• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

İlkbahar Etkinliği

• Konuyu başlatan DeletedUser24930
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser24930

Guest
Merhaba,

İlkbahar Etkinliği ile ilgili görüş ve önerilerinizi bu başlık altında yapabilirsiniz.

Saygılar...

mavisis

Well-Known Member
SelamunAleyküm;

Yeni Etkinlik Olan Spring Event Biraz Karışık Görülsede Şahsen Başarılı Olmuş Bir Etkinlik.

Etkinlikte Görev Yaparak ve Vahşi Doğada Beliren Ağaçlardan Topladığınız Fenerlerle Sandık Açarak Çeşitli Ödüller Kazanıyorsunuz. Pazar, Dilek Kuyusu, Bilgi Tapınağı vs. Gibi.

Bunların Dışında Etkinlik Binasıda Kazanabilirsiniz. Etkinlik Binalarını Bir Set Olarak Düşünmelisiniz. Toplamda 5 Adet Olan Özel Binaların Herbirinin Farklı Bonusları vardır. Ancak Önemli Olan Husus Şudur. Tam Bonusları Almanız İçin 5 Binayada Sahip Olmalı ve Bu Binaları Şehrin Farklı Noktalarına Değil. Birbirine Temas Edecek Şekilde Yerleştirmelisiniz. Yani Bir Puzzle Gibi Düşünelim.

Özetle 5 x 5 Boyutunda Bir Parka Sahip Olduğunuzu Düşünün. Bu Park Size 24 Saatte 1 Kez Toplamak Şartıyla 5 FP, Para, Erzak, Madalya, Ürün Veriyor. Ayrıca %5 Saldırı Bonusu, %5 Şehir Savunma Bonusu, Mutlulukta Sabit Olarak Geliyor.

Şahsi Önerim Sandıkları Açarken Büyük Ödülün Etkinlik Binası Olmasını Bekleyin. Bilgi Tapınağına Tav Olmayın!!!! Çünkü Sandık Açmak İçin Topladığınız Fener Sınırlıdır.

Oyunda 2 Görev Sistemine Gidilmiş. 25 er Adet 2 Görev Paketi Düşünelim. İlk 25 Görev Ardı Ardına Yapılabiliyor. Birinci 25 Görevi Tamamlayınca 2. Görevlere Geçiyorsunuz. İkinci 25 Görev ise 24 Saatte 1 Görev Yapmak Şartıyla Veriliyor.

Görev Listeleri Spoiler Olarak Veriyorum. Bol Şanslar.

Görevlerden Toplamda 538 Fener 2 Etkinlik Binası 2 Portre Kazanıyorsunuz.

1. 100 Para Toplayın & 7 FP Harcayın

2. Çağınıza Ait 1 veya Önceki Çağa Ait 2 Dekorasyon İnşa Edin & 7 FP Harcayın

3. 5 Adet 5 dklık Üretim Yapın & 7 FP Harcayın

4. Çağınıza Ait 1 veya Önceki Çağa Ait 2 Konut İnşa Edin & 7 FP Harcayın

5. Halkınızı Coşturun & 7 FP Harcayın

6. 3 FP Satın Alın & 7 FP Harcayın

7. 40 Ürün Toplayın & 7 FP Harcayın

8. 8 Adet 1 Saatlik Üretim Yapın & 7 FP Harcayın

9. 1 Teknoloji Araştırın & 7 FP Harcayın

10. 5 Adet 8 Saatlik Üretim Yapın & 7 FP Harcayın

11. Arkadaş Tavernasında 4 Ziyaret Gerçekleştirin & 7 FP Harcayın

12. Çağınıza Ait 1 veya Önceki Çağa Ait 2 Kültür Binası İnşa Edin & 7 FP Harcayın

13. Bir Eyalete Keşif Kolu Gönderin & 7 FP Harcayın

14. 5 FP Satın Alın & 7 FP Harcayın

15. 200 Taverna Gümüşü Toplayın & 7 FP Harcayın

16. 7 Adet 15 dklık Üretim Yapın & 7 FP Harcayın

17. 4 Sektöre Sızın & 7 FP Harcayın

18. Çağınıza Ait 5 veya Önceki Çağa Ait 8 Asker Yetiştirin & 7 FP Harcayın

19. 4 Adet 24 Saatlik Üretim Yapın & 7 FP Harcayın

20. 2 Sektörü Savaşmadan Ele Geçirin & 7 FP Harcayın

21. 40 Adet Cila / Motive Yapın & 7 FP Harcayın

22. Büyük Binalara 20 FP Harcayın yada Bir Teknoloji Araştırın

23. 8 Dekorasyon İnşa Edin (Ağaç Diksenizde Olur) & 7 FP Harcayın

24. Taverna Mağazasından Bir Özelliği Etkinleştirin & 7 FP Harcayın

25. Bir Eyaleti Ele Geçirin & 7 FP Harcayın

2. Görev Listesi ( Eksik Olanlar Eklenecektir.)

Görevlerden Toplamda 408 Kazanıyorsunuz.

