• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

2018 Kış Etkinliğini değerlendirin

• Konuyu başlatan DeletedUser34832
  • Başlangıç tarihi

Etkinlik sizin için nasıl geçti

• Ben etkinliğe hiç katılmadım

Oylar: 0 0,0%

• Toplam oy kullanan
    87

DeletedUser34832

Guest
FoE_Logo_Winter_small.png
Değerli oyuncularımız, etkinliği son günlerine geldiğimiz şuan sizden yukarıdaki seçenekler ile etkinliği yorumlamanızı istiyoruz.
Sizlerin düşünceleri bizim için her zaman çok değerlidir.
Her katılımcı bir veya iki tercih ile etkinliği değerlendirebilir.
Dilerseniz etkinlik için anket altına kendi fikirlerinizi yazabilirsiniz.
Değerlendirme etkinlik sonuna kadar açık olacak, istediğinizde oyunuzu değiştirme şansınız olacaktır.

daily_challenges_promo3.png

DeletedUser35503

Guest
Kış etkinliğinde oldukça zorlanıyorum ayrıca çağ atladıkça ürünlere ihtiyaç duyuyorum ve bunun üstesinden de gelemiyorum bir yardım lütfen

DeletedUser34832

Guest
Kış etkinliğinde oldukça zorlanıyorum ayrıca çağ atladıkça ürünlere ihtiyaç duyuyorum ve bunun üstesinden de gelemiyorum bir yardım lütfen
Ürün ve devasa binalarınızın için destek gerektiğinde en kısa ve hızlı yol genelde Lonca içinden gelir. Eğer aktif bir oyuncu iseniz loncanız size bu hususta mutlaka yardımcı olacaktır. Şehirdeki devasa binalar eğer en az 10 level değil ise çok yer kaplayan gereksiz binalardır. Ürün sağlayan devasa binalar size ekstra avantaj sağlar ama düşük seviyede olmasın. Stratejinizi gözden geçirin ve diğer tecrübeli oyuncuların şehirlerine bakın. Kısa vadede çözüm üretebileceğinize inanıyorum.
Bol şans ve iyi eğlenceler...

DeletedUser35110

Guest
Bilgi amaçlıdır !
ÜRÜN BİNASI TERCİH HATALARI;

Modern Çağ dan sonra Ürün üretmek strajik bir iştir.
Çünkü Modern Çağ a geçtikten sonra her ilerlediğiniz Çağ ile ilgili devam eden bir sistem vardır.

Bu sistem 1-4 Çağ sistemidir.
Yani; Bir ürün üretirken sizden 4 Çağ önceki ürün den takviye ister.

Örneğin; Gelecek Çağ dasınız ! Ve Nano üreteceksiniz !
4 Önceki Çağ dan size Çelik Lazım. Nano kurduğunuzda Çelik de kurarsanız ! Nano üretimini sağlama alırsınız!

DeletedUser36421

Guest
Zamanindan once istenen malzemeler de oluyor oyunda. Devasa bina kurmak da cok cetrefilli.3. ittifak a katildim.Ucunde de devasa binami kendim gelistiriyorum. Kimse kari olmadigi surece devasa binalarda yardimci olmuyor.Zor kazanilan gelistirme puanlarini baskasina yatirmak istemiyorlar.uretimler de hizlandirma secenekleri olmadigi icin ilerki caglarda eski cag urunleri tamamlamak da cok SIKINTI yaratiyor.Misal 200-250demir isteyen bir yapi yada arastirma yuksek puanlarda bile olsak hep 8saate 2 adet ile sinirli tutuluyor. Ilerki cag binalarinda hala 3-4 oncesi caga ait malzemeden daha cok miktarda istenmesi oyunu yavaslatan bir sistem olarak karsimiza cikiyor.Ayrica zaman alan bu urunleri pazarda ticaret etmekde sorun yaratiyor. Ticaret icin eski donem urunlerin daha hizli uretilmesi yada ihtiyacinin azaltilmasi daha mantikli olacaktir. Saygilarimla

