• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Oyun Hakkındaki Düşünceleriniz

DeletedUser34254

Guest
Benim önerim ya da şikayetim nasıl alırsanız artık, tarihi görev ve etkinlikleri zevkle oynuyoruz fakat gerek görevleri hemen bitirmek gerekse anlık dalgınlıklarla hikayeyi genellikle takip edemiyorum. Özellikle tarihi görevlerde dünyada isim bırakmış insanları tanıtıyorsunuz ki çok güzel. Bunları gerçekten okumak isterim ama dediğim gibi kaçırıyoruz. Benim tavsiyem en kötü ihtimal etkinliği tamamlayınca adım adım olan hikayeyi tam olarak verseniz ya da hikayenin tamamı forumda olsa çok güzel olur bence.

M1 Grand

Well-Known Member
Herkese Merhaba,

F dünyası açıldığı andan itibaren sıkça yaşadığım ve birçok oyuncunun da rahatsız olduğunu düşündüğüm bir konuyu destek sistemine bildirmiştim. Destek sisteminden hiçbir şekilde yardım alamadığım gibi beni foruma yönlendirdiler.

Bildiğiniz üzere F dünyası açılalı iki ya da iki buçuk ay olmuştur. Yeni dünyada her oyuncu oyuna sıfırdan başlıyor ve elindeki imkanlar ile gelişmeye çalışıyor. Bu süre zarfı içerisinde bir çok oyuncunun normal şartlar altında alamayacağı ( etkinlikler , günlük mücadele hariç ) premium dediğimiz , elmas ile alınan özel binalardan , kendi maddi imkanları ve istekleri ile çok sayıda aldıklarını ( gemi, bilgi tapınağı , idollerin tholusu, dilek kuyusu vb.) gibi, çok ileri çağlardaki devasa binaların özalitlerini, ürünlerini de alarak kurmalarını, çok hızlı çağ atladıklarını gördüm. Bu durum oyun içi dengeleri bozmuş , seviye farklarını, adaletsizliği ve haksız rekabeti beraberinde getirmiştir. Oyunu hakkıyla oynayanlar ve keyifli vakit geçirenler için bu durum eziyet haline gelmiştir. Parası olan sefa sürecek, parası olmayan sürekli ezilecek mi? Ego tatmini ve güç gösterisinin lanse edilmesi de tamamen narsist bir durum olduğunu düşünüyorum. Rahatsızlığımı bazı oyunculara güzel bir dille ifade etmeme rağmen tehdit edici , aşağılayıcı , küçük görme gibi kötü ithamlarla karşılaştım. Oyunu hakkıyla oynamak varken insanlar neden bu kadar hırsa kapılır neden egolarını bu şekilde tatmin ederler anlamak mümkün değil..

Umarım bu yazdıklarımı oyun operatörleri ve diğer oyuncular okur ve çözüm yolu bulmaya çalışırız.

İyi akşamlar.

serdalca08

Well-Known Member
Hikaye görevi geldi savaşmadan 5 sektörü ele geçir .Okyanus çağındayım benden sanal ürünleri istiyor harita mağdurum.Görevi iptalde edemiyorum böyle görevler için alternatif çift görevler getirilebilir.

izcesur

Well-Known Member
Yeni bir Devasa bina önermek istiyorum... Bir uydu haberleşme istasyonu..... Bu istasyonla casusluk yapmamız (saldırılan ordunun askerleri be savunma bonusunu öğrenmek için ) mümkün olsun :)

DeletedUser36365

Guest
Oyunda yanlış sayılamayacak kadar ufak mantık hataları var.
Örnek ver derseniz ki dersiniz:
1-) Arkadaş listemizde bizim profilimizin ne işi var.Tabii insanın kendisiyle arkadaş olması hoş bir şey olarak tanımlansa da adı üstünde 'Arkadaş Listesi' mantık olarak saçma,bunun işleyişini değiştirmek zor olacak biliyorum ama bu oyun ilerde daha iyi yerlere gelecek eminim benim fikrim dereyi görmeden paçayı sıvayın.
2-) Oyuncu genel sıralamasında benim bildiğime göre komşularımıza üç ev ardı ardına işaret konuluyor,peki neden bizim sıralamamızın yanında o işaretten konuluyor?

