp oluyor, boşa çaba harcayıp bina setini tamamlamak için uğraşmadığım gibi gelen hediyelerin çoğunuda sildim, 70-80 bin erzak öde karşılığında kolezyum ozalitini al çöpe at, etkinilğe kerhen katılmış oldum

DeletedUser36710

Guest
kumarlı oyun mu yapılır müslümanız biz günaha sokuyosunuz

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser36571

Guest
%5 oyunda 35 bilet kullanılmış 625 florin birikmiş, ben 22 bilet kullanıyorum, bu arada başka oyuncularda bilet kullanıyor. 985 florin birikiyor. Kazanamıyoruz. Görev tamamlayıp bilet kazanana kadar bir başka oyuncu kazanıyor. Kaç bilet harcayıp kazandığını bilmiyorum. Enaz 1 biletle kazanmış olsa toplam 58 bilet kullanılmış. Yani yaklaşık % 1,8 gibi bir şans. Bu durumda seti tamamlayacak florin kazanmak çok zor. Birde 3800 florin harcayıp özel ödülü kazanamamak var.

DeletedUser31283

Guest
Son gün diye oranlarla mı oynandı acaba? 2000 florin birikmişti son saatte basayım dedim. 3 tane maske satıcısı ödülü geldi kafayı yedim resmen hiç işe yaramıcak bu arada öyle bekliyor envanterde.

DeletedUser28083

Guest
Şu lig olayı olan görevler tamamen rezillik bence, ben etkinliğin görevlerini aktif bir şekilde yaptım. Ancak şu, bilet harcayarak florin toplama olayında hiç şansım yoktu. O kadar emek vermeme rağmen amatör ligde bitirdim görevi. Daha önceki lig olan etkinlikte de aynı sorunu yaşadım. Ya ben çok şansızım ya da bu işte bir yanlışlık var. Eğer bu bilet olayı şansa dayalıysa, ben nasıl oluyor 20 bilet harcıyorum ama ( 20 florin harcamayı göze alarak şansımı %10 a çıkarıyorum) buna rağmen kazanamıyorum.
Şans diyerek bence bizi yanıltıyorsunuz, bu etkinlik çok zoruma gitti. Sen etkinlik süresi boyunca uğraş emek ver bazı noktalarda elmas harca ama 100 florin farkla amatör liginde etkinliği bitir. Adalet bunun neresinde anlamış değilim.
Aynı durum seferlerde de geçerli, haftalarca 64. sandıkta kutsal gökyüzü bekçi ise teras görünüyor ama her defasında bekçi geliyor. Bir diğer örnek; bir seferde yaklaşık olarak 10 tane sarı eser çıkıyor karşıma ama ne tesadüf ki tamamında madalya veriyor.
Şansmış, ne şansı tamamen saçmalık bu olay...

serdalca08

Well-Known Member
Arz talep piyasa kanunu diye bişey var .Sizler etkinlik ödüllerini daha cazip yaparsanız biz oyuncular olarak etkinliği yapıp ödülleri kaparız.Daha çok kişi uğraşmış olur ,yok böyle Çöp etkinlik ödülleri sunmaya devam edecekseniz biz oyunculardan yarım istemeye gerek yok zaten görüluyordur istatistikten kaç kişinin devam ettiği anlayana çok bile.

DeletedUser36425

Guest
Son gün diye oranlarla mı oynandı acaba? 2000 florin birikmişti son saatte basayım dedim. 3 tane maske satıcısı ödülü geldi kafayı yedim resmen hiç işe yaramıcak bu arada öyle bekliyor envanterde.
Ilerde günlük görevlerde setlerin devamı gelebilir envanterde durmasinda fayda var :):)