• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Günlük Mücadele

• Konuyu başlatan DeletedUser24930
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser35776

Guest
yine saçma sapan görev listeleri olmuş seferi bitirmişsin seferde 2 kere savaşmadan ilerle der. 24 saat içinde 22 kez 4 saatlik üretim bitir der vs vs...

serdalca08

Well-Known Member
Görevlerin zorlukları düşürülmesi lazım ,minimal şehirlerde 80 defa 5.dakikalık üretim yap ,24 defa 1 saatlik üretim yap ,30defa taverna ziyareti yap vs vs bitir zaman harca uğraş alacağın 10 FP .Zaman harcamaya değmez.

serdalca08

Well-Known Member
Oran düşse ne olur hediyeler göstermelik ,konu mankeni gibi .Şato geliştiririm zamanımı yinelenen görevlere harcarım bunların vereceği droplardan daha çok kazanırım.XD

DeletedUser35572

Guest
O zaman sadece 1 fp harca 1 taverna ziyareti gerçekleştir denilsin, hatta hiç zorlanmadan herkese hergün sandık verilsin :) birşeyi de beğenin kardeşim ya sen yapamıyorsan bu sistemin kötü olduğundan değil senin beceriksizlğindr k bakma

DeletedUser35572

Guest
10 defa üretim bitir dendiğinde demir çağdaki bir kaç üretim yerini kur görevi bitirdikten sonra kaldırırsın ve daima boş yerin olsın böyle acele binalar için, 30 birlik yenemiyorsan sandık alamayacaksn imkansız görev değil

DeletedUser35419

Guest
Görevleri yapmasına yapalım da, yaptıktan sonra 5 fp ödül verilmesi biraz komik. Dünkü görev listesi için 17 saat uğraştım açılan sandıktan 5 fp çıktı. Benim için değer mi? Elbette hayır. Zaten şehrimde günlük 150 fp üretimi var, 5 fp yi ne yapayım. Görevlerin zorluk derecesine göre ödüllerin değişmesi ya da şansların yükseltilmesi lazım. Öbür türlü harcanan çabaya ve zamana değmiyor.

DeletedUser32694

Guest
Etkinlik görevi gibi günlük görevlerde de saçma sapan görevler oluyor. 33 kez 4 saatlik üretim gibi. Ya insaf adamın köyü küçücük zaten devasalarıyla sıkışmış dört veya beş tane üretim binasıyla 33 tane 4 saatlik görev tamamlaması bekleniyor.
Ek görevleri bir yerden başlıyorsunuz ve bir süre sonra tıkanıyor. Neden daha henüz araştırma yapamamışsınız. Sizden açılmayan tekniği istiyor. Günlük görevlerde ek 2 görev daha yap diyor. Yapabilse zaten teklifsiz yapacak ama amaç o değil zaten imkansız görev olsun adam bitiremesin. Israr ederse elmas harcasın. Daha bir çok saçmalıklar dolu. Bu yüzden sandığı bile açmıyorum artık. Hele hele etkinlikleri hiç yapmıyorum bile. Bana 225 tane ürün toplamamı 300 tanesini hazineye atmamı istiyor. Sonra çıkan ne 25 adet ürün hemde alt çağdan. Komik ve astarı; yüzünden daha pahallı. Sefer görevini yapıp çıkıyorum artık.

DeletedUser34435

Guest
Loncaya 75 urun bagisladim
30 birlik yendim
250 bin erzak topladim
seferlerde muzakereyle 6 catisma cozudum
veeeee sandik actim
bilin bakalim ne aldim
1 tane aslanlar gibi savasan haydut :))
tesekkurler

Gorevlerde loncaya urun bagisla gorevini ark hasatiyla da yapabilmemiz lazim ya da alternatif gorev olmasi gerekiyor
oduller biraz daha iyilestirilmeli, 6 gundur yapiyorum ama halen ise yarar bir odul yok.
eksik binalari tamamlayabilirsek daha iyi olur,
etkinliklerden alinan takim binalara ait odullere daha sik yer verilmeli
saygilar

serdalca08

Well-Known Member
30 taverna ziyareti nasıl başaramıyorsınuz ya
Görevleri becerip ya da becerememek değil benim kastım,ben sana şöyle anlatayım benim şehirde 120 FP toplanıyor. Toplamda 11 seviyelik devasa 3 saatte bitiyor . şimdi gelip 30 tane taverna ziyareti yapıp alacağım 3_5 FP tenezzül etmem .sen ediyorsan sanada kolay gelsin.