DeletedUser36073

Guest
34.000 elmasın 699,99 TL ye alındığı dururken acaba ne batmış da 34.000 elması kaldırıp, 25.000 elması 999.99 TL yaptılar çok merak ediyorum ya mantıklı bir zam yaparsın tamam bu nedir resmen oyunu oynamayına getirmişler..25.000 elmas 699.99 olsa tamam da bu kadarda uçulmaz be ticaretinde b... çıkardınız..

DeletedUser36425

Guest
Hikaye görevi geldi savaşmadan 5 sektörü ele geçir .Okyanus çağındayım benden sanal ürünleri istiyor harita mağdurum.Görevi iptalde edemiyorum böyle görevler için alternatif çift görevler getirilebilir.

Değerli Oyuncumuz haritada ileride gidiyorsunuz dediğinize göre bundan kaynaklı olarak bir sonra ki dönem ürünü istemesi doğaldır.

DeletedUser31883

Guest
20 .11.2018 tarihinde mobil tlf oyun oynama güncellemeleri yapıldı
Yeni güncellemede oyun oynarken ,
acılan pencerelerin arka plandaki reimin (görüntü) değişmesi( bozulma veya flo ) durumuna gecmesi
gözleri çok çok çok yoruyor
bir süre sonra baş ağrısına neden oluyor.
bu durumun düzeltilmesi eski durumuna geçirilmesini istiyoruz.
iyi çalışmalar.

DeletedUser36564

Guest
kesinlikle asagıdaki yoruma katiliyorum oyunun bu tutumu hic etik degil. makul, anlasilir bir fiyat artisi yapılmasi kabul edilebilirdi.
bu kadar fazla bir ucret artisi bana gore firsatcılıktan baska birsey degil

34.000 elmasın 699,99 TL ye alındığı dururken acaba ne batmış da 34.000 elması kaldırıp, 25.000 elması 999.99 TL yaptılar çok merak ediyorum ya mantıklı bir zam yaparsın tamam bu nedir resmen oyunu oynamayına getirmişler..25.000 elmas 699.99 olsa tamam da bu kadarda uçulmaz be ticaretinde b... çıkardınız..

DeletedUser26317

Guest
Enflasyonu zıplatan elmas fiyatlarındaki artış oldu sanırım :)

Ready2Die

Emekli Takım Üyesi
Arkadaşlar elmas fiyatları konusunda tepkinizi anlıyoruz unutmayın ki bizlerde sizler gibi bu oyunu oynamaktayız sizler nelerden rahatsızlık duyuyor iseniz bizlerde çoğu konuda sizler ile hemfikiriz lakin şirket politikaları fiyat belirliyor. Sizler gibi bizde Takım üyeleri olarak aynı fiyatlardan elmas almaktayız ama belirttiğim gibi şirket politikaları...

DeletedUser36582

Guest
Oyun artık bende nefret yaratmaya başladı. Tamam elmas satmak için uğraşıyorsunuz ama tadında bırakın. Devasalarda bir ozalit kalıyor. 15-20 defa 1:2 takasa giriyorum yine de o tek ozaliti vermiyor. Günlük gorevlerde kac tanesini tamamladim bilmiyorum ama sandiktan en kötüsü neyse o çıkıyor. Çok az kaldı bırakacağım artık oyunu. Tadında bırakın.

DeletedUser28083

Guest
Arkadaş ekleme hakkı 80, 160 olabilmesi için 80 kişininde bana arkadaşlık isteği göndermesi gerekiyor. Bu durum çok saçma, ben neden 160 kişiye arkadaşlık teklifi gönderemiyorum. Bu durumun meydana getirdiği olumsuz durumlardan biri; özellikle üst çağlardaki kişilerin üretimi motivesiz toplamasına sebep olmaktadır. Bu durumdan korktuğum için etkinliklerde bilgi tapınağı almaktan çekiniyorum çünkü belli bir sayının üstüne çıkarsa motivesiz toplama sorunu ile karşılaşabilirim. Bu konu hakkında nasıl bir mantık yürütmüşler anlamış değilim doğrusu, direkt 160 kişiyi ekleme hakkımız olmalıdır.

