• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Oyun Hakkındaki Düşünceleriniz

DeletedUser37014

Guest
Merhabalar;

Oyuna başlayalı 5-6 gün oldu izninizle hem düşüncelerimi paylaşmak hem de "Genel Tartışma" bölümü altında bir konu açmak istedim.

Öncelikle oyundan başlarsak. Beta aşamasında olduğu için sorunları mazur görmek ve ileride düzeleceğini ummak gerek bunun farkındayım. Farklı bir web tabanlı strateji oyunu olmuş hoş da olmuş umarım daha da başarılı olacaktır zamanla. Gözüme çarpan en büyük sorun -bana göre tabii ki- Elmas konusu. Şöyle ki Elmas hem reel olarak çok pahalı (2000 Elmas yaklaşık 50 TL) hem de oyunda Elmas isteyen birimler,yapılar olsun çok fazla. Örneğin ben başlayalı çok olmadı dediğim gibi fakat Terzi açıldı ben 400 Elmas(Yani tanesi 10 TL!) getirisi ise saatte 360 malzeme. Bana şu aşamada en fazla malzeme kazandıran yapı ise Meyve Tarlası ve getirisi saatte 130 malzeme. Yani neredeyse 3 katlık bir fark var ve bence bu çok büyük bir fark.(terzinin kapladığı alanın Meyve Tarlasından çok daha az olduğunu söylemiyorum bile onu Meyve Tarlasındaki nüfusun azlığı ile dengeleriz diyorum) Şimdi diyeceksiniz ki eee ne var bunda, sorun nedir?
1.Sorun Elmas aşırı pahalı. BETA aşamasında yeni bir pazar arayışında olan bir oyun için çok çok aşırı pahalı.
2.Oyunda Elmas kullanamadan oynayacakların Elmas kullananları yakalaması bir hayli zaman alacaktır. Askeri alanlarda fark yaratır mı henüz bilemiyorum ama olacak gibi. Bu da olursa çok kötü tabi.

Foruma gelecek olursak. Yine beta sürüm ve yeni bir oyun olması dolayısı ile pek aktif değil normaldir. Fakat şuradan saydığım kadarıyla 11 yetkili var ve ben onları aktif göremiyorum Forumda. Madem yeni bir oyunun yönetimi içindesiniz amacınız oyunu tanıtmak yaymak sürekli burada olun demiyorum ama soruları cevapsız bırakmayın. Cevaplanmış bile olsa sizlerde daha tecrübeli ve bilgilisiniz onları da paylaşın derim.

Umarım kimse yanlış bir şey anlamaz yazdıklarımdan. Okuduğunuz için teşekkürler. Sizler de fikirlerinizi paylaşırsanız ve bunları iletebilir isek Almanya'ya güzel olacaktır :)

İyi oyunlar...
elmas soygunculuğuna (!) aynen katılıyorum..... resmen oyun medaratörleri tefecilik yapıyor ... Oyunda en fazla verilen şey para ama bir halta yaramıyor... hiç bir şey almıyor... ama fahiş fiyatlada olsa erzak alabilmeli.... kısaca age of empires in ilk oyunundan sonra bu oyun özellikle yeni yetmeler için çok para tuzağı haline getirilmiş... kısaca oynamakla beraber hiç keyif almıyorum... düşünün 38000 tl kasam bir halta yaramıyor.... sadece gittikçe artan fiyatlarla ileri elmas alıyor. ama ben gerekirse giysi gerekirse şarap gerekirse asker almak isterim...

DeletedUser29777

Guest
Merhaba,
Betada da oyunu oynamaktayım.Yeni başlayacak etkinlikte elde edilen ürünlerin de ticareti açılırsa oyun daha ilgi çekici olabilir.

izcesur

Well-Known Member
Ben ve benim gibi şehir savunmasını güçlendiren oyuncuları Uzay çağında birden bire aptal pozisyonuna düşürdünüz. 7 haydut 1 Çelik muhafızı ile doğru düzgün saldırı bonusu bile olmayan oyuncular büyük fedakarlıklarla kurduğumuz % 1000 ve üzeri savunma bonuslu şehirlerimizi çizik almadan yağmalıyabiliyor .... Uzay çağında ortaya çıkan Bu dengesizliğin bir an önce düzeltilmesini umuyorum

DeletedUser36364

Guest
mrb ben hehangi bir savaş alanına girerken rakiplerin silahlarını ve güçlerini inceledikten sonraonlar ayarında savaşçılar kullanarak savaşa giriyorum. Ancak benimsilahlarım karşısındaaki silahlardan savunma ve saldırı olarak 2-3 kat daha fazla olduğum halde makine beni çok zorluyor vaya 2. bölüm savaşa geçerken tüm silahlarınmı perişan ediyor ve 2. bölüm savaşı çıkaramıyor ve yeniliyorum. bunu sebebi nedir

drana55

Member
Untitled.png

Oyunun en saçma ek görevi. Millete eşyalar veriyoruz tahminen ayrıca elmas da veriyoruz, doğru çıkma şansı %25... Ne anladım bu işten? Görevler şu saçma ek görev yüzünden bitmiyor.