DeletedUser35572

Guest
Oyunun konseptine göre görevler olur ürün üretim savaş fp harcama taverna ziyareti. Oyun yapımcısı sensin diyelim sen ne tür görevler getirirdin söyle bakam

DeletedUser33788

Guest
Her türlü oyunda görev yapmayı severim. Bu oyunda da görev gördüm mü dayanamayıp bitiriyorum. Ama ödüller çok yetersiz, verdiğini karşılığını alamıyorsun. yakın çağdayım 8000bin mutluluk kazan diyor. O an anladım ki lonca seferinden düşen ve gereksiz gördüğüm geçmişin yüzü ve güneş tanrı kapısı bunun içinmiş. 5 tane sektör ele geçir diyor. 1-2 dese anlarım 5 nedir aga ya. Lonca seferinde 4.turun ortasına gelmişim diyor ki savaşarak 2 lonca seferi çöz. Dalga geçer gibi. Neyse hepsini hallettik 7 gün oldu büyük ödül gelecek 'yenileme kiti'. Lonca seferinde her mavi eserden yenileme kiti düşmesi yetmiyor gibi buradan da yenileme kiti veriyor. Oyunun en büyük saçmalığı zaten, yükseltme kiti varsa düşürme kiti de olsun. Bazı binaların çağını düşürmek benim daha çok işime geliyor. Zaten kış etkinliği de büyük fiyasko. Az önce bi dilek kuyusu alayım dedim, 230 şeker var ve alamadım. Çok ilginç. Şans şansızlık falan değil bu . 'Tümünü karıştır' ne abi. Nasıl bir saçmalıktır.18de 1 şansım var diyorum, yalan. 12 kutu açmışım, artık düşecek diyorum tak tümünü karıştır, hayydaaa en başa geri dön.

DeletedUser35572

Guest
Evt lonca seferinde ilerlemişken onla ilgili görev çıkması imkansız olabiliyor, dilek kuyusu için benm de 200den fazla yıldız gitti hepsini karıştır çıkınca

DeletedUser35776

Guest
22 kere 4 saatlik üretim yap görevi çok saçma dedik siz 22 kere 8 saatlik üretim yap görevi koymuşsunuz demek ki bundan sonra boşu boşuna görevleri yapmakla uğraşmayacağız teşekkürler...

DeletedUser35299

Guest
Farkındaysanız görevler ilerlemiş oyunculardan veya yerinde sayan oyunculardan ziyade gelişmekte olan oyunculara yönelik :) Bunun sonuçlarından bir tanesi de gelişmekte olan oyuncuların oyuna ve savaşlara daha fazla ortak olabilmesi. Yani zaten şehrini tamamlamış devasa binaları trilyon seviye olmuş oyuncu evet görevlere tenezzül etmez ama gelişmekte olan oyuncu için 5 fp bile kıymetli. Yani herşeyi şahsileştirmeyin bu gibi eklentiler oyunda dengeyi sağlamaya yönelik :)

- Dip not :
Söylemeye gerek var mı bilmiyorum ama üretim görevleri için :

Qprznv.png

DeletedUser35873

Guest
Herkez için aynımı bilemem ama sürekli günlük mücadeleyi tamamlıyorum ama ilk on dakkasındada bitirsem 8-9 saat uğraşıpta bitirsemde en düşük hediyeyi almaktan bıktım haydut paketini seçerim 1 haydut çıkar ne yaparsam yapayım en düşük hediye dışında birşey alamadım neyin şansıdır anlamış değilim güncellemeden önce daha iyi hediyeler alabiliyordum.

Hatti

Active Member
Benim bir sorum olacak: İşlerimin yoğunluğu nedeniyle her gün günlük görevleri yapmak için zaman ayıramıyorum. Geçen hafta sonu iki görev yapmıştım, bu gün girdiğimde puanlar silinmiş. Bu görevleri her gün mü yapmak gerekiyor? Ayrıca açılan görevi bitiremediğimiz zaman puan mı düşüyor? Bilgi vermenizi rica ediyorum. Teşekkürler....

serdalca08

Well-Known Member
Benim bir sorum olacak: İşlerimin yoğunluğu nedeniyle her gün günlük görevleri yapmak için zaman ayıramıyorum. Geçen hafta sonu iki görev yapmıştım, bu gün girdiğimde puanlar silinmiş. Bu görevleri her gün mü yapmak gerekiyor? Ayrıca açılan görevi bitiremediğimiz zaman puan mı düşüyor? Bilgi vermenizi rica ediyorum. Teşekkürler....
Mücadele (1 haftalık )sandığı görev tamam(+1) ıska (-1) olmak üzere her yaptığın görevde 7'e ulaşıp büyük sandığı alırsın , her yapamadığın gün ise -1 olarak geriye düşer.0 da durur.

serdalca08

Well-Known Member
Farkındaysanız görevler ilerlemiş oyunculardan veya yerinde sayan oyunculardan ziyade gelişmekte olan oyunculara yönelik :) Bunun sonuçlarından bir tanesi de gelişmekte olan oyuncuların oyuna ve savaşlara daha fazla ortak olabilmesi. Yani zaten şehrini tamamlamış devasa binaları trilyon seviye olmuş oyuncu evet görevlere tenezzül etmez ama gelişmekte olan oyuncu için 5 fp bile kıymetli. Yani herşeyi şahsileştirmeyin bu gibi eklentiler oyunda dengeyi sağlamaya yönelik :)

- Dip not :
Söylemeye gerek var mı bilmiyorum ama üretim görevleri için :

Qprznv.png
Nereye koyalım admin nalbantçıyı envanterde bilgi tapınağı dururken.