DeletedUser31283

Guest
Arkadaş ekleme hakkı 80, 160 olabilmesi için 80 kişininde bana arkadaşlık isteği göndermesi gerekiyor. Bu durum çok saçma, ben neden 160 kişiye arkadaşlık teklifi gönderemiyorum. Bu durumun meydana getirdiği olumsuz durumlardan biri; özellikle üst çağlardaki kişilerin üretimi motivesiz toplamasına sebep olmaktadır. Bu durumdan korktuğum için etkinliklerde bilgi tapınağı almaktan çekiniyorum çünkü belli bir sayının üstüne çıkarsa motivesiz toplama sorunu ile karşılaşabilirim. Bu konu hakkında nasıl bir mantık yürütmüşler anlamış değilim doğrusu, direkt 160 kişiyi ekleme hakkımız olmalıdır.
Bence oyunu bu kadar fazla kişinin oynayacağını düşünmediler :) keşke 200 arkadaş ekleme olsada rahat rahat kursak envanterdeki binaları. Teras geldikçe 6 tapınak silip 1 teras kuruyorum. 6 cm bekleyip 6 fp alacağıma, cmsiz 5 fp alırım. :D

DeletedUser28083

Guest
Bence oyunu bu kadar fazla kişinin oynayacağını düşünmediler :) keşke 200 arkadaş ekleme olsada rahat rahat kursak envanterdeki binaları. Teras geldikçe 6 tapınak silip 1 teras kuruyorum. 6 cm bekleyip 6 fp alacağıma, cmsiz 5 fp alırım. :D
İlerde bende öyle yapıcam, daha hala atlamam gereken çağlar ondan sonra sizin yaşadığınız sıkıntıları yaşıycam bende eminim yani :)

DeletedUser28083

Guest
Bir sorunum daha var, gerçi boşa yazıyorum ilgilenen olmayacak, daha doğrusu Türkiye'deki sorumluların elinden bir şey gelmez ama yinede içimi dökmem gerekiyor.
Ark binası 80 olanlar tekrarlanan görevleri yaparak ürün topluyor. Bende daha 5-6 ay önce ark binasını 80 yaptım ve görevleri tamamlayarak ürün topluyordum. Ancak ne olduysa bu son 2 aydır artık tekrarlanan görevlerde ürün gelmez oldu. Daha önce 1500 fp attığımda yaklaşık 9-10 kez ürün verirken şimdi 2500 fp atmama rağmen 3 kez ürün veriyor. Ya amaçları nedir anlamadım ki? Yıllardır algoritmayı ellemiyorsunuz ben arkı 80 yaptıktan sonra mı oranları düşürme kararı aldılar nasıl bir şanstır.

DeletedUser31283

Guest
Bir sorunum daha var, gerçi boşa yazıyorum ilgilenen olmayacak, daha doğrusu Türkiye'deki sorumluların elinden bir şey gelmez ama yinede içimi dökmem gerekiyor.
Ark binası 80 olanlar tekrarlanan görevleri yaparak ürün topluyor. Bende daha 5-6 ay önce ark binasını 80 yaptım ve görevleri tamamlayarak ürün topluyordum. Ancak ne olduysa bu son 2 aydır artık tekrarlanan görevlerde ürün gelmez oldu. Daha önce 1500 fp attığımda yaklaşık 9-10 kez ürün verirken şimdi 2500 fp atmama rağmen 3 kez ürün veriyor. Ya amaçları nedir anlamadım ki? Yıllardır algoritmayı ellemiyorsunuz ben arkı 80 yaptıktan sonra mı oranları düşürme kararı aldılar nasıl bir şanstır.
Tamamen şans bu durum.. Bana sürekli ürün geliyor şu anda.. Hatta bazen para topla erzak topla gibi görevler geliyor baya uğraşıyorum para yada erzak denk getirmek için.. Bence şansın döner dert etme :)

DeletedUser36421

Guest
Ben bu zamanindan once gelen ve bizden 1-2 cag sonrasinin meteryallerini isteyen gorevlerden biktim.Bu zamansiz gorevler ne zaman duzeltilecek acaba?2cag sonrasindaki yol kultur binasi gorevi nedir arkadas?

serdalca08

Well-Known Member
Ark devasası ürün vermez .Olayı çok ters anlamışsın .