DeletedUser36567

Guest
Görevler gerçekten zor. Kaynak ve Altın sıkıntısını sürekli yaşıyoruz. Sırf görev olsun diye bina yapıp yaptığımız binayı yıkarak kaynak elde etmeye çalışıyoruz ki yeni görevleri yapabilelim. Askeri sistem , kaynak , arazi gibi etkenler bizi çok zorluyor. Üstüne etkinlikte bulunan binaları almak için kendimizi çok zorluyoruz. Oyun güzel hikaye güzel fakat gerek bekleme süreleri gerek kaynak temini çok zor. Uzun lafın kısası bu etkinlik oyunda gelişmiş olanların işine geldi. Sağlık olsun umarım bazı iyileştirmeler yapılır.

DeletedUser36421

Guest
Ayricada sureli bir gorevde ki 24 saatliik zaman icinde bizden 20 kez 1 gunluk uretim istenmesi yada 40 kez bir saatlik uretim istenmeside cok sacma. Yani ben 24 saatlik gorev suresi icinde 20 adet tarla yaparak bunlari 1 gunluk uretime sokmam gerek ki istenen gorev basarila bilsin.Lakin bunun icin ne hammaddemiz ,ne arazimiz,nede nufus yeterli olmuyor.Buda ayri bir sacmalik.Sistemdeki sureli gorevlerin kesinlikle 10kereden cok olmamasi yada yapim adedi cok ise zamanin 1 saatten cok olmamasi gerekli diye dusunuyorum. Saygilar

serdalca08

Well-Known Member
Etkinlik görevleri çok uzun,24 saatlik üretim topluyorum 8 saat ,4 saat gibi şeylerle karşılaşmak istemiyorum.

DeletedUser34832

Guest
Zamanindan once istenen malzemeler de oluyor oyunda. Devasa bina kurmak da cok cetrefilli.3. ittifak a katildim.Ucunde de devasa binami kendim gelistiriyorum. Kimse kari olmadigi surece devasa binalarda yardimci olmuyor.Zor kazanilan gelistirme puanlarini baskasina yatirmak istemiyorlar.uretimler de hizlandirma secenekleri olmadigi icin ilerki caglarda eski cag urunleri tamamlamak da cok SIKINTI yaratiyor.Misal 200-250demir isteyen bir yapi yada arastirma yuksek puanlarda bile olsak hep 8saate 2 adet ile sinirli tutuluyor. Ilerki cag binalarinda hala 3-4 oncesi caga ait malzemeden daha cok miktarda istenmesi oyunu yavaslatan bir sistem olarak karsimiza cikiyor.Ayrica zaman alan bu urunleri pazarda ticaret etmekde sorun yaratiyor. Ticaret icin eski donem urunlerin daha hizli uretilmesi yada ihtiyacinin azaltilmasi daha mantikli olacaktir. Saygilarimla
Oyun çok basit olsa acaba bu kadar eğlenceli olurmuydu ...
Daha öncede yazdım ama tekrar edeyim aktif bir loncada aktif bir üye olmak sizlere lonca nimetlerinden faydalanmak adına pek çok imkan sunar.
En basiti 4 saat te 5 ürün aldığınız ürün binanızdan topladığınız ürünleri aynı çağ diğer ürünler ile 1/1 takas ile çok kolay değiştirme olanağı vardır.
Oyun içinde gereksinim duyulan fakat kıta haritasında kaynağı olmayan ürünleri üretmek yerine kaynağı olan ürünleri üretin ve pazarda bunları takaslayın.
Oyun geliştiricileri sizlerin sosyalleşmeniz için bunu düşünmüştür. Loncalar bunun için var.
Çağda ilerledikçe eski çağların ürün gereksinimi de bu amaçla oluşmuştur. Bu sayede siz ne kadar üst çağda olursanız olun diğer oyuncuların desteğine ihtiyaç duyarsınız. Şehrinizi tekrar gözden geçirin, mesela bir çok mutluluk sağlayan binalar yerine her levelde artan mutluluk sağlayarak daha az yer kaplayan devasa binalar faydalı olabilir.
İyi eğlenceler....

DeletedUser34832

Guest
Görevler gerçekten zor. Kaynak ve Altın sıkıntısını sürekli yaşıyoruz. Sırf görev olsun diye bina yapıp yaptığımız binayı yıkarak kaynak elde etmeye çalışıyoruz ki yeni görevleri yapabilelim. Askeri sistem , kaynak , arazi gibi etkenler bizi çok zorluyor. Üstüne etkinlikte bulunan binaları almak için kendimizi çok zorluyoruz. Oyun güzel hikaye güzel fakat gerek bekleme süreleri gerek kaynak temini çok zor. Uzun lafın kısası bu etkinlik oyunda gelişmiş olanların işine geldi. Sağlık olsun umarım bazı iyileştirmeler yapılır.
Görevler zor oldukça ödül daha kıymetli olabilir. Siz zaten bazı sorunları çözmeyi öğrenmişsiniz bile. Bu tür uzun süreli etkinliklerde alt çağ oyuncuları üst çağ oyuncularından daha çok faydalanır. Zira üst çağ oyuncusu muhtemelen tüm genişlemelerini açmış ve alan sıkıntısını had safhada yaşar. Oysa sizlerin daha erişebileceği çok fazla genişleme imkanı olacaktır. Bu etkinlikte sağlanan pek çok bina üst çağ oyuncusunda zaten var ve daha fazla olması envanterde durarak fayda sağlamıyor. Oysa sizlere çok fazla katkı sağlayacak özel binalar var. Sadece motive ile fazladan ürün veren binalar size bedelsiz ve emeksiz ürün sağlar. Bu binalar siz üst çağa geçtiğinizde kit ile yükseltilmediğinde o çağdan ürün sağlamaya devam eder. Bu durum bazı hallerde çok faydalıdır.
Stratejisini kısa, orta ve uzun vadeli planlar ile yapanlar avantajlıdır. Şehrinize ve envanterinize tekrar bakın, yapacak bir şeyler mutlaka vardır.
İyi eğlenceler....

DeletedUser28410

Guest
Arkadaşlar 71 adet görevi gösteren görev dizisini bilen var mı buna nasıl ulaşabilirim. Kış etkinliği 2018 için

DeletedUser34017

Guest
Arkadaşlar ii oyunlar..Burada soru sormak, öneride bulunmak sizlere bir yarar sağlamayacaktır..yönetim kadrosunun vereceği yanıtlar bellidir.. sizin karşılaştığınız sorunları çözmekten çok bla bla bla şeklinde olacaktır alacağınız yanıtlar..etkinlikte karşıma "orta boy orduyu yen" görevi çıktı.. orta boy ordu dediği 8+5 birimlik 2 raundluk savaş..işin komik kısmı, savaşacağım birimler yeni başladığım çağın en sonunda araştırıcağım savaş birimleri..diyebililer ki "paketten asker desteği alabilirsin"..onada baktım..düne kadar 13.90 liraya aldığım 8 birim 26.90 lira olmuş..etkinliği de oyunu da bırakma aşamasındayım..

DeletedUser36438

Guest
1 ay çok fazla 15 günden fazla sürmese iyi olurdu.Ayrıca tüm görevleri istediğimiz zaman bitirebilmeliyiz yarısı şimdi diyer yarısı etkinlik sonuna kadar bir bir olmamalı.

DeletedUser36421

Guest
Arkadaşlar ii oyunlar..Burada soru sormak, öneride bulunmak sizlere bir yarar sağlamayacaktır..yönetim kadrosunun vereceği yanıtlar bellidir.. sizin karşılaştığınız sorunları çözmekten çok bla bla bla şeklinde olacaktır alacağınız yanıtlar..etkinlikte karşıma "orta boy orduyu yen" görevi çıktı.. orta boy ordu dediği 8+5 birimlik 2 raundluk savaş..işin komik kısmı, savaşacağım birimler yeni başladığım çağın en sonunda araştırıcağım savaş birimleri..diyebililer ki "paketten asker desteği alabilirsin"..onada baktım..düne kadar 13.90 liraya aldığım 8 birim 26.90 lira olmuş..etkinliği de oyunu da bırakma aşamasındayım..

Cok haklisin kardesim.Ben sorun sikintiyi anlatmisim, genc kardes bana oyunun stratejisini anlatiyor cevap diye.Arkadas sizin sistem calismiyor diyorum hala loncaya gir diyor.Girdikde bir b..a yaramadi.Ticaret diyorsun ,yapan yok.1/1 dedigin mal varmi bir bak.1/1 ticaret ancak farkli caglar karsiligi oluyor oda bize yaramiyor.Ben gelmisim somurgeye adam bana bronz cagi madeni vericek 1/1 e. Hersey sizin dusundugunuz gibi OLMUYOOOOR. Insan faktoru denilen olay var.Her oyunda gecerli olan.Sen hala biybiy da biybiy diyorsun.15yasinda forum oyun yoneticisi yapinca boyle oluyor demekki.Neyse yinede cevap verme zahmetine girmis sagolsun var olsun.

DeletedUser34399

Guest
1 hafta öncesine kadar ortalama 10 kibrit 20 mum veriyordu, son 1 haftadır ise 10 kibrit 13-14 veriyor. O kadar ki 5kez arka arkaya 1mum çıktığına şahit oldum.
Tamam, süre sonuna doğru biraz zorlaşmayı anlarım da, bu kadarı da abartı, neredeyse "12. seviyeyi açamayın, parayla yıldız alın" der gibi.
4-5 yıldır oynuyorum bu oyunu ama bu kadarına hiç şahit olmamıştım. PES...

Mjölnir

Member
Gayet güzel bir etkinlik oldu bence. Mesela Haydut Yuvası olmayan arkadaşlar rahatlıkla edindiler, Onur Listeleri yine öyle :))
Sadece süre olarak biraz uzundu ve 'yarışı peşin yarısı oyun bitince' der gibi görevleri bölmek pek hoş olmamış o kadar :)

DeletedUser35110

Guest
Görevler zor olmak zorunda belki ancak getirisi de ona göre olsa daha zevkle yapılır.
Bir SET görevinde, SET in parçalarından bir tanesini almak için uğraşıyoruz. Görevi bitiriyoruz zar zor !
Bir adet SET parçası kazanmak için sandığa tıklıyoruz !
Ohanness 10 FP :))
Parça nerde ?!

Bir de ne var "Bu Büyük Orduyu Yen"
Şaka gibi :))
Kaç kişi yeniyor merak ediyorum !

Görevler kolay olsun demiyorum ! Daa imkansız olmasın yeter.

DeletedUser36571

Guest
Günlük özel ödüle ulaşma şansı yaklaşık %5,5 ama yinede alamıyabiliyorsunuz. Büyüleyici kır evi için 180 yıldız kullandım yinede alamadım. Çünkü iki defa karıştır çıktı. Bu durumda günlük özel ödüllerin çoğuna ulaşamadık.
Oyunda gerçek para harcamıyorum. Oyunun bir espirisi kalmıyor. Yoksa bastır parayı Ark al, yıldız al, çağının çok üzerinde binalar al.
Stratejiyi pilanlı yapanlar için görevler bir kaçı hariç çok zor değil.
Çağın önemi yok askeri (artış, birlik) ve ekonomik (para, erzak) olarak güçlüysen kolay. Üst çağlar nispeten daha zor.
Etkinlik süresi çok uzun.
Çoğu ödül harcanan maliyeti karşılamıyor.
Şans faktörünü azaltıp görevi zorlaştırmak ve süresini ayarlamak önemli ödüllere ulaşmakta daha adaletli olur diye düşünüyorum.

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser34017

Guest
Etkinlikte görevlerin sonuna yakın karşınıza aşılması imkansız görevler çıkıyor.. sanırım elmasla yıldız almaya mecbur bırakılıyoruz..teknik açıdan aşılması imkansız görev için yönetimden yardım istedim..çözüm önerileri o kadar komik, oyunun gerçeklerinden o kadar uzak ki, bir sürü fuzuli eleman olarak görünüyorlar..yardımcı olmayı bırakın, acizlik içinde yüzüyorlar..faydasız kilisenin papazı ayarındalar..