1. 200 Para Toplayın & 7 FP Harcayın

3. 12 Adet 5 dklık Üretim Yapın & 7 FP Harcayın

4. Çağınıza Ait 2 veya Önceki Çağa Ait 4 Konut İnşa Edin & 7 FP Harcayın

6. 8 FP Satın Alın & 7 FP Harcayın

7. 70 Ürün Toplayın & 7 FP Harcayın

8. 12 Adet 1 Saatlik Üretim Yapın & 7 FP Harcayın

10. 8 Adet 8 Saatlik Üretim Yapın & 7 FP Harcayın

11. Çağınıza Ait 5 veya Önceki Çağa Ait 8 Askeri Silin & 7 FP Harcayın

12. Bir Eyalete Keşif Kolu Gönderin & 7 FP Harcayın

13. 10 Adet 15 dklık Üretim Yapın & 7 FP Harcayın

14. 5 Sektöre Sızın & 7 FP Harcayın

15. Çağınıza Ait 6 veya Önceki Çağa Ait 10 Asker Yetiştirin & 7 FP Harcayın

16. 7 Adet 24 Saatlik Üretim Yapın & 7 FP Harcayın

17. 2 Sektörü Savaşmadan Ele Geçirin & 7 FP Harcayın

18. 40 Adet Cila / Motive Yapın & 7 FP Harcayın

19. Büyük Binalara 20 FP Harcayın yada Bir Teknoloji Araştırın

20. Bir Eyaletin Kontrolünü Ele Geçirin & 7 FP Harcayın

Son :)

Son düzenleme:

DeletedUser35206

Guest
İyi güzel olacağını umuyoruz ama çok kısa olmuş bence 20 gün.
Hepinize başarılar. Bu arada görevler için teşekkürler

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser35206

Guest
SelamunAleyküm;

Yeni Etkinlik Olan Spring Event Biraz Karışık Görülsede Şahsen Başarılı Olmuş Bir Etkinlik.

Etkinlikte Görev Yaparak ve Vahşi Doğada Beliren Ağaçlardan Topladığınız Fenerlerle Sandık Açarak Çeşitli Ödüller Kazanıyorsunuz. Pazar, Dilek Kuyusu, Bilgi Tapınağı vs. Gibi.

Bunların Dışında Etkinlik Binasıda Kazanabilirsiniz. Etkinlik Binalarını Bir Set Olarak Düşünmelisiniz. Toplamda 5 Adet Olan Özel Binaların Herbirinin Farklı Bonusları vardır. Ancak Önemli Olan Husus Şudur. Tam Bonusları Almanız İçin 5 Binayada Sahip Olmalı ve Bu Binaları Şehrin Farklı Noktalarına Değil. Birbirine Temas Edecek Şekilde Yerleştirmelisiniz. Yani Bir Puzzle Gibi Düşünelim.

Özetle 5 x 5 Boyutunda Bir Parka Sahip Olduğunuzu Düşünün. Bu Park Size 24 Saatte 1 Kez Toplamak Şartıyla 5 FP, Para, Erzak, Madalya, Ürün Veriyor. Ayrıca %5 Saldırı Bonusu, %5 Şehir Savunma Bonusu, Mutlulukta Sabit Olarak Geliyor.

Şahsi Önerim Sandıkları Açarken Büyük Ödülün Etkinlik Binası Olmasını Bekleyin. Bilgi Tapınağına Tav Olmayın!!!! Çünkü Sandık Açmak İçin Topladığınız Fener Sınırlıdır.

Oyunda 2 Görev Sistemine Gidilmiş. 25 er Adet 2 Görev Paketi Düşünelim. İlk 25 Görev Ardı Ardına Yapılabiliyor. Birinci 25 Görevi Tamamlayınca 2. Görevlere Geçiyorsunuz. İkinci 25 Görev ise 24 Saatte 1 Görev Yapmak Şartıyla Veriliyor.

Görev Listeleri Spoiler Olarak Veriyorum. Bol Şanslar.

Görevlerden Toplamda 538 Fener 2 Etkinlik Binası 2 Portre Kazanıyorsunuz.

1. 100 Para Toplayın & 7 FP Harcayın

3. 5 Adet 5 dklık Üretim Yapın & 7 FP Harcayın

4. Çağınıza Ait 1 veya Önceki Çağa Ait 2 Konut İnşa Edin & 7 FP Harcayın

6. 3 FP Satın Alın & 7 FP Harcayın

7. 40 Ürün Toplayın & 7 FP Harcayın

8. 8 Adet 1 Saatlik Üretim Yapın & 7 FP Harcayın

10. 5 Adet 8 Saatlik Üretim Yapın & 7 FP Harcayın

11. Arkadaş Tavernasında 4 Ziyaret Gerçekleştirin & 7 FP Harcayın

12. Çağınıza Ait 1 veya Önceki Çağa Ait 2 Kültür Binası İnşa Edin & 7 FP Harcayın

13. Bir Eyalete Keşif Kolu Gönderin & 7 FP Harcayın

14. 5 FP Satın Alın & 7 FP Harcayın

15. 200 Taverna Gümüşü Toplayın & 7 FP Harcayın

16. 7 Adet 15 dklık Üretim Yapın & 7 FP Harcayın

17. 4 Sektöre Sızın & 7 FP Harcayın

18. Çağınıza Ait 5 veya Önceki Çağa Ait 8 Asker Yetiştirin & 7 FP Harcayın

19. 4 Adet 24 Saatlik Üretim Yapın & 7 FP Harcayın

20. 2 Sektörü Savaşmadan Ele Geçirin & 7 FP Harcayın

21. 40 Adet Cila / Motive Yapın & 7 FP Harcayın

22. Büyük Binalara 20 FP Harcayın yada Bir Teknoloji Araştırın

23. 8 Dekorasyon İnşa Edin (Ağaç Diksenizde Olur) & 7 FP Harcayın

24. Taverna Mağazasından Bir Özelliği Etkinleştirin & 7 FP Harcayın

25. Bir Eyaleti Ele Geçirin & 7 FP Harcayın

2. Görev Listesi ( Eksik Olanlar Eklenecektir.)

Görevlerden Toplamda 538 Kazanıyorsunuz.

1. 200 Para Toplayın & 7 FP Harcayın

2. ???? & 7 FP Harcayın

3. 12 Adet 5 dklık Üretim Yapın & 7 FP Harcayın

4. Çağınıza Ait 2 veya Önceki Çağa Ait 4 Konut İnşa Edin & 7 FP Harcayın

6. 8 FP Satın Alın & 7 FP Harcayın

7. 70 Ürün Toplayın & 7 FP Harcayın

8. 12 Adet 1 Saatlik Üretim Yapın & 7 FP Harcayın

10. 8 Adet 8 Saatlik Üretim Yapın & 7 FP Harcayın

11. ???? & 7 FP Harcayın

12. Bir Eyalete Keşif Kolu Gönderin & 7 FP Harcayın

13. 10 Adet 15 dklık Üretim Yapın & 7 FP Harcayın

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.
Teşekkürler

DeletedUser25694

Guest
bu saldırı bonusu veren iksiri isteyenler kimdi ya ; isteğini yarım yapmış! "FOE yazarlarının insaflı zamanında inş. saldırı bonus veren şeyler icat ederlerde bize verirler ve elde etmemiz deveye hendek atlatmaktan zor olmaz." demeliydi! :D
çünkü almak için ;
1. 70 lik sandığa tıkla,
2. %10 kazanma şansın olsun, kazandın diyelim
http://prnt.sc/eoriin
3. %20 saldırı bonusu kazanma şansın var, kazandın diyelim
http://prnt.sc/eorjrf
4. 8saat sadece kullanabileceğiz; biz saldırırken saldırı hamlelerimizde kullanacağımız %5lik bonus!

biz bunu değil, aynen castel-zeus-aachean katedralinin verdiği bonus gibi biz saldırırken hem saldırı hem savunma bonusu veren şeyler istiyoruz!
bu 3 binadan %1 bonus almak için 2 seviye atlamak zorundayız ve üst seviyelerde bu binlerce fp demek oluyor!

MaScHeRa

Community Manager
Yönetici
Community Team
bu saldırı bonusu veren iksiri isteyenler kimdi ya ; isteğini yarım yapmış! "FOE yazarlarının insaflı zamanında inş. saldırı bonus veren şeyler icat ederlerde bize verirler ve elde etmemiz deveye hendek atlatmaktan zor olmaz." demeliydi! :D
çünkü almak için ;
1. 70 lik sandığa tıkla,
2. %10 kazanma şansın olsun, kazandın diyelim
http://prnt.sc/eoriin
3. %20 saldırı bonusu kazanma şansın var, kazandın diyelim
http://prnt.sc/eorjrf
4. 8saat sadece kullanabileceğiz; biz saldırırken saldırı hamlelerimizde kullanacağımız %5lik bonus!

biz bunu değil, aynen castel-zeus-aachean katedralinin verdiği bonus gibi biz saldırırken hem saldırı hem savunma bonusu veren şeyler istiyoruz!
bu 3 binadan %1 bonus almak için 2 seviye atlamak zorundayız ve üst seviyelerde bu binlerce fp demek oluyor!

Ben de Adriana Lima ile çıkmak istiyorum ama Hatice ile takılıyoruz. :)

Şaka bir yana bunlar boost yani artış. Dönemsel. Kullanıma göre farklı özellikleri var. İleride gelmez diye bir kural yok. Ancak artışlar daha yeni yeni çeşitlendiriliyor.

DeletedUser34435

Guest
Yine pek bir sey alamayacagimiz etkinliklerden biri olmus. Bu 5 binayi kurunca toplamda ne kadar saldiri, fp alacagiz bunu da yazabilirseniz sevinecegim; cunku betada ben takimi tamamlayamadim, ne verdigini tam olarak goremiyorum. Burdan da anlamak imkansiz.
Meddahin Kosesi hangi etkinlikte veriliyor. Oyunda bir yili devirdim ama halen karsilasmadim. %12 saldiri bonusu fena degil.
Meddahin Kosesi, Sah Mat Meydani gibi binalari sefer gorevlerinde verseniz de birden fazla edinip kurma sansimiz olsa daha sorun cozucu olacak gibi; aksi taktirde %180-260 guclerle basa cikmamiz imkansiz ve heves kirici.
Bir de etkinliklerden gelen binalari yer sorunundan dolayi silmek zorunda kaliyoruz. Arada bir genisleme odulu de fena olmazdi.
Yine de emeklerinize tesekkurler.

DeletedUser34843

Guest
Arkadaşlar 2.etkinlik görevinin sonunda her hangi bir bina kazanıyor muyuz? Yoksa sadece fener mi kazanıyoruz?

DeletedUser25694

Guest
binbir güçlükle parçalarını topladığımız bahar binalarının yağmaya açık olması da neymiş ya! hakkızlık!
o zaman erzak para binaları gibi motive edilebilsin ki yağmalanmasın! yağmalandığını söyleseydiniz o kadar fp erzak para ve zaman harcamazdım valla!

DeletedUser35196

Guest
2. GÖREV LİSTESİNDEKİ SPOİLERİN 12.SIRASINDA "BİR EYALETE KEŞİF KOLU GÖNDER" VAR.
OYSA SİSTEMDE KARŞIMA GELEN 12.SIRADAKİ GÖREV "ÇAĞINIZA AİT 2 VEYA ÖNCEKİ ÇAĞA AİT 3 KÜLTÜR BİNASI İNŞA EDİN" ÇIKTI

2. GÖREV LİSTESİNİ GÜNCELLER MİSİNİZ LÜTFEN ?
TEŞEKKÜRLER.

Hatti

Active Member
Merhaba,
Bahar etkinliği bugün bitti. Verilen binalar güzel ama bazı sorunlar:
1- Bu binaların yağmaya açık olması gerçekten çok üzücü bir durum.. O kadar takip ve uğraş sonunda elde ettiğimiz bir binanın yağmaya açık olması gerçekten çok üzücü.. umarım bu durum düzeltilir.
2- Etkinlik sonuna kadar tüm görevleri yapmama rağmen bazı dünyalarda tüm binaları alamadım. Bu durum hoş olmadı, kazandığım binalar tam verimli olmadığı için ilerde kaldırırım herhalde.. Bence kazanılan fenerlerle istenilen binalar alınabilir ve set tamamlanabilirdi.
3- Tek katlı budist tapınağı sadece mutluluk, nüfus ve para üretiyor.. Bu binayı kurmanın bir anlamı yok. En azından her üründen birer tane üretebilirdi veya forge puanı üretebilirdi.. Umarım bu da güncellenir..
4- Teras Çiftliği: Buraya yazmamam gerekiyor biliyorum ama yazmışken onu da ekleyeyim dedim.. Uzun uğraşlar sonucunda aldığım bu binanın geçenlerde yağmalandığını gördüm. Bu beni büyük hayal kırıklığına uğrattı..
5- Bahar etkinliğinde verilen binaların yerleşim şekli değiştirilebilir olmalı.. Mevcut durumda iki tarafından yol geçmesi gerekiyor, bu en azından sadece bir tarafından yol geçecek şeklinde düzeltilebilir. 5*5 alan kaplayıp iki tarafından yol geçmesi şehir düzenlemesinde sorunlar yaratıyor.
6- Bahar etkinliği binalarında düzenleme yaparken süreler sıfırlanıyor. Bu durumda sadece puanlar toplandıktan sonra düzenleme yapmak gerekiyor.. Bence sayaç kaldığı yerden devam etmeli.

Etkinlikle ilgili eleştirilerimi yukarıda açıklamaya çalıştım, umarım faydası olur.
Saygılarımla,