DeletedUser36826

Guest
oyuna yeni başlayanlar daha hic birsey gormediniz. elmas diyorsunuz evet bazi görevlerde elmaz veriyor ama o elmaslari sizde çok da güzel geri aliyor anlatmicam goreceksiniz. mesela Antika Saticisi getirdiler zamaninda fazladan kurduğunuz binalari depolayip satmak istiyorsunuz size bina depolama vermiyor Antikaci gelmeden her görevde veriyordu. bir binayi size 10.000 satiyorsa siz sataraaniz 2.500 ortalama bu kadar fark var.
Mesela Günlük görevlerde "Büyük Orduyu Yen" diyor bakiyorsun 1 ve 2 ordu var arti savunma ve saldırı takviyesi verilmiş niye oyuncular 1 orduya sahip. Mesela Ozalitler niye 2+2 ozaliti takas ederken kapali alan acilmiyor da acik alan tekrar aciliyor. Mesela gene Günlük Görevlerde 2-3 gorev yapip karsiliginda küfür eder gibi 10 İlerleme Puani veriliyor Kimsenin 10 tane İlerleme Puani pesinde koştuğunu sanmiyorum kaldirilmali da. Mesela etkinliklerde seviye ilerlemeli binalarda Elmas almadan o binayi bitirmek seviyesini tamamlamak mümkün olmuyor gorev veriyor yapiyorsun oyun goruyor pat sana baska bir odul veriyor.. sahtekarlik.. Daha neler neler oyanyin goreceksiniz...

DeletedUser37014

Guest
Emek vermeye değmez rezalet bir oyun. Elmas alanların şamar oğlanı olmak ise oyunun çirkinliği.

Selamlar,

Oyunun yenilerindenim. Karantina sürecini değerlendirmek için başladım, yavaş yavaş ilerlenen gayet keyifli bir oyuna benziyor.

Anladığım kadarıyla hızlanabilmek için sağlam bir loncaya veya tanıdık ilerlemiş oyunculardan desteğe ihtiyacınız var gibi.

Bunlara sahip değilseniz, ayrıca hırslı ve sabırsızsanız elmasa düşmeniz de an meselesi, belli :)

Bir de erzak iyi hoş da, bu para olayı kısa bir zamandan sonra hiçbir işe yaramıyor. İlerleyen süreçte nolur bilmiyorum ama pek değişecek gibi değil. Paranın da işlevi artırılmalı bence.

DeletedUser36259

Guest
Para da erzak kadar çok lazım oluyor. Çok paran varsa ilerleme puanı alırsın. En mantıklısı bu bence.

MaScHeRa

Community Manager
Yönetici
Community Team
Selamlar,

Oyunun yenilerindenim. Karantina sürecini değerlendirmek için başladım, yavaş yavaş ilerlenen gayet keyifli bir oyuna benziyor.

Anladığım kadarıyla hızlanabilmek için sağlam bir loncaya veya tanıdık ilerlemiş oyunculardan desteğe ihtiyacınız var gibi.

Bunlara sahip değilseniz, ayrıca hırslı ve sabırsızsanız elmasa düşmeniz de an meselesi, belli :)

Bir de erzak iyi hoş da, bu para olayı kısa bir zamandan sonra hiçbir işe yaramıyor. İlerleyen süreçte nolur bilmiyorum ama pek değişecek gibi değil. Paranın da işlevi artırılmalı bence.
Hayırlı olsun. Strateji oyunun temeli, güçlü bir loncada olmak hem tecrübede faydalanmak için iyi hem de ticaret de avantaj sağlar. Geri kalanlar zaten biraz sabır ve düzeni sağlamakla ilgili. Bol şans

DeletedUser36259

Guest
Oyun tamamen ücretsiz oynanabiliyor. Sizi birisi yağmalamış ve üzmüş anlaşılan :)
Şamar oğlanı denince reklam gibi olmasın travian ve imperia online günlerim aklıma geldi. Üç gün uykusuz nöbet tuttuğumu bir ben bilirim bir Allah. Valla bir de para yatırmazsan, şamar oğlanı asıl nasıl oluyormuş o zaman anlarsın. :D

serdalca08

Well-Known Member
Şamar oğlanı denince reklam gibi olmasın travian ve imperia online günlerim aklıma geldi. Üç gün uykusuz nöbet tuttuğumu bir ben bilirim bir Allah. Valla bir de para yatırmazsan, şamar oğlanı asıl nasıl oluyormuş o zaman anlarsın. :D
Tok açın halinden anlamaz xD