• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

2019 Bahar etkinliği anketi

• Konuyu başlatan DeletedUser34832
  • Başlangıç tarihi

Etkinlik sizin için nasıl geçti

• Toplam oy kullanan
    46

DeletedUser34832

Guest
SpringLogo.png
Değerli oyuncularımız etkinlik bitmek üzere sizlerden, edindiğiniz tecrübe ile etkinliği yukarıdaki seçenekler ile değerlendirmenizi istiyoruz.
Dilerseniz düşüncelerinizi bizimle anket altında paylaşabilirsiniz.

DeletedUser36668

Guest
Benim anlamadığım harita üzerinde verilen fenerler neye göre verıldı ? Bazı kişilere 50-100 fener çıkarken bana 5-10 fener çıkıyordum . Bu yüzden şimdi yüzde yirmibeşlik dilimdeyim , yoksa hergün oyunu en az 4-5 saat oynadım ve bütün görevleri zamanı dolmadan yaptım

61HAYLAZ61

Well-Known Member
Bu tür etkinlikler den biriken farklı etkinlik binalarının yükseltme kitleri envanterde duruyor. Merak ediyorum ne zaman bu fazlalık yükseltme kitlerini kullanacağımız etkinlikleri oyuna sunacaksiniz?

GodOfDarkness

Active Member
İlkbahar set kiti verilmesi iyi, aynısını günlük görevlerde de verilmesi güzel olur.
Bu sene görev listesi de güzel sayılırdı. Aşırı vakit alacak görevler tercih edilmemeli çünkü oyunu aktif oynayan büyük çoğunluk iş hayatından zor vakit buluyor.

KaanSide

Well-Known Member
Etkinliğin, çok verimli geçtiğini söyleyemem.
Şöyle ki;
* Oyuncu arkadaşlarım ile muhabbetlerimde, bazı arkadaşların topladığı ağaçlarda 50-100 arası fener çıktığını öğrendim. Şu ana kadar bende genel olarak 3-5-10-20 fener denk geldi. Online süremin de yeterince fazla olduğunu da düşünüyorum.
* Topladığım fenerleri rastgele harcamamaya dikkat ediyorum. ''Günlük Özel'' ödüller ilgimi çekmezse kesinlikle harcamıyorum. Ama ilgimi çeken bir ödül çıktığında da 1000-1200 fener harcamama rağmen bir türlü ''Günlük ödülü'' kazanamıyorum.
* Üstteki maddenin devamı olarak, nilüferlerin üzerindeki 3 seçenekten birini seçtiğimde askeri trampetçi, kendine yardım kiti gibi çok da işe yarayacağını düşünmediğim ödüller mevcut. Zaten günlük görevlerde ve harita da bulduğumuz hediyeler de bunlardan yeterince çıkıyor, elimde yeterince kendine yardım kiti birikti zaten :) Bunların yerine, zafer kulesi geliştirmesi gibi kitler, daha nadir bulunan hediyeler cazip olurdu :)
* Görev listesi bir zamanlar paylaşılıyordu ama son 2 etkinlikte artık paylaşılmıyor. Fakat 3 gece önce ''Genel Sohbet'' sayfasında bir oyuncu saat 22:00 sıralarındaydı sanırım, bir sonraki Günlük Ödül ün ''Haydut yuvası küçültme kiti'' olduğunu yazmıştı ve gece yarısı bu ödül aktif oldu. Bizlerin de ya da benim de :) ödül listesi, görev listesi vs. ulaşabileceğimiz bir link veya forum sayfanız mevcut mu?
* Pek çok görevi zorlanmadan ya da yarı zorlanarak bitiriyorum ama şu 10 veya 12 defa 24 saatlik üretim yap seçeneğini görünce çıldırıyorum resmen :) Zaten köyümde arsa kalmadı bir de bina satıp yer açıp nalbant binaları kurmaya çalışıyorum. Hem sayısı fazla hem de süre çok uzun. Sanırım oyunda aritmetik bir hesaplama yapan yapay zeka var, köyümde 3 nalbant var iken, 12 defa 24 saat tamamla görevi çıkıyor.
* Bu tür etkinliklerde mesela bir önceki etkinlikte kaçırdığımız veya tamamlayamadığımız geliştirme kitlerinden misal Colossus, Kraliyet Gemisi gibi, ödül olarak koyma şansınız olamaz mı?
* Genel olarak etkinliklerde ORTAK bir sıkıntı var. Günlük Cila, Movite, Taverna ziyaretlerimi düzenli olarak ve mümkünse saatini pek geçiştirmeden gerçekleştirmeye özen gösteriyorum. Lakin, etkinlik içerisinde verilen görevler C,M,T 'lerin aksatılmasına neden oluyor. Görev olarak verilmediği sürece arkadaş listemdeki pek çok oyuncu C,M,T 'leri aksatmaya başlıyor.
Görevlerde C,M,T çıkarılması gerektiğini düşünüyorum. Bu sayede oyuncular etkinliklerden dolayı C,M,T 'leri aksatmayacağı görüşündeyim.
Emeğiniz için teşekkür ederim. Sonuçta bu bir oyun, amaç eğlenceli güzel vakit geçirmek. İyi oyunlar arkadaşlar.

DeletedUser36737

Guest
Etkinliğin, çok verimli geçtiğini söyleyemem.
Şöyle ki;
* Oyuncu arkadaşlarım ile muhabbetlerimde, bazı arkadaşların topladığı ağaçlarda 50-100 arası fener çıktığını öğrendim. Şu ana kadar bende genel olarak 3-5-10-20 fener denk geldi. Online süremin de yeterince fazla olduğunu da düşünüyorum.
* Topladığım fenerleri rastgele harcamamaya dikkat ediyorum. ''Günlük Özel'' ödüller ilgimi çekmezse kesinlikle harcamıyorum. Ama ilgimi çeken bir ödül çıktığında da 1000-1200 fener harcamama rağmen bir türlü ''Günlük ödülü'' kazanamıyorum.
* Üstteki maddenin devamı olarak, nilüferlerin üzerindeki 3 seçenekten birini seçtiğimde askeri trampetçi, kendine yardım kiti gibi çok da işe yarayacağını düşünmediğim ödüller mevcut. Zaten günlük görevlerde ve harita da bulduğumuz hediyeler de bunlardan yeterince çıkıyor, elimde yeterince kendine yardım kiti birikti zaten :) Bunların yerine, zafer kulesi geliştirmesi gibi kitler, daha nadir bulunan hediyeler cazip olurdu :)
* Görev listesi bir zamanlar paylaşılıyordu ama son 2 etkinlikte artık paylaşılmıyor. Fakat 3 gece önce ''Genel Sohbet'' sayfasında bir oyuncu saat 22:00 sıralarındaydı sanırım, bir sonraki Günlük Ödül ün ''Haydut yuvası küçültme kiti'' olduğunu yazmıştı ve gece yarısı bu ödül aktif oldu. Bizlerin de ya da benim de :) ödül listesi, görev listesi vs. ulaşabileceğimiz bir link veya forum sayfanız mevcut mu?
* Pek çok görevi zorlanmadan ya da yarı zorlanarak bitiriyorum ama şu 10 veya 12 defa 24 saatlik üretim yap seçeneğini görünce çıldırıyorum resmen :) Zaten köyümde arsa kalmadı bir de bina satıp yer açıp nalbant binaları kurmaya çalışıyorum. Hem sayısı fazla hem de süre çok uzun. Sanırım oyunda aritmetik bir hesaplama yapan yapay zeka var, köyümde 3 nalbant var iken, 12 defa 24 saat tamamla görevi çıkıyor.
* Bu tür etkinliklerde mesela bir önceki etkinlikte kaçırdığımız veya tamamlayamadığımız geliştirme kitlerinden misal Colossus, Kraliyet Gemisi gibi, ödül olarak koyma şansınız olamaz mı?
* Genel olarak etkinliklerde ORTAK bir sıkıntı var. Günlük Cila, Movite, Taverna ziyaretlerimi düzenli olarak ve mümkünse saatini pek geçiştirmeden gerçekleştirmeye özen gösteriyorum. Lakin, etkinlik içerisinde verilen görevler C,M,T 'lerin aksatılmasına neden oluyor. Görev olarak verilmediği sürece arkadaş listemdeki pek çok oyuncu C,M,T 'leri aksatmaya başlıyor.
Görevlerde C,M,T çıkarılması gerektiğini düşünüyorum. Bu sayede oyuncular etkinliklerden dolayı C,M,T 'leri aksatmayacağı görüşündeyim.
Emeğiniz için teşekkür ederim. Sonuçta bu bir oyun, amaç eğlenceli güzel vakit geçirmek. İyi oyunlar arkadaşlar.

Değerli fikirlerini paylaştığım için teşekkür ederiz değerli oyuncu.
Sizin önerileriniz bizim için değerlidir ve emin olunki sizin yaşadığını durumların aynısını bizde yaşıyoruz.
Sonuçta bizlerde oyunu oynuyoruz ve hiç bir şekilde bize veya size ayrım yapılmıyor. Sonuçta etkinlikte ki olan herşey şans işi. ŞANSINIZ BOL OLMASI ÜMİDİYLE. :)

DeletedUser28410

Guest
oyunu beğenmedim. çünkü şans çok önemli.. Oyun boyunca bana genelde 3-5 fener çıktı. oyunun başından son bir güne kadar toplasan şehirden 250 fener topladığımı zannetmiyorum. buda diğerleri ile aramın açılmasına sebep oldu. sürekli en ileri seçeneği seçmeme rağmen amatöre düştüm. üstelik 7 bölüm geçtim altından amatöre düştüm. sekiz bölüm bitirenler gümüş 9 bölüm bitirenler altın olduğu halde ben 7 bölümle amatörde kaldım buna aklım ermedi. Bazen günde bir bazende iki güne bir şehirden kiraz ağacı topladım. oda dediğim gibi çoğunlukla 3-5 fener bu nedenle oyunu beğenmedim. görevler zor değildi hediyeler güzeldi iki sorun olmasaydı yani şehirden şanslı olan çok şanssız olanlar az fener topluyor ve lig sıralaması daha düzgün olsaydı bu etkinliği çok